Bilgi İste

Ukrayna'da Üniversite

YKS'yi Kazanamadım Diye Üzülmeyin! Lise Diplomanızı Getirin; Sınava Girmeden, İstediğiniz Bölümü, Çok Ekonomik Fiyatlarla Ukrayna Üniversitelerinde Okuyun.

Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna üniversiteleri son yıllarda en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Ukrayna üniversiteleri, Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir. YÖK, Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve Ukrayna üniversitelerinden alınan diplomalara denklik vermektedir.

Ukraynada Üniversite Okumak

Ukrayna üniversite bakımından oldukça zengindir. Ülke, Doğu Avrupa'nın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Sovyetler Birliği döneminde ülkenin en önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrolarına sahip olan Ukrayna, bu geleneği ve mirası günümüzde de sürdürmektedir. Akademik kadroları, başarıları, buluşları ve potansiyelleri ile dünyaca ün yapmış olan Kiev Politeknik, Taras Schevchenko, Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi gibi üniversiteler dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi Ukraynada üniversite eğitimi konusunda kendilerine çekmektedir.

Ukrayna'da üniversite eğitimi Türkiye'den bile ekonomik!

Bu kadar kaliteli bir akademik potansiyeli çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle dünyaya açan Ukrayna'da üniversite okumak gerçekten de çok cazip. Ukraynada hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabileceklerdeki seviyede olup, hatta birçok bölgemize kıyasla, Türkiye'den bile ekonomiktir. Ukrayna'da üniversitelerin büyük bölümünde okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık maliyet ortalama 2.500 - 3.000 USD arasındadır.

YKS derdine son! Lise diplomanızla kayıt olup, Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.

Üniversite sınavını kazanamamaktan korkmanıza artık gerek yok. ELT size Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okumanız için mükemmel bir destek veriyor. Ukraynada üniversite eğitimi için sınav şartı aranmıyor. İlk yıl hazırlık eğitiminin ardından istediğiniz üniversitede, dilediğiniz bölümü okuyabilecek, üniversite mezunu olmanın gururunu siz de yaşayabileceksiniz.

Ukraynada alınan üniversite diplomaları hem Avrupa Birliğinde hem de Türkiye'de tanınıyor! Diplomanıza YÖK denkiği alabilirsiniz.

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Ukrayna'da alacağınız diplomalar tüm Avrupa'da geçerli. Bologna anlaşmasını Türkiye de imzaladığı için diplomanız Türkiye'de de geçerli olacaktır. Türkiye ve Ukrayna arasında gelişen ikili ilişkiler sonucunda YÖK Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Hem üniversite mezunu olun hem de Rusça ve Ukraynaca dillerini öğrenerek donanımlı hale gelin!

Ukrayna'da eğitiminizi dilerseniz Ukraynaca dilerseniz Rusça olarak alabilirsiniz. Özellikle günlük yaşamda birbirine çok yakın olan Rusça ve Ukrayna dilleri aktif olarak kullanıldığından, Ukrayna'da eğitim alan öğrenciler bu iki dile de hakim olarak mezun olmakta ve Türkiye'de bu özellikleri ile büyük avantaj elde etmektedirler. Bunun yanın sıra Ukrayna'da İngilizce üniversite eğitimi alma fırsatınız da bulunmakta.

Başkent Kiev'de, Kharkiv'de ya da Odessa'da hazırlık eğitimi alın, ister hazırlık eğitimi aldığınız üniversitede ister başka üniversitede devam edin!

Ukrayna'da ELT olarak sadece bir çok şehirde üniversiteye yerleştirme yapmamıza rağmen yoğun olarak Kiev'e, Kharkiv'e ve Odessa'ya yerleştirme yapıyoruz, Kiev'de yerleştirme yaptığımız üniversitelerde alacağınız Rusça veya Ukraynaca hazırlıktan sonra dilediğiniz üniversiteye geçiş yapabileceksiniz. Hazırlık aldığınız süre boyunca okuyacağınız bölümü ve üniversiteyi seçmek için zamanınız olacak.

Çok Uygun Maliyetlerle Rusça Hazırlık Paket Programları!

Ukrayna'da eğitim dili çoğunlukla Rusça olduğu için öğrencilerimiz ilk senelerinde Rusça hazırlık eğitimi almaktadırlar. ELT, öğrencilerine 3 farklı şehirde ve üniversitede hazırladığı ve tüm detayları düşünülmüş Rusça hazırlık paketlerini sunmaktadır.

2019 Yılı Ukrayna E-Kataloğumuzu Görüntülemek için Tıklayınız!

 • ukraynada üniversite

  ELT Yurtdışı Eğitim sayesinde, bir kaç adım da olsa, hayallerimi gerçekleştirme yolunda ilerliyorum. Çevremdekiler, yurtdışında üniversite kararını verirken bazı tereddütlerini dile getirdiler.

  Hilal Rümeysa Tecir - Odessa

 • ukraynada üniversite

  ELT'ye gidip danışmanım Gülden Hanımla tanıştıktan sonra yurtdışında üniversite hayalimin gerçekleşebileceğine inandım. Tüm evraklarımla, üniversiteye başvuru ve kabul sürecimle, pasaport ve vize işlemlerimle yakından...

  Yağmur Karaböcek - Kharkiv

 • ukraynada üniversite

  ELT ailesi ile TIP okuma kararıyla çıkmış olduğum yolda tanıştım. Profesyonellikleri ve iş disiplinleri sayesinde sadece 1 ay içerisinde okumak istediğim üniversiteye kayıt işlemler yapıldı.

  Serhat A. - Kiev

 • kievde üniversite

  Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Ukrayna'daki üniversiteleri araştırmaya başladık ve ELT Yurtdışı Eğitim İzmir şubesi ile tanıştık. Bizi gayet hoş karşıladılar, aklımızdaki bir çok soru işaretini giderdiler, hatta eğitimime yeniden yön verdiler...

  Tuğberk Ş. - Kiev - Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi

Rusça Hazırlık Paketleri

Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almak istiyor fakat Rusça dil hazırlık eğitimi almaya ihtiyaç duyuyorsanız, öncelikle Ukrayna'nın en saygın üniversitelerinde hazırladığımız ve tüm masrafların düşünüldüğü eğitim paketlerinden birine başvurup Rusça hazırlık eğitimi alabilir daha sonra dilediğiniz bölüm ve üniversitede lisans eğitiminize başlayabilirsiniz.

Üniversite Şehir Açıklama
Odessa Politeknik Üniversitesi Yeni Odessa 2 aylık kısa süreli Rusça Kursu isteyen öğrencilerimiz için en ideal program
Odessa Politeknik Üniversitesi Odessa En uygun fiyatlı ve en çok tercih edilen Rusça hazırlık kursu
Odessa Tarım Üniversitesi Odessa Odessa Şehrinde Tarım üzerine eğitim alabileceğiniz en iyi üniversitelerden birinde Rusça Dil Eğitimi
Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Odessa İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık alanında eğitim veren okulda bir akademik yıl süren Rusça kursu
Odessa Beşeri Bilimler Akademisi Odessa Kurulduğu günden bugüne kadar sürekli gelişim sağlayan Odessa Beşeri Bilimler Akademisi paketi çok uygun maliyetlerle
Odessa Denizcilik Üniversitesi Odessa Dünyanın en iyi denizcilik okullarında biri olan Odessa Denizcilik Üniversitesinde Rusça dil kursu
Odessa Denizcilik Akademisi Odessa Ukrayna'nın Denizcilik alanında eğitim veren en ünlü kurumunda Rusça Dil Eğitimi
Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Kiev Ukrayna'nın en iyi devlet üniversitelerinden birinde hazırlanmış detaylı paket
Kiev MAUP Üniversitesi Kiev Modern bir yapıya sahip. Hem özel hem de devlet üniversitesi özelliği taşımakta. Rusça dil eğitimi imkanı sunuyor.
Kiev Politeknik Üniversitesi Kiev Ukrayna'da mühendislik alanında en prestijli üniversitelerden biri
Kharkiv Karazin Üniversitesi Kharkiv Ukrayna'nın en iyi beş üniversitesinden biridir ve kaliteli eğitim verilmekte
Kharkiv Politeknik Üniversitesi Kharkiv Kharkiv'de kaliteli mühendislik eğitim veren kurumda bir yıllık Rusça Kursu
Sumy Tarım Üniversitesi Sumy Ukrayna'nın Tarım üzerine en iyi eğitim veren devlet üniversitelerinden birinde hazırlanmış detaylı Rusça dil eğitimi paketi
Sumy Devlet Üniversitesi Sumy Özellikle Ukrayna'da TIP eğitimini uygun maliyetlerle almak isteyen öğrencilerin tercihi

İngilizce Hazırlık Paketleri

Ukrayna'da İngilizce üniversite eğitimi almak istiyor fakat İngilizce seviyenizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız, öncelikle Ukrayna'nın en saygın üniversitelerinde İngilizce hazırlık eğitimi alabilir daha sonra dilediğiniz bölüm ve üniversitede lisans eğitiminize başlayabilirsiniz.

Üniversite Şehir Açıklama
Odessa Politeknik Üniversitesi Odessa En uygun fiyatlı ve en çok tercih edilen İngilizce hazırlık kursu
Odessa Beşeri Bilimler Akademisi Odessa Güney Şehri olan ve saygınlığıyla tanınan bu üniversitede alabileceğiniz İngilizce Hazırlık kursları
Kharkiv Karazin Üniversitesi Kiev Ukrayna'nın en iyi beş üniversitesinden biridir ve kaliteli eğitim verilmekte
Kharkiv Politeknik Üniversitesi Kharkiv Kharkiv şehrinde kaliteli bir mühendislik eğitimi veren kurumda alabileceğiniz İngilizce Hazırlık Paketi.
Kiev Politeknik Üniversitesi Kiev Ukrayna'daki Mühendislik alanında eğitim veren en prestijli üniversite olan Kiev Politeknik Üniversitesinde alacağınız İngilizce Hazırlık kursu.
Kiev Taras Shevcenko Üniversitesi Kiev Ukrayna'nın en iyi devlet üniversitelerinden biri olan Taras Shevchenko'da İngilizce Hazırlık paketi.

Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna'da lisans eğitiminizi Ukraynaca, Rusça veya İngilizce dilinde alabilirsiniz. Ukrayna'da Üniversite eğitimi için hazırlık eğitimi almanız gerekiyorsa yukarıdaki Rusça hazırlık ya da İngilizce hazırlık paketlerimizden birini tercih edip daha sonrasında dilediğiniz bölümde, istediğiniz üniversitede eğitiminize devam edebilirsiniz.

Üniversite Şehir Açıklama
Kharkiv Karazin Üniversitesi Kharkiv Ukrayna'da özellikle TIP, Diş Hekimliği ve Eczacılık için en çok tercih edilen üniversite
Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Kiev Ukrayna'nın en kapsamlı, köklü ve saygın üniversitelerinden
Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi (NAU) Kiev 1933 kuruluşlu okul, bilgisayar ve uçak mühendisliği alanında Ukrayna'nın en iyisi
Kiev Politeknik Üniversitesi (KPI) Kiev Ukrayna'da mühendislik eğitiminde ön plana çıkan en prestijli üniversitelerden
Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi (MAUP) Kiev İşletme ve Ekonomi alanlarında ön plana çıkan modern bir özel üniversite
Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi Odessa Ukrayna'nın dünyaca tanınan en önemli denizcilik akademisi
Odessa Milli Politeknik Üniversitesi Odessa Özellikle master programlarında çok kaliteli devlet üniversitesi
Odessa Milli Ekonomi Üniversitesi Odessa Ekonomi alanında kaliteli eğitim veren Ukrayna devlet üniversitesi
Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi Odessa Psikoloji ve eğitim bilimleri alanlarında ön plana çıkmış üniversite
Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Odessa Mimarlık ve inşaat mühendisliği alanında lisans ve master eğitimi veren teknik üniversite
Odessa Milli Mechnikov Üniversitesi Odessa Ukrayna'nın küresel çapta tanınmış, saygın üniversitelerinden biri
Sumy Devlet Üniversitesi Sumy Ukrayna'nın en iyi beş üniversitelerinden biri

Konaklama çözümleri

Ukrayna'da hemen hemen birçok üniversitenin yurdu bulunmakla beraber yurtlar Türkiye'deki öğrenci yurtlarına nazaran daha az konforludur. Genellikle 3-4 kişilik olan yurt odalarının ücretleri kişi başı yıllık 500$ ile 1500$ arasında değişmektedir, yani çok ucuzdur. Ukrayna'da lisans ya da yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerimizin bir kısmı üniversite yurtlarında konaklamayı tercih ederken bir kısmı da ev kiralayarak konaklama yoluna gitmektedir.

Ukrayna Kiev'de ev kiraları diğer şehirlere oranlara biraz daha yüksek olmakla beraber Türkiye'de büyükşehirlerde yaşayan öğrenciler için alışılageldik fiyat aralıklarında durmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı, evin genişliği, yaşı ve konforu gibi kriterler göz önüne alındığında iki odalı bir evin aylık kirası 250$ ile 750$ arasında değişecektir. ELT, öğrencilerine hem üniversite yurdu başvurusu hem de ev kiralama, kira kontratı çeviri ve imza, emlakçı işlemleri gibi prosedürlerde bire bir yardımcı olmakta, Ukrayna'daki ilk günlerinizde karşılaşacağınız tüm süreçlerde geniş bir danışmanlık hizmeti vermektedir. ELT, hazırlık paketleri içerisinde 1 akademik yıllık yurt konaklamalarını da öğrencilerine sunmaktadır.

Ukrayna'da Eğitim Fiyatları

Ukrayna üniversiteleri; yüksek kaliteli akademik eğitimi, çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle gerçekten de çok cazip. Ukraynada hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabilecekleri seviyede olup, birçok bölgemize kıyasla...

Eğitim Maliyetleri »

Neden Ukrayna'da Üniversite?

Ülkemizdeki üniversite sınavı her yıl yaklaşık 1 milyon öğrenciyi dışarıda bıraktığından, yurtdışında eğitim seçeneklerinin önemi her geçen yıl artmaktadır. Değişik ülke ve maliyet kategorileri arasında Ukrayna, yabancı öğrencilere sunduğu ekonomik eğitim maliyetleri ve kolay kabul koşulları nedeniyle...

Neden Ukrayna »

Ukrayna'da Rusça Dil Okulları

Rusçayı Rusya'dan daha ekonomik olarak öğrenebilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri, Rusça öğrenmek isteyenler için kaliteli bir eğitim ve çok ekonomik koşullar öneriyor! Günümüzün en önemli ve ticari değere sahip dillerinden biri olan Rusçayı, Rusça konuşulan bir ülkede eğitim alarak...

Ukrayna'da Rusça »

Ukrayna Üniversite

Ukrayna Üniversiteleri
Ukrayna üniversite
Ukraynada üniversite okumak
Ukraynada okumak