Bilgi İste
 • İngiltere'de Dil Okulları

  İngilizce öğrenmek istiyorsanız en doğru adreslerden biri tartışmasız adını doğduğu ülkeden alan İngiltere'de dil eğitimi almaktır.

  İngiltere Dil Okulları

  İngiltere dil okulları, İngilizce dil eğitimi konusunda en doğru seçimdir. İngiltere'de dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından birisi ülkenin Türkiye'ye olan mesafesinin okyanus aşırı ülkelere göre çok daha yakın olması ve İngilizceyi merkezinde öğrenme şansıdır.

  Dünyada en geçerli dil olan İngilizce'yi, İngiltere'deki sayısı yüzleri geçen okullarda öğrenme şansına sahipsiniz. Eminiz ki sizin için de uygun bir dil okulu İngiltere'de kesinlikle bulunmaktadır!

  İngiltere dil okulları sürekli denetleniyor.

  İngiltere'deki okullar British Council ve English UK tarafından akreditedir. Bu da dil okullarının kalitesini ve güvenilirliğini arttırmaktadır.

  İngiltere'de dil okulları ülkenin her yerine yayılmıştır.

  İngiltere'nin hemen her bölgesinde dil okulları bulunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin en fazla tercih ettiği yerler çoğunlukla Londra bölgesi ve İngiltere'nin güneyinde bulunan sahil kentleridir. Bu şehirlerin dışında adını meşhur üniversiteleriyle duyuran Oxford ve Cambridge gibi köklü İngiliz şehirlerinde de uluslararası öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır.

  İngiltere'de Dil Eğitim

  İngiltere'de dil eğitimi alan öğrenciler haftalık en az 15 saat (20 ders) eğitim almak zorundadırlar. Seçilen dil okuluna göre sınıflar 8 – 16 kişilik olarak belirlenmektedir. Eğitim kalitesinin daha yüksek olduğu okullarda mümkün olduğunca uluslararası sınıflar oluşturulmaya çalışılır. Dil eğitiminin başladığı ilk gün öğrenciler seviye belirleme sınavına girerler ve sınav sonucuna göre belirlenen sınıfta eğitim almaya başlarlar. Bu da öğrencilerin bildiği şeyleri tekrar etmemeleri konusunda önemli bir avantajdır.

  Yetişkin kurslarında yaş sınırı genellikle 16 olarak belirlenmiştir fakat bazı okullarda bu sınır 18'e kadar çıkmaktadır.

  İngilizce program içerikleri

  İngilizce dil eğitimi için birçok ülkede olduğu gibi İngiltere'de de öğrenciler Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirler. Daha az sayıda ders almak isteyen öğrenciler haftada 20 ders olan programları tercih ederken, yoğun bir programa dahil olmak isteyenler ise 30 ders olan programları tercih etmektedir.

  Bazı okulların sunduğu özel ders seçenekleriyle öğrenciler İngilizce'yi daha da aktif olarak öğrenme fırsatına sahip olur.

  Genel İngilizce programlarında öğrencilere 4 temel alanda eğitim verilirken, yoğun programı tercih eden öğrenciler ekstra derslerinde yönelmek istedikleri alandan takviye dersleri alabilirler.

  Uzun süreli eğitimlerde indirimlerden yararlanabilirsiniz.

  Uzun süreli eğitimlerde okulların öğrencilere sunduğu Akademik Dönem veya Akademik yıl programları, standart programlara göre daha uygun fiyatlara denk gelmektedir. Bu programlar, standart programlardan farklı olarak belirli tarihlerde başlar ve akademik eğitim adı altında verilmektedir.

  İngiltere Dil Okulları Fiyatları

  Yurtdışında İngilizce eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. İngiltere, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin birçok şehrinde, farklı büyüklük ve nitelikte yüzlerce dil okulu bulunur.

  Dil okullarının fiyatları programın türü, süresi, haftalık ders saati, okulun bulunduğu şehir vb kriterlere göre değiştmekle birlikte, bir çok okul Türk öğrencilere özel indirimler uygulamaktadır.

  Listede, şehirlere göre İngiltere dil okulları fiyatları incelenebilir. İndirimli dil okulları ve İngiltere kampanyalı dil okulları fiyatları da aynı listeden görülebilir.

  İngiltere'de Yaşam ve Çalışma Koşulları

  İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında daha pahalı olmasına rağmen Türkiye'ye yakın olması, İngilizce'nin anavatanı olması ve 11 ayın üzerindeki dil eğitimlerinde çalışma hakkı sağlıyor olması nedeniyle yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir. Mevcut vize prosedürüne göre 11 ayın üzerinde bir dil eğitimi programına katılan öğrenciler haftada 10 saat yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olmaktadır. Bu sayede öğrenciler, bulunduğu süre boyunca bir yandan cep harçlığını ve konaklama masraflarının bir kısmını çıkarırken diğer bir yandan da öğrendiği dili pratik etme şansı da bulmaktadır.

  Kısa süreli eğitimlerde ise öğleden sonra programlarını tercih eden öğrenciler fiyat olarak okullara daha az ödeme yapmaktadırlar.

  İngiltere Dil Okulları Konaklama Seçenekleriniz

  İngiltere dil okulları öğrencilere genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçeneği sunmaktadırlar. ELT olarak en fazla önerdiğimiz konaklama çeşidi aile yanı konaklamadır. Bunun başlıca nedenleri; fiyatının yurtlara göre ekonomik olması, ana dili İngilizce olan ailelerle birlikte yaşanmasından dolayı pratik şansının çok fazla olması ve daha güvenilir olmasıdır.

  Okulların sunduğu yurt konaklamalar fiyat olarak aile yanı konaklamalara göre daha yüksek olmakla birlikte pratik yapma açısından biraz daha dezavantajlı durumdadır.

  ELT İle İngiltere'nin Her Yerinde Eğitim Alabilirsiniz!

  Siz de İngilizce'nin merkezi olan İngiltere'de dil eğitimi almak istiyorsanız ELT ile irtibata geçebilir ve temsilcisi olduğumuz yüzden fazla okulun promosyonlarından ekstra hiçbir ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Profesyonel kadromuzla ve tecrübelerimizle en doğru okulu sizler için bulmaktan mutluluk duyacağız.

  • ELT, beni rahatlatıp işlemlerde bu kadar yardımcı olmasaydı sanırım yurtdışında eğitim konusunda bu kadar cesaretli olamazdım. Şimdi İngiltere'de dil eğitimi düşünen tüm arkadaşlarımı ELT ye teslim ediyorum. Teşekkürler yüksek bilgi donanımlı ELT Yurtdışı Eğitim!

   Ebru Poyraz - St Giles / Londra

  • ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri İngilizce eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelememiş ve tam olarak çözememiştim. ELT sayesinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum.

   Erdoğan Tunç

  • ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca İngilizce eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth'ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

   Selma Kavas

  TEMSİLCİSİ OLDUĞUMUZ İNGİLTERE DİL OKULLARI

  ELT Yurtdışı Eğitim olarak İngiltere'de ki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye'de ki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

  Okullar Şehir Açıklama
  EC ENGLISH 6 Merkez Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bristol merkezlerinde eğitim veren kurum en iyi uluslararası zincir dil okulu seçilmiştir.
  Embassy English 6 Merkez Brighton, Cambridge, Londra(2), Hastings, Oxford merkezlerinde genel ingilizce ve akademik ingilizce programlarına katılabilirsiniz
  Kaplan International English 10 Merkez Londra(2), Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburg, Liverpool, Manchester, Oxford, Torquay merkezlerinde İngilizce dil eğitimi programlarına katılabilirsiniz, aynı zamanda İngiltere'de Üniversite yerleştirme hizmeti de 16 hafta üstü kayıt yaptıranlara ücretsizidr.
  LSI Brighton, Cambidge, Londra(2) İngiltere'nin en eski ve köklü kurumlarında biridir, Türk öğrencilere özel yıl boyunca süren kampanyaları var
  St. Giles Londra(2), Brighton, Eastbourne 50 yıllık tecrübesi ile dünya çapında dil okullarına sahip
  Stafford House Londra, Cambridge, Brighton, Canterbury İngiltere'de kurulmuş ve son yıllarda hızla büyüyen uluslararası dil okuludur
  British Study Center Londra, Oxford, Brighton, Bournemouth Sadece İngiltere'de eğitim veren, İngiliz sisteminin önde gelen akredite kurumlarındandır
  London School of English Londra, Canterbury 100 yıllık tecrübesi ile genel ve akademik ingilizce eğitimi vermektedir.Avukatlar ve adamlarına özgü programları ile İngiltere'nin en iyi dil okulu seçilmiştir.
  Sprachcaffe Londra, Brighton İngiltere'de ekonomik dil okuluna gitmek isteyenler için zincir dil okuludur
  CHICESTER COLLEGE Chicester Londra'ya 2 saat uzaklıkta Chicester College kampüsü içinde eğitim veren İngiltere dil okuludur
  King's Colleges Londra, Oxford, Bournemouth İngiltere üniversitelerine hazırlık veren ve İngiltere'de foundation programları olan zincir dil okuludur
  TWIN Londra, Eastbourne Londra'da ekonomik ve butik hizmet anlayışı ile eğitim veren dil kurumudur
  WESTBOURNE ACADEMY Bounemouth Sahil kasabasında ingilize öğrenmek ve pratik yapmak isteyenler için tercih edilen ekonomik dil okuludur
  EASTBOURNE SCHOOL OF ENGLISH Eastbourne İngiltere'nin güneyinde, ekonomik koşullarda kaliteli eğitim almak isteyenlerin tercihi
  LEWIS SCHOOL OF ENGLISH Southampton İngiltere'nin tarihi liman kentinde (Titanic'in seyre çıktığı şehirdir) butik eğitim veren kaliteli dil okuludur
  OXFORD HOUSE COLLEGE Londra(2), Oxford İngiltere'de uzun dönem dil okuluna gitmek isteyenler için ekonomik tercihtir
  LILA Liverpool Türk oranı az olan İngiltere'nin kuzeyinde İngilizce öğrenmek için en doğru tercihlerdendir
  MLS - BBSI Bournemouth Dil eğitimi ve sertifika programları ile kendini kanıtlamış dil okuludur
  ANGLO CONTINENTAL Bournemouth Kendine özel mimarisi ile, aile sıcaklığında hzimet veren köklü İngiliz okullarındandır
  EUROCENTRES Londra, Cambridge, Brighton, Bournemouth Tüm dünyada hizmet veren ve bazı şubeleri sınav merkezi olan kurumdur
  SOUTHBOURNE SCHOOL OF ENGLISH Southbourne İngiltere'nin güneyinde ılıman iklimde İngilizce öğrenmek isteyenler için en iyi kurumlardan biridir
  CES LANGUAGE SCHOOL Londra, Edinburg, Harrogate, Oxford, Leeds, Worthing İngiltere'nin kuzey şehirlerinde yer alan popüler dil okullarındandır
  THE LANGUAGE GALLERY Londra, Manchester, Birmingham 3 Merkezde hem dil eğitimi hem de yeni mezunlara yönelik zengin içerikli sertifika programları sunan kurumdur
  Oxford International Londra, Brighton, Oxford Ekonomik koşullarda İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir
  EXCEL ENGLISH Londra Yüksek kalitede, öğrenci odaklı, maksimum 9 kişilik sınıflarda eğitim veren İngiltere dil okuludur
  FRANCES KING Londra 40 yıllık tecrübesi ile ve öğretim sistemindeki başarısı ile Londra'nın kalbinde yer alan butik dil okuludur
  BRISTOL LANGUAGE CENTER Bristol İngiltere'nin en güvenli ve en yüksek eğitim seviyesine sahip şehrinde bulunan köklü bir İngiliz dil okuludur
  BRIGHTON LANGUAGE CENTER Brighton İngiliz Kraliçesi'nin yazlık sarayı Pavillion'un karşısında yer alan, modern dil okuludur
  BELL DİL OKULU Cambridge, Londra, St Albans, Berkshire, Oxfordshire Dersleri, Cambridge Üniversitesinden profesyoneller vermektedir
  ELC Bristol Dil Okulu Bristol Sınavlara hazırlık konusunda haklı bir üne sahiptir
  English in Chester Chester Eğitim kalitesi ve binalarının modernliği ile bilinir
  International House World Organization Aberdeen, Belfast, Bristol, InTuition, Londra, Manchester ve Newcastle 50 ülkede yüzlerce merkez ile dil eğitimi veren, alanında öncü bir dil okulu
  Islington Centre for English Londra Kaliteli bir dil eğitimi verilmesinin yanı sıra ekononik fiyatları ile sıkça tercih edilen bir dil okulu
  Kensington Academy of English Tower Hill Mezunlarının yüksek memnuniyet oranına sahip olduğu, kaliteli eğitimi ile ünlü bir dil okulu
  LAL Dil Okulları (LAL Language Centers) Londra, Cambridge ve Torbay Uluslararası tanınırlığa sahip olan okul, kalite ve üstün hizmet ödüllerine sahip
  Oscars International Northampton ve Londra İhtiyaca yönelik dil eğitimi konusunda son derece iyi
  Oxford English Academy Oxford Canlı tarihi ve kültürü ile ünlü; hareketli ve sosyal bir şehirde dil eğitimi imkanı
  Shane Global Language Centres Hastings, Edinburgh Dünya genelinde 300'den fazla merkezde eğitim vermekte
  INTO Dil Okulları 9 merkez Yüksek kalite standartlarındaki dil okulu zinciri
  The English Studio London Londra Ekonomik ve yüksek kaliteli İngilizce dil okulu
  Speak Up London Dil Okulu Londra Ders içi ve dışı etkinlikleri ile Londra'da dil eğitimi alabileceğiniz kaliteli dil okullarından biri
  LSC Stanton Londra 40 yıllık deneyim ve yüksek memnuniyet oranı

  Senin için en uygun ülke hangisi?

  Bilgi İste