Bilgi İste

Kanada Dil Okulu

Kanada dil okulu, öğrencilerine kaliteli ve konforlu bir İngilizce dil eğitimi sunuyor. Dünyanın en güvenli ülkesinde, en yaşanabilir şehirlerinde, ekonomik fiyatlarla dil eğitimi alırken aynı zamanda Kanada'nın geniş coğrafyasında bir çok sosyal etkinlik ve spor aktivitesine katılma şansı da bulacaksınız.

Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları, yurtdışında İngilizce eğitimi konusunda eşsiz fırsatlar sunuyor. Dünya'nın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada'da, dil okulları Kanada devletinin sıkı kontrol ve denetimine tabidir. Kanada dil okulları son yıllarda dil okulu pazarındaki payını arttırabilmek için dil eğitim programlarında ciddi indirim ve kampanyalar uygulamaktadır. Bu yüzden yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci Kanada'da dil okullarını tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Vancouver ve Toronto'da yoğunlaşan dil okulları, İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok geniş bir yelpazede eğitim seçenekleri sunmaktadır.

Neden Kanada Dil Okulları?

Kanada, 1994 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir. Kanada, özellikle yaygın ve çok yüksek kaliteli eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu (evrensel sağlık bakım sistemi nedeniyle), gelir seviyesi, düşük suç ve şiddet oranı, cinsiyet eşitliği gibi nedenlerle her yıl ilk sıralarda yer almaktadır. Bununla birlikte; Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenli ve temiz olmaları ve kültürel aktiviteler ve çekici yaşam tarzları sayesinde dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler arasında ilk sıralarda gösterilmektedir. Bu eşsiz durum Kanada Dil Okullarını uluslararası öğrenciler için çekici kılmaktadır.

Yüksek kaliteli eğitim

Kanada dil okulları sıkı bir denetim altındadır ve dil eğitim sistemi, dünyadaki en iyi sistemlerden biri olarak kabul edilir. Dil eğitim merkezleri, akademik mükemmellik konusunda dünya çapında haklı bir şöhrete sahiptir.

Her düzeyden öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine yanıt verecek dil programları ve sayısız dil okuluna sahip olan Kanada'yı tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.

Çok kültürlü, konuksever ortam

Kanada, dünyadaki etnik grupların hemen hemen tamamının ev sahipliği yapmaktadır. Bunun sonucunda, Kanada'da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada'da kulüplere ve etnik altyapıların çeşitliliğini temsil eden derneklere kolayca ulaşılabilir. Okullardaki yabancı öğrencilerin danışmanları, bu tarz gruplarla iletişime geçebilmeleri konusunda öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

Mükemmel doğal ortam

Kanada'ya gelen öğrenciler, dünyanın en güzel ve en doğal ortamlarından birine tanıklık ederler. Kanada, farklı coğrafyaların ülkesidir. British Columbia'nin yeşil kıyıları, Alberta'nin Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)'teki "akça ağaç şekeri ülkesi" ve Atlantik'in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada'nın dış mekanlarında görmeye değer çok fazla şey vardır.

Hem İngilizce hem de Fransızca...

Son derece büyük bir ülke olan Kanada, yabancı dil eğitimi için fırsatlarla doludur. Vancouver'dan New Brunswick'e kadar, dil hedefiniz, kişiliğiniz hatta tatil seçeneklerinize uyacak şekilde bir Kanada dil okulu mutlaka var.

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada'nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yaşar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenlere çok kaliteli ikinci dil olarak İngilizce (ESL) ve ikinci dil olarak Fransızca programları sunmaktadır.

Quebec, Kanada'nın en büyük şehirlerinden biridir ve şehirde ağırlıklı olarak Fransızca konuşulmaktadır. Şehir, Fransızca dil programları konusunda neredeyse alternatifsizdir ve dil okulu dışında da Fransızca pratiği yapabilmeniz için idealdir. Francafon kültürün Amerika kıtasındaki beşiği olan Quebec City, Kanada'daki Fransızca dil eğitimi programları için eşsiz fırsatlar barındırmakta. Fransızca dil okulları, şehir merkezinde Quebec City'de bulunmaktadır. Eski Quebec ve diğer önemli tarihsel simgeler kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Hafta sonlarında kentin dört bir yanındaki sanat müzeleri, parklar ve mağazaları keşfetmek için birçok fırsatınız olacak.

Alternatif konaklama seçenekleri

Kanada dil okulları, yüksek kalite standartlarında eğitim vermektedir. Alacağınız dil eğitimi sonucunda, İngilizce sorununuza köklü bir çözüm sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kanada'da eğitim alırken konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz. Bazı öğrenciler özel dairelerde kalmayı tercih eder. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır.

  • İnternetten yaptığım araştırmalar ve edindiğim geri bildirimler sonucunda ELT Yurtdışı Eğitim firmasının en doğru okulu seçmem konusunda yardımcı olacağına karar verdim. Kararımın doğruluğunu, Kanada'ya farklı firmalarla gelen arkadaşların çektikleri sıkıntıları öğrendikten sonra bir kez daha anlamış oldum.

    Hasan Samet Bozacı

  • Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için ELT Danışmanlık firmasına girdim. Efe Bey ile görüştükten sonra eğitimimi Kanada'da almak istediğimi anladım. Karar verip seyahat edeceğim güne kadar bana destek oldular.

    Celal Köksal

  • Danışmanlık şirketleri arasında en sağlıklı ve en mantıklı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bürosundan Efe Bey'den aldım.

    Refik Çabuk

Kanada Dil Okulları Listesi

Kanada'da uzun yıllardır çalıştığımız ve kalitesiyle öne çıkan dil okulları;

Okullar Şehir Açıklama
Kaplan International Languages Toronto, Vancouver Kanada'da 2 merkezde eğitim veren uluslararası dil kurumu.
ILAC Toronto, Vancouver Üniversite yerleştirmede oldukça başarılı, ödüllü dil okulu. Sadece Kanada'da hizmet vermekte.
ILSC Toronto, Vancouver, Montreal 3 merkezde eğitim veren, akredite ve kaliteli zincir dil okulu.
LSI Toronto, Vancouver Kanada dil okullarının içinde kendini kanıtlamış, zincir dil okulu.
EC Toronto, Vancouver, Montreal Kanada'da tercih edeceğiniz en iyi kurumlardan.
ELS Toronto, Vancouver Akademik amaçlar için İngilizce programını bitiren öğrenciler aynı zamanda Amerika'daki üniversitelere de sınavsız başvuru yapabilirler.
St.Giles International Vancouver Eğitim materyallerini teknoloji ile güçlendiren başarılı zincir dil okullarından.
Eurocentres Toronto, Vancouver Uluslararası zincir dil okulu
College Platon Montreal İngilizcenin haricinde Fransızca, Çince, Japonca hatta Almanca bile ek ders alabileceğiniz butik okul.
Western Town College Toronto Dil eğitimi almak için son derece uygun, boş vakitlerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz bir dil okulu.
CLLC Toronto, Halifax, Ottowa Kanada'nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biri
Stafford House Toronto, Calgary Çeşitli yaş gruplarına yönelik geniş kapsamlı dil programlarına sahip
Sprachcaffe Dil Okulları 6 merkez Etkili bir dil eğitimini, heyecan verici bir tatil ve unutulmaz bir deneyim
Hansa Language Centre Toronto Esnek ders programları ile çeşitli geziler, spor ve sosyal aktiviteler sunmaktadır.
VGC International College Vancouver Kanada'da dil okulunun ardından college ya da üniversiteye geçiş için en iyi seçeneklerden
Bouchereau Lingua International (BLI) Montreal, Quebec Montreal ve Quebec'te iki farklı kampüste dil eğitimi vermekte

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en önemli engel, eğitim ücretleri ve yaşam giderleridir. Kanada dil okulu fiyatları, İngilizce konuşulan ülkeler arasında en düşük seviyelerdedir.

Öğrenim ücretinin yanı sıra, uluslararası öğrencilerin konaklama yeri bulmaları ve günlük yaşamlarını finanse etmeleri gerekmektedir. Kanada'da yaşamanın maliyeti, uluslararası öğrenciler için diğer en popüler yerlere kıyasla ciddi ölçüde ekonomiktir.

Kanada dil okulları ağırlıklı olarak Toronto, Vancouver ve Montreal bölgesinde yer almaktadır.

Kanada dil okulları fiyatları için tıklayınız