Bilgi İste

Amerika Yaz Okulları

Amerika yaz okulu programlarında öğrencilerimiz hem güzel bir yaz tatili geçiriyor hem de Avrupa'nın en çok konuşulan dilini öğreniyor.

Amerika Yaz Okulları

Amerika yaz okulu programları, İngiltere ve diğer Avrupa seçeneklerinden farklı olarak, ders sonrası aktivitelerin çok daha fazla gezi içermesiyle ayrılır. Boston, Los Angeles, San Francisco, Orlando gibi Amerika'nın en popüler ve çok fazla görülecek yerleri olan şehirlerinde yapılan ABD yaz kampı programları öğrenciler için çok eğlenceli geçer.

Eğitim

Yaz okulu programlarımız öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Organizasyonların tümü üniversite kampüslerinde gerçekleştiriliyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

Aktivite ve Geziler

Amerika Yaz okulu programlarının ders harici aktiviteleri genelikle gezilerden oluşur. Çünkü Amerika'da İngiltere ve diğer AB ülkelerine kıyasla çok daha fazla görülecek yer ve atraksiyon bulunmaktadır. Öğrenciler ders sonrası gezilerde, Universal Studios, DisneyLand, Hollywood, Manhattan, Washşngton DC, Boston ve daha bir çok popüler yeri görme şansı bulur ve çok eğlenirler. Bu aktivitelerin tümü okul tarafında güvenli ve grup liderleri kontrolünde gerçekleştirilir.

Konaklama ve Sosyal Aktiviteler

ABD yaz okulu seçeneklerimizin tümü üniversite kampüslerinde organzie edilmektedir. Öğrenciler eğitim, konaklama, spor vb tüm aktivitelerini güvenli kampüs ortamında gerçekleştirmektedir. Amerika yaz okulullarımızda öğrencilere değişik standartlarda tam pansiyon yurt konaklaması sunulmaktadır. Yurt girişleri ve program dahilindeki tüm etkinlikle aktivite yöneticileri tarafından kontrol edilir ve öğrencilerin güvenliği sağlanır.

 • Eğitim hayatımızda, her ne bölüm okursak okuyalım, en az bir kez yurtdışı deneyimi yaşanması gerektiğinden yanayım. Bu konuda ilk ve tek yardımcım ELT oldu. Yine olsa yine danışır ve yardım isterim. Önümüzdeki yaz dönemi için farklı bir yere gitmeyi düşünmeye başladım bile.

  Tuğba Düzler

 • ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri yabancı dil eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelmemişti. ELT sayesinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum. Teşekkürler ELT

  Erdoğan Tunç

 • ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca yabancı dil eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth'ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

  Selma Kavas

Amerika Yaz Okulları

Okullar Şehir Açıklama
St. Giles Amerika Yaz Okulu New York Dünya merkezi olarak tanımlanan New York'ta eğlence dolu bir yaz tatili sizi bekliyor
FLS Amerika Yaz Okulu Boston Dünyaca ünlü şirketlerin merkez üslerine ev sahipliği yapan şehir, ülkenin en gelişmiş kentlerinin biridir
EC Amerika Yaz Okulu Los Angeles Dünyanın en dinamik ve en çok merak edilen şehirlerinden birinde yaz okulu fırsatı

ABD Yaz Okulu Merkezlerimiz

 • Los Angeles, CA
 • New York (Drew University)
 • New York (Rider University)
 • Boston, MA
 • San Francisco, CA
 • Orlando, FL