Bilgi İste

Macaristan'da Üniversite

Macaristan Üniversiteleri, Avrupa Standartlarında Bir Eğitimin Avantajlarını Sunuyor. YÖK Onaylı, İngilizce Eğitim Alacaksınız!

Macaristanda Üniversite Eğitimi

Macaristanda Eğitim ve Macaristan Üniversiteleri Hakkında

Macaristan, Avrupa Birliğine 2004 yılında tam üye olduğundan beri, gerek uyum süreci ve gerekse AB fonlarından alınan desteklerle eğitim alanında büyük ilerlemeler göstermiş, halihazırda güçlü bir eğitim sistemine sahiptir. Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en yüksek standartlı üniversiteleri arasında yerini almıştır.

Macaristan, bir Orta Avrupa ülkesidir ve nüfusu yaklaşık 10 milyondur. Başkent Budapeşte dünyanın en önemli turistik başkentlerinden biri olup aynı zamanda çok önemli üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en güçlü üniversiteleri arasındadır. Günümüze kadar 14 Macar bilim adamı, edebiyatçı ve sanatçı Nobel ödülü almayı başarmıştır ki sadece bu bilgi bile Macaristanda eğitim ve üniversite kültürünün ne kadar güçlü olduğunun ispatıdır. Budapeşte, Peç (Pécs) , Szeged ve Debrecen Macaristan'da önemli üniversite ve eğitim şehirleridir. Peç şehri 2010 yılında İstanbul ile birlikte Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir.

Macaristanda üniversite eğitimi almak ülkemizdeki öğrenciler için en iyi yurtdışı eğitim çözümlerinden biridir. Macaristanda eğitim ücretleri oldukça ekonomik olmakta beraber eğitim dili İngilizcedir.

YÖK denkliği konusunda ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız

 • ELT, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için her gün farklı şeyler öğrendikleri, farklı kültürleri keşfettikleri bir ev gibi. Öğretmenlerle ilgili en güzel şey farklı seviyelerdeki

  Mesut Demirci - New York

 • Şimdi İngilizce konuşurken çekingen hissetmiyorum. Dahası, insanların önünde konuşma yapabiliyor ve şaka da yapabiliyorum. İngilizce yeteneklerim bana işimde yardımcı oluyor.

  Ümit Demirci - New York

 • Ders aralarında arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve şakalar yapıyorsunuz, ve bütün arkadaşlarınızın farklı ülkelerden, kültürlerden ve

  Yiğit Demirci - New York

Macaristanda Üniversite Eğitimi Almanın Avantajları

Macaristanda üniversite eğitimi için sınav kazanmak zorunda değilsiniz!
Macaristan üniversiteleri size ideallerinizi gerçekleştirmeyi vaad ediyor. Macaristan'da eğitim alabilmek için lise diplomanız yeterli. Diploma ve not dökümünüz ile Macaristan üniversitelerine kaydınızı yaptırabilir, lisans eğitimine başlayabilirsiniz.

Macaristan üniversiteleri YÖK tarafından onaylanıyor.
Macaristan bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için, Macaristan üniversitelerinden alacağınız diplomalar YÖK tarafından onaylanıyor. Macaristanda eğitim sonrası alacağınız diplomanızla mesleğinizi hem Türkiye'de hem de yurtdışında rahatlıkla icra edebilirsiniz.

Macaristanda İngilizce olarak eğitim alacaksınız.
Macaristanda eğitim dili İngilizce'dir. Bu nedenle çok sayıda uluslararası öğrenci Macaristan üniversitelerini tercih etmektedir.Üniversite eğitiminiz boyunca İngilizce dilini hem eğitim hem de sosyal hayatta aktif olarak kullanacak ve anadil seviyesinde İngilizce konuşabiliyor olarak mezun olacaksınız.
İngilizce seviyesi yetersiz olan öğrencilerimiz Macaristan'da İngilizce hazırlık eğitimi sayfamıza göz atabilir ve hazırlıktaki eğitim modellerini inceleyebilirler.

Macaristanda eğitim ve yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!
Macaristan'da üniversite eğitimi almanın maliyeti, Türkiye'de ya da KKTC'de bir vakıf üniversitesine gitmekten daha ekonomiktir. Yaşam giderleriniz ise Türkiye ile aynıdır. Eğitim ve diploma avantajları göz önünde bulundurulduğunda Macaristanda üniversite okumak çok daha mantıklıdır.

Schengen vizeniz ile Tüm Avrupa'da serbest dolaşım hakkınız olacak.
Üniversite eğitimi almak sadece fakülte ile yurt binası arasında yaşamak değildir. Bulunduğunuz sosyal çevre, uluslararası ortam ve kültürel olanaklar kişisel gelişiminiz ve vizyonunuz için vazgeçilmez unsurlardır. Macaristan'da eğitim aldığınız sürece sahip olacağınız Schengen vizesi ile tüm Avrupa'da sınırsız seyahat özgürlüğünüz olacak; yeni ülkeler, farklı şehirler görecek ve birçok ülkeden arkadaşlar edineceksiniz.

Macaristan Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Peç Üniversitesi (Pécs) Peç 1367'de kurulan, Macaristan'ın en eski üniversitesi. İngilizce Hazırlık, Tıp hazırlık, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fizyoterapi, Psikoloji, Mimarlık ve daha birçok bölüm.
IBS International Business School Budapeşte Macaristan'ın genç ve dinamik özel üniversitesi IBS'te İngiltere Buckingham Üniversitesi Diploması ve İngilizce hazırlık eğitimi.
Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME) Budapeşte Avrupanın en iyi teknik üniversitelerinden, Makina, Elektrik, İnşaat, Mimarlık ve daha birçok bölüm, mühendislik, mimarlık hazırlık.
Dunaujvaros Üniversitesi Dunaujvaros Budapeşte'ye 40 dakika mesafede Dunaujvaros şehrinde hesaplı eğitimin adresi.
Debrecen Üniversitesi Debrecen Ziraatten işletmeye, müzikten biokimyaya daha birçok bölüm...
Budapeşte Film Akademisi (BFA) Budapeşte Hesaplı Film Eğitimi + Kamera Arkası Pratiği = BFA
Corvinus Üniversitesi Budapeşte Financial Times İşletme Master eğitimi sıralamasında dünyada ilk 25'te gösterilmiştir.
Budapest Metropolitan University Budapeşte Animasyon, sinema, medya, tasarım, turizm, fotoğrafçılık ve daha birçok bölüm...
Wekerle Business School Budapeşte Budapeşte'nin genç ve bir o kadar iddealı üniversitesinde Ticaret ve Pazarlama okuyun.
Eötvös Loránd Üniversitesi (ELTE) Budapeşte Macaristan'ın en iyi dil edebiyat üniversitesi
Budapeşte Veterinerlik Üniversitesi Budapeşte 1787'de kurulan okul Avrupa'nın en kaliteli ve dünyanın ilk veterinerlik üniversitelerinden
Szeged Üniversitesi Szeged Dünyanın en iyi 500 üniversitesi içerisinde yer almakta.

Budapeşte'de üniversite okumak ve Budapeşte üniversiteleri hakkında bilgi almak için tıklayınız

Konaklama çözümleri

Macaristan'da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla merak ettiği konulardan biri de konaklama seçenekleri ve maliyetleridir. Avrupa'nın en fazla üniversite öğrencisi barındıran ülkelerinden Macaristan'a her sene dünyanın bir çok ülkesinden lisans ve master başvuruları yapılmakta, aynı zamanda erasmus gibi değişim programları kapsamında binlerce öğrenci ülkeye akmaktadır. Macaristan'da bazı üniversiteler ikinci dönem, yani şubat ayı başlangıçlı başvuruları da kabul etse de ülkenin genelindeki üniversitelerde lisans ve master eğitimi eylül ayında başlar. Bu sebeple Ağustos - Eylül aylarında binlerce yabancı öğrenci yurt ve kiralık ev arayışına girer, bu da konaklama organizasyonunun önemini ve hızlı hareket kabiliyetini ön plana çıkarır. ELT, başvuru yaptığınız üniversite seçeneklerini de göz önünde bulundurarak size tüm konaklama seçenekleri ayrıntılı şekilde sunar ve en uygun maliyetli ve konforlu konaklama yerleştirmeleri için hızlı ve güvenli bir organizasyon sağlar.

Üniversite Yurtları
Macaristan'da konaklama seçeneklerinden en çok tercih edilen ve başvurulanlar üniversite yurtlarıdır. Ancak Budapeşte dışındaki şehirlerdeki üniversiteler çoğunlukla yurt imkanı sağlasa da, Budapeşte üniversitelerinin bir çoğunun yurdu bulunmamakta ve öğrencileri anlaşmalı oldukları hostel/yurt tarzı konaklamalara yönlendirmektedirler. Yine yurt kapasiteleri kısıtlı olduğu için erken konaklama başvurusu çok önemlidir. Bu da erken üniversite başvurusunun önemlini ortaya çıkarmaktadır. ELT, öğrencilerine özel yurt, öğrenci rezidansı ve ev kiralama hizmeti sunarak Macaristan'da eğitim alacak öğrencilerine çok detaylı konaklama çözümü sunmaktadır. Macaristan Üniversitelerinin aylık yurt ücretleri 200 € ile 400 € arasında değişmektedir.

Kiralık Ev Konaklaması
ELT, Macaristan'da üniversite eğitimi alırken tek başına ya da arkadaşlarıyla ev kiralamak isteyen öğrencilerimize kiralık evler, emlakçı görüşmeleri, kontrat çevirileri ve kurallar gibi bir çok konuda bire bir danışmanlık yapmakta, öğrencinin bütçesine en uygun konaklama çözümünü sunmakta ve öğrenciyi kiralamak istediği eve yerleştirmektedir. Budapeşte'de ev kiraları iki odalı evler için 300€ ila 550€ arasında değişirken Pecs ve Debrecen şehirlerinde bu ücretler 250€ ila 450€ arasındadır.

Özel Yurt / Hostel Konaklamaları
Macaristan'da Türkiye'den farklı olarak Kredi Yurtlar Kurumu ya da özel öğrenci yurdu gibi yurtlar çok fazla bulunmamaktadır. Bir çok özel hostel, sadece öğrencilere hizmet vermekte ve özel yurt işlevi görmektedir. Üniversite yurdu ya da öğrenci evlerinde kalmak istemeyen, yer bulamayan ya da geçici konaklama isteyen öğrencilerimize özel yurt ve hostel ayarlanır. Aylık ücreti 200€ ila maksimum 400€ arasında değişen özel yurtlarda kısa süreli konaklama mümkündür, öğrenci 1 sömestr konakladıktan sonra dilediği zaman başka bir konaklama seçeneği araştırabilir ve özel yurtlardan ayrılabilir. ELT, öğrencilerine hem geçici hem de kalıcı konaklama organizasyonu için servis sağlayıcıları aracılığıyla detaylı bilgi sunmaktadır.

STIPENDIUM HUNGARICUM BURSU

Macaristan Devlet Bursu (Stipendium Hungaricum) Nedir?

Macaristan Devlet Burs Programı (Stipendium Hungaricum) ilk olarak 2013 yılında Macar Hükümeti tarafından yürürlüğe konmuştur. Programın asıl amacı, ülkede eğitim alan yabancı öğrenci sayısını arttırmak ve başarılı uluslararası öğrencileri Macaristan'da eğitim almaya teşvik etmektedir. Her yıl dünya genelinde binlerce öğrenci yüksek öğrenim almak için Macar Devlet Bursu için başvuruda bulunmaktadır. 2018/2019 yılında yaklaşık 4.100 öğrenci Macar bursu çerçevesinde Macaristan'da lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi almaya hak kazanmıştır. 2019/2020 akademik yılında 5000'den fazla öğrenci Stipendium Hungaricum Programı çerçevesinde Macaristan'da üniversite eğitimine başlayacaktır.

Stipendium Hungaricum Programına 2019/2020 eğitim-öğretim yılı için 28 Macar yüksek öğretim kurumu katılmıştır. Burs kapsamında 500'den fazla programa öğrenci kabul edilecek olup, bu programların 450'den fazlası İngilizce ve Macarca dilindedir. Bazı programlar Almanca veya Fransızca dillerindedir.

Macaristan devleti tarafından verilen bursun içeriği;

 • Karşılıksız eğitim ücreti
 • Sağlık sigortası
 • Konaklama
 • Aylık cep harçlığı

Burs başvuruları sadece elektronik ortamda gerçekleşmektedir. Bütün belgelerin başvuru aşamasında eksiksiz bir şekilde gönderilmesi gerekir.

Başvurular online sistem üzerinden yapılmaktadır. Sistemin linki aşağıdaki gibidir;

https://apply.stipendiumhungaricum.hu/

Burs başvurumu yaparken herhangi bir ödeme yapmam gerekir mi?

Hayır, burs başvurunuzu yaparken herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Başvurular ücretsizdir.

2019/2020 son başvuru tarihi: Tarih daha sonra açıklanacaktır. Son başvuru tarihini sitemizden takip edebilirsiniz.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

 • Online başvuru formu
 • Motivasyon yazısı
  En önemli evraklardan bir tanesi motivasyon yazısıdır. Üniversite başvurunuzu değerlendirirken ilk olarak bu yazıyı dikkate alır. Amaçlarınız, kariyer planlarınızı net bir şekilde açıklamanız gerekir.
 • Öğrencinin dil yeterliliğini kanıtlayıcı belge
 • Diploma
 • Transkript
 • Sağlık Raporu (Çevirisi ile beraber)
  Sağlık raporunun detaylı olmalı; AIDS, Hepatit A, B ve C sonuçlarını göstermelidir.
 • Pasaport veya kimlik fotokopisi
 • Kabul beyannamesi (Statement of Application)

Yukarıda yazan gerekli evraklar Lisans ve yüksek lisans öğrenci için istenen evraklardır. Doktora başvurusu yapacak öğrencilerin ek olarak;

 • Araştırma planlarını sunması
 • 2 tane ıslak imzalı referans sunması gerekmektedir.

Bunun dışında sanat ve müzik alanında eğitim almak için burs başvurusu yapacak olan adayların;

 • Portfolyo
 • Audio Portfolyo sunmaları gerekmektedir.

Vize başvurunuzu bursunuzu kazandıktan sonra, burs kabul belgenizle beraber yapmanız gerekmektedir.

Türkiye'den başvuru yapacak adayların başvuru yapabilecekleri bölümler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Study programmes 2018-2019* Study level Level Branch of Science Turkey
Agricultural Engineering Bsc Bachelor Agricultural Science x
Agricultural Engineering OTM one-tier master Agricultural Science x
Doctoral School of Agricultural Sciences Phd Doctoral Agricultural Science x
Doctoral School in Animal Science Phd Doctoral Agricultural Science x
Applied Economics Ba Bachelor Economic Science x
Doctoral School of Applied Informatics and Applied Mathematics Phd Doctoral Natural Science, Engineering Science x
Architect MSc Master Engineering Science x
Architectural Engineering MSc Master Engineering Science x
Doctoral School of Architectural Engineering Phd Doctoral Engineering Science x
Architecture OTM one-tier master Engineering Science x
Doctoral School of Architecture Dla Doctoral Arts X
Doctoral School in Basic Medicine PhD Doctoral Medical and Health Science x
Biochemical Engineering Bsc Bachelor Engineering Science x
Biology Bsc Bachelor Natural Science x
Doctoral School of Biology Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Biological Sciences Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Biology and Environmental Sciences Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Biology and Sportbiology PhD Doctoral Natural Science x
Business Administration and Management Ba Bachelor Economic Science x
Doctoral School of Business Administration Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Business and Management Phd Doctoral Social Science x
Business Development MA Master Economic Science X
Business Informatics Bsc Bachelor Computer Science and Information Technology x
Doctoral School of Business Informatics PhD Doctoral Natural Science, Engineering Science x
Central European Studies MA Master Arts and Humanities x
Chemical Engineering Bsc Bachelor Engineering Science x
Chemical Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Chemistry Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Chemistry and Chemical Technology Phd Doctoral Natural Science, Engineering Science x
Chemistry Bsc Bachelor Natural Science x
Doctoral School of Chemistry and Environmental Sciences Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Sciences of Biology, Information and Electrical Engineering Phd Doctoral Natural Science, Engineering Science x
Doctoral School of Chemical Engineering and Material Sciences PhD Doctoral Engineering Science x
Civil Engineering Bsc Bachelor Engineering Science x
Doctoral School of Clinical Immunology and Allergology Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of Clinical Medicine Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of Clinical Neurosciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Commerce and Marketing Ba Bachelor Economic Science x
Deutschsprachige Ausbildung im Fach für Handel und Marketing Ba Bachelor Economic Science x
Communication and Media Science Ba Bachelor Social Science x
Computer Science Bsc Bachelor Computer Science and Information Technology x
Doctoral School of Computer Science Phd Doctoral Engineering Science x
Doctoral School of Computer Science and Engineering Phd Doctoral Engineering Science x
Computer Science Engineering Bsc Bachelor Computer Science and Information Technology x
Doctoral School of Crop Sciences and Horticulture Phd Doctoral Agricultural Science x
Doctoral School of Dental Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Earth Sciences Bsc Bachelor Natural Science x
Doctoral School of Civil Engineering and Earth Sciences Phd Doctoral Natural Science, Engineering Science x
Doctoral School of Earth Sciences Phd Doctoral Natural Science x
Earth Sciences Engineering Msc Master Engineering Science x
Economic Analysis MSc Master Economic Science x
Doctoral School in Economics PhD Doctoral Social Science x
Doctoral School of Education Phd Doctoral Humanities x
Electrical Engineering Bsc Bachelor Engineering Science x
Electrical Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Electrical Engineering PhD Doctoral Engineering Science x
Engineering Management MSc Master Engineering Science x
Doctoral School of Enterprise Theory and Practice PhD Doctoral Social Science x
Environmental Engineering Bsc Bachelor Engineering Science x
Environmental Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Environmental Sciences Phd Doctoral Natural Science x
Finance and Accounting Ba Bachelor Economic Science x
Doctoral School of Fine Arts Dla Doctoral Arts x
Food Engineering Bsc Bachelor Agricultural Science x
Doctoral School of Food Sciences Phd Doctoral Agricultural Science x
Doctoral School of Forestry and Wildlife Management Sciences PhD Doctoral Agricultural Science x
Geography Bsc Bachelor Natural Science x
Doctoral School of Geosciences PhD Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Health Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of History PhD Doctoral Humanities x
Horticultural Engineering BSc Bachelor Agricultural Science x
Doctoral School of Horticultural Sciences Phd Doctoral Agricultural Science x
Doctor der Theologie PhD Doctoral Religion and Theology x
Doctoral School of Theology PhD Doctoral Religion and Theology x
Doctoral School of Human Sciences PhD Doctoral Humanities, Social Science x
Hydrogeological Engineering Msc Master Engineering Science x
Info-bionics Engineering MSc Master Engineering Science x
Doctoral School of Informatics PhD Doctoral Engineering Science x
Doctoral School of Information Science and Technology PhD Doctoral Engineering Science x
Infrastructural Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Interdisciplinary Medical Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
International Business Economics Ba Bachelor Economic Science x
International Economy and Business Ma Master Economic Science x
International Relations Ba Bachelor Social Science x
International Relations Ma Master Social Science x
Doctoral School of International Relations Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Landscape Architecture and Landscape Ecology PhD Doctoral Engineering Science x
Doctoral School of Legal Studies Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Law Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Law and State Sciences Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Linguistics Phd Doctoral Humanities x
Doctoral School of Literary Studies Phd Doctoral Humanities x
Doctoral School of Literary and Cultural Studies Phd Doctoral Humanities x
Doctoral School of Hungarian Language and Literature Phd Doctoral Humanities x
Logistics Engineering Msc Master Engineering Science x
Management and Leadership MSc Master Economic Science x
Doctoral School in Management Sciences and Business Administration PhD Doctoral Social Science x
Doctoral School of Management and Business PhD Doctoral Social Science x
Doctoral School of Management and Organisation Sciences PhD Doctoral Social Science x
Marketing Msc Master Economic Science x
Master of Business Administration Msc Master Economic Science X
Doctoral School of Material Science and Technology Phd Doctoral Engineering Science x
Doctoral School of Materials Sciences and Technologies Phd Doctoral Engineering Science x
Materials Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Mathematics Phd Doctoral Natural Science x
Mathematics Bsc Bachelor Natural Science x
Doctoral School of Mathematics and Computational Sciences Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Mathematics and Computer Science Phd Doctoral Natural Science x
Mechanical Engineering Bsc Bachelor Engineering Science x
Mechanical Engineering Msc Master Engineering Science x
Mechanical Engineering Modelling Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Mechanical Engineering Phd Doctoral Engineering Science x
Doctoral School of Mechanical Engineering Sciences Phd Doctoral Engineering Science x
Mechatronical Engineering Bsc Bachelor Engineering Science x
Mechatronical Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Medical Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of Mental Health Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science, Social Science x
Metallurgical Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Military Engineering Phd Doctoral Engineering Science x
Doctoral School of Military Sciences Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Molecular Cell and Immune Biology Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of Molecular Medicine Phd Doctoral Medical and Health Science, Natural Science x
Doctoral School of Multidisciplinary Medical Scienses Phd Doctoral Medical and Health Science x
Multilingualism Doctoral School PhD Doctoral Humanities x
Doctoral School of Neurosciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Pathological Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Petroleum Engineering Msc Master Engineering Science x
Petroleum Geoengineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Pharmaceutical Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of Pharmacologycal and Pharmaceutical Sciences Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of Pharmacy Phd Doctoral Medical and Health Science x
Doctoral School of Philosophy Phd Doctoral Humanities x
Physical Training BSc Bachelor Sport Science x
Physics Bsc Bachelor Natural Science x
Doctoral School of Physical Sciences Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Physics Phd Doctoral Natural Science x
Doctoral School of Plant Science PhD Doctoral Agricultural Science x
Preparatory Course in Hungarian Language Non degree Non degree Preparatory Course in Hungarian Language X
Professional Pilot BSc Bachelor Engineering Science x
Psychology Ba Bachelor Arts and Humanities x
Doctoral School of Psychology Phd Doctoral Humanities x
Doctoral School of Public Administration Phd Doctoral Social Science x
Public Policy and Management Msc Master Economic Science x
Regional and Environmental Economic Studies Ma Master Economic Science x
Doctoral School of Regional Development Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Regional Sciences Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Regional Sciences and Business Administration Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Safety and Security Sciences Phd Doctoral Engineering Science x
Sociology Ba Bachelor Social Science x
Doctoral School of Sociology Phd Doctoral Social Science x
Doctoral School of Political Science Phd Doctoral Social Science x
Structural Engineering Msc Master Engineering Science x
Supply Chain Management MSc Master Economic Science x
Technical Management Bsc Bachelor Engineering Science x
Doctoral School of Theoretical Medicine PhD Doctoral Medical and Health Science x
Timber Industry Engineering Msc Master Engineering Science x
Tourism and Catering BA Bachelor Economic Science x
Gestion Internationaleobjectif BA Bachelor Economic Science x
Tourismus und Gastronomie BA Bachelor Economic Science x
Tourism Management MA Master Economic Science x
Transportation Engineering Msc Master Engineering Science x
Doctoral School of Transportation and Vehicle Engineering Phd Doctoral Engineering Science x
Vehicle Engineering Msc Master Engineering Science x
Veterinary Medicine OTM one-tier master Agricultural Science x
Viticulture and Oenology Engineering Bsc Bachelor Agricultural Science x
Wildlife Conservation and Management Bsc Bachelor Agricultural Science x
Doctoral School of Wood Sciences and Technologies Phd Doctoral Engineering Science x
Macaristan'da Üniversite
Macaristan'da Yüksek Lisans
Macaristan Üniversiteleri
Macaristan Üniversite
Macaristan'da Üniversite Eğitimi
Macaristan'da Üniversite
Macaristan'da Hazırlık
Macaristan'da Hazırlık

Senin için en uygun ülke hangisi?

Bilgi İste