Yurtdışında Üniversite Okumak

Yurtdışında üniversite okumak her geçen gün daha popüler hale gelmekte. Yurtdışında okumak, daha iyi bir eğitim almak için farklı bir ülkeye gitmek, fedakarlık ve özveri gerektirse de size kazandıracağı sayısız faydaları olacaktır.

Yurtdışı Üniversite

Prestijli bir üniversitede, kaliteli bir eğitim fırsatı yakalayacaksınız. Yurtdışında, dünyanın en iyi beş yüz üniversitesinden birinde eğitim alabilir; saygın, prestijli ve tüm dünyada tanınan bir diploma sahibi olabilirsiniz.

Hayalleriniz doğrultusunda belirlediği bir üniversitede, tercih ettiğiniz bir bölümde eğitim alabilirsiniz. Üniversite sınavı kaderiniz değil. Yurtdışında dilediğiniz üniversite ve bölümde okumak için Türkiye’de üniversite sınavına girip, çok yüksek puanlar almanıza gerek yok. Avrupa’nın saygın üniversitelerinde eğitim almak sizin de hakkınız.

Yurtdışında üniversite okumak, her geçen gün daha fazla popüler olmakta. Yurtdışında okumak, daha iyi bir eğitim almak için farklı bir ülkeye gitmek fedakarlık ve özveri gerektirse de size kazandıracağı sayısız faydası olacaktır. Gelin bunları birlikte inceleyelim.

Yurtdışında Okumak

Prestijli bir üniversitede, kaliteli bir eğitim fırsatı yakalayacaksınız. Yurtdışında, dünyanın en iyi beş yüz üniversitesinden birinde eğitim alabilir; saygın, prestijli ve tüm dünyada tanınan bir diploma sahibi olabilirsiniz.

Hayalleriniz doğrultusunda belirlediği bir üniversitede, tercih ettiğiniz bir bölümde eğitim alabilirsiniz. Üniversite sınavı kaderiniz değil. Yurtdışında dilediğiniz üniversite ve bölümde okumak için Türkiye’de üniversite sınavına girip, çok yüksek puanlar almanıza gerek yok. Avrupa’nın saygın üniversitelerinde eğitim almak sizin de hakkınız.

Yurtdışında üniversite okumak, yabancı dil becerilerinizi geliştirecek. Yurtdışında eğitim almanız durumunda günün neredeyse tamamında, bulunduğunuz her ortamda o dile maruz kalacak, bolca pratik yapacaksınız.

Yurtdışında üniversite fiyatları Türkiye’deki vakıf üniversitelerinin fiyatlarıyla aynı hatta bazıları daha ekonomik. Ülkelere göre farklılık göstermekle birlikte, yurtdışındaki eğitim ücretleri, Türkiye’deki vakıf üniversitelerinden çok daha ekonomik olabilmekte.

Yurtdışında üniversite, kişisel ve kültürel gelişiminize büyük katkı sağlayacak. Yurtdışında okuyarak farklı ülkelerden geniş bir arkadaş ağına sahip olabileceğiniz gibi değişik kültürleri yakından tanıma fırsatı da bulacaksınız.

Yurt dışında üniversite okumak, CV’nize fark katar. Eğitiminizi yurtdışındaki üniversitelerden birinde almış olmanız herhangi bir iş başvurusunda sizi rakipleriniz karşısında birkaç adım birden ön plana çıkaracak, size büyük bir prestij kazandıracaktır.

Mezuniyetten sonra iş deneyimi kazanabilir, oturma izni edinebilirsiniz. Bazı ülkeler, mezun olduktan sonra belirli sürelerde çalışma ve oturma izni vermektedir. Bu sayede dilerseniz yurtdışında yaşamaya devam edebilir, uluslararası bir firmada iş deneyimi edinebilirsiniz.

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE

Yurtdışında üniversite okumak çoğu öğrencinin hayalidir. Çünkü yurt dışında okumak; yeni insanlarla tanışma, farklı kültürleri tanıma, değişik yerleri görme, özgüveninizi artırma ve olaylara farklı açıdan bakabilme fırsatı verir. ELT, yurtdışında üniversite okumak konusunda en güvenli başvuru noktanızdır.

Yurtdışında Okumak

Yurtdışındaki üniversitelerde TIP’tan Psikolojiye, Mimarlıktan, Diş Hekimliğine, Dil bilimlerinden, İşletmeye, Mühendislikten Fizyoterapiye, Havacılık ve Pilotajdan Turizme onlarca alanda eğitim alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kriterlerinize en uygun ülke ve üniversiteyi seçmek. Yurtdışında okumak isteyenler için her bütçeye ve her ihtiyaca uygun çözümler bulunmakta. Tek yapmanız gereken size en yakın ofisimizi arayarak ücretsiz danışmanlık hizmeti almak.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Yurtdışında üniversite eğitimi almaka isteyen adaylar içerisinde en çok tercih edilen alanlardan bir tanesi mühendislik bölümleridir. Alanının en iyisi, dünya sıralamasında üstlerde olan teknik üniversitelerde mühendislik alanında lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bir diğer popüler olan bölüm ise Psikolojidir. Türkiye’den birçok aday psikoloji eğitimini yurtdışındaki üniversitelerde almak için başvurular yapmaktadır. Psikoloji eğitimi, yurtdışında bazı okullarda 4 yıllık lisans programı olarak, bazı okullarda ise 5 yıllık hem lisans hem yüksek lisans bir program olarak sunulmaktadır. Bu noktada öğrencilerin en büyük avantajı, 5 yıl sonunda iki diplomaya birden sahip olmaktır.

Amerika'nın en yüksek sıralamaya sahip üniversitelerinden
İngiltere'de Psikoloji, Mimarlık ve yazılım alanlarda öne çıkanlardan
Kanada'da burslu işletme, ticaret ve MBA eğitimi
Kanada'da çalışma izinli sertifika ve diploma programları
Almanya'da ücretsiz üniversite eğitiminde dünya markası
Macaristan'da TIP, Diş Hekimliği ve Mimarlıkta en çok tercih edilen üniversite
Almanya'da üniversite eğitimi için şartlı kabul ve master olanakları
İrlanda'nın en iyi 8 üniversitesinden birinde kaliteli eğitim ve prestijli diploma
Polonya'da Psikoloji ve dil bilimi eğitiminde 1 numara
Amerika'da eğitim alacak Türk öğrenciler ilk tercihlerinden
Ekonomi alanında Çekya'nın en iyi üniversitesi
Rusya'nın en köklü ve en iyi üniversitelerinden biri
YURTDIŞI POPÜLER BÖLÜMLER

YURTDIŞI POPÜLER BÖLÜMLER

Yurtdışında TIP’tan Mühendisliğe, Tasarımdan Psikolojiye yüzlerce bölümü en prestijli ülkelerde sizin için listeledik!

Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Yurtdışında üniversite okumak isten adaylar Almanya veya Avusturya üniversitelerini düşünüyorlarsa YKS sınavında başarılı olmaları, okumak istedikleri bölüme bir devlet ya da vakıf üniversitelerine yerleşmeleri gerekmektedir. Bu iki ülkeyi düşünenlerin lise not ortalamalarını yüksek tutmaları ve YKS sınavından mümkün olduğunca yüksek puan almaları, özellikle de iyi seviyedeki araştırma üniversiteleri için önem taşımaktadır. ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda, Polonya, Çekya, Macaristan, Rusya gibi ülkelerde ise YKS sınavı önemli değildir.

Yurtdışında Tıp Okumak

Yurtdışında tıp okumak, en fazla merak edilen konular arasındadır. Türkiye’de yapılan TYT/AYT sınavlarına girmeye gerek kalmadan tıp, diş hekimliği, eczacılık eğitiminizi Macaristan, Çekya, Polonya, Ukrayna gibi ülkelerde tamamlayabilirsiniz. Yurtdışında TIP eğitimi, YÖK tarafından tanınan ve dünyanın en iyi bin üniversiteleri arasında yer alan, temsilcisi olduğumuz üniversitelerde alınabilir. Bu üniversitelerden mezun olanlar, bir yabancı dile mükemmel derecede sahip sağlık çalışanları olarak işbaşı yapabilmektedirler.

Yurtdışında İşletme Okumak

İşletme, Ekonomi, Finans gibi alanlarda yurtdışı üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için, alanının en iyisi üniversitelerde, işletme okullarında eğitim fırsatı sunuyoruz. Polonya, Macaristan ve Çekya gibi ülkelerde eğitiminizi tamamlayıp, hem o ülkenin diplomasına hem de İngiliz diplomasına sahip olabiliyorsunuz. Böylelikle Türkiye’ye geldikleri zaman iş başvuru yapan adaylar, aldıkları prestijli eğitim sayesinde diğer adaylardan bir adım önde olmaktadırlar.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi

Bir diğer popüler bölüm mimarlık, sanat ve tasarım bölümleridir. Üniversiteler, bu tarz bölümlere bireysel yetenekleri olan öğrencilere kapılarına açmaktadır. Türkiye’de sanat liselerinden mezun olan ve çizim yeteneği olan öğrencilerin hazırlamış oldukları portfolyolarla başvurularını yaparak kabul alabilecekleri üniversitelerde eğitimlerini tamamlayabilirler.

Çağımızın gelişmekte olan ve toplumumuzda da en üst sırada yer alan iletişim ve medya bölümü de en popüler bölümler arasındadır. Gazetecilik, Film ve Medya, Medya Bilimleri, Animasyon, Dijital Medya gibi alanlarda Kanada, İrlanda ve İngiltere gibi ülkelerde çalışma izinli üniversite eğitimi alabilir, İletişim ve Medya alanlarında bir numara olan Amerika’da community college ya da lisans başvurusu yapabilir, yine Avrupa Birliği ülkelerinde çok uygun maliyetlerle ve sadece 3 yıl sürecek eğitiminiz sonrası kariyerinize ilk adımınızı atabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yurtdışında üniversite okumak için geçireceğiniz süre; gittiğiniz ülkenin eğitim sistemine, tercih ettiğiniz programa, yabancı dil seviyenize ve okul performansınıza göre olarak değişecektir. Genel olarak, bir lisans derecesi üç ya da dört yıl (örneğin, İngiltere’de çoğu lisans programı üç, ABD’de ise dört yıldır); yüksek lisans programı bir ya da iki yıl sürecektir. Bir doktora programı üç ila dört yılda tamamlanır.
Yurtdışında üniversite, sayısız fırsat ve seçenek demektir. Tüm öğrencilerin hayali, isteği, beklentisi ve bütçesi doğrultusunda üniversite seçeneği bulunmaktadır. Yurtdışında üniversite fiyatları, ülke ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Örneği, İngiltere’de öğrenim gören uluslararası öğrenciler için öğrenim harcı yılda 6.000 – 15.000 GBP arasında değişmektedir. ABD’de, yıllık ortalama öğrenim ücreti devlet üniversitelerinde 10.000 – 20.000 USD, özel üniversitelerde ise 20.000 – 40.000 USD arasındadır. Almanya gibi bazı Avrupa ülkelerinde devlet üniversitelerinin çoğu ücretsizdir.
Nerede okuyacağınıza karar vermek kolay bir iş değildir. Kişisel gelişiminizin yanı sıra eğitim masrafları (hem okul ücretleri hem de yaşam giderleri), lisansüstü kariyer planlarınız, öğrencilikte staj ve mezuniyetten sonra iş imkanları, genel güvenlik ve yaşam kaliteniz gibi konuları da ülke seçiminde hesaba katmanız gerekmekte. Size en yakın ELT ofisine uğrayın; isteklerinize, yeterliliklerinize ve bütçenize en uygun seçenekleri birlikte belirleyelim.
Yurtdışında okumak için başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmanız gerekmektedir. Yurtdışında bir üniversiteye başvurmakta olduğunuzu ve kabul, vize başvurusu ve sonuçlanması gibi aşamaları da içine katarak tüm sürecin birkaç ayı bulabileceğini unutmayınız. Müracaatınız ne kadar erken olursa, gereksinimlerinizi o ölçüde karşılayabilir, seyahatlerinizi o kadar erken planlayabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamamak ve dönem (hatta yıl) kaybı yaşamamak için ilgili son başvuru tarihlerini (seçtiğiniz ülke, üniversite ve bölüme göre değişiklik gösterir) danışmanlarımızdan öğrenmeniz ve sizden istenen belgeleri vakit kaybetmeden tamamlamanız gerekmektedir.
Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin en çok kararsız kaldıkları konulardan biri de bölüm seçimidir; çünkü tercih edeceğiniz bölüm, geleceğinizi şekillendirme konusunda hayati önem taşımaktadır. Kişiliğiniz, ilgi alanlarınız, lise performansınız ve lise eğitimi sırasında aldığınız dersler, mezuniyetten sonra iş bulma olanakları ve kazanç fırsatları ile ailenizin düşüncüleri bölüm seçiminde belirleyici etkenlerdir.
Yurt dışında okumak; yeni insanlarla tanışmak, yabancı dilinizi geliştirmek, farklı kültürleri tanımak, değişik yerleri görmek, özgüveninizi artırmak ve olaylara farklı açıdan bakabilme fırsatı sunar. Yurtdışında üniversite okumak, yeni bir başlangıç, farklı bir hayata merhaba demek, ilk günlerde yaşanabilecek kaygının ardından muhteşem bir finalle mezun olmak ve fırsatlarla dolu bir kariyere atılan ilk adımdır.

BİLGİ BANKASI

Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi (Vizja)
Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi (Vizja) Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi (University of Economic and Human Sciences Warsaw –
Corvinus Üniversitesi
Corvinus Üniversitesi (Corvinus University of Budapest) Kuruluş tarihi 1853 yılına dayanan Corvinus Üniversitesi akademik araştırma ve eğitimiyle Avrupa’n
Ümran, OHC English Toronto’da Dil Eğitimine Başladı!
ELT İzmir Rehberliğinde Doğru Karar Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için güvenilir danışmanlık hizmeti sunan ELT, başarı hikayelerine bir yenisini daha
Avrupa’nın Kalbinde Eğitim: Bedirhan, University of Pécs’te
Orta Çağ’ın mirasını modern eğitimle harmanlayan University of Pécs’te, Bedirhan’ın hayalleri gerçeğe dönüşüyor. ELT Bursa ofisinde Belgin Han
İngilizce Öğrenmenin Keyfini New York’ta Yaşayın
Özge Hanım’ın Rehberliğinde, Başarıya Doğru… Sevgili öğrencimiz Hilal, ELT Bakırköy ofisi danışmanlarımızdan Özge Hanım‘ın titiz çalışmaları v
YÖK denkliği ve üniversitelerin tanınması
Yurtdışında eğitim almaya karar veren öğrenci ve velilerin ilk aklına gelen soru “YÖK DENKLİĞİ VAR MI?” olur. YÖK denkliği hakkında uygulamalara geç
YÖK’ün Denklik İşlemlerinde Değerlendirme Kriterleri
6 Kasım 2010 tarihli Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Belgelerin asıl ve gerçeğe uygun olup olmadığı, üzerinde kazıntı