YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE OKUMAK

ELT, yurtdışında üniversite okumak konusunda en güvenli başvuru noktanızdır.

DEVAMI GÖR

ELT, yurtdışında üniversite okumak konusunda en güvenli başvuru noktanızdır.

Yurtdışı üniversite eğitimi, uluslararası bir diploma, akıcı bir yabancı dil, parlak bir kariyer demektir.

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE

Yurtdışında okumak çoğu öğrencinin hayalidir. Çünkü yurt dışında okumak; yeni insanlarla tanışma, farklı kültürleri tanıma, değişik yerleri görme, özgüveninizi artırma ve olaylara farklı açıdan bakabilme fırsatı verir. ELT, yurtdışında üniversite okumak konusunda en güvenli başvuru noktanızdır.

DEVAMI GÖR
Amerika'nın en yüksek sıralamaya sahip üniversitelerinden
İngiltere'de Psikoloji, Mimarlık ve yazılım alanlarda öne çıkanlardan
Kanada'da burslu işletme, ticaret ve MBA eğitimi
Kanada'da çalışma izinli sertifika ve diploma programları
Almanya'da ücretsiz üniversite eğitiminde dünya markası
Macaristan'da TIP, Diş Hekimliği ve Mimarlıkta en çok tercih edilen üniversite
Almanya'da üniversite eğitimi için şartlı kabul ve master olanakları
İrlanda'nın en iyi 8 üniversitesinden birinde kaliteli eğitim ve prestijli diploma
Polonya'da Psikoloji ve dil bilimi eğitiminde 1 numara
Amerika'da eğitim alacak Türk öğrenciler ilk tercihlerinden
Çekya'da ücretsiz üniversite eğitimi alabileceğiniz köklü devlet okulu
Ukrayna'da Rusça hazırlık ve İngilizce hazırlıkta en uygun maliyetli seçeneklerden
YURTDIŞI POPÜLER BÖLÜMLER

YURTDIŞI POPÜLER BÖLÜMLER

Yurtdışında TIP’tan Mühendisliğe, Tasarımdan Psikolojiye yüzlerce bölümü en prestijli ülkelerde sizin için derledik!

Devamını Gör

Yurtdışındaki üniversitelerde TIP’tan Psikolojiye, Mimarlıktan, Diş Hekimliğine, Dil bilimlerinden, İşletmeye, Mühendislikten Fizyoterapiye, Havacılık ve Pilotajdan Turizme onlarca alanda eğitim alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kriterlerinize en uygun ülke ve üniversiteyi seçmek. Sizler için derlediğimiz belli başlı popüler bölümlerimizi ülke ülke, üniversite ve fiyatlarıyla beraber inceleyebilirsiniz.

Yurtdışında üniversite okumak isteyen adaylar içerisinde en çok tercih edilen alanlardan bir tanesi mühendislik alanıdır. Alanının en iyisi, dünya sıralamasında olan teknik üniversitelerde mühendislik alanında lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bir diğer popüler olan bölüm ise Psikoloji bölümüdür. Türkiye’den birçok aday psikoloji lisans eğitimini yurtdışındaki üniversitelerde almak için başvurular yapmaktadır. Psikoloji eğitimi, yurtdışında bazı okullarda 4 yıllık lisans programı olarak, bazı okullarda ise 5 yıllık hem lisans hem yüksek lisans bir program olarak sunulmaktadır. Bu noktada öğrencilerin en büyük avantajı, 5 yıl sonunda iki diplomaya sahip olmaktır.

Sağlık alanlarında da yurtdışı eğitim yüksek talep gören alanlar arasında yer almaktadır. Türkiye’de yapılan TYT/AYT sınavlarına girmek gerekmeden lisans eğitiminizi Macaristan, Çekya, Polonya, Ukrayna gibi ülkelerde tamamlayabilirsiniz. Sağlık alanlarında en popüler olan bölümler tıp, diş hekimi, eczacılık ve fizyoterapi ve hemşirelik bölümleridir. Yurtdışında TIP eğitimi, YÖK tarafından tanınan ve dünyanın en iyi bin üniversitesi arasında yer alan devlet okullarımızda verilmekte, bu üniversitelerden mezun olan adaylarımız günümüz sağlık turizminde değeri çok yüksek olan bir yabancı dile mükemmel derecede sahip doktorlar olarak işbaşı yapabilmektedirler.

İşletme, Ekonomi, Finans gibi alanlarda üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler de alanının en iyisi üniversitelerde, işletme okullarında eğitimlerini tamamlamayı tercih ediyorlar. Avrupa’daki bazı okullar bu noktada öğrencilere çift diploma programları da sunmaktadırlar. Polonya, Macaristan ve Çekya gibi ülkelerde eğitiminizi tamamlayıp, hem o ülkenin diplomasına hem de İngiliz diplomasına sahip olabiliyorsunuz. Böylelikle Türkiye’ye geldikleri zaman iş başvuru yapan adaylar, aldıkları prestijli eğitim sayesinde diğer adaylardan bir adım önde olmaktadırlar.

Bir diğer popüler bölüm mimarlık, sanat ve tasarım bölümleridir. Üniversiteler, bu tarz bölümlere bireysel yetenekleri olan öğrencilere kapılarına açmaktadır. Türkiye’de sanat liselerinden mezun olan ve çizim yeteneği olan öğrencilerin hazırlamış oldukları portfolyolarla başvurularını yaparak kabul alabilecekleri üniversitelerde eğitimlerini tamamlayabilirler.

Çağımızın gelişmekte olan ve toplumumuzda da en üst sırada yer alan iletişim ve medya bölümü de en popüler bölümler arasındadır. Gazetecilik, Film ve Medya, Medya Bilimleri, Animasyon, Dijital Medya gibi alanlarda Kanada, İrlanda ve İngiltere gibi ülkelerde çalışma izinli üniversite eğitimi alabilir, İletişim ve Medya alanlarında bir numara olan Amerika’da community college ya da lisans başvurusu yapabilir, yine Avrupa Birliği ülkelerinde çok uygun maliyetlerle ve sadece 3 yıl sürecek eğitiminiz sonrası kariyerinize ilk adımınızı atabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yurtdışında üniversite okumak için geçireceğiniz süre; gittiğiniz ülkenin eğitim sistemine, tercih ettiğiniz programa, yabancı dil seviyenize ve okul performansınıza göre olarak değişecektir. Genel olarak, bir lisans derecesi üç ya da dört yıl (örneğin, İngiltere’de çoğu lisans programı üç, ABD’de ise dört yıldır); yüksek lisans programı bir ya da iki yıl sürecektir. Bir doktora programı üç ila dört yılda tamamlanır.
Yurtdışında üniversite, sayısız fırsat ve seçenek demektir. Tüm öğrencilerin hayali, isteği, beklentisi ve bütçesi doğrultusunda üniversite seçeneği bulunmaktadır. Yurtdışında üniversite fiyatları, ülke ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Örneği, İngiltere’de öğrenim gören uluslararası öğrenciler için öğrenim harcı yılda 6.000 – 15.000 GBP arasında değişmektedir. ABD’de, yıllık ortalama öğrenim ücreti devlet üniversitelerinde 10.000 – 20.000 USD, özel üniversitelerde ise 20.000 – 40.000 USD arasındadır. Almanya gibi bazı Avrupa ülkelerinde devlet üniversitelerinin çoğu ücretsizdir.
Nerede okuyacağınıza karar vermek kolay bir iş değildir. Kişisel gelişiminizin yanı sıra eğitim masrafları (hem okul ücretleri hem de yaşam giderleri), lisansüstü kariyer planlarınız, öğrencilikte staj ve mezuniyetten sonra iş imkanları, genel güvenlik ve yaşam kaliteniz gibi konuları da ülke seçiminde hesaba katmanız gerekmekte. Size en yakın ELT ofisine uğrayın; isteklerinize, yeterliliklerinize ve bütçenize en uygun seçenekleri birlikte belirleyelim.
Yurtdışında okumak için başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmanız gerekmektedir. Yurtdışında bir üniversiteye başvurmakta olduğunuzu ve kabul, vize başvurusu ve sonuçlanması gibi aşamaları da içine katarak tüm sürecin birkaç ayı bulabileceğini unutmayınız. Müracaatınız ne kadar erken olursa, gereksinimlerinizi o ölçüde karşılayabilir, seyahatlerinizi o kadar erken planlayabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamamak ve dönem (hatta yıl) kaybı yaşamamak için ilgili son başvuru tarihlerini (seçtiğiniz ülke, üniversite ve bölüme göre değişiklik gösterir) danışmanlarımızdan öğrenmeniz ve sizden istenen belgeleri vakit kaybetmeden tamamlamanız gerekmektedir.
Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin en çok kararsız kaldıkları konulardan biri de bölüm seçimidir; çünkü tercih edeceğiniz bölüm, geleceğinizi şekillendirme konusunda hayati önem taşımaktadır. Kişiliğiniz, ilgi alanlarınız, lise performansınız ve lise eğitimi sırasında aldığınız dersler, mezuniyetten sonra iş bulma olanakları ve kazanç fırsatları ile ailenizin düşüncüleri bölüm seçiminde belirleyici etkenlerdir.
Yurt dışında okumak; yeni insanlarla tanışmak, yabancı dilinizi geliştirmek, farklı kültürleri tanımak, değişik yerleri görmek, özgüveninizi artırmak ve olaylara farklı açıdan bakabilme fırsatı sunar. Yurtdışında üniversite okumak, yeni bir başlangıç, farklı bir hayata merhaba demek, ilk günlerde yaşanabilecek kaygının ardından muhteşem bir finalle mezun olmak ve fırsatlarla dolu bir kariyere atılan ilk adımdır.

BİLGİ BANKASI

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank