Sağlık Bilimleri

Sağlık Bilimleri

Yurtdışında Fizyoterapi, Hemşirelik, Diyetetik

Fizyoterapi, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Güzellik ve Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri, Hastane Yönetimi son yılların popüler bölümleridir. Yurtdışında sağlık bölümleri eğitimi, öğrencilerimize birçok iş ve kariyer imkanı sunmaktadır. Özellikle son yıllarda yurtdışından ülkemize gelen hasta sayısındaki artış ve sağlık sektöründe yaşanan gelişme ve modernleşme, sağlık bilimleri mezunu adaylara ihtiyacı fazlasıyla artırmıştır. Mezuniyet sonrası iş bulma yüzdeleri fazlasıyla yüksek olan Hemşirelik ve Fizyoterapi gibi bölümler aynı zamanda yüksek maaşlarla çalışma şansı da sunmaktadır.

Özel hastanelerin özellikle yabancı hastalar için ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman ihtiyacı, Türkiye’deki üniversitelerde bu alanlarda verilen eğitimin genellikle Türkçe olması sebebiyle yeteri kadar karşılanamamakta, yabancı dil bilen adayların en prestijli kurumlarda rahatça iş bulabilmelerine yol açmaktadır. Yurtdışında bu alanlarda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz hem Türkiye’den çok daha uygun maliyetlerle eğitim alabilir, hem de 3 yıl gibi bir sürede üniversiteden mezun olarak doğrudan iş hayatına atılabilirler.

Çok iyi bir yabancı dile sahip olmanızı sağlayacak yurtdışı eğitim seçeneği, alacağınız diplomanın dünyanın farklı birçok ülkesinde geçerli olacak olması sebebiyle size çok çeşitli kariyer olanakları sunacaktır.

ÜLKEÜNİVERSİTEBÖLÜMYILLIK EĞİTİM MALİYETİ
MacaristanPecs ÜniversitesiFizyoterapi, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik4.000 Euro
MacaristanSzeged ÜniversitesiHemşirelik, Fizyoterapi6.200 Euro
PolonyaPoznan Tıp ÜniversitesiFizyoterapi9.900 Euro
PolonyaVincent Pol ÜniversitesiHemşirelik3.000 Euro
PolonyaVincent Pol ÜniversitesiFizyoterapi3.000 Euro –  3.600 Euro
PolonyaUniversity of Economics and Human Sciences Warsaw (Vizja)Diyetetik3.500 Euro
PolonyaUniversity of Economics and Human Sciences Warsaw (Vizja)Kozmetoloji, Güzellik Bilimi2.300 Euro
ÇekyaMasaryk ÜniversitesiFizyoterapi7.650 Euro
AlmanyaGiessen ÜniversitesiBeslenme Bilimleri250-500 Euro
İrlandaTechnological University DublinBeslenme ve Diyetetik21.886 Euro