Work and Study Kanada

Work and Study Kanada programı, Kanada’da eğitim alırken çalışmak isteyen öğrencilere yönelik bir programdır. Program, sertifika veya diploma programlarına kayıt yaptıran ve aynı zamanda çalışmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Program kapsamında öğrenciler, Kanada’da sertifika, diploma, Co-op, lisans veya yüksek lisans eğitimlerini sürdürürken yarı zamanlı olarak çalışabilirler. Bu sayede, hem yurt dışında çalışma deneyimi kazanabilirler hem de eğitim masraflarını karşılamak için gelir elde edebilirler.

Work and Study Kanada programına katılmak için, genellikle belirli bir İngilizce dil yeterliliği seviyesine sahip olmak ve eğitim ücretlerini ve yaşam masraflarını karşılayabilecek maddi kaynaklara sahip olmak gerekmektedir.

Work and Study Kanada Nedir, Ne Değildir?

Son yılların en gözde ülkelerinden birisi olan Kanada’da uluslararası öğrenciler kendi ihtiyaçlarına göre farklı programlara katılabilmektedir. Yabancı öğrencilerin katılabileceği programlar; dil eğitimi, diploma – sertifika eğitimleri, lisans programları ve yüksek lisans programlarıdır. Her programın kendisine göre bazı katılım şartları bulunmakta olup, başvuru süreçleri de birbirinden farklıdır.

Öğrencinin katılmak istediği kurs doğrultusunda programa göre değişmekle birlikte eğitim harici bazı yasal hakları mevcuttur. Bu avantajlardan en önemlisi öğrencilere verilen okurken çalışma hakkıdır.

Kanada’da çok bilinenin aksine dil eğitimi alırken yasal olarak bir çalışma izni bulunmamaktadır. Öğrencinin katılacağı dil eğitiminin süresi veya aldığı kurumun özel yada devlet okulu olmasının hiçbir farklılığı yoktur. Tüm durumlarda dil okuluna giden öğrenciler kısmi zamanlı veya tam zamanlı çalışma izni elde edememektedir.

Hangi Programlarda Çalışma İzni Mevcuttur?

Kanada’da eğitim alırken çalışma izni, diğer adıyla work and study yapabilmek için akademik bir programa kayıt yaptırmak gereklidir. Aşağıda belirtilen eğitimlerde öğrencilerin kısmi çalışma izni mevcuttur;

  • Devlet kolejinde alınacak 2 veya 3 yıllık diploma eğitimleri
  • Devlet kolejinde alınacak 1 veya 2 yıllık sertifika eğitimleri
  • Devlet üniversitelerinde alınacak 3 veya 4 yıllık lisans eğitimleri
  • Devlet üniversitelerinde alınacak 2 yıllık yüksek lisans eğitimleri
  • Co-op imkanı sunan devlet ve özel kariyer kolejleri

Yukarıda belirtilen programlardan birisine katılan öğrenci eğitim alırken haftada 20 saat, tatil zamanlarında tam zamanlı olarak çalışabilmektedir.

Kanada’nın uzun yıllardır süre gelen göçmenlik politikası gereği akademik eğitimlerini tamamlayan öğrenciler belirli şartları sağladığında ülkede tam zamanlı çalışma iznine sahip olarak kalabilmektedir. İki yıla kadar olan eğitimlerde öğrencinin aldığı eğitim süresi kadar çalışma izni verilirken, İki yıl ve daha fazla süreli eğitimlerde mezuniyet sonrasında kişiye üç yıl tam zamanlı çalışma izni sağlanır. Bu çalışma izni işveren sponsorluğu ile daha sonra uzatılabilir ve gerekli şartlar sağlanması durumunda göçmenlik başvurusu yapılabilir.

Öğrencinin mezuniyet sonrası Kanada’da profesyonel olarak çalışması, göçmenlik çekilişi olarak bilinen Express Entry’de kendisine ciddi puan sağlamaktadır.

Kimler Katılabilir?

Work and Study Kanada programı, akademik eğitimlere yöneliktir. Bu nedenle, almak istediğiniz eğitime göre mezuniyet ve İngilizce dil seviye şartı aranmaktadır.

Kolejlerde diploma veya üniversitelerde lisans programına katılmak isteyen öğrencilerin lise diploması ve resmi dil skor belgesi (IELTS, TOEFL, PTE, vb.) sunması gerekmektedir.

Kolejlerde sertifika veya üniversitelerde yüksek lisans programına katılmak isteyen öğrencilerin ise lisans diploması ve resmi dil skor belgesi sunması zorunludur.

Temelde istenen bu iki evrak haricinde her okulun istediği farklı belgeler olmaktadır.

Neden Work and Study Kanada?

Work and Study Kanada programı, öğrencilere birçok avantaj sağlar. İşte bu program ile Kanada’da diploma, sertifika, Co-op, lisans veya yüksek lisans eğitimi almanın nedenleri ve avantajları:

Yüksek kaliteli eğitim: Kanada’daki kolej ve üniversiteler, yüksek kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için geniş bir yelpazede program ve konu alanı mevcuttur. Bu sayede, öğrenciler, kariyer hedeflerine uygun bir program seçerek, yüksek kaliteli bir eğitim alabilirler.

Kültürlerarası deneyim: Kanada, kültürleri bir arada yaşayan ve birbirine saygı duyan bir toplum olarak bilinir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, kültürlerarası bir deneyim yaşayarak, farklı kültürlerle tanışma ve ilişki kurma fırsatı elde ederler.

İstihdam fırsatları: Work and Study Kanada programı, öğrencilere çalışma izni verir. Bu sayede, öğrenciler, eğitimlerini sürdürürken, çalışarak, Kanada iş dünyasında iş deneyimi kazanabilirler. Ayrıca, programın sonunda, öğrenciler, Kanada’da kalmak istiyorlarsa, çalışma izinlerini uzatabilirler.

Dil öğrenme fırsatı: Kanada, İngilizce ve Fransızca konuşulan bir ülkedir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, İngilizce veya Fransızca dil becerilerini geliştirme fırsatı elde ederler.

Yeni insanlarla tanışma fırsatı: Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatı bulurlar. Bu sayede, öğrenciler, yeni arkadaşlar edinerek, dünya çapında bir sosyal ağ oluşturma fırsatı elde ederler.

Kariyer fırsatları: Kanada’da eğitim almak, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, Kanada iş dünyasına erişim sağlarlar ve Kanada’da kariyer yapma fırsatı elde ederler.

Yeni bir kültür ve yaşam tarzı keşfi: Kanada, doğal güzellikleri, sosyal hizmetleri ve yüksek yaşam standartları ile bilinir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, yeni bir kültür ve yaşam tarzını keşfetme fırsatı elde ederler. Bu sayede, öğrenciler, yeni yerler keşfetme, yeni lezzetler tatma ve Kanada’nın sunduğu diğer birçok avantajı keşfetme fırsatı elde ederler.

Uluslararası bir deneyim: Work and Study Kanada programı, öğrencilere uluslararası bir deneyim kazandırır. Bu deneyim, öğrencilerin küresel bir perspektife sahip olmalarını sağlar ve dünya çapında bir kariyere sahip olmalarına yardımcı olur.

Öğrenci hayatı: Kanada, öğrenci hayatı için ideal bir yerdir. Work and Study Kanada programı ile Kanada’da eğitim alan öğrenciler, üniversite kampüslerinde ve etkinliklerinde yer alarak, bir öğrenci olarak Kanada kültürünü yaşama fırsatı elde ederler.

Work and Study Kanada programı, öğrencilere birçok avantaj sağlar: Yüksek kaliteli eğitim, kültürlerarası deneyim, istihdam fırsatları, dil öğrenme fırsatı, yeni insanlarla tanışma fırsatı, kariyer fırsatları, yeni bir kültür ve yaşam tarzı keşfi, uluslararası bir deneyim, kariyer değişimi fırsatı ve öğrenci hayatı gibi birçok avantajı olan bu program, Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.

Başvuru Tarihleri

Kanada’da Work and Study programı, kolej ve üniversitelerde olduğu için okulların dönem başlangıçlarına göre başvuru yapmak gerekmektedir. Genel olarak Kanada’daki okulların güz, kış ve bahar dönem başlangıçları olabilmektedir.

Her okulun başvuru tarihi ve kontenjan durumu farklı olduğu için en güncel bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim ofislerinden alabilirsiniz.

Programa Aile ile Katılım Sağlamak Mümkün mü?

Kanada’da kolej veya üniversite programlarına katılan öğrencilerin evli olması durumunda, eşleri de çalışma ve eğitim hakkı için başvuruda bulunabilirler. Eşlerin, öğrencilerin eğitim süresi boyunca tam zamanlı çalışma hakkı elde etmeleri mümkündür.

Ayrıca, Kanada’da, 4 yaşını dolduran çocuklar için, ücretsiz eğitim imkanı sağlanmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin aileleri ile birlikte Kanada’ya gitmeleri durumunda, çocuklarının eğitimleri için de fırsatlar sunulmaktadır.

Work and Study Kanada programı, öğrencilere ve ailelerine birçok avantaj sağlayan bir seçenektir. Hem öğrencilerin akademik kariyerleri için fırsatlar sunarken, aynı zamanda aileleri için çalışma ve eğitim hakkı gibi imkanlar sağlayarak, Kanada’da bir yaşam kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Hangi İşlerde Çalışabilirsiniz?

Work and Study Kanada programı kapsamında eğitim alırken, haftada 20 saat yasal çalışma izniniz olur. Sertifika veya diploma programı eğitimi alan öğrenciler, eğitimlerinin ilk dönemlerinde genellikle profesyonellik gerektirmeyen işlerde çalışırlar. Örneğin, öğrenciler süpermarketlerde kasiyer, depo elemanı veya market görevlisi olarak çalışabilirler. Bunun yanı sıra, oteller, restoranlar, kafeler de öğrenciler için iş imkanı sunabilir.

Sertifika ve diploma programları, eğitimin ilerleyen dönemlerinde staj veya uygulama imkanı sunarlar. Bu stajlar ve uygulamalar sayesinde, öğrenciler eğitimlerinde öğrendikleri teorik bilgileri pratikte uygulama fırsatı bulurlar. Öğrencilerin staj veya uygulama yerlerinde çalışacakları pozisyonlar, eğitim aldıkları meslek dalına uygun bir pozisyonda olacaktır.

Kanada Work and Study Fiyatları

Work and Study Kanada fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Fiyatı belirleyen başlıca faktörler:

Program türü: Work and Study Kanada programı kapsamında, farklı program türlerinde eğitim alabilirsiniz. Örneğin, devlet kolejinde sertifika veya diploma eğitimi alabilirsiniz. Bu program türleri arasında fiyat farklılıkları olmaktadır.

Eğitim süresi: Work and Study Kanada programları, farklı eğitim sürelerinde tamamlanır. Sertifika eğitimleri bir – iki yıl, diploma eğitimleri iki – üç yıl sürmektedir. Öğrenciler ilgi alanlarına göre seçim yapabilirler. Eğitim süresi arttıkça, programın toplam maliyeti de artmaktadır.

Konaklama: Work and Study Kanada Programı sırasında öğrenciler, yurtlarda veya aile yanında konaklama gibi farklı seçenekler arasından seçim yapabilirler. Konaklama seçenekleri arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

Eyalet-şehir seçimi: Kanada’nın büyük şehirlerde yaşam maliyeti daha yüksek olacaktır. Öğrenciler, seçtikleri yerin yaşam maliyetlerini dikkate almalıdırlar.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
ILAC (Toronto)
Eğitim
Intensive English 600 2400 3468 4624 6576 9612CAD
Power English 676 2704 3960 5280 7560 11088CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda (3 Öğün)600240036004800720010800CAD
Aile Yanı TK Oda (2 Öğün)55022003300440066009900CAD
Diğer
Ders Materyali + Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Custodian Letter (18 Yaş Altı Öğrenci İçin Zorunlu) 150 150 150 150 150 150CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
ILAC (Vancouver)
Eğitim
Intensive English 600 2400 3468 4624 6576 9612CAD
Power English 676 2704 3960 5280 7560 11088CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda (3 Öğün)600240036004800720010800CAD
Aile Yanı TK Oda (2 Öğün)55022003300440066009900CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Custodian Letter (18 Yaş Altı Öğrenci İçin Zorunlu) 150 150 150 150 150 150CAD
Ders Materyali + Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
LSI (Toronto)
Eğitim
Akademik İngilizce 5460 7280 10200 15300CAD
TOEFL/IELTS 950 3720 5460 7280 10200 15300CAD
İş İngilizcesi 950 3720 5460 7280 10200 15300CAD
Yarı Yoğun İngilizce (25) 870 3400 4980 6640 9360 14040CAD
Genel İngilizce (20) 790 3080 4500 6000 8520 12780CAD
PATHWAY 5460 7280 10200 15300CAD
Yoğun İngilizce (30) 950 3720 5460 7280 10200 15300CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK YP52020803120416062409360CAD
Aile Yanı TK BB47018802820376056408460CAD
Aile Yanı TK YP54021603240432064809720CAD
Aile Yanı ÇK BB44017602640352052807920CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 215 215 215 215 215 215CAD
Custodianship Letter 70 70 70 70 70 70CAD
LSI (Vancouver)
Eğitim
TOEFL/IELTS 950 3720 5460 7280 10200 15300CAD
Yarı Yoğun İngilizce (25) 870 3400 4980 6640 9360 14040CAD
Genel İngilizce (20) 790 3080 4500 6000 8520 12780CAD
PATHWAY 5460 7280 10200 15300CAD
Akademik İngilizce 5460 7280 10200 15300CAD
İş İngilizcesi 950 3720 5460 7280 10200 15300CAD
Yoğun İngilizce (30) 950 3720 5460 7280 10200 15300CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK YP52020803120416062409360CAD
Aile Yanı TK BB47018802820376056408460CAD
Aile Yanı ÇK BB44017602640352052807920CAD
Aile Yanı TK YP54021603240432064809720CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 215 215 215 215 215 215CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Custodianship Letter 70 70 70 70 70 70CAD
CES (Toronto)
Eğitim
Ielts Hazırlık (30) 848 3224 4596CAD
İş İngilizcesi (30) 848 3224 4596CAD
Konaklama
Clarence Park Residence - Paylaşımlı Oda720288043205760864012960CAD
Aile Yanı TK Oda YP620248037204960744011160CAD
Tartu Student Residence - (Mayıs - Ağustos)- Economik Suite700280042005600840012600CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Kayıt Ücreti 160 160 160 160 160 160CAD
CES (Vancouver)
Eğitim
Ielts Hazırlık (30) 848 3224 4596CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP620248037204960744011160CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 160 160 160 160 160 160CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
BAYSWATER COLLEGE (Vancouver)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (30) 890 3560 5160 6880 9480 14220CAD
Genel İngilizce (20) 700 2800 3960 5280 7200 10800CAD
Yoğun İngilizce (25) 800 3200 4620 6160 8400 12600CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon52020803120416062409360CAD
Aile Yani ÇK Oda Yarım Pansiyon49019602940392058808820CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon570228034204560684010260CAD
Aile Yani ÇK Oda Tam Pansiyon55022003300440066009900CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 275 275 275 275 275 275CAD
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
EC ENGLISH (Montreal)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 9960 14940CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 8880 13320CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(24 Ders) 8880 13320CAD
Yarı-Yoğun Fransızca 810 3240 4680 6240CAD
Genel Fransızca 740 2960 4260 5680CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca (20 Ders) 8160 12240CAD
Yarı-Yoğun İngilizce 810 3240 4680 6240CAD
Genel İngilizce 740 2960 4260 5680CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(30 Ders) 9960 14940CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8160 12240CAD
Yoğun İngilizce 890 3560 5160 6880CAD
Yoğun Fransızca 890 3560 5160 6880CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon580232034804640696010440CAD
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *53021203180424063609540CAD
Diğer
Ders Materyal Ücreti Fransızca *** 60 120 120 120 120 120CAD
Ders Materyal Ücreti İngilizce *** 48 96 96 96 96 96CAD
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
EC ENGLISH (Toronto)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10440 15660CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9360 14040CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8640 12960CAD
Genel İngilizce 780 3120 4440 5920CAD
Ielts Hazırlık (20 Ders) 780 3120 4440 5920CAD
Şehirde İngilizce (30 ders) 850 3400CAD
Yarı-Yoğun İngilizce 850 3400 4920 6560CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 850 3400 4920CAD
Yoğun İngilizce 930 3720 5400 7200CAD
Pathway İngilizcesi 24 Ders 850 3400 4920 6560 9360 14040CAD
Pathway İngilizcesi 30 Ders 930 3720 5400 7200 10440 15660CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *580232034804640696010440CAD
Superior HOEM Residence TK Oda Özel Banyolu3880582077601164017460CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Özel Banyo 8403360504067201008015120CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo 800320048006400960014400CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon610244036604880732010980CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
EC ENGLISH (Toronto)
Eğitim
İş İngilizcesi(30 ders) 900 3600 5580CAD
Yoğun İngilizce 930 3720 5400 7200 10440 15660CAD
Genel İngilizce 780 3120 4440 5920 8640 12960CAD
Yarı-Yoğun İngilizce 850 3400 4920 6560 9360 14040CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon610244036604880732010980CAD
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *580232034804640696010440CAD
Superior HOEM Residence TK Oda Paylaşımlı Banyo3880582077601164017460CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo 8403360504067201008015120CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo (Economy) 800320048006400960014400CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
EC ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9360 14040CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8640 12960CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10440 15660CAD
Yoğun İngilizce 930 3720 5400 7200CAD
Genel İngilizce 780 3120 4440 5920CAD
Yarı-Yoğun İngilizce 850 3400 4920 6560CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 850 3400 4920CAD
Pathway İngilizcesi 30 Ders 930 3720 5400 7200 10440 15660CAD
Şehirde İngilizce (30 ders) 850 3400CAD
Cambridge Hazırlık (30 Ders) 930 3720CAD
Pathway İngilizcesi 24 Ders 850 3400 4920 6560 9360 14040CAD
Konaklama
Std Sparbrook Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo820328049206560984014760CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo610244036604880732010980CAD
Comfort Viva Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo 10504200630084001260018900CAD
Comfort Viva Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo *800320048006400960014400CAD
Std Sparbrook Öğrenci Evi TK Özel Banyolu8803520528070401056015840CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo580232034804640696010440CAD
Std Sparbrook Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo (Economy)710284042605680852012780CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
EC ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Yoğun İngilizce 930 3720 5400 7200 10440 15660CAD
Yarı-Yoğun İngilizce 850 3400 4920 6560 9360 14040CAD
Genel İngilizce 780 3120 4440 5920 8640 12960CAD
İş İngilizcesi(30 ders) 900 3600 5580CAD
Konaklama
Std Sparbrook Öğrenci Evi TK Özel Banyolu8803520528070401056015840CAD
Comfort Viva Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo *800320048006400960014400CAD
Comfort Viva Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo 10504200630084001260018900CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo580232034804640696010440CAD
Std Sparbrook Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo820328049206560984014760CAD
Std Sparbrook Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo (Economy)710284042605680852012780CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo610244036604880732010980CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
CLLC (Halifax)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (20 Ders) 368 1472 2208 2944 4416 6624CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 840 3360 5040 6720 10080 15120CAD
Yoğun İngilizce (33 Ders) 560 2240 3360 4480 6720 10080CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 4416 5888 8832 13248CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda TP52020803120416062409360CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Ders Materyali 150 150 150 150 150 150CAD
Custodianship Letter (18 yaş altı için zorunlu) 140 140 140 140 140 140CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 205 205 205 205 205 205CAD
CLLC (Toronto)
Eğitim
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 4416 5888 8832 13248CAD
Yarı Yoğun İngilizce (20 Ders) 368 1472 2208 2944 4416 6624CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 840 3360 5040 6720 10080 15120CAD
Yoğun İngilizce (33 Ders) 560 2240 3360 4480 6720 10080CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda TP52020803120416062409360CAD
Diğer
Custodianship Letter (18 yaş altı için zorunlu) 140 140 140 140 140 140CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 205 205 205 205 205 205CAD
Ders Materyali 150 150 150 150 150 150CAD
CLLC (Ottowa)
Eğitim
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 840 3360 5040 6720 10080 15120CAD
Yoğun İngilizce (33 Ders) 560 2240 3360 4480 6720 10080CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 4416 5888 8832 13248CAD
Yarı Yoğun İngilizce (20 Ders) 368 1472 2208 2944 4416 6624CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda TP52020803120416062409360CAD
Diğer
Custodianship Letter (18 yaş altı için zorunlu) 140 140 140 140 140 140CAD
Ders Materyali 150 150 150 150 150 150CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 205 205 205 205 205 205CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
CANADIAN COLLEGE OF ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Full Time English - 28 Ders - PROMOSYONLU 440 1760 2520 3360 5040 7560CAD
Full Time Yoğun English - 38 Ders - PROMOSYONLU 500 2000 2880 3840 5760 8640CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - YP - Paylaşımlı Banyo560224033604480672010080CAD
Residence - Paylaşımlı Oda & Banyo47519002850380057008550CAD
Studio Aprtment - TK - (Sleeps Two)9503800570076001140017100CAD
Aile Yanı TK Oda - YP - Özel Banyolu600240036004800720010800CAD
Residence - TK Oda - Paylaşımlı Banyo625250037505000750011250CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 37.5 150 225 300 450 675CAD
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Ders Materyalleri 20 80 120 160 240 360CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9600CAD
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 10560CAD
Yarı Yoğun İngilizce 990 3800 5400 7200 9600 14400CAD
TOEFL Hazırlık Yoğun 1100 4200 5940 7920CAD
Yoğun İngilizce 1100 4200 5940 7920 10560 15840CAD
Genel İngilizce 880 3360 4800 6400 8520 12780CAD
Konaklama
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP630252037805040756011340CAD
Öğrenci Yurdu Toronto Downtown TK4280642085601284019260CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP690276041405520828012420CAD
Parkside Student Residence ÇK 51207680102401536023040CAD
Toronto House TK3480522069601044015660CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP9203680552073601104016560CAD
Diğer
Eğitim Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9600CAD
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 10560CAD
Yarı Yoğun İngilizce 990 3800 5400 7200 9600 14400CAD
TOEFL Hazırlık Yoğun 1100 4200 5940 7920CAD
Yoğun İngilizce 1100 4200 5940 7920 10560 15840CAD
Genel İngilizce 880 3360 4800 6400 8520 12780CAD
Konaklama
Toronto House TK3480522069601044015660CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP9203680552073601104016560CAD
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP630252037805040756011340CAD
Parkside Student Residence ÇK 51207680102401536023040CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP690276041405520828012420CAD
Öğrenci Yurdu Toronto Downtown TK4280642085601284019260CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
Eğitim Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Custodianship Ücreti 105 105 105 105 105 105CAD
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 70 280 420 560 840 1260CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9600CAD
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 10560CAD
Genel İngilizce 880 3360 4800 6400 8520 12780CAD
Yoğun İngilizce 1100 4200 5940 7920 10560 15840CAD
TOEFL Hazırlık Yoğun 1100 4200 5940 7920CAD
Yarı Yoğun İngilizce 990 3800 5400 7200 9600 14400CAD
Konaklama
Apartment Viva Towers TK Oda4320648086401296019440CAD
Apartment Viva Towers ÇK Oda3520528070401056015840CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP640256038405120768011520CAD
Vancouver House TK Oda4000600080001200018000CAD
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP580232034804640696010440CAD
Diğer
Eğitim Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 70 280 420 560 840 1260CAD
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Custodianship Ücreti 105 105 105 105 105 105CAD
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
QUEST LANGUAGE STUDIES (Toronto)
Eğitim
Genel İngilizce 24 Ders 2028 3042 3900 5694CAD
Genel İngilizce 28 Ders 2262 3393 4368 6396CAD
Genel İngilizce 20 Ders 1820 2730 3536 5070CAD
Genel İngilizce 32 Ders 2470 3705 4784 7020CAD
Konaklama
Aile Yanı TK YP54021603240432064809720CAD
Paylaşımlı Öğrenci Evi TK Oda Yemeksiz50020003000400060009000CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Kurs Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Sağlık Sigortası 28 112 168 224 336 504CAD
Genel İngilizce Ders Materyal Ücreti 100 100 150 150 150 150CAD
Kurs Yüksek Sezon Farkı 80 320 480 640 960 1440CAD
SSLC (Toronto)
Eğitim
Genel İngilizce (15 Saat) 440 1760 2520 3360 4800 7200CAD
Genel İngilizce (25 Saat) 560 2240 3240 4320 6000 9000CAD
Genel İngilizce (20 Saat) 500 2000 2880 3840 5280 7920CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda - TP49019602940392058808820CAD
Aile Yanı TK Oda - YP51020403060408061209180CAD
Aile Yanı ÇK Oda - YP47018802820376056408460CAD
Aile Yanı TK Oda - TP54021603240432064809720CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 38.5 154 231 308 462 693CAD
Ders Materyali 100 120 150 175 250 300CAD
Kayıt Ücreti 165 165 165 165 165 165CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 240 240 240 240 240 240CAD
SSLC (Victoria)
Eğitim
Genel İngilizce (15 Saat) 420 1680 2400 3200 4560 6840CAD
Genel İngilizce (20 Saat) 480 1920 2760 3680 4800 7200CAD
Genel İngilizce (25 Saat) 540 2160 3120 4160 5640 8460CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda - TP49019602940392058808820CAD
Aile Yanı TK Oda - TP54021603240432064809720CAD
Aile Yanı ÇK Oda - YP47018802820376056408460CAD
Aile Yanı TK Oda - YP51020403060408061209180CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 240 240 240 240 240 240CAD
Ders Materyali 100 120 150 175 250 300CAD
Sağlık Sigortası 38.5 154 231 308 462 693CAD
Kayıt Ücreti 165 165 165 165 165 165CAD
SSLC (Vancouver)
Eğitim
Genel İngilizce (25 Saat) 560 2240 3240 4320 6000 9000CAD
Genel İngilizce (20 Saat) 500 2000 2880 3840 5280 7920CAD
Genel İngilizce (15 Saat) 440 1760 2520 3360 4800 7200CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda - TP49019602940392058808820CAD
Aile Yanı TK Oda - YP51020403060408061209180CAD
Aile Yanı TK Oda - TP54021603240432064809720CAD
Aile Yanı ÇK Oda - YP47018802820376056408460CAD
Diğer
Ders Materyali 100 120 150 175 250 300CAD
Kayıt Ücreti 165 165 165 165 165 165CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 240 240 240 240 240 240CAD
Sağlık Sigortası 38.5 154 231 308 462 693CAD
ST GILES INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Genel İngilizce(20) Sabah 892 3096 4500 6000 8112 12168CAD
Genel İngilizce (28) 1048 3576 5184 6912 9432 14148CAD
Genel İngilizce(20) Öğleden Sonra 708 2472 3588 4784 6456 9684CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP53821523228430458088712CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP678271240685424813612204CAD
16-18 Yaş Aile Yanı TK Oda YP660264039605280715210728CAD
Diğer
Ders Materyalleri (Okulda ödenir) 110 110 110 110 110 110CAD
Kayıt Ücreti 160 160 160 160 160 160CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 240 240 240 240 240 240CAD
Custodianship Ücreti 100 100 100 100 100 100CAD
BAYSWATER COLLEGE (Calgary)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (30) 890 3560 5160 6880 9480 14220CAD
Genel İngilizce (20) 700 2800 3960 5280 7200 10800CAD
Yoğun İngilizce (25) 800 3200 4620 6160 8400 12600CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon54021603240432064809720CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon51020403060408061209180CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
BAYSWATER COLLEGE (Toronto)
Eğitim
Yoğun İngilizce (25) 800 3200 4620 6160 8400 12600CAD
Süper Yoğun İngilizce (30) 890 3560 5160 6880 9480 14220CAD
Genel İngilizce (20) 700 2800 3960 5280 7200 10800CAD
Konaklama
Aile Yani ÇK Oda Yarım Pansiyon49019602940392058808820CAD
Aile Yani ÇK Oda Tam Pansiyon55022003300440066009900CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon52020803120416062409360CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon570228034204560684010260CAD
Diğer
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 225 225 225 225 225 225CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
OXFORD HOUSE COLLEGE (Calgary)
Eğitim
IELTS Hazırlık (09:00-15:00) 790 3000 4500CAD
Genel İngilizce (09:00-12:40) 650 2440 3660 4560 6600 9540CAD
Genel İngilizce Plus (09:00-14:00) 710 2680 4020 5040 7320 10620CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK TP Paylaşımlı Banyo *46018402760368055208280CAD
Aile Yanı TK TP Paylaşımlı Banyo53021203180424063609540CAD
Aile Yanı ÇK YP Paylaşımlı Banyo *45018002700360054008100CAD
Aile Yanı TK YP Paylaşımlı Banyo52020803120416062409360CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Sağlık Sigortası 70 280 420 560 840 1260CAD
Ders Materyalleri 60 60 115 115 170 185CAD
Custodian Letter 120 120 120 120 120 120CAD
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150CAD
OXFORD HOUSE COLLEGE (Toronto)
Eğitim
Genel İngilizce (09:00-12:40) 690 2600 3900 4880 7080 10260CAD
IELTS Hazırlık (09:00-15:00) 790 3000 4500CAD
Genel İngilizce Plus (09:00-14:00) 750 2840 4260 5360 7800 11340CAD
İş İngilizcesi (09:00-15:00) 790 3000 4500CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK YP Paylaşımlı Banyo *51020403060408061209180CAD
Aile Yanı TK YP Paylaşımlı Banyo610244036604880732010980CAD
Aile Yanı TK TP Paylaşımlı Banyo650260039005200780011700CAD
Aile Yanı ÇK TP Paylaşımlı Banyo *54021603240432064809720CAD
Diğer
Custodian Letter 120 120 120 120 120 120CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150CAD
Sağlık Sigortası 70 280 420 560 840 1260CAD
Ders Materyalleri 60 60 115 115 170 185CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP616246436964928739211088CAD
Aile Yanı TK Oda TP646258438765168775211628CAD
Diğer
Ders Materyalleri 16 64 96 128 192 288CAD
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 240 240 240 240 240 240CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Halifax)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP49219682952393659048856CAD
Aile Yanı TK Oda TP52020803120416062409360CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 240 240 240 240 240 240CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Ders Materyalleri 16 64 96 128 192 288CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda TP646258438765168775211628CAD
Aile Yanı TK Oda YP616246436964928739211088CAD
Diğer
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 240 240 240 240 240 240CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Ders Materyalleri 16 64 96 128 192 288CAD