Kanada Üniversiteleri

Kanada üniversiteleri birçok uluslararası öğrencinin hayalidir. Kanada, eğitim sisteminin kalitesi açısından Dünya genelinde en yüksek performansa sahip ülkelerden biridir. Kanada üniversitelerinden alacağınız diploma Dünyanın her yerinde geçerli olacaktır. Kanada; bilgisayar teknolojileri, ulaşım, iletişim, mühendislik, madencilik, TIP, işletme ve MBA gibi alanlarda haklı bir üne sahiptir.

Ülkenin hemen her bölgesinde çok sayıda üniversite ve yüksekokul bulunmaktadır. Üniversiteler devlete bağlıdır ve akademik özerkliğe sahiptirler. Üniversite eğitim dönemi genellikle Eylül ile Mayıs ayları arasındadır. Akademik yıl iki veya üç sömestr şeklinde uygulanır. Ülke genelinde üniversiteye giriş sınavı yoktur; her üniversite kendi öğrenci kabul şartlarını belirler ve adaylar sahip oldukları özelliklere göre ayrı ayrı değerlendirir.

Kanada'da Üniversite Okumak

Dünyanın en yaşanır ülkelerinden biri olan Kanada aynı zamanda çok kültürlü yapısıyla uluslararası öğrenciler için en ideal ülkelerden biridir.

On milyon km2‘lik yüzölçümü ile Dünyanın en geniş ikinci ülkesi olan Kanada, okyanuslarla çevrilidir. Ülke; yüksek dağları, geniş ovaları, binlerce göl ve akarsuyu, milli parkları ve tertemiz kıyıları ile eşsiz doğal güzelliklere sahiptir.

Kanada, sert kışlardan yağışlı baharlara, sıcak yazlardan ılıman kıyı bölgelerine değin pek çok farklı iklim bölgesine sahiptir. Bununla birlikte, ABD ile sınır hattı boyunca uzanan bölümlerinde dört mevsim yaşanmaktadır.

Sağlam bir ekonomik yapıya sahip olan Kanada, G-7 ülkeleri arasında ilk beş lider ülkeden biridir.

Kanada’nın İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili bulunmaktadır. Marketlerde etiketlerin hem Fransızca hem de İngilizce düzenlendiğine şahit olabilirsiniz. Ottawa ve Montreal gibi şehirlerde, her iki dili de kullanan insanlarla sıkça karşılaşabilirsiniz. İyi derecede İngilizce ve Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için Kanada eşsiz bir fırsattır.

Yaşam Kalitesi Endeksi’nde daima ilk beş ülke arasında yer alan Kanada, çok kültürlü yapısıyla birçok etnik yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Kanada'da Eğitim Hayal Değil!

Kanada Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Algoma Üniversitesi Saulte Ste., Marie Otuzdan fazla akademik program, kişisel ilgi ve başarıl odaklı eğitim, kültürlerarası öğrenme
Algonquin College Ottowa Zengin program seçenekleri, co-op veya saha çalışmasıyla deneyim esaslı öğretim anlayışı
Vanwest College Vancouver, Kelowna Kanada’da çalışma izinli diploma programları için uygun maliyetli okul
Centennial College Toronto Uygun eğitim ücretleri ve ödeme seçenekleri, Dünyanın en iyi üniversiteleri ile ortak program ve geçiş imkanları
Thompson Rivers Üniversitesi Kamloops Kanada’nın en prestijli üniversitelerinden
Niagara College Ontario Kanada’da çok farklı alanlarda sertifika, diploma ve lisans programı bulunan popüler eğitim kurumu
Windsor Üniversitesi Ontario Kanada’da işletme, mühendislik, dil bilimi eğitiminde ön plana çıkan kampüs üniversitesi
Seneca College Toronto Bir, iki ve üç yıllık sertifika ve diploma programlarıyla 1966’dan beri Toronto’da eğitim veriyor
Douglas College Vancouver Yüzlerce alanda kısa ve uzun süreli programla Vancouver’da üniversite eğitimi için ideal
Arbutus College Vancouver Kanada’da 2 ila 20 ay arasında değişen onlarca çalışma izinli sertifika programı
University Canada West Vancouver Kanada’da özellikle işletme bölümlerinde öne çıkan modern bir özel üniversite
Georgian College 7 Farklı Kampüs Kanada’daki en iyi sanat ve teknoloji okullarından, farklı kampüslerde eğitim seçeneği
Lambton College Ontario Kanada’da sertifika ve lisans programlarında eğitim için en çok seçenek sunan okullardan
Sheridan College Brampton, Mississauga, Oakville Kanada’nın en iyi devlet okullarından, sertifika ve diploma programlarında öne çıkıyor
St. Lawrence College Brockville, Cornwall, Kingston Kanada’da işletme, grafik dizayn, mühendislik, gastronomi gibi alanlarda onlarca sertifika ve diploma programı
Durham College Oshawa, Whtby Ontario’da yer alan, 1967’de kurulmuş, Kanada’nın en çok tercih edilen devlet üniversitelerinden
Acsenda School of Management Vancouver Mezuniyet sonrası Kanada’da üç yıla kadar çalışma izni elde edeceğiniz özel okul
Fleming College Toronto Ekonomi, sanat, sağlık, hukuk başta olmak üzere kariyer odaklı 130 program
Trebas Institute Montreal Ailece gelmek isteyenlerin eş ve çocuklarına eğitim ve çalışma imkanı
Toronto School of Management Toronto Yüzden fazla kariyer odaklı program

Kanada Üniversite Fiyatları

Kanada üniversite fiyatları, eğitim almak istediğiniz şehir, üniversite ve bölüme göre farklılık göstermekle birlikte; sanıldığının aksine İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre daha ekonomiktir.

Kanada üniversite fiyatları, yıllık genel olarak, 15.000 CAD ile 30.000 CAD civarındadır.

Kanada üniversite fiyatları hakkında detaylı bilgiye ilgili üniversite sayfasından ulaşabilirsiniz.

Neden Kanada Üniversiteleri?

Kanada’nın birçok büyük şehri, Dünyanın en yaşanılır kentleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu değerlendirme; ülkelerin eğitim olanakları, milli gelirleri, genel yaşam standartları gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılır. Kanada düşük suç oranı ile oldukça güvenilir bir ülkedir.

Kanada’nın eğitim sistemi, birçok ülkeye örnek olmuş, Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biridir. Kanada’dan alacağınız diploma Dünya genelinde tanınırlığa sahip olacaktır. Üstelik Kanada’daki üniversite harçları İngiltere, ABD, Avustralya’ya nispeten daha çok daha ekonomiktir.

Uluslararası öğrenciler mezuniyetten sonra bir süre daha Kanada’da kalma ve çalışma hakkına sahiptir. Yurtdışında edineceğiniz iş tecrübesi, kariyerinize yön verecek bir deneyim kazandırır.

Kanada’da üniversite eğitimi almanın en güzel taraflarından biri de İngilizce ve Fransızcayı akıcı şekilde konuşma şansınıza sahip olmanızdır. Birçok üniversitede her iki dilde de eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kanada, çok yüksek kalitede eğitim ve prestijli bir diploma vadediyor!

Dünyanın pek çok yerinde iyi üniversiteler, vasat üniversiteler gibi sınıflandırmalar yapılabilse de, bunu Kanada’da yapmak pek mümkün değildir. Eğitimin her aşamasının sıkı bir devlet kontrolü ve güvencesinde olan Kanada’da üniversitelerin tümü çok güçlü ve prestijli bir eğitim veriyor. Bu kalite is her yıl on binlerce öğrencinin Kanada’yı tercih etmesinin temel nedenlerinden birini oluşturuyor. Bir Kanada üniversitesinden alacağınız üniversite diploması size tüm dünyada çeşitli yerlerinde yaşama ve üst düzey bir kariyer olanağı sağlayacaktır.

Kanada, eğitim ve yaşam için dünyanın en ideal ülkelerinden biri…

Yıllardır hem ekonomik hem de toplum refahı olarak dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olarak gösterilen Kanada, aynı zamanda eğitim almak için de çok iyi bir seçenektir. Sahip olduğu çok uluslu toplum, nitelikli ve geniş vizyona sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi, üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunar. Eğitim ve yaşam maliyetleri özellikle İngiltere ve ABD’ye göre çok daha ekonomik olan Kanada, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almanın da en iyi alternatiflerinden biridir.

Öğrencilere çalışma izni verilir.

Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni de elde ederler.

Mezuniyet sonrasında göçmenlik ve vatandaşlık imkanı

Kanada güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada’da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada’da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz.

Kanada'da Üniversite Eğitimi

Kanada’da Eğitim ve Yaşam Maliyetleri
Kanada, yaşam koşulları açıdan Amerika ve İngiltere’ye göre oldukça ekonomik bir ülkedir. Eğitim konusunda devlet tarafından da oldukça desteklendiğinden okulların kalitesi Amerika ve İngiltere’den farklı değildir. Aynı zamanda birçok kültürel çeşitliliği bünyesinde barındıran bir ülke olduğundan farklı ülkelerden…

Eğitim ve Yaşam Maliyetleri »

Çalışma İzni ve Göçmenlik

Kanada, güçlü ekonomisi ve eşsiz yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada’da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada’da üniversite eğitimi…

Çalışma İzni ve Göçmenlik »

Master Başvuru ve Kabul Koşulları

Türkiye’den YÖK tarafından tanınmış her üniversitenin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip her öğrenci yurtdışında Kanada’da yüksek lisans programlarına başvuru yapabilir! Eğitimde sınıflandırma yapılamayan birkaç ülkeden biri olan Kanada, her yıl binlerce öğrencinin tercihidir. İki resmi dili olmasından…

Master Başvuru ve Kabul Koşulları »

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef