Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada dil okulları, yurtdışında İngilizce eğitimi konusunda eşsiz fırsatlar sunmakta.

Yurtdışında İngilizce eğitimi için tercih edilen, resmi dili İngilizce olan ülkelerden biri de Kanada’dır. Kanada’da dil okulları her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilmekte ve bu sayı her geçen yıl artmaktadır. Kanada’da dil eğitiminin tercih edilmesinin başlıca sebepleri vardır. Bu sebeplerden ilki ülkenin dünyanın en yaşanabilir, güvenli ülkeleri arasında yer almasıdır. Bir diğer neden ise ülkenin bütçe ve ihtiyaca göre farklı eğitim seçenekleri sunuyor olmasıdır. İngilizce dil eğitimi konusunda binlerce seçeneğin bulunduğu Kanada’da müfredatlar da oldukça başarılı ve örnek teşkil edecek şekilde oluşturulmuştur. Sürekli yenilenen ders müfredatları ve içeriklerinin yanı sıra çok kültürlü bir yapıya sahip ülke olması dil eğitimi konusunda ülkenin yoğun talep görmesine neden olmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrenciler ile beraber Kanada’da dil eğitimi almak hem İngilizce seviyenizi ilerletmek hem de pek çok farklı kültürü yakından tanıyabilmeniz için kaçırılmayacak bir fırsattır. Ülkenin doğal güzellikleri de Kanada’da dil eğitimi için tercih sebeplerinden biridir.

Kanada Dil Okulları

Kanada’da dil eğitimleri yaygın bir şekilde özel dil okulları tarafından verilmektedir. Bunun dışında daha az seçeneğe sahip olmasıyla birlikte üniversiteler veya devlet kolejlerinde de dil eğitim programları sunulmaktadır. Kanada’daki dil okullarının Languages Canada ve benzeri kurumlara üyeliğinin olması önemli bir husustur. Bu üyelikler dil okullarının kaliteleri konusunda bir gösterge olarak görülür.

Kanada dil okullarında öğrenciler haftalık standart 20 derslik ya da 25 – 30 derslik yoğun eğitim almaktadır. Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programları dışında iş İngilizcesi ya da sınavlara hazırlık gibi programlar da dil okullarında sunulan eğitimler arasındadır. Seçilen dil okuluna göre farklılık göstermek ile birlikte sınıflar ortalama 10 – 15 kişilik ve uluslararası olarak ayarlanmaktadır. Kanada dil okullarında eğitimler ilk gün seviye belirleme sınavı ile başlar ve öğrenciler sınav sonucuna göre seviyelerine uygun bir sınıfta eğitimine başlarlar.

Öğrencilerin kaliteli bir eğitim alması ve aynı zamanda eğitim aldığı süre boyunca eğlenceli vakit geçirmesi ve konaklamada konfor ve huzuru sağlaması Kanada’daki dil okulların başlıca hedefidir.

Kanada'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Kanada’da dil eğitimi için tercih edilen şehirler arasında en çok Toronto, Vancouver gibi büyük şehirler gelmektedir. Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerin yanı sıra Ottowa, Halifax gibi şehirlerde öğrencilerin tercihleri arasındadır. Bu şehirlerin tercih edilmesindeki başlıca neden daha düşük yaşam giderlerine sahip olmasıdır. İklim koşulları da öğrencilerin dil eğitimi alacağı şehri seçme konusunda her zaman etkili olmaktadır. Toronto oldukça büyük ve kozmopolit olması nedeni ile tercih edilirken, Vancouver ise Kanada’nın diğer şehirlerine göre biraz daha ılıman iklime sahip olması nedeni ile tercih edilebilmektedir. Kanada’nın hangi şehrini seçerseniz seçin pek çok eğlenceli aktiviteden yararlanabilme olanağınız bulunmaktadır. Aşağıda Kanada’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirleri ve bu şehirlerde yer alan dil okullarımızı görebilirsiniz.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçoğu Toronto’yu tercih etmektedir. Şehrin gezilecek görülecek yerlerin ve akti

Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olan Vancouver, çok fazla etnik gruba ev sahipliği yapan kozmopolit şehirlerden bir tanesid

Yalnızca Kanada’nın değil, Kuzey Amerika’nın en önemli şehirlerinden biri olan Montreal’de dil eğitimi almak oldukça avantajlıdır.

Kanada’da dil eğitimi alınabilecek en uygun şehirlerden biri olan Ottawa, muhteşem bir ülkenin başkenti olmasının yanı sıra, doğal

Şehir içerisinde yaz ve kış aylarında birçok kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, eski çağlardan kalan eserlerin sergilendiğ

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada dil okulu fiyatları, İngilizce konuşulan ülkeler arasında en düşük seviyelerdedir.

Kanada para birimi Kanada Doları’dır (CAD). Kanada’da dil eğitimleri 4 haftadan başlar ve 1 yıla kadar uzar. Dil okulu ücretleri Kanada’daki dil okullarında haftalık olarak hesaplanmaktadır. Alınan eğitimin süresinin uzaması yani daha uzun haftalık eğitimler almak haftalık olarak hesaplanan fiyatların düşmesini daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. Kanada dil okullarında haftalık ücretler okul, bölge ve şehirlere göre farklılıklar göstermektedir. Yıl içerisinde yapılan promosyonlar, kampanyalar ya da uzun süreli alınacak eğitim programları ile %20 – 35 oranında indirimler elde etmek mümkündür. Dil okullarının öğrencilere sağladığı yıl boyu indirim ve promosyonlar hakkında daha geniş ve güvenilir bilgiyi ELT ofislerinde danışmanlarımızdan sağlayabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi alacağınız süreye göre ortalama dil okulu ücretlerini ücretsiz bilgi formumuzu doldurarak talep edebilir ve size en yakın ELT şubesinden ücretsiz öğrenebilir, kampanyalı dil okulu fiyatlarını aşağıdaki başlığımızdan inceleyebilirsiniz.

Kanada Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları

Kanada’da pek çok dil okulu öğrencilere yıl boyunca çeşitli kampanyalar, indirimler uygulamaktadır. Bu indirimlerden ve okulların avantajlarından yararlanabilmek için ELT Yurtdışı Eğitimin 7 şehirde bulunan ofislerindeki eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.  Kanada’nın en iyi, en köklü ve butik ya da zincir okullarının detaylı fiyat tabloları, güncel indirim ve kampanyalarını görsele tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kanada dil okulları

Neden Kanada Dil Okulları

Kanada, 1994 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir. Kanada, özellikle yaygın ve çok yüksek kaliteli eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu (evrensel sağlık bakım sistemi nedeniyle), gelir seviyesi, düşük suç ve şiddet oranı, cinsiyet eşitliği gibi nedenlerle her yıl ilk sıralarda yer almaktadır. Bununla birlikte; Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenlik, çevre temizliği, kültürel etkinlikler ve çekici yaşam tarzları ile dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler arasında ilk sıralarda gösterilmektedir. Bu eşsiz durum Kanada Dil Okullarını uluslararası öğrenciler için çekici kılmaktadır.

Yüksek kaliteli eğitim
Kanada dil okulları sıkı bir denetim altındadır ve dil eğitim sistemi, dünyadaki en iyi sistemlerden biri olarak kabul edilir. Dil eğitim merkezleri, akademik mükemmellik konusunda dünya çapında haklı bir şöhrete sahiptir.

Her düzeyden öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine yanıt verecek dil programları ve sayısız dil okuluna sahip olan Kanada’yı tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.

Çok kültürlü, konuksever ortam
Kanada, dünyadaki etnik grupların hemen hemen tamamının ev sahipliği yapmaktadır. Bunun sonucunda, Kanada’da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada’da kulüplere ve etnik altyapıların çeşitliliğini temsil eden derneklere kolayca ulaşılabilir. Okullardaki yabancı öğrencilerin danışmanları, bu tarz gruplarla iletişime geçebilmeleri konusunda öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

Mükemmel doğal ortam
Kanada’ya gelen öğrenciler, dünyanın en güzel ve en doğal ortamlarından birine tanıklık ederler. Kanada, farklı coğrafyaların ülkesidir. British Columbia’nin yeşil kıyıları, Alberta’nin Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)’teki “akça ağaç şekeri ülkesi” ve Atlantik’in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada’nın dış mekanlarında görmeye değer çok fazla şey vardır.

Hem İngilizce hem de Fransızca…
Son derece büyük bir ülke olan Kanada, yabancı dil eğitimi için fırsatlarla doludur. Vancouver’dan New Brunswick’e kadar, dil hedefiniz, kişiliğiniz hatta tatil seçeneklerinize uyacak şekilde bir Kanada dil okulu mutlaka var.

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada’nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yaşar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenlere çok kaliteli ikinci dil olarak İngilizce (ESL) ve ikinci dil olarak Fransızca programları sunmaktadır.

Quebec, Kanada’nın en büyük şehirlerinden biridir ve şehirde ağırlıklı olarak Fransızca konuşulmaktadır. Şehir, Fransızca dil programları konusunda neredeyse alternatifsizdir ve dil okulu dışında da Fransızca pratiği yapabilmeniz için idealdir. Francafon kültürün Amerika kıtasındaki beşiği olan Quebec City, Kanada’daki Fransızca dil eğitimi programları için eşsiz fırsatlar barındırmakta. Fransızca dil okulları, şehir merkezinde Quebec City’de bulunmaktadır. Eski Quebec ve diğer önemli tarihsel simgeler kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Hafta sonlarında kentin dört bir yanındaki sanat müzeleri, parklar ve mağazaları keşfetmek için birçok fırsatınız olacak.

Alternatif konaklama seçenekleri
Kanada dil okulları, yüksek kalite standartlarında eğitim vermektedir. Alacağınız dil eğitimi sonucunda, İngilizce sorununuza köklü bir çözüm sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kanada’da eğitim alırken konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz. Bazı öğrenciler özel dairelerde kalmayı tercih eder. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır.

Kanada’da Dil Eğitimi Programları

İngilizce dil eğitimi Kanada’da da program olarak Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce Programları şeklinde tercih edilebilmektedir. Kanada’da dil eğitimi programlarında öğrenciler haftada standart 20 derslik programlara ya da 25 – 30 derslik yoğun dil programlarına katılım sağlayabilir. Dersler standart olarak uluslararası sınıflarda ortalama 10 – 15 kişi olarak gerçekleştirilmektedir. Bu programlar ile İngilizce dil bilginizi geliştirebileceğiniz gibi, konuşma pratiği yaparak da iletişiminizi kuvvetlendirmiş olacaksınız.

Öğrenciler bazı dil okullarında özel ders seçenekleri ile farklı metot ve yöntemlerde İngilizceyi daha aktif öğrenme fırsatına sahip olur. Kanada dil okullarında IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlık kursları da yoğun olarak verilirken, Havacılık İngilizcesinden Hukuk İngilizcesine, Teacher training programından kurumsal kurslara kadar birçok eğitim dili programı sunan okullarda mevcuttur.

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizcesi
 • Akademik İngilizce
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS – TOEFL vb.)
 • İş İngilizcesi
 • Üniversite Hazırlık Kursu
 • Yönetici ve İş Adamlarına Yönelik Program
 • Özel Dersler
 • Havacılık için İngilizce
 • Hukuk İngilizcesi
 • CELTA – DELTA Kursları
 • +30 Programlar

Kanada Dil Okulları Konaklama

Dil eğitimlerinde öğrencilerin konaklama seçenekleri genellikle okullar tarafından organize edilmektedir. Kanada dil okullarında da bu durum aynıdır. Yurtdışı eğitiminin önemli bir parçası olan konaklama için doğru seçim oldukça önemlidir. Her okul bu konu için bir departman bulundurmakta ve öğrencilerini yönlendirmektedir. Okulun bulunduğu lokasyon ve şehre göre farklı konaklama seçenekleri öğrencilere sunulmaktadır. ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere konaklama alternatifleri konusunda profesyonel danışmanlarımız tarafından verilecek ücretsiz servisimizden yaralanabilirsiniz.

Aile Yanı konaklama
Dil eğitimlerinde aile yanında kalmak o ülkenin ve şehrin kültürü ile iç içe olma ile birlikte daha iyi öğrenmeye katkı sağlamaktadır. Maddi açıdan ekonomik olan bu seçenek aynı zamanda birlikte yaşadığınız aile ile pratik yapmanızı sağlar. Ayrıca Kanada’da yaşayan bir aile kültürünü de yakından tanıma fırsatınız olacak. Genel olarak öğrenciler Kanada’da aile yanında tek kişilik odalarda ve sabah – akşam yemeği dahil şekilde konaklamaktadır. Konaklama sağlayan aileler, öğrencilerin dil eğitimi boyunca rahat ve güvenli bir şekilde barınmaları için okullar tarafından özenle seçilmektedir.

Rezidans Konaklama
Kanada’da lüks bir şekilde konaklama sağlayabileceğiniz bir konaklama şeklidir. Tek kişilik odalarda yüksek standartlarda konaklayacağınız rezidans konaklama şekli diğer seçeneklere göre maliyetli bir konaklama yöntemidir. Maliyeti yüksek olması yanında oldukça konforlu bir konaklama seçeneğidir.

Öğrenci Yurtları
Öğrenci yurtlarında genellikle okulların kendi bünyesinde bulunan ve yaz aylarında kendi öğrencilerinin boşalttığı yurtlardan oluşmaktadır. Dil okuluna ve gidilecek zamana göre öğrenci yurtlarından faydalanmak mümkündür. Öğrenci yurtları tek kişilik veya ortalama 2 – 3 kişilik odalar şeklinde olmaktadır. Pek çok yurtlarda kendi yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak bulunmakta ve tüm öğrenciler tarafından ortak kullanım alanı olarak hizmet vermektedir. Birkaç yurtta hazır yemek hizmeti bulunmamaktadır. Yurtlarda dünyanın pek çok ülkesinde gelen öğrenciler ile birlikte vakit geçirme şansı elde etmiş olursunuz. Böylece İngilizce konuşma pratiği yapabildiğiniz gibi birçok farklı kültürden öğrenciler ile tanışmış olacaksınız.

Öğrenci Evleri
Öğrenci evleri aynı okul ya farklı okuldan öğrenciler ile birlikte kalınabilecek bir konaklama tipidir. Öğrenci evlerinde bir ya da iki kişi kalmak mümkündür. Yemek ihtiyacı evlerde bulunan mutfakta öğrencilerin kendi yapmaları ile sağlanır. Ortak kullanım alanları bir süre sonra harika bir sosyal paylaşım yerleri haline gelecektir.

Otel Konaklaması
Kısa süreli eğitim alacak öğrenciler için daha cazip ve sıkça tercih edilen konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır. Otel konaklamalarında tek kişilik odalar, mutfak, spor salonu gibi pek çok hizmet öğrencilere sunulmaktadır. Konforunuza düşkünseniz ya da odanızı bir başka öğrenci ile paylaşmak istemiyorsanız, gideceğiniz okul ve lokasyona göre otel konaklama seçeneği de satın alabilirsiniz.

Öğrencilerin memnuniyetleri göz önüne alınarak her türlü ihtiyacına göre okullar konaklama konusunda da dil eğitim programlarındaki hassasiyeti göstermektedir.

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Öğrenci Ziyaretçi Vizesi
Kanada dil kurslarına veya kısa dönem sertifika programı başvurularında kullanılan ve başvuru yapılması gereken vize türüdür. Bu vize türünde 6 aydan daha kısa süreli eğitim alacak öğrenciler için verilmektedir.  Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. Öğrenci Ziyaretçi Vizesine sahip öğrencilere Kanada’da yasal olarak çalışma izni verilmemektedir. Başvuru öncesinde öğrencilerde İngilizce yeterliliği aranmamaktadır.

Kanada Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (SX1)
Kanada’da dil okullarına ya da sertifika programlarına katılmak isteyen 6 aydan daha kısa süreli eğitim alacak öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünde öğrencinin vize süresini Kanada’dan uzatma şansı yoktur. Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. 

Kanada Uzun Süreli Öğrenci Vizesi (S1)
Altı aydan daha uzun süre Kanada’da eğitim almak isteyen kişiler S1 vizesine başvurabilirler. S1 vizesi ile dil okullarına, ilköğretim ve üniversite eğitim programlarına, lisans üstü programlara başvuru yapılabilmektedir. S1 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi, Kanada’da iken uzatılabilen bir vize türüdür. Almış olduğunuz eğitim süresi uzarsa, Kanada vizesi uzatma başvurusu yaparak Kanada’da kalmaya devam etmek mümkündür.

Kanada’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Ancak diploma, sertifika, lisans, yüksek lisans ve benzeri gibi eğitimler alan öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izinleri bulunmaktadır. Kanada’nın, Amerika ve İngiltere’ye göre yaşam masrafı ve eğitim masrafları açısından daha ucuz olması tercih edilme sebepleri arasındadır. Kanada’da eğitimi programınızın süresine göre çalışma izninizin süresi belirlenmektedir. Örneğin Devlet okullarında 1 yıllık bir eğitim programına katıldıysanız program sonrasında 1 yıl, eğer 2 yıllık programa kayıtlıysanız program sonrasında 3 yıla kadar çalışma izniniz bulunmaktadır. Bununla birlikte özel okulların sertifika programları boyunca tam ve yarı zamanlı olarak çalışma hakkınız bulunduğu gibi program bitiminde ülkede kalma hakkınız bulunmamaktadır.

Kanada’da Yaşam Maliyetleri

Kanada’da dil eğitimi alırken yeme içme, ulaşım ve eğlence gibi alanlarda harcamalarınız olacaktır. Süpermarket alışverişiyle yeme içme masraflarınızı düşürebilir, hemen hemen her yöne sık aralıklarla yapılan toplu ulaşımdan faydalanabilir, uluslararası öğrencilere özel kupon, bilet ve indirim gibi eğlence promosyonlarından faydalanabilirsiniz.

Aşağıda Kanada’da yaşam maliyetleri için örnek ücretlendirmeleri görebilirsiniz;

 • Öğrenci İçin Aylık Otobüs Ücreti –141 C$
 • Sinema Bileti –12 C$
 • Dışarıda Yemek –15 C$
 • Big Mac Menü –9 C$
 • 1 Fincan Kahve –3,59 C$
 • 1 Bira –6 C$
 • 1 Kg Pirinç – 3,40C$
 • 1 Kilo Elma –3,80 C$
 • 500 Gr Peynir –6 C$
 • 10 Yumurta –4 C$
 • 1 Litre Süt – £0.68-1 Ekmek –2,30 C$
 • Kutu Cola –1.80 C$

Kanada’da Sosyal Hayat

Kanada dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer almaktadır. Kanada’da özellikle büyük şehirlerde ve merkezi bölgelerde sosyal hayat oldukça hareketlidir. Montreal, Toronto, Vancouver gibi şehirlerde gece hayatı, sanat, spor ve festival gibi aktiviteler bakımından oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Öte yandan doğal güzellik bakımından da Kanada oldukça zengin bir ülkedir. Trekking, kayak, bisiklet, kampçılık gibi pek çok aktivite yapılabilmektedir. Birçok etnik yapıyı içinde barından ülke toplumsal saygının yerleşmiş olduğu yerdir.

Ülkede düzenlenen pek çok festivaller, dünyanın birçok ülkesinden kişiyi Kanada’da buluşturmaktadır. Ülkedeki parklar, ünlü gece kulüpleri ve salaş pubların yanı sıra birçok dünya mutfağına ait restoranlar ile sosyalleşme bakımından oldukça öncü bir ülkedir.

Dil okulları eğitim dışında öğrenciler için, pek çok kültürel ve turistik mekana ziyaret aktiviteleri düzenlediği gibi, dil okulunda beraber eğitim aldığınız arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz eğlence mekanlarında zaman harcayabileceğiniz programlar da düzenlemektedir. Ücretsiz aktiviteler düzenlediği gibi, ücretli aktiviteler de okulların sunduğu hizmetler arasındadır.

Kanada’nın doğal güzellikleri ise sakin ortamdan hoşlanan öğrenciler için eşsiz bir dinlenme ortamı yaratmaktadır.

Kanada Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

Kanada’da dil eğitimi ve Kanada dil okullarında 21 yıllık tecrübeye sahip ELT Yurtdışı Eğitim, Türkiye’nin 7 şehrinde, 8 şubesi aracılığıyla her yıl yüzlerce öğrenciyi Kanada’daki dil okullarına yerleştirmekte, başvurudan, konaklamaya, vizeden, varış sonrası acil yardıma kadar tüm hizmetleri ÜCRETSİZ vermektedir.

 • Örencinin ihtiyacına yönelik en uygun dil programı seçimi
 • Başvuru ve Ödemeler
 • Konaklama Seçimi
 • Evrak düzenleme ve Takip
 • Vize Danışmanlığı
 • Sağlık Sigortası Asistanlığı
 • Varış Öncesi Oryantasyon
 • Uçuş Organizasyonu ve Karşılama
 • Varış sonrası Takip ve Acil Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada dil okulu fiyatları; eğitim alacağınız şehir ve dil okulu ile eğitim süresine göre değişmektedir. Kısa süreli kurslarda haftalık ücretler 250-300 CAD civarında iken uzun süreli programlarda haftalık ücretler 170 CAD'ye kadar düşmektedir. Ülkede kullanılan para pirimi CAD olduğu için okul fiyatlamaları bu para birimine göre hesaplanmaktadır.
Kanada'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yıl boyunca her Pazartesi başlayan kurslara katılabilirler. İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olan öğrenciler ise çoğunlukla her ayın ilk pazartesi günü açılan gruplarda eğitimlerine başlayabilirler.
Kanada hükümeti, dil okulu öğrencilerine çalışma izni vermemektedir. Lisans, yüksek lisans, diploma veya sertifika programlarından birine katılan öğrencilere gerekli şartları sağlamaları durumunda part-time çalışma izni verilmektedir.
Dil eğitimi öğrencileri genel olarak Kanada'nın büyük şehirlerini tercih etmektedir. Toronto ve Vancouver başta olmak üzere Calgray, Montreal, Ottawa dil okulu öğrencileri tarafından en çok tercih edilen şehirler arasındadır.
Uygun fiyatlı ve güvenli bir seçenek olan aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Konforuna daha düşkün olan öğrenciler ise okulların anlaşmalı olduğu yurtları tercih edebilirler.
Bir göçmen ülkesi olan Kanada'ya vize başvuru talebi oldukça fazladır. Bu durumdan dolayı konsolosluk çalışanları her başvuruyu titizlikle incelemektedir ve sonuçları buna göre neticelendirmektedir. ELT Yurtdışı Eğitim olarak bünyemizde bulunan vize departmanı sayesinde her öğrencimiz için titiz bir çalışma yaparak vize dosyanızı hazırlamaktayız.
Kanada'da partnerimiz olan tüm dil okulları hem Kanada'da hem de uluslararası alanda yetkilendirilmiş kurumlar tarafından akredite edilmektedir. Eğitim alacağınız okulda derslere katılımınız ve gerekli özveriyi göstermeniz durumunda başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank