Kanada'da Üniversite Okumak

Kanada’da üniversite okumak, birçok uluslararası öğrencinin hayalini süsleyen bir fırsattır. Ülkenin eğitim sistemi dünya genelinde en üst düzeyde performans gösteren sistemlerden biridir. Kanada üniversitelerinin verdiği diplomalar, dünyanın her köşesinde geçerliliğini korur. Özellikle bilgisayar teknolojileri, ulaşım, iletişim, mühendislik, madencilik, tıp, işletme ve MBA gibi alanlarda Kanada üniversiteleri haklı bir üne sahiptir.

Geniş Bir Üniversite Ağı ve Akademik Özerklik

Kanada’nın her bölgesinde birbirinden değerli üniversiteler ve yüksekokullar bulunmaktadır. Bu eğitim kurumları devlete bağlıdır ve akademik özerklikleri ile bilinirler. Üniversite eğitim dönemi genellikle Eylül ile Mayıs ayları arasında gerçekleşir ve akademik yıl genellikle iki veya üç sömestr şeklinde düzenlenir. Üniversiteye giriş için merkezi bir sınav uygulanmaz; her üniversite kendi kabul şartlarını belirler ve adayları özelliklerine göre değerlendirir.

Neden Kanada'da Üniversite?

Kanada’nın birçok büyük şehri, Dünyanın en yaşanılır kentleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu değerlendirme; ülkelerin eğitim olanakları, milli gelirleri, genel yaşam standartları gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılır. Kanada düşük suç oranı ile oldukça güvenilir bir ülkedir.

Kanada’nın eğitim sistemi, birçok ülkeye örnek olmuş, Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biridir. Kanada’dan alacağınız diploma Dünya genelinde tanınırlığa sahip olacaktır. Üstelik Kanada’daki üniversite harçları İngiltere, ABD, Avustralya’ya nispeten daha çok daha ekonomiktir.

Uluslararası öğrenciler mezuniyetten sonra bir süre daha Kanada’da kalma ve çalışma hakkına sahiptir. Yurtdışında edineceğiniz iş tecrübesi, kariyerinize yön verecek bir deneyim kazandırır.

Kanada’da üniversite eğitimi almanın en güzel taraflarından biri de İngilizce ve Fransızcayı akıcı şekilde konuşma şansınıza sahip olmanızdır. Birçok üniversitede her iki dilde de eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kanada, çok yüksek kalitede eğitim ve prestijli bir diploma vadediyor!

Dünyanın pek çok yerinde iyi üniversiteler, vasat üniversiteler gibi sınıflandırmalar yapılabilse de, bunu Kanada’da yapmak pek mümkün değildir. Eğitimin her aşamasının sıkı bir devlet kontrolü ve güvencesinde olan Kanada’da üniversitelerin tümü çok güçlü ve prestijli bir eğitim veriyor. Bu kalite is her yıl on binlerce öğrencinin Kanada’yı tercih etmesinin temel nedenlerinden birini oluşturuyor. Bir Kanada üniversitesinden alacağınız üniversite diploması size tüm dünyada çeşitli yerlerinde yaşama ve üst düzey bir kariyer olanağı sağlayacaktır.

Kanada, eğitim ve yaşam için dünyanın en ideal ülkelerinden biri…

Yıllardır hem ekonomik hem de toplum refahı olarak dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olarak gösterilen Kanada, aynı zamanda eğitim almak için de çok iyi bir seçenektir. Sahip olduğu çok uluslu toplum, nitelikli ve geniş vizyona sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi, üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunar. Eğitim ve yaşam maliyetleri özellikle İngiltere ve ABD’ye göre çok daha ekonomik olan Kanada, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almanın da en iyi alternatiflerinden biridir.

Öğrencilere çalışma izni verilir.

Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni de elde ederler.

Mezuniyet sonrasında göçmenlik ve vatandaşlık imkanı

Kanada güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada’da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada’da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz.

Kanada'da Üniversite Eğitimi Hayal Değil!

Kanada Üniversiteleri

Kanada üniversiteleri, dünya çapında saygın bir konuma sahiptir. Üniversiteler, geniş bir akademik yelpazede programlar sunar ve öğrencilere çeşitli alanlarda uzmanlaşma fırsatı verir. Bazı önde gelen Kanada üniversiteleri arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

ÜniversiteŞehirAçıklama
Algoma ÜniversitesiSaulte Ste., MarieOtuzdan fazla akademik program, kişisel ilgi ve başarıl odaklı eğitim, kültürlerarası öğrenme
Algonquin CollegeOttowaZengin program seçenekleri, co-op veya saha çalışmasıyla deneyim esaslı öğretim anlayışı
Vanwest CollegeVancouver, KelownaKanada’da çalışma izinli diploma programları için uygun maliyetli okul
Centennial CollegeTorontoUygun eğitim ücretleri ve ödeme seçenekleri, Dünyanın en iyi üniversiteleri ile ortak program ve geçiş imkanları
Thompson Rivers ÜniversitesiKamloopsKanada’nın en prestijli üniversitelerinden
Niagara CollegeOntarioKanada’da çok farklı alanlarda sertifika, diploma ve lisans programı bulunan popüler eğitim kurumu
Windsor ÜniversitesiOntarioKanada’da işletme, mühendislik, dil bilimi eğitiminde ön plana çıkan kampüs üniversitesi
Seneca CollegeTorontoBir, iki ve üç yıllık sertifika ve diploma programlarıyla 1966’dan beri Toronto’da eğitim veriyor
Douglas CollegeVancouverYüzlerce alanda kısa ve uzun süreli programla Vancouver’da üniversite eğitimi için ideal
Arbutus CollegeVancouverKanada’da 2 ila 20 ay arasında değişen onlarca çalışma izinli sertifika programı
University Canada WestVancouverKanada’da özellikle işletme bölümlerinde öne çıkan modern bir özel üniversite
Georgian College7 Farklı KampüsKanada’daki en iyi sanat ve teknoloji okullarından, farklı kampüslerde eğitim seçeneği
Lambton CollegeOntarioKanada’da sertifika ve lisans programlarında eğitim için en çok seçenek sunan okullardan
Sheridan CollegeBrampton, Mississauga, OakvilleKanada’nın en iyi devlet okullarından, sertifika ve diploma programlarında öne çıkıyor
St. Lawrence CollegeBrockville, Cornwall, KingstonKanada’da işletme, grafik dizayn, mühendislik, gastronomi gibi alanlarda onlarca sertifika ve diploma programı
Durham CollegeOshawa, WhtbyOntario’da yer alan, 1967’de kurulmuş, Kanada’nın en çok tercih edilen devlet üniversitelerinden
Acsenda School of ManagementVancouverMezuniyet sonrası Kanada’da üç yıla kadar çalışma izni elde edeceğiniz özel okul
Fleming CollegeTorontoEkonomi, sanat, sağlık, hukuk başta olmak üzere kariyer odaklı 130 program
Trebas InstituteMontrealAilece gelmek isteyenlerin eş ve çocuklarına eğitim ve çalışma imkanı
Toronto School of ManagementTorontoYüzden fazla kariyer odaklı program
University of Niagara Falls CanadaOntarioBilişim ve teknoloji odaklı lisans ve yüksek lisans programları sunmakta
Fanshawe CollegeLondon (Ontario), Toronto (Ontario)Ontario’da iki farklı şehirde kampüsü bulunan ve 240’dan fazla programıyla işletme, tasarım, bilişim gibi alanları öne çıkan bir devlet üniversitesi

Kanada Üniversite Fiyatları

Kanada üniversite fiyatları, eğitim almak istediğiniz şehir, üniversite ve bölüme göre farklılık göstermekle birlikte; sanıldığının aksine İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre daha ekonomiktir.

Kanada üniversite fiyatları, yıllık genel olarak, 15.000 CAD ile 30.000 CAD civarındadır.

Kanada üniversite fiyatları hakkında detaylı bilgiye ilgili üniversite sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kanada'da Üniversite Eğitimi

Kanada’da Eğitim ve Yaşam Maliyetleri
Kanada, yaşam koşulları açıdan Amerika ve İngiltere’ye göre oldukça ekonomik bir ülkedir. Eğitim konusunda devlet tarafından da oldukça desteklendiğinden okulların kalitesi Amerika ve İngiltere’den farklı değildir. Aynı zamanda birçok kültürel çeşitliliği bünyesinde barındıran bir ülke olduğundan farklı ülkelerden…

Eğitim ve Yaşam Maliyetleri »

Çalışma İzni ve Göçmenlik

Kanada, güçlü ekonomisi ve eşsiz yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada’da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada’da üniversite eğitimi…

Çalışma İzni ve Göçmenlik »

Master Başvuru ve Kabul Koşulları

Türkiye’den YÖK tarafından tanınmış her üniversitenin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip her öğrenci yurtdışında Kanada’da yüksek lisans programlarına başvuru yapabilir! Eğitimde sınıflandırma yapılamayan birkaç ülkeden biri olan Kanada, her yıl binlerce öğrencinin tercihidir. İki resmi dili olmasından…

Master Başvuru ve Kabul Koşulları »

Kanada'da Yaşam

Kanada, hem yaşanabilirliğiyle hem de uluslararası öğrenciler için sunduğu avantajlarla ön plana çıkan bir ülkedir. Dünya genelinde en geniş ikinci ülke olan Kanada, 10 milyon km²’lik yüzölçümüne sahiptir. Doğal güzellikleri, yüksek dağları, geniş ovaları, binlerce gölü, akarsuları ve temiz kıyılarıyla ünlü olan Kanada, okyanuslarla çevrilidir.

Kanada’nın iklimi de çeşitlilik gösterir. Sert kışlardan yağışlı baharlara, sıcak yazlardan ılıman kıyı bölgelerine kadar farklı iklim tipleri bulunur. ABD ile sınırı olan bölgelerde ise dört mevsim yaşanır.

Güçlü Ekonomi ve Dil Fırsatları

Gelişmiş ve sağlam bir ekonomik yapısı bulunan Kanada, G-7 ülkeleri arasında lider ülkelerden biridir. Ayrıca, Kanada’nın iki resmi dili bulunur: İngilizce ve Fransızca. Bu dilleri öğrenmek isteyen öğrencilere geniş imkanlar sunulmaktadır. Ülkede, her iki dili de kullanan insanlarla sıkça karşılaşabilirsiniz. Ottawa ve Montreal gibi şehirlerde, hem İngilizce hem de Fransızca konuşan bireylerle etkileşime girebilirsiniz.

Çok Kültürlü Yapı ve Yaşam Kalitesi

Yaşam Kalitesi Endeksi’nde her zaman üst sıralarda yer alan Kanada, çok kültürlü yapısıyla öne çıkar. Birçok etnik yapının bir arada yaşadığı bu ülke, uluslararası öğrencilere hoşgörülü ve çeşitlilik dolu bir ortam sunar. Kanada’da üniversite okumak sadece eğitim değil, aynı zamanda farklı kültürleri tanıma ve deneyimleme fırsatı sunar.

Kanada, uluslararası öğrencilere sunduğu eğitim kalitesi, yaşam standartları ve kültürel çeşitlilikle ün kazanmış bir ülkedir. Üniversite eğitimi almak isteyenler için Kanada, sadece bir öğrenim fırsatı değil, aynı zamanda unutulmaz bir yaşam deneyimi sunar.

Ücretsiz Detaylı Bilgi Al

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?