Work and Study Kanada

Work and Study Kanada programı, Kanada’da eğitim alırken çalışmak isteyen öğrencilere yönelik bir programdır. Program, sertifika veya diploma programlarına kayıt yaptıran ve aynı zamanda çalışmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Program kapsamında öğrenciler, Kanada’da sertifika, diploma, Co-op, lisans veya yüksek lisans eğitimlerini sürdürürken yarı zamanlı olarak çalışabilirler. Bu sayede, hem yurt dışında çalışma deneyimi kazanabilirler hem de eğitim masraflarını karşılamak için gelir elde edebilirler.

Work and Study Kanada programına katılmak için, genellikle belirli bir İngilizce dil yeterliliği seviyesine sahip olmak ve eğitim ücretlerini ve yaşam masraflarını karşılayabilecek maddi kaynaklara sahip olmak gerekmektedir.

Work and Study Kanada Nedir, Ne Değildir?

Son yılların en gözde ülkelerinden birisi olan Kanada’da uluslararası öğrenciler kendi ihtiyaçlarına göre farklı programlara katılabilmektedir. Yabancı öğrencilerin katılabileceği programlar; dil eğitimi, diploma – sertifika eğitimleri, lisans programları ve yüksek lisans programlarıdır. Her programın kendisine göre bazı katılım şartları bulunmakta olup, başvuru süreçleri de birbirinden farklıdır.

Öğrencinin katılmak istediği kurs doğrultusunda programa göre değişmekle birlikte eğitim harici bazı yasal hakları mevcuttur. Bu avantajlardan en önemlisi öğrencilere verilen okurken çalışma hakkıdır.

Kanada’da çok bilinenin aksine dil eğitimi alırken yasal olarak bir çalışma izni bulunmamaktadır. Öğrencinin katılacağı dil eğitiminin süresi veya aldığı kurumun özel yada devlet okulu olmasının hiçbir farklılığı yoktur. Tüm durumlarda dil okuluna giden öğrenciler kısmi zamanlı veya tam zamanlı çalışma izni elde edememektedir.

Hangi Programlarda Çalışma İzni Mevcuttur?

Kanada’da eğitim alırken çalışma izni, diğer adıyla work and study yapabilmek için akademik bir programa kayıt yaptırmak gereklidir. Aşağıda belirtilen eğitimlerde öğrencilerin kısmi çalışma izni mevcuttur;

  • Devlet kolejinde alınacak 2 veya 3 yıllık diploma eğitimleri
  • Devlet kolejinde alınacak 1 veya 2 yıllık sertifika eğitimleri
  • Devlet üniversitelerinde alınacak 3 veya 4 yıllık lisans eğitimleri
  • Devlet üniversitelerinde alınacak 2 yıllık yüksek lisans eğitimleri
  • Co-op imkanı sunan devlet ve özel kariyer kolejleri

Yukarıda belirtilen programlardan birisine katılan öğrenci eğitim alırken haftada 20 saat, tatil zamanlarında tam zamanlı olarak çalışabilmektedir.

Kanada’nın uzun yıllardır süre gelen göçmenlik politikası gereği akademik eğitimlerini tamamlayan öğrenciler belirli şartları sağladığında ülkede tam zamanlı çalışma iznine sahip olarak kalabilmektedir. İki yıla kadar olan eğitimlerde öğrencinin aldığı eğitim süresi kadar çalışma izni verilirken, İki yıl ve daha fazla süreli eğitimlerde mezuniyet sonrasında kişiye üç yıl tam zamanlı çalışma izni sağlanır. Bu çalışma izni işveren sponsorluğu ile daha sonra uzatılabilir ve gerekli şartlar sağlanması durumunda göçmenlik başvurusu yapılabilir.

Öğrencinin mezuniyet sonrası Kanada’da profesyonel olarak çalışması, göçmenlik çekilişi olarak bilinen Express Entry’de kendisine ciddi puan sağlamaktadır.

Kimler Katılabilir?

Work and Study Kanada programı, akademik eğitimlere yöneliktir. Bu nedenle, almak istediğiniz eğitime göre mezuniyet ve İngilizce dil seviye şartı aranmaktadır.

Kolejlerde diploma veya üniversitelerde lisans programına katılmak isteyen öğrencilerin lise diploması ve resmi dil skor belgesi (IELTS, TOEFL, PTE, vb.) sunması gerekmektedir.

Kolejlerde sertifika veya üniversitelerde yüksek lisans programına katılmak isteyen öğrencilerin ise lisans diploması ve resmi dil skor belgesi sunması zorunludur.

Temelde istenen bu iki evrak haricinde her okulun istediği farklı belgeler olmaktadır.

Neden Work and Study Kanada?

Work and Study Kanada programı, öğrencilere birçok avantaj sağlar. İşte bu program ile Kanada’da diploma, sertifika, Co-op, lisans veya yüksek lisans eğitimi almanın nedenleri ve avantajları:

Yüksek kaliteli eğitim: Kanada’daki kolej ve üniversiteler, yüksek kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için geniş bir yelpazede program ve konu alanı mevcuttur. Bu sayede, öğrenciler, kariyer hedeflerine uygun bir program seçerek, yüksek kaliteli bir eğitim alabilirler.

Kültürlerarası deneyim: Kanada, kültürleri bir arada yaşayan ve birbirine saygı duyan bir toplum olarak bilinir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, kültürlerarası bir deneyim yaşayarak, farklı kültürlerle tanışma ve ilişki kurma fırsatı elde ederler.

İstihdam fırsatları: Work and Study Kanada programı, öğrencilere çalışma izni verir. Bu sayede, öğrenciler, eğitimlerini sürdürürken, çalışarak, Kanada iş dünyasında iş deneyimi kazanabilirler. Ayrıca, programın sonunda, öğrenciler, Kanada’da kalmak istiyorlarsa, çalışma izinlerini uzatabilirler.

Dil öğrenme fırsatı: Kanada, İngilizce ve Fransızca konuşulan bir ülkedir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, İngilizce veya Fransızca dil becerilerini geliştirme fırsatı elde ederler.

Yeni insanlarla tanışma fırsatı: Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatı bulurlar. Bu sayede, öğrenciler, yeni arkadaşlar edinerek, dünya çapında bir sosyal ağ oluşturma fırsatı elde ederler.

Kariyer fırsatları: Kanada’da eğitim almak, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, Kanada iş dünyasına erişim sağlarlar ve Kanada’da kariyer yapma fırsatı elde ederler.

Yeni bir kültür ve yaşam tarzı keşfi: Kanada, doğal güzellikleri, sosyal hizmetleri ve yüksek yaşam standartları ile bilinir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, yeni bir kültür ve yaşam tarzını keşfetme fırsatı elde ederler. Bu sayede, öğrenciler, yeni yerler keşfetme, yeni lezzetler tatma ve Kanada’nın sunduğu diğer birçok avantajı keşfetme fırsatı elde ederler.

Uluslararası bir deneyim: Work and Study Kanada programı, öğrencilere uluslararası bir deneyim kazandırır. Bu deneyim, öğrencilerin küresel bir perspektife sahip olmalarını sağlar ve dünya çapında bir kariyere sahip olmalarına yardımcı olur.

Öğrenci hayatı: Kanada, öğrenci hayatı için ideal bir yerdir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, üniversite kampüslerinde ve etkinliklerinde yer alarak, bir öğrenci olarak Kanada kültürünü yaşama fırsatı elde ederler.

Work and Study Kanada programı, öğrencilere birçok avantaj sağlar: Yüksek kaliteli eğitim, kültürlerarası deneyim, istihdam fırsatları, dil öğrenme fırsatı, yeni insanlarla tanışma fırsatı, kariyer fırsatları, yeni bir kültür ve yaşam tarzı keşfi, uluslararası bir deneyim, kariyer değişimi fırsatı ve öğrenci hayatı gibi birçok avantajı olan bu program, Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.

Başvuru Tarihleri

Kanada’da Work and Study programı, kolej ve üniversitelerde olduğu için okulların dönem başlangıçlarına göre başvuru yapmak gerekmektedir. Genel olarak Kanada’daki okulların güz, kış ve bahar dönem başlangıçları olabilmektedir.

Her okulun başvuru tarihi ve kontenjan durumu farklı olduğu için en güncel bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim ofislerinden alabilirsiniz.

Programa Aile ile Katılım Sağlamak Mümkün mü?

Kanada’da kolej veya üniversite programlarına katılan öğrencilerin evli olması durumunda, eşleri de çalışma ve eğitim hakkı için başvuruda bulunabilirler. Eşlerin, öğrencilerin eğitim süresi boyunca tam zamanlı çalışma hakkı elde etmeleri mümkündür.

Ayrıca, Kanada’da, 4 yaşını dolduran çocuklar için, ücretsiz eğitim imkanı sağlanmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin aileleri ile birlikte Kanada’ya gitmeleri durumunda, çocuklarının eğitimleri için de fırsatlar sunulmaktadır.

Work and Study Kanada programı, öğrencilere ve ailelerine birçok avantaj sağlayan bir seçenektir. Hem öğrencilerin akademik kariyerleri için fırsatlar sunarken, aynı zamanda aileleri için çalışma ve eğitim hakkı gibi imkanlar sağlayarak, Kanada’da bir yaşam kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Hangi İşlerde Çalışabilirsiniz?

Work and Study Kanada programı kapsamında eğitim alırken, haftada 20 saat yasal çalışma izniniz olur. Sertifika veya diploma programı eğitimi alan öğrenciler, eğitimlerinin ilk dönemlerinde genellikle profesyonellik gerektirmeyen işlerde çalışırlar. Örneğin, öğrenciler süpermarketlerde kasiyer, depo elemanı veya market görevlisi olarak çalışabilirler. Bunun yanı sıra, oteller, restoranlar, kafeler de öğrenciler için iş imkanı sunabilir.

Sertifika ve diploma programları, eğitimin ilerleyen dönemlerinde staj veya uygulama imkanı sunarlar. Bu stajlar ve uygulamalar sayesinde, öğrenciler eğitimlerinde öğrendikleri teorik bilgileri pratikte uygulama fırsatı bulurlar. Öğrencilerin staj veya uygulama yerlerinde çalışacakları pozisyonlar, eğitim aldıkları meslek dalına uygun bir pozisyonda olacaktır.

Kanada Work and Study Fiyatları

Work and Study Kanada fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Fiyatı belirleyen başlıca faktörler:

Program türü: Work and Study Kanada programı kapsamında, farklı program türlerinde eğitim alabilirsiniz. Örneğin, devlet kolejinde sertifika veya diploma eğitimi alabilirsiniz. Bu program türleri arasında fiyat farklılıkları olmaktadır.

Eğitim süresi: Work and Study Kanada programları, farklı eğitim sürelerinde tamamlanır. Sertifika eğitimleri bir – iki yıl, diploma eğitimleri iki – üç yıl sürmektedir. Öğrenciler ilgi alanlarına göre seçim yapabilirler. Eğitim süresi arttıkça, programın toplam maliyeti de artmaktadır.

Konaklama: Work and Study Kanada Programı sırasında öğrenciler, yurtlarda veya aile yanında konaklama gibi farklı seçenekler arasından seçim yapabilirler. Konaklama seçenekleri arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

Eyalet-şehir seçimi: Kanada’nın büyük şehirlerde yaşam maliyeti daha yüksek olacaktır. Öğrenciler, seçtikleri yerin yaşam maliyetlerini dikkate almalıdırlar.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
LSI (Toronto)
Eğitim
Akademik İngilizce 5700 7600 10680 16020CAD
TOEFL/IELTS 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
İş İngilizcesi 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Yarı Yoğun İngilizce (25) 910 3560 5220 6960 9720 14580CAD
Genel İngilizce (20) 820 3200 4680 6240 8880 13320CAD
PATHWAY 5700 7600 10680 16020CAD
Yoğun İngilizce (30) 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Konaklama
Aile Yanı TK - BB49019602940392058808820CAD
Aile Yanı ÇK YP*54021603240432064809720CAD
Aile Yanı ÇK - BB*46018402760368055208280CAD
Aile Yanı TK YP560224033604480672010080CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Sağlık Sigortası 70 280 420 560 840 1260CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 215 215 215 215 215 215CAD
Custodianship Letter 70 70 70 70 70 70CAD
LSI (Vancouver)
Eğitim
Akademik İngilizce 5700 7600 10680 16020CAD
TOEFL/IELTS 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Yoğun İngilizce (30) 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
PATHWAY 5700 7600 10680 16020CAD
Genel İngilizce (20) 820 3200 4680 6240 8880 13320CAD
Yarı Yoğun İngilizce (25) 910 3560 5220 6960 9720 14580CAD
İş İngilizcesi 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK - BB*46018402760368055208280CAD
Aile Yanı TK - BB49019602940392058808820CAD
Aile Yanı ÇK YP*54021603240432064809720CAD
Aile Yanı TK YP560224033604480672010080CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Sağlık Sigortası 70 280 420 560 840 1260CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 215 215 215 215 215 215CAD
Custodianship Letter 70 70 70 70 70 70CAD
CES (Toronto)
Eğitim
Ielts Hazırlık (30) 950 3600CAD
İş İngilizcesi (25) 890 3400 4800CAD
Yoğun İngilizce (25) 890 3400 4800 6400 9120 12780CAD
Genel İngilizce 840 3160 4500 6000 8400 11880CAD
Süper Yoğun İngilizce 950 3600 5100 6800 9600 13680CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP44017602640352052807920CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon670268040205360804012060CAD
Aile Yanı ÇK Oda Tam Pansiyon590236035404720708010620CAD
Aile Yanı TK Oda YP610244036604880732010980CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP 700280042005600840012600CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 275 275 275 275 275 275CAD
Helal Yemek (Tam Pansiyon) 90 360 540 720 1080 1620CAD
Sigorta 42 168 252 336 504 756CAD
Ders Materyali 40 160 240 320 480 720CAD
Helal Yemek (Yarım Pansiyon) 80 320 480 640 960 1440CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
CES (Vancouver)
Eğitim
Genel İngilizce 840 3160 4500 6000 9000CAD
Ielts Hazırlık (30) 950 3600CAD
Süper Yoğun İngilizce 950 3600 5100 6800 10200CAD
Yoğun İngilizce (25) 890 3400 4800 6400 9600CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP660264039605280792011880CAD
Aile Yanı ÇK Oda Tam Pansiyon700280042005600840012600CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP 9503800570076001140017100CAD
GEC Viva ÇK Oda 725290043505800870013050CAD
Aile Yanı TK Oda YP710284042605680852012780CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon740296044405920888013320CAD
Diğer
Sigorta 42 168 252 336 504 756CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Helal Yemek (Tam Pansiyon) 90 360 540 720 1080 1620CAD
Helal Yemek (Yarım Pansiyon) 80 320 480 640 960 1440CAD
Ders Materyali 40 160 240 320 480 720CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 275 275 275 275 275 275CAD
BAYSWATER COLLEGE (Vancouver)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (30) 930 3720 5400 7200 9960 14940CAD
Genel İngilizce (20) 740 2960 4200 5600 7560 11340CAD
Yoğun İngilizce (25) 840 3360 4860 6480 8880 13320CAD
Konaklama
GEC Marine TK Oda (İki Oda İki Banyolu)4800720096001370419584CAD
GEC Burnaby ÇK Oda328049206560784810944CAD
GEC Marine ÇK Oda (Bölmeli)3560534071201008014112CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon580232034804640696010440CAD
GEC Burnaby TK Oda4080612081601154416560CAD
GEC Pearson TK Oda4080612081601176016812CAD
GEC King ÇK Oda336050406720840011772CAD
GEC Marine TK Oda3560534071201008014112CAD
GEC King ÇK Oda Ensuite356053407120897612348CAD
GEC Burnaby ÇK Oda (Bölmeli)356053407120969613860CAD
GEC King TK Oda4320648086401233617640CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon630252037805040756011340CAD
GEC King Çift Yataklı TK Oda 4520678090401293618504CAD
GEC Pearson ÇK Oda328049206560823211772CAD
GEC Pearson ÇK Oda (Bölmeli)356053407120986414112CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 185 185 185 185 185 185CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 275 275 275 275 275 275CAD
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
EC ENGLISH (Montreal)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (26 Ders) 9600 14400CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10200 15300CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9120 13680CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(24 Ders) 9120 13680CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(26 Ders) 9600 14400CAD
Yarı-Yoğun Fransızca (26 Ders) 870 3480 4980 6640CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 830 3320 4800 6400CAD
Genel Fransızca 760 3040 4380 5840CAD
Yarı-Yoğun Fransızca (24 Ders) 830 3320 4800 6400CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca (20 Ders) 8400 12600CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 870 3480 4980 6640CAD
Genel İngilizce 760 3040 4380 5840CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(30 Ders) 10200 15300CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8400 12600CAD
Yoğun İngilizce 920 3680 5340 7120CAD
Yoğun Fransızca 920 3680 5340 7120CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon590236035404720708010620CAD
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *55022003300440066009900CAD
Diğer
Ders Materyal Ücreti Fransızca *** 60 120 120 120 120 120CAD
Ders Materyal Ücreti İngilizce *** 48 96 96 96 96 96CAD
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Reşit Olmayan Öğrenci Bedeli 50 200 300 400 600 900CAD
EC ENGLISH (Toronto)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9600 14400CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10800 16200CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8880 13320CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (26 Ders) 10200 15300CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120CAD
Pathway İngilizcesi 24 Ders 880 3520 5040 6720 9600 14400CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080CAD
Ielts Hazırlık (20 Ders) 800 3200 4560 6080CAD
Pathway İngilizcesi 30 Ders 960 3840 5580 7440 10800 16200CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 880 3520 5040CAD
Şehirde İngilizce (30 ders) 880 3520CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
Superior HOEM Residence TK Oda Paylaşımlı Banyo4080612081601224018360CAD
The Parker TK Oda Özel Banyo 11504600690092001380020700CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo 9003600540072001080016200CAD
The Parker TK Oda Paylaşımlı Banyo 10504200630084001260018900CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo (Economy)8503400510068001020015300CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Diğer
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Reşit Olmayan Öğrenci Bedeli 50 200 300 400 600 900CAD
EC ENGLISH (Toronto)
Eğitim
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720 8880 13320CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120 8880 13320CAD
İş İngilizcesi (30 ders) 960 3840 5580 8880 13320CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080 8880 13320CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440 8880 13320CAD
Konaklama
The Parker TK Oda Özel Banyo 11504600690092001380020700CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo 9003600540072001080016200CAD
Superior HOEM Residence TK Oda Paylaşımlı Banyo4080612081601224018360CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo (Economy)8503400510068001020015300CAD
The Parker TK Oda Paylaşımlı Banyo 10504200630084001260018900CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
EC ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9600 14400CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8880 13320CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (26 Ders) 10200 15300CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10800 16200CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 880 3520 5040CAD
Pathway İngilizcesi 30 Ders 3840 5580 7440 10800 16200CAD
Cambridge Hazırlık (30 Ders) 960 3840CAD
Pathway İngilizcesi 24 Ders 3520 5040 6720 9600 14400CAD
Konaklama
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo9003600540072001080016200CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
GEC Shared Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo 11504600690092001380020700CAD
GEC Shared Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo *8803520528070401056015840CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Özel Banyolu9703880582077601164017460CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo (Economy)780312046806240936014040CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Reşit Olmayan Öğrenci Bedeli 50 200 300 400 600 900CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
EC ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720 9600 14400CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120 10200 15300CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 880 3520 5040CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080 8880 13320CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440 10800 16200CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo (Economy)780312046806240936014040CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo9003600540072001080016200CAD
GEC Shared Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo *8803520528070401056015840CAD
GEC Shared Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo 11504600690092001380020700CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Özel Banyolu9703880582077601164017460CAD
Diğer
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
CLLC (Halifax)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Sigorta 1951 2655 3455 4959CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 880 3520 5280 7040 10560 15840CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 5431 7687 10071 14647CAD
Pathway 2 İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Sigorta 2826 3882 5066 7242CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 4556 6460 8460 12364CAD
CLLC (Toronto)
Eğitim
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 5431 7687 10071 14647CAD
Pathway 2 İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 4556 6460 8460 12364CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Sigorta 2826 3882 5066 7242CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 880 3520 5280 7040 10560 15840CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Sigorta 1951 2655 3455 4959CAD
Diğer
Ders Materyali 150 150 150 150 150 150CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 205 205 205 205 205 205CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Custodianship Letter (18 yaş altı için zorunlu) 140 140 140 140 140 140CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
CLLC (Ottowa)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 4556 6460 8460 12364CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Sigorta 2826 3882 5066 7242CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 5431 7687 10071 14647CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Sigorta 1951 2655 3455 4959CAD
Pathway 2 İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 880 3520 5280 7040 10560 15840CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Diğer
Custodianship Letter (18 yaş altı için zorunlu) 140 140 140 140 140 140CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Ders Materyali 150 150 150 150 150 150CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 205 205 205 205 205 205CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
CANADIAN COLLEGE OF ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Part Time English - 18 Ders - PROMOSYONLU 460 1840CAD
Full Time Yoğun English - 38 Ders - PROMOSYONLU 580 2320 3360 4480 6480CAD
Full Time English - 28 Ders - PROMOSYONLU 520 2080 3000 4000 5760CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - YP - Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Residence - Paylaşımlı Oda & Banyo50020003000CAD
Studio Aprtment - TK - (Sleeps Two)10004000600080001200018000CAD
Residence - TK Oda - Paylaşımlı Banyo675270040505400810012150CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 37.5 150 225 300 450 675CAD
Guardianship Fee (18 yaş altı için zorunlu) 250 250 250 250 250 250CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Ders Materyalleri 20 80 120 160 240 360CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9840CAD
Genel İngilizce 900 3440 4920 6560 8760 13140CAD
Yoğun İngilizce 1130 4320 6060 8080 10800 16200CAD
Yarı Yoğun İngilizce 1010 3880 5520 7360 9840 14760CAD
Konaklama
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP650260039005200780011700CAD
The Parker Residence Ekonomi TK Oda4000600080001200018000CAD
The Parker Residence ÇK3600540072001080016200CAD
The Parker ResidenceTK Oda Özel Banyo60009000120001800027000CAD
Parkside Student Residence ÇK 54008100108001620024300CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP710284042605680852012780CAD
The Parker Residence TK Oda4280642085601284019260CAD
Parkside Student Residence TK58008700116001740026100CAD
Öğrenci Yurdu Toronto Downtown TK4280642085601284019260CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP9503800570076001140017100CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
Ders Metaryeli 20 80 120 160 240 360CAD
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Helal Yemek 120 480 720 960 1440 2160CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9840CAD
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 10800CAD
Yarı Yoğun İngilizce 1010 3880 5520 7360 9840 14760CAD
TOEFL Hazırlık Yoğun 1130 4320 6060 8080CAD
Yoğun İngilizce 1130 4320 6060 8080 10800 16200CAD
Genel İngilizce 900 3440 4920 6560 8760 13140CAD
Konaklama
The Parker Residence ÇK3600540072001080016200CAD
The Parker Residence Ekonomi TK Oda4000600080001200018000CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP9503800570076001140017100CAD
The Parker ResidenceTK Oda Özel Banyo60009000120001800027000CAD
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP650260039005200780011700CAD
The Parker Residence TK Oda4280642085601284019260CAD
Parkside Student Residence ÇK 54008100108001620024300CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP710284042605680852012780CAD
Parkside Student Residence TK58008700116001740026100CAD
Öğrenci Yurdu Toronto Downtown TK4280642085601284019260CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
Helal Yemek 120 480 720 960 1440 2160CAD
Ders Metaryeli 20 80 120 160 240 360CAD
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 70 280 420 560 840 1260CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 10800CAD
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9840CAD
Genel İngilizce 900 3440 4920 6560 8760 13140CAD
Yoğun İngilizce 1120 4280 6060 8080 10800 16200CAD
Yarı Yoğun İngilizce 1010 3880 5520 7360 9840 14760CAD
TOEFL Hazırlık Yoğun 1120 4280 6060 8080CAD
Konaklama
Apartment Viva Towers TK Oda4600690092001380020700CAD
Apartment Viva Towers ÇK Oda3800570076001140017100CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP710284042605680852012780CAD
King Edward Townhouse TK Oda4600690092001380020700CAD
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP650260039005200780011700CAD
King Edward Townhouse ÇK Oda3800570076001140017100CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Custodianship Ücreti 105 105 105 105 105 105CAD
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Helal Yemek 120 480 720 960 1440 2160CAD
Ders Metaryeli 20 80 120 160 240 360CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
ST GILES INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Genel İngilizce(20) Sabah 954 3312 4812 6416 8664 12996CAD
Genel İngilizce (30) 1122 3824 5544 7392 10080 15120CAD
Genel İngilizce(20) Öğleden Sonra 758 2648 3840 5120 6912 10368CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP740296044405920888013320CAD
Aile Yanı TK Oda BB47218882832377656648496CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu BB594237635644752712810692CAD
16-18 Yaş Aile Yanı TK Oda YP720288043205760864012960CAD
Diğer
Ders Materyalleri (Okulda ödenir) 110 110 110 110 110 110CAD
Kayıt Ücreti 170 170 170 170 170 170CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 260 260 260 260 260 260CAD
Custodianship Ücreti 110 110 110 110 110 110CAD
BAYSWATER COLLEGE (Calgary)
Eğitim
Yoğun İngilizce (25) 840 3360 4860 6480 8880 13320CAD
Genel İngilizce (20) 740 2960 4200 5600 7560 11340CAD
Süper Yoğun İngilizce (30) 930 3720 5400 7200 9960 14940CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon620248037204960744011160CAD
Aile Yanı TK Oda YP560224033604480672010080CAD
HUB Residence TK Oda Paylaşımlı Banyo264066009900CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 210 210 210 210 210 210CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
Kayıt Ücreti 185 185 185 185 185 185CAD
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
BAYSWATER COLLEGE (Toronto)
Eğitim
Yoğun İngilizce (25) 840 3360 4860 6480 8880 13320CAD
Süper Yoğun İngilizce (30) 930 3720 5400 7200 9960 14940CAD
Genel İngilizce (20) 740 2960 4200 5600 7560 11340CAD
Konaklama
Aile Yani ÇK Oda Yarım Pansiyon55022003300440066009900CAD
Aile Yani ÇK Oda Tam Pansiyon600240036004800720010800CAD
Seneca Residence TK/ÇK Oda800320048006400960014400CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon580232034804640696010440CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon640256038405120768011520CAD
Diğer
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 265 265 265 265 265 265CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
Kayıt Ücreti 185 185 185 185 185 185CAD
OXFORD HOUSE COLLEGE (Calgary)
Eğitim
IELTS Hazırlık (09:00-15:00) 750 2840 4260CAD
Genel İngilizce (09:00-12:40) 650 2440 3660 4560 6600 9540CAD
Genel İngilizce Plus (09:00-14:00) 710 2680 4020 5040 7320 10620CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK TP Paylaşımlı Banyo *630252037805040756011340CAD
Aile Yanı TK TP Paylaşımlı Banyo610244036604880732010980CAD
Aile Yanı ÇK YP Paylaşımlı Banyo *48019202880384057608640CAD
Aile Yanı TK YP Paylaşımlı Banyo55022003300440066009900CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Sağlık Sigortası 35 140 210 280 420 630CAD
Ders Materyalleri 60 60 115 115 170 185CAD
Custodian Letter 135 135 135 135 135 135CAD
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150CAD
OXFORD HOUSE COLLEGE (Toronto)
Eğitim
Genel İngilizce (09:00-12:40) 690 2600 3900 4880 7080 10260CAD
IELTS Hazırlık (09:00-15:00) 790 3000 4500CAD
Genel İngilizce Plus (09:00-14:00) 750 2840 4260 5360 7800 11340CAD
Yoğun İngilizce (09:00-15:00) 790 3000 4500 5840 8520 12420CAD
İş İngilizcesi (09:00-15:00) 790 3000 4500CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK YP Paylaşımlı Banyo *52020803120416062409360CAD
Aile Yanı TK YP Paylaşımlı Banyo55022003300440066009900CAD
Aile Yanı TK TP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Aile Yanı ÇK TP Paylaşımlı Banyo *590236035404720708010620CAD
Diğer
Custodian Letter 135 135 135 135 135 135CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150CAD
Sağlık Sigortası 35 140 210 280 420 630CAD
Ders Materyalleri 60 60 115 115 170 185CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP658263239485264789611844CAD
Aile Yanı TK Oda TP688275241285504825612384CAD
Diğer
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Ders Materyalleri 95 95 95 190 190 285CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Halifax)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP53421363204427264089612CAD
Aile Yanı TK Oda TP562224833724496674410116CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD
Ders Materyalleri 95 95 95 190 190 285CAD
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP658263239485264789611844CAD
Aile Yanı TK Oda TP688275241285504825612384CAD
Diğer
Ders Materyalleri 95 95 95 190 190 285CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD