İngiltere’de Mezuniyet Sonrası İki Yıl Çalışma İzni

Yurtdışı eğitim konusunda en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen İngiltere, lisans ya da yüksek lisans eğitimini İngiltere’de almış öğrencilere mezuniyet sonrası ülkede iki yıla kadar kalma ve çalışma izni veriyor. Daha önce yabancı öğrenciler için dört ay gibi bir süreyle kısıtlanan bu sürenin iki yıla kadar uzatılmasıyla ülkedeki yabancı öğrenci sayısının artırılması hedefleniyor.

Her yıl Türkiye’den binlerce öğrencinin dil eğitimi ya da akademik eğitim için tercih ettiği ülkede, izin verilen 2 yıllık kalma süresinde öğrencinin mezun olduğu alanda bir iş bularak çalışma zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Mezuniyetinden farklı bir alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencilere büyük avantaj sağlayan bu durum, özellikle İngiltere’de yüksek lisans yapmak ve kariyerine İngiltere’de kalarak devam etmek isteyen uluslararası öğrenciler için bir dönüm noktası niteliğinde.

İngiltere’de yetmişten fazla üniversiteye ELT aracılığıyla doğrudan başvuru yaparak lisans ya da yüksek lisans eğitimi alabilir, uluslararası öğrencilere sağlanan burs imkanlarından faydalanarak uygun maliyetlerle kariyerinizi şekillendirebilirsiniz.

İngiltere’de üniversite eğitiminin avantajları:

  • Bir yıllık master programlarına katılarak zaman ve maliyetten tasarruf edin
  • Eğitiminiz süresince staj ve part-time çalışma imkanlarıyla network oluşturun
  • İngilizcenin ana vatanında eğitim alarak dil yeteneklerinizi geliştirin
  • Yurtdışı staj ve iş tecrübesiyle rakiplerinizin önüne geçin
  • Mezuniyet sonrası mezun oluğunuz veya farkı bir alanlarda çalışarak İngiltere’de kalın ya da kariyerinize doktora programlarında devam edin

İngiltere’nin en iyi üniversitelerine Mimarlık, Psikoloji, Mühendislik, Finans ve MBA gibi alanlarda yerleştirdiğimiz yüzlerce öğrenciyle edindiğimiz 20+ yıllık birikimi yeni öğrencilerimize ücretsiz aktarıyoruz. İngiltere üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için size en yakın ELT ofisine uğrayabilir, ücretsiz bilgi formumuzu doldurarak uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.