Kanada Dil Okulları

Kanada, yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak için en ideal ülkelerden biridir. Hem güvenli ve yaşanabilir bir ülke olması hem de her ihtiyaca ve bütçeye uygun çeşitli eğitim seçenekleri sunması ile Kanada, dil eğitimi için binlerce öğrencinin ilk tercihi konumundadır.

Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada’da dil eğitimleri yaygın bir şekilde özel dil okulları tarafından verilmektedir. Bunun dışında daha az seçeneğe sahip olmasıyla birlikte üniversiteler veya devlet kolejlerinde de dil eğitim programları sunulmaktadır. Kanada’daki dil okullarının Languages Canada ve benzeri kurumlara üyeliğinin olması önemli bir husustur. Bu üyelikler dil okullarının kaliteleri konusunda bir gösterge olarak görülür.

Kanada dil okullarında öğrenciler haftalık standart 20 derslik ya da 25 – 30 derslik yoğun eğitim almaktadır. Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programları dışında iş İngilizcesi ya da sınavlara hazırlık gibi programlar da dil okullarında sunulan eğitimler arasındadır. Seçilen dil okuluna göre farklılık göstermek ile birlikte sınıflar ortalama 10 – 15 kişilik ve uluslararası olarak ayarlanmaktadır. Kanada dil okullarında eğitimler ilk gün seviye belirleme sınavı ile başlar ve öğrenciler sınav sonucuna göre seviyelerine uygun bir sınıfta eğitimine başlarlar.

Öğrencilerin kaliteli bir eğitim alması ve aynı zamanda eğitim aldığı süre boyunca eğlenceli vakit geçirmesi ve konaklamada konfor ve huzuru sağlaması Kanada’daki dil okulların başlıca hedefidir.

Kanada'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Kanada’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirlerin başında Toronto ve Vancouver bulunmaktadır. Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerin yanı sıra Ottowa, Halifax gibi şehirler de öğrencilerin tercihleri arasındadır. Bu şehirlerin tercih edilmesindeki başlıca neden daha düşük yaşam giderlerine sahip olmasıdır. İklim koşulları da öğrencilerin dil eğitimi alacağı şehri seçme konusunda her zaman etkili olmaktadır. Toronto oldukça büyük ve kozmopolit olması nedeni ile tercih edilirken, Vancouver ise Kanada’nın diğer şehirlerine göre biraz daha ılıman iklime sahip olması nedeni ile tercih edilebilmektedir. Kanada’nın hangi şehrini seçerseniz seçin pek çok eğlenceli aktiviteden yararlanabilme olanağınız bulunmaktadır. Aşağıda Kanada’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirleri ve bu şehirlerde yer alan dil okullarımızı görebilirsiniz.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçoğu Toronto’yu tercih etmektedir. Şehrin gezilecek görülecek yerlerin ve akti

Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olan Vancouver, çok fazla etnik gruba ev sahipliği yapan kozmopolit şehirlerden bir tanesid

Yalnızca Kanada’nın değil, Kuzey Amerika’nın en önemli şehirlerinden biri olan Montreal’de dil eğitimi almak oldukça avantajlıdır.

Kanada’da dil eğitimi alınabilecek en uygun şehirlerden biri olan Ottawa, muhteşem bir ülkenin başkenti olmasının yanı sıra, doğal

Şehir içerisinde yaz ve kış aylarında birçok kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, eski çağlardan kalan eserlerin sergilendiğ

Kanada Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları

Kanada’da pek çok dil okulu öğrencilere yıl boyunca çeşitli kampanyalar, indirimler uygulamaktadır. Bu indirimlerden ve okulların avantajlarından yararlanabilmek için size en yakın ofisimizden bilgi alabilirsiniz.  Kanada’nın en iyi, en köklü ve butik ya da zincir okullarının detaylı fiyat tabloları, güncel indirim ve kampanyalarını görsele tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kanada dil okulları

Neden Kanada Dil Okulları

Kanada, 1994 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir. Yaygın ve yüksek kaliteli eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu (evrensel sağlık bakım sistemi nedeniyle), gelir seviyesi, düşük suç ve şiddet oranı, cinsiyet eşitliği gibi nedenlerle her yıl ilk sıralarda yer almaktadır. Bununla birlikte; Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenlik, çevre temizliği, kültürel etkinlikler ve çekici yaşam tarzları ile dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler arasında ilk sıralarda gösterilmektedir. Bu eşsiz durum Kanada Dil Okullarını uluslararası öğrenciler için çekici kılmaktadır.

Yüksek kaliteli eğitim
Kanada dil okulları sıkı bir denetim altındadır ve dil eğitim sistemi, dünyadaki en iyi sistemlerden biri olarak kabul edilir. Dil eğitim merkezleri, akademik mükemmellik konusunda dünya çapında haklı bir şöhrete sahiptir.

Her düzeyden öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine yanıt verecek dil programları ve sayısız dil okuluna sahip olan Kanada’yı tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.

Çok kültürlü, konuksever ortam
Kanada, dünyadaki etnik grupların hemen hemen tamamının ev sahipliği yapmaktadır. Bunun sonucunda, Kanada’da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada’da kulüplere ve etnik altyapıların çeşitliliğini temsil eden derneklere kolayca ulaşılabilir. Okullardaki yabancı öğrencilerin danışmanları, bu tarz gruplarla iletişime geçebilmeleri konusunda öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

Mükemmel doğal ortam
Kanada’ya gelen öğrenciler, dünyanın en güzel ve en doğal ortamlarından birine tanıklık ederler. Kanada, farklı coğrafyaların ülkesidir. British Columbia’nin yeşil kıyıları, Alberta’nin Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)’teki “akça ağaç şekeri ülkesi” ve Atlantik’in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada’nın dış mekanlarında görmeye değer çok fazla şey vardır.

Hem İngilizce hem de Fransızca…
Son derece büyük bir ülke olan Kanada, yabancı dil eğitimi için fırsatlarla doludur. Vancouver’dan New Brunswick’e kadar, dil hedefiniz, kişiliğiniz hatta tatil seçeneklerinize uyacak şekilde bir Kanada dil okulu mutlaka var.

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada’nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yaşar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenlere çok kaliteli ikinci dil olarak İngilizce (ESL) ve ikinci dil olarak Fransızca programları sunmaktadır.

Quebec, Kanada’nın en büyük şehirlerinden biridir ve şehirde ağırlıklı olarak Fransızca konuşulmaktadır. Şehir, Fransızca dil programları konusunda neredeyse alternatifsizdir ve dil okulu dışında da Fransızca pratiği yapabilmeniz için idealdir. Francafon kültürün Amerika kıtasındaki beşiği olan Quebec City, Kanada’daki Fransızca dil eğitimi programları için eşsiz fırsatlar barındırmakta. Fransızca dil okulları, şehir merkezinde Quebec City’de bulunmaktadır. Eski Quebec ve diğer önemli tarihsel simgeler kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Hafta sonlarında kentin dört bir yanındaki sanat müzeleri, parklar ve mağazaları keşfetmek için birçok fırsatınız olacak.

Alternatif konaklama seçenekleri
Kanada dil okulları, yüksek kalite standartlarında eğitim vermektedir. Alacağınız dil eğitimi sonucunda, İngilizce sorununuza köklü bir çözüm sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kanada’da eğitim alırken konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz. Bazı öğrenciler özel dairelerde kalmayı tercih eder. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır.

Kanada’da Dil Eğitimi Programları

İngilizce dil eğitimi Kanada’da da program olarak Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce Programları şeklinde tercih edilebilmektedir. Kanada’da dil eğitimi programlarında öğrenciler haftada standart 20 derslik programlara ya da 25 – 30 derslik yoğun dil programlarına katılım sağlayabilir. Dersler standart olarak uluslararası sınıflarda ortalama 10 – 15 kişi olarak gerçekleştirilmektedir. Bu programlar ile İngilizce dil bilginizi geliştirebileceğiniz gibi, konuşma pratiği yaparak da iletişiminizi kuvvetlendirmiş olacaksınız.

Öğrenciler bazı dil okullarında özel ders seçenekleri ile farklı metot ve yöntemlerde İngilizceyi daha aktif öğrenme fırsatına sahip olur. Kanada dil okullarında IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlık kursları da yoğun olarak verilirken, Havacılık İngilizcesinden Hukuk İngilizcesine, Teacher training programından kurumsal kurslara kadar birçok eğitim dili programı sunan okullarda mevcuttur.

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizcesi
 • Akademik İngilizce
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS – TOEFL vb.)
 • İş İngilizcesi
 • Üniversite Hazırlık Kursu
 • Yönetici ve İş Adamlarına Yönelik Program
 • Özel Dersler
 • Havacılık için İngilizce
 • Hukuk İngilizcesi
 • CELTA – DELTA Kursları
 • +30 Programlar

Kanada Dil Okulları Konaklama

Dil eğitimlerinde öğrencilerin konaklama seçenekleri genellikle okullar tarafından organize edilmektedir. Kanada dil okullarında da bu durum aynıdır. Yurtdışı eğitiminin önemli bir parçası olan konaklama için doğru seçim oldukça önemlidir. Her okul bu konu için bir departman bulundurmakta ve öğrencilerini yönlendirmektedir. Okulun bulunduğu lokasyon ve şehre göre farklı konaklama seçenekleri öğrencilere sunulmaktadır. ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere konaklama alternatifleri konusunda profesyonel danışmanlarımız tarafından verilecek ücretsiz servisimizden yaralanabilirsiniz.

Aile Yanı konaklama
Dil eğitimlerinde aile yanında kalmak o ülkenin ve şehrin kültürü ile iç içe olma ile birlikte daha iyi öğrenmeye katkı sağlamaktadır. Maddi açıdan ekonomik olan bu seçenek aynı zamanda birlikte yaşadığınız aile ile pratik yapmanızı sağlar. Ayrıca Kanada’da yaşayan bir aile kültürünü de yakından tanıma fırsatınız olacak. Genel olarak öğrenciler Kanada’da aile yanında tek kişilik odalarda ve sabah – akşam yemeği dahil şekilde konaklamaktadır. Konaklama sağlayan aileler, öğrencilerin dil eğitimi boyunca rahat ve güvenli bir şekilde barınmaları için okullar tarafından özenle seçilmektedir.

Rezidans Konaklama
Kanada’da lüks bir şekilde konaklama sağlayabileceğiniz bir konaklama şeklidir. Tek kişilik odalarda yüksek standartlarda konaklayacağınız rezidans konaklama şekli diğer seçeneklere göre maliyetli bir konaklama yöntemidir. Maliyeti yüksek olması yanında oldukça konforlu bir konaklama seçeneğidir.

Öğrenci Yurtları
Öğrenci yurtlarında genellikle okulların kendi bünyesinde bulunan ve yaz aylarında kendi öğrencilerinin boşalttığı yurtlardan oluşmaktadır. Dil okuluna ve gidilecek zamana göre öğrenci yurtlarından faydalanmak mümkündür. Öğrenci yurtları tek kişilik veya ortalama 2 – 3 kişilik odalar şeklinde olmaktadır. Pek çok yurtlarda kendi yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak bulunmakta ve tüm öğrenciler tarafından ortak kullanım alanı olarak hizmet vermektedir. Birkaç yurtta hazır yemek hizmeti bulunmamaktadır. Yurtlarda dünyanın pek çok ülkesinde gelen öğrenciler ile birlikte vakit geçirme şansı elde etmiş olursunuz. Böylece İngilizce konuşma pratiği yapabildiğiniz gibi birçok farklı kültürden öğrenciler ile tanışmış olacaksınız.

Öğrenci Evleri
Öğrenci evleri aynı okul ya farklı okuldan öğrenciler ile birlikte kalınabilecek bir konaklama tipidir. Öğrenci evlerinde bir ya da iki kişi kalmak mümkündür. Yemek ihtiyacı evlerde bulunan mutfakta öğrencilerin kendi yapmaları ile sağlanır. Ortak kullanım alanları bir süre sonra harika bir sosyal paylaşım yerleri haline gelecektir.

Otel Konaklaması
Kısa süreli eğitim alacak öğrenciler için daha cazip ve sıkça tercih edilen konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır. Otel konaklamalarında tek kişilik odalar, mutfak, spor salonu gibi pek çok hizmet öğrencilere sunulmaktadır. Konforunuza düşkünseniz ya da odanızı bir başka öğrenci ile paylaşmak istemiyorsanız, gideceğiniz okul ve lokasyona göre otel konaklama seçeneği de satın alabilirsiniz.

Öğrencilerin memnuniyetleri göz önüne alınarak her türlü ihtiyacına göre okullar konaklama konusunda da dil eğitim programlarındaki hassasiyeti göstermektedir.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada dil okulu fiyatları, İngilizce konuşulan ülkeler arasında en düşük seviyelerdedir.

Dil eğitimi programları 4 haftadan başlar ve bir yıla kadar sürer. Kanada dil okulu ücretleri, haftalık olarak hesaplanmaktadır. Uzun süreli eğitimlerde, haftalık eğitim ücreti düşmekte, bu da uzun dönemli programlarda fiyat avantajı sağlamaktadır.

Kanada dil okulları ücretleri; tercih edilen dil okuluna, eyalete, şehre, programa ve sezona göre farklılıklar göstermektedir. Yıl içinde yapılan promosyonlar, kampanyalar ya da uzun süreli alınacak eğitim programları ile %20 – 35 oranında indirimler elde etmek mümkündür. Dil okullarının öğrencilere sağladığı yıl boyu indirim ve promosyonlar hakkında daha geniş ve güvenilir bilgiyi ELT ofislerinde danışmanlarımızdan sağlayabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi alacağınız süreye göre ortalama dil okulu ücretlerini ücretsiz bilgi formumuzu doldurarak talep edebilir ve size en yakın ELT şubesinden ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Fiyatları 2024

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
LSI (Toronto)
Eğitim
Akademik İngilizce 5700 7600 10680 16020CAD
TOEFL/IELTS 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
İş İngilizcesi 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Yarı Yoğun İngilizce (25) 910 3560 5220 6960 9720 14580CAD
Genel İngilizce (20) 820 3200 4680 6240 8880 13320CAD
PATHWAY 5700 7600 10680 16020CAD
Yoğun İngilizce (30) 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Konaklama
Aile Yanı TK - BB49019602940392058808820CAD
Aile Yanı ÇK YP*54021603240432064809720CAD
Aile Yanı ÇK - BB*46018402760368055208280CAD
Aile Yanı TK YP560224033604480672010080CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Sağlık Sigortası 70 280 420 560 840 1260CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 215 215 215 215 215 215CAD
Custodianship Letter 70 70 70 70 70 70CAD
LSI (Vancouver)
Eğitim
Akademik İngilizce 5700 7600 10680 16020CAD
TOEFL/IELTS 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Yoğun İngilizce (30) 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
PATHWAY 5700 7600 10680 16020CAD
Genel İngilizce (20) 820 3200 4680 6240 8880 13320CAD
Yarı Yoğun İngilizce (25) 910 3560 5220 6960 9720 14580CAD
İş İngilizcesi 990 3880 5700 7600 10680 16020CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK - BB*46018402760368055208280CAD
Aile Yanı TK - BB49019602940392058808820CAD
Aile Yanı ÇK YP*54021603240432064809720CAD
Aile Yanı TK YP560224033604480672010080CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Sağlık Sigortası 70 280 420 560 840 1260CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 215 215 215 215 215 215CAD
Custodianship Letter 70 70 70 70 70 70CAD
CES (Toronto)
Eğitim
Ielts Hazırlık (30) 950 3600CAD
İş İngilizcesi (25) 890 3400 4800CAD
Yoğun İngilizce (25) 890 3400 4800 6400 9120 12780CAD
Genel İngilizce 840 3160 4500 6000 8400 11880CAD
Süper Yoğun İngilizce 950 3600 5100 6800 9600 13680CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP44017602640352052807920CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon670268040205360804012060CAD
Aile Yanı ÇK Oda Tam Pansiyon590236035404720708010620CAD
Aile Yanı TK Oda YP610244036604880732010980CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP 700280042005600840012600CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 275 275 275 275 275 275CAD
Helal Yemek (Tam Pansiyon) 90 360 540 720 1080 1620CAD
Sigorta 42 168 252 336 504 756CAD
Ders Materyali 40 160 240 320 480 720CAD
Helal Yemek (Yarım Pansiyon) 80 320 480 640 960 1440CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
CES (Vancouver)
Eğitim
Genel İngilizce 840 3160 4500 6000 9000CAD
Ielts Hazırlık (30) 950 3600CAD
Süper Yoğun İngilizce 950 3600 5100 6800 10200CAD
Yoğun İngilizce (25) 890 3400 4800 6400 9600CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP660264039605280792011880CAD
Aile Yanı ÇK Oda Tam Pansiyon700280042005600840012600CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP 9503800570076001140017100CAD
GEC Viva ÇK Oda 725290043505800870013050CAD
Aile Yanı TK Oda YP710284042605680852012780CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon740296044405920888013320CAD
Diğer
Sigorta 42 168 252 336 504 756CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Helal Yemek (Tam Pansiyon) 90 360 540 720 1080 1620CAD
Helal Yemek (Yarım Pansiyon) 80 320 480 640 960 1440CAD
Ders Materyali 40 160 240 320 480 720CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 275 275 275 275 275 275CAD
BAYSWATER COLLEGE (Vancouver)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (30) 930 3720 5400 7200 9960 14940CAD
Genel İngilizce (20) 740 2960 4200 5600 7560 11340CAD
Yoğun İngilizce (25) 840 3360 4860 6480 8880 13320CAD
Konaklama
GEC Marine TK Oda (İki Oda İki Banyolu)4800720096001370419584CAD
GEC Burnaby ÇK Oda328049206560784810944CAD
GEC Marine ÇK Oda (Bölmeli)3560534071201008014112CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon580232034804640696010440CAD
GEC Burnaby TK Oda4080612081601154416560CAD
GEC Pearson TK Oda4080612081601176016812CAD
GEC King ÇK Oda336050406720840011772CAD
GEC Marine TK Oda3560534071201008014112CAD
GEC King ÇK Oda Ensuite356053407120897612348CAD
GEC Burnaby ÇK Oda (Bölmeli)356053407120969613860CAD
GEC King TK Oda4320648086401233617640CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon630252037805040756011340CAD
GEC King Çift Yataklı TK Oda 4520678090401293618504CAD
GEC Pearson ÇK Oda328049206560823211772CAD
GEC Pearson ÇK Oda (Bölmeli)356053407120986414112CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 185 185 185 185 185 185CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 275 275 275 275 275 275CAD
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
EC ENGLISH (Montreal)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (26 Ders) 9600 14400CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10200 15300CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9120 13680CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(24 Ders) 9120 13680CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(26 Ders) 9600 14400CAD
Yarı-Yoğun Fransızca (26 Ders) 870 3480 4980 6640CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 830 3320 4800 6400CAD
Genel Fransızca 760 3040 4380 5840CAD
Yarı-Yoğun Fransızca (24 Ders) 830 3320 4800 6400CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca (20 Ders) 8400 12600CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 870 3480 4980 6640CAD
Genel İngilizce 760 3040 4380 5840CAD
Uzun Dönem Akademik Fransızca(30 Ders) 10200 15300CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8400 12600CAD
Yoğun İngilizce 920 3680 5340 7120CAD
Yoğun Fransızca 920 3680 5340 7120CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon590236035404720708010620CAD
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *55022003300440066009900CAD
Diğer
Ders Materyal Ücreti Fransızca *** 60 120 120 120 120 120CAD
Ders Materyal Ücreti İngilizce *** 48 96 96 96 96 96CAD
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Reşit Olmayan Öğrenci Bedeli 50 200 300 400 600 900CAD
EC ENGLISH (Toronto)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9600 14400CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10800 16200CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8880 13320CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (26 Ders) 10200 15300CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120CAD
Pathway İngilizcesi 24 Ders 880 3520 5040 6720 9600 14400CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080CAD
Ielts Hazırlık (20 Ders) 800 3200 4560 6080CAD
Pathway İngilizcesi 30 Ders 960 3840 5580 7440 10800 16200CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 880 3520 5040CAD
Şehirde İngilizce (30 ders) 880 3520CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
Superior HOEM Residence TK Oda Paylaşımlı Banyo4080612081601224018360CAD
The Parker TK Oda Özel Banyo 11504600690092001380020700CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo 9003600540072001080016200CAD
The Parker TK Oda Paylaşımlı Banyo 10504200630084001260018900CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo (Economy)8503400510068001020015300CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Diğer
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Reşit Olmayan Öğrenci Bedeli 50 200 300 400 600 900CAD
EC ENGLISH (Toronto)
Eğitim
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720 8880 13320CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120 8880 13320CAD
İş İngilizcesi (30 ders) 960 3840 5580 8880 13320CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080 8880 13320CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440 8880 13320CAD
Konaklama
The Parker TK Oda Özel Banyo 11504600690092001380020700CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo 9003600540072001080016200CAD
Superior HOEM Residence TK Oda Paylaşımlı Banyo4080612081601224018360CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
Std Downtown Toronto Apart TK Oda Paylaşımlı Banyo (Economy)8503400510068001020015300CAD
The Parker TK Oda Paylaşımlı Banyo 10504200630084001260018900CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
EC ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (24 Ders) 9600 14400CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 8880 13320CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (26 Ders) 10200 15300CAD
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 10800 16200CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 880 3520 5040CAD
Pathway İngilizcesi 30 Ders 3840 5580 7440 10800 16200CAD
Cambridge Hazırlık (30 Ders) 960 3840CAD
Pathway İngilizcesi 24 Ders 3520 5040 6720 9600 14400CAD
Konaklama
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo9003600540072001080016200CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
GEC Shared Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo 11504600690092001380020700CAD
GEC Shared Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo *8803520528070401056015840CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Özel Banyolu9703880582077601164017460CAD
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo (Economy)780312046806240936014040CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
Reşit Olmayan Öğrenci Bedeli 50 200 300 400 600 900CAD
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Custodianship Ücreti(18 yaş altı için) 150 150 150 150 150 150CAD
EC ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Yarı-Yoğun İngilizce (24 Ders) 880 3520 5040 6720 9600 14400CAD
Yarı-Yoğun İngilizce (26 Ders) 910 3640 5340 7120 10200 15300CAD
İş İngilizcesi(24 ders) 880 3520 5040CAD
Genel İngilizce 800 3200 4560 6080 8880 13320CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5580 7440 10800 16200CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo (Economy)780312046806240936014040CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Paylaşımlı Banyo9003600540072001080016200CAD
GEC Shared Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo *8803520528070401056015840CAD
GEC Shared Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo 11504600690092001380020700CAD
Aile Yanı TK Oda YP Paylaşımlı Banyo630252037805040756011340CAD
Vancouver Öğrenci Evi TK Özel Banyolu9703880582077601164017460CAD
Diğer
Ders Materyal Ücreti *** 48 96 96 96 96 96CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Kayıt Ücreti 140 140 140 140 140 140CAD
CLLC (Halifax)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Sigorta 1951 2655 3455 4959CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 880 3520 5280 7040 10560 15840CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 5431 7687 10071 14647CAD
Pathway 2 İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Sigorta 2826 3882 5066 7242CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 4556 6460 8460 12364CAD
CLLC (Toronto)
Eğitim
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 5431 7687 10071 14647CAD
Pathway 2 İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 4556 6460 8460 12364CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Sigorta 2826 3882 5066 7242CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 880 3520 5280 7040 10560 15840CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Sigorta 1951 2655 3455 4959CAD
Diğer
Ders Materyali 150 150 150 150 150 150CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 205 205 205 205 205 205CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Custodianship Letter (18 yaş altı için zorunlu) 140 140 140 140 140 140CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
CLLC (Ottowa)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 4556 6460 8460 12364CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Sigorta 2826 3882 5066 7242CAD
Yoğun İngilizce (33) + Kayıt + Materyal + Konaklama Kayıt + Aile Yanı Konaklama + Sigorta 5431 7687 10071 14647CAD
Yarı Yoğun İngilizce (15) + Kayıt + Materyal + Sigorta 1951 2655 3455 4959CAD
Pathway 2 İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Hızlandırılmış İngilizce (46 Ders) 880 3520 5280 7040 10560 15840CAD
Pathway İngilizce (33 Ders) (Min.10 Hafta) 3504 4672 7008 10512CAD
Diğer
Custodianship Letter (18 yaş altı için zorunlu) 140 140 140 140 140 140CAD
Sağlık Sigortası 40 160 240 320 480 720CAD
Ders Materyali 150 150 150 150 150 150CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 205 205 205 205 205 205CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
CANADIAN COLLEGE OF ENGLISH (Vancouver)
Eğitim
Part Time English - 18 Ders - PROMOSYONLU 460 1840CAD
Full Time Yoğun English - 38 Ders - PROMOSYONLU 580 2320 3360 4480 6480CAD
Full Time English - 28 Ders - PROMOSYONLU 520 2080 3000 4000 5760CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - YP - Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Residence - Paylaşımlı Oda & Banyo50020003000CAD
Studio Aprtment - TK - (Sleeps Two)10004000600080001200018000CAD
Residence - TK Oda - Paylaşımlı Banyo675270040505400810012150CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 37.5 150 225 300 450 675CAD
Guardianship Fee (18 yaş altı için zorunlu) 250 250 250 250 250 250CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 230 230 230 230 230 230CAD
Ders Materyalleri 20 80 120 160 240 360CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9840CAD
Genel İngilizce 900 3440 4920 6560 8760 13140CAD
Yoğun İngilizce 1130 4320 6060 8080 10800 16200CAD
Yarı Yoğun İngilizce 1010 3880 5520 7360 9840 14760CAD
Konaklama
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP650260039005200780011700CAD
The Parker Residence Ekonomi TK Oda4000600080001200018000CAD
The Parker Residence ÇK3600540072001080016200CAD
The Parker ResidenceTK Oda Özel Banyo60009000120001800027000CAD
Parkside Student Residence ÇK 54008100108001620024300CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP710284042605680852012780CAD
The Parker Residence TK Oda4280642085601284019260CAD
Parkside Student Residence TK58008700116001740026100CAD
Öğrenci Yurdu Toronto Downtown TK4280642085601284019260CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP9503800570076001140017100CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
Ders Metaryeli 20 80 120 160 240 360CAD
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Helal Yemek 120 480 720 960 1440 2160CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9840CAD
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 10800CAD
Yarı Yoğun İngilizce 1010 3880 5520 7360 9840 14760CAD
TOEFL Hazırlık Yoğun 1130 4320 6060 8080CAD
Yoğun İngilizce 1130 4320 6060 8080 10800 16200CAD
Genel İngilizce 900 3440 4920 6560 8760 13140CAD
Konaklama
The Parker Residence ÇK3600540072001080016200CAD
The Parker Residence Ekonomi TK Oda4000600080001200018000CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP9503800570076001140017100CAD
The Parker ResidenceTK Oda Özel Banyo60009000120001800027000CAD
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP650260039005200780011700CAD
The Parker Residence TK Oda4280642085601284019260CAD
Parkside Student Residence ÇK 54008100108001620024300CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP710284042605680852012780CAD
Parkside Student Residence TK58008700116001740026100CAD
Öğrenci Yurdu Toronto Downtown TK4280642085601284019260CAD
Diğer
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
Helal Yemek 120 480 720 960 1440 2160CAD
Ders Metaryeli 20 80 120 160 240 360CAD
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 70 280 420 560 840 1260CAD
KAPLAN INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 10800CAD
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 9840CAD
Genel İngilizce 900 3440 4920 6560 8760 13140CAD
Yoğun İngilizce 1120 4280 6060 8080 10800 16200CAD
Yarı Yoğun İngilizce 1010 3880 5520 7360 9840 14760CAD
TOEFL Hazırlık Yoğun 1120 4280 6060 8080CAD
Konaklama
Apartment Viva Towers TK Oda4600690092001380020700CAD
Apartment Viva Towers ÇK Oda3800570076001140017100CAD
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP710284042605680852012780CAD
King Edward Townhouse TK Oda4600690092001380020700CAD
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP650260039005200780011700CAD
King Edward Townhouse ÇK Oda3800570076001140017100CAD
Diğer
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900CAD
Custodianship Ücreti 105 105 105 105 105 105CAD
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200CAD
Helal Yemek 120 480 720 960 1440 2160CAD
Ders Metaryeli 20 80 120 160 240 360CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 270 270 270 270 270 270CAD
ENGLISH PATH (Toronto)
Eğitim
IELTS Hazırlık / BusinessENG - 20 Ders 660 2640CAD
Yarı Yoğun İngilizce Öğlen 720 2880 3840 5120CAD
Genel İngilizce Öğlen 640 2560 3360 4480CAD
Yoğun İngilizce 960 3840 5280 7040CAD
Genel İngilizce Sabah 660 2640 3480 4640CAD
Yarı Yoğun İngilizce Sabah 840 3360 4560 6080CAD
Konaklama
+18 Aile Yanı TK Oda Yemeksiz69019602940392058808820CAD
+18 Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil73821203180424063609540CAD
Aile Yanı TK Oda YP840252037805040756011340CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon890272040805440816012240CAD
Diğer
Diyet ve Helal Yemek Farkı 110 440 660 880 1320 1980CAD
Sigorta 21 21 21 21 21 21CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Banka Transfer Ek Ücreti 35 35 35 35 35 35CAD
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175CAD
Ders Materyalleri 70 70 95 95CAD
Özel Banyo Farkı 90 360 540 720 1080 1620CAD
ST GILES INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Genel İngilizce(20) Sabah 954 3312 4812 6416 8664 12996CAD
Genel İngilizce (30) 1122 3824 5544 7392 10080 15120CAD
Genel İngilizce(20) Öğleden Sonra 758 2648 3840 5120 6912 10368CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu YP740296044405920888013320CAD
Aile Yanı TK Oda BB47218882832377656648496CAD
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu BB594237635644752712810692CAD
16-18 Yaş Aile Yanı TK Oda YP720288043205760864012960CAD
Diğer
Ders Materyalleri (Okulda ödenir) 110 110 110 110 110 110CAD
Kayıt Ücreti 170 170 170 170 170 170CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 260 260 260 260 260 260CAD
Custodianship Ücreti 110 110 110 110 110 110CAD
BAYSWATER COLLEGE (Calgary)
Eğitim
Yoğun İngilizce (25) 840 3360 4860 6480 8880 13320CAD
Genel İngilizce (20) 740 2960 4200 5600 7560 11340CAD
Süper Yoğun İngilizce (30) 930 3720 5400 7200 9960 14940CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon620248037204960744011160CAD
Aile Yanı TK Oda YP560224033604480672010080CAD
HUB Residence TK Oda Paylaşımlı Banyo264066009900CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 210 210 210 210 210 210CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
Kayıt Ücreti 185 185 185 185 185 185CAD
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
BAYSWATER COLLEGE (Toronto)
Eğitim
Yoğun İngilizce (25) 840 3360 4860 6480 8880 13320CAD
Süper Yoğun İngilizce (30) 930 3720 5400 7200 9960 14940CAD
Genel İngilizce (20) 740 2960 4200 5600 7560 11340CAD
Konaklama
Aile Yani ÇK Oda Yarım Pansiyon55022003300440066009900CAD
Aile Yani ÇK Oda Tam Pansiyon600240036004800720010800CAD
Seneca Residence TK/ÇK Oda800320048006400960014400CAD
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon580232034804640696010440CAD
Aile Yanı TK Oda Tam Pansiyon640256038405120768011520CAD
Diğer
Ders Materyali 20 80 120 160 240 360CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 265 265 265 265 265 265CAD
Sigorta 50 200 300 400 600 900CAD
Kayıt Ücreti 185 185 185 185 185 185CAD
OXFORD HOUSE COLLEGE (Calgary)
Eğitim
IELTS Hazırlık (09:00-15:00) 750 2840 4260CAD
Genel İngilizce (09:00-12:40) 650 2440 3660 4560 6600 9540CAD
Genel İngilizce Plus (09:00-14:00) 710 2680 4020 5040 7320 10620CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK TP Paylaşımlı Banyo *630252037805040756011340CAD
Aile Yanı TK TP Paylaşımlı Banyo610244036604880732010980CAD
Aile Yanı ÇK YP Paylaşımlı Banyo *48019202880384057608640CAD
Aile Yanı TK YP Paylaşımlı Banyo55022003300440066009900CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Sağlık Sigortası 35 140 210 280 420 630CAD
Ders Materyalleri 60 60 115 115 170 185CAD
Custodian Letter 135 135 135 135 135 135CAD
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150CAD
OXFORD HOUSE COLLEGE (Toronto)
Eğitim
Genel İngilizce (09:00-12:40) 690 2600 3900 4880 7080 10260CAD
IELTS Hazırlık (09:00-15:00) 790 3000 4500CAD
Genel İngilizce Plus (09:00-14:00) 750 2840 4260 5360 7800 11340CAD
Yoğun İngilizce (09:00-15:00) 790 3000 4500 5840 8520 12420CAD
İş İngilizcesi (09:00-15:00) 790 3000 4500CAD
Konaklama
Aile Yanı ÇK YP Paylaşımlı Banyo *52020803120416062409360CAD
Aile Yanı TK YP Paylaşımlı Banyo55022003300440066009900CAD
Aile Yanı TK TP Paylaşımlı Banyo590236035404720708010620CAD
Aile Yanı ÇK TP Paylaşımlı Banyo *590236035404720708010620CAD
Diğer
Custodian Letter 135 135 135 135 135 135CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150CAD
Sağlık Sigortası 35 140 210 280 420 630CAD
Ders Materyalleri 60 60 115 115 170 185CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Toronto)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP658263239485264789611844CAD
Aile Yanı TK Oda TP688275241285504825612384CAD
Diğer
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Ders Materyalleri 95 95 95 190 190 285CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Halifax)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP53421363204427264089612CAD
Aile Yanı TK Oda TP562224833724496674410116CAD
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD
Ders Materyalleri 95 95 95 190 190 285CAD
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
OXFORD INTERNATIONAL (Vancouver)
Eğitim
Süper Yoğun İngilizce (40) 1176 4232 6132 8176 11784 17424CAD
Yoğun İngilizce (30) 1006 3616 5244 6992 10080 14868CAD
Genel İngilizce (20) 742 2648 3852 5136 7368 10944CAD
Yarı Yoğun İngilizce (26) 898 3232 4680 6240 9000 13284CAD
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP658263239485264789611844CAD
Aile Yanı TK Oda TP688275241285504825612384CAD
Diğer
Ders Materyalleri 95 95 95 190 190 285CAD
Konaklama Kayıt Ücreti 250 250 250 250 250 250CAD
Custodianship Letter 190 190 190 190 190 190CAD
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180CAD
Sağlık Sigortası 43.4 173.6 260.4 347.2 520.8 781.2CAD

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Öğrenci Ziyaretçi Vizesi
Kanada dil kurslarına veya kısa dönem sertifika programı başvurularında kullanılan ve başvuru yapılması gereken vize türüdür. Bu vize türünde 6 aydan daha kısa süreli eğitim alacak öğrenciler için verilmektedir.  Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. Öğrenci Ziyaretçi Vizesine sahip öğrencilere Kanada’da yasal olarak çalışma izni verilmemektedir. Başvuru öncesinde öğrencilerde İngilizce yeterliliği aranmamaktadır.

Kanada Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (SX1)
Kanada’da dil okullarına ya da sertifika programlarına katılmak isteyen 6 aydan daha kısa süreli eğitim alacak öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünde öğrencinin vize süresini Kanada’dan uzatma şansı yoktur. Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. 

Kanada Uzun Süreli Öğrenci Vizesi (S1)
Altı aydan daha uzun süre Kanada’da eğitim almak isteyen kişiler S1 vizesine başvurabilirler. S1 vizesi ile dil okullarına, ilköğretim ve üniversite eğitim programlarına, lisans üstü programlara başvuru yapılabilmektedir. S1 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi, Kanada’da iken uzatılabilen bir vize türüdür. Almış olduğunuz eğitim süresi uzarsa, Kanada vizesi uzatma başvurusu yaparak Kanada’da kalmaya devam etmek mümkündür.

Kanada’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Ancak diploma, sertifika, lisans, yüksek lisans ve benzeri gibi eğitimler alan öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izinleri bulunmaktadır. Kanada’nın, Amerika ve İngiltere’ye göre yaşam masrafı ve eğitim masrafları açısından daha ucuz olması tercih edilme sebepleri arasındadır. Kanada’da eğitimi programınızın süresine göre çalışma izninizin süresi belirlenmektedir. Örneğin Devlet okullarında 1 yıllık bir eğitim programına katıldıysanız program sonrasında 1 yıl, eğer 2 yıllık programa kayıtlıysanız program sonrasında 3 yıla kadar çalışma izniniz bulunmaktadır. Bununla birlikte özel okulların sertifika programları boyunca tam ve yarı zamanlı olarak çalışma hakkınız bulunduğu gibi program bitiminde ülkede kalma hakkınız bulunmamaktadır.

Kanada’da Yaşam Maliyetleri

Kanada’da dil eğitimi alırken yeme içme, ulaşım ve eğlence gibi alanlarda harcamalarınız olacaktır. Süpermarket alışverişiyle yeme içme masraflarınızı düşürebilir, hemen hemen her yöne sık aralıklarla yapılan toplu ulaşımdan faydalanabilir, uluslararası öğrencilere özel kupon, bilet ve indirim gibi eğlence promosyonlarından faydalanabilirsiniz.

Aşağıda Kanada’da yaşam maliyetleri için örnek ücretlendirmeleri görebilirsiniz;

 • Öğrenci İçin Aylık Otobüs Ücreti –141 C$
 • Sinema Bileti –12 C$
 • Dışarıda Yemek –15 C$
 • Big Mac Menü –9 C$
 • 1 Fincan Kahve –3,59 C$
 • 1 Bira –6 C$
 • 1 Kg Pirinç – 3,40C$
 • 1 Kilo Elma –3,80 C$
 • 500 Gr Peynir –6 C$
 • 10 Yumurta –4 C$
 • 1 Litre Süt – £0.68-1 Ekmek –2,30 C$
 • Kutu Cola –1.80 C$

Kanada’da Sosyal Hayat

Kanada dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer almaktadır. Kanada’da özellikle büyük şehirlerde ve merkezi bölgelerde sosyal hayat oldukça hareketlidir. Montreal, Toronto, Vancouver gibi şehirlerde gece hayatı, sanat, spor ve festival gibi aktiviteler bakımından oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Öte yandan doğal güzellik bakımından da Kanada oldukça zengin bir ülkedir. Trekking, kayak, bisiklet, kampçılık gibi pek çok aktivite yapılabilmektedir. Birçok etnik yapıyı içinde barından ülke toplumsal saygının yerleşmiş olduğu yerdir.

Ülkede düzenlenen pek çok festivaller, dünyanın birçok ülkesinden kişiyi Kanada’da buluşturmaktadır. Ülkedeki parklar, ünlü gece kulüpleri ve salaş pubların yanı sıra birçok dünya mutfağına ait restoranlar ile sosyalleşme bakımından oldukça öncü bir ülkedir.

Dil okulları eğitim dışında öğrenciler için, pek çok kültürel ve turistik mekana ziyaret aktiviteleri düzenlediği gibi, dil okulunda beraber eğitim aldığınız arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz eğlence mekanlarında zaman harcayabileceğiniz programlar da düzenlemektedir. Ücretsiz aktiviteler düzenlediği gibi, ücretli aktiviteler de okulların sunduğu hizmetler arasındadır.

Kanada’nın doğal güzellikleri ise sakin ortamdan hoşlanan öğrenciler için eşsiz bir dinlenme ortamı yaratmaktadır.

Kanada Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

Kanada’da dil eğitimi ve Kanada dil okullarında 21 yıllık tecrübeye sahip ELT Yurtdışı Eğitim, Türkiye’nin 7 şehrinde, 8 şubesi aracılığıyla her yıl yüzlerce öğrenciyi Kanada’daki dil okullarına yerleştirmekte, başvurudan, konaklamaya, vizeden, varış sonrası acil yardıma kadar tüm hizmetleri ÜCRETSİZ vermektedir.

 • Örencinin ihtiyacına yönelik en uygun dil programı seçimi
 • Başvuru ve Ödemeler
 • Konaklama Seçimi
 • Evrak düzenleme ve Takip
 • Vize Danışmanlığı
 • Sağlık Sigortası Asistanlığı
 • Varış Öncesi Oryantasyon
 • Uçuş Organizasyonu ve Karşılama
 • Varış sonrası Takip ve Acil Destek

Kanada Dil Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Al

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada dil okulu fiyatları; eğitim alacağınız şehir ve dil okulu ile eğitim süresine göre değişmektedir. Kısa süreli kurslarda haftalık ücretler 250-300 CAD civarında iken uzun süreli programlarda haftalık ücretler 170 CAD'ye kadar düşmektedir. Ülkede kullanılan para pirimi CAD olduğu için okul fiyatlamaları bu para birimine göre hesaplanmaktadır.
Kanada'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yıl boyunca her Pazartesi başlayan kurslara katılabilirler. İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olan öğrenciler ise çoğunlukla her ayın ilk pazartesi günü açılan gruplarda eğitimlerine başlayabilirler.
Kanada hükümeti, dil okulu öğrencilerine çalışma izni vermemektedir. Lisans, yüksek lisans, diploma veya sertifika programlarından birine katılan öğrencilere gerekli şartları sağlamaları durumunda part-time çalışma izni verilmektedir.
Dil eğitimi öğrencileri genel olarak Kanada'nın büyük şehirlerini tercih etmektedir. Toronto ve Vancouver başta olmak üzere Calgray, Montreal, Ottawa dil okulu öğrencileri tarafından en çok tercih edilen şehirler arasındadır.
Uygun fiyatlı ve güvenli bir seçenek olan aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Konforuna daha düşkün olan öğrenciler ise okulların anlaşmalı olduğu yurtları tercih edebilirler.
Bir göçmen ülkesi olan Kanada'ya vize başvuru talebi oldukça fazladır. Bu durumdan dolayı konsolosluk çalışanları her başvuruyu titizlikle incelemektedir ve sonuçları buna göre neticelendirmektedir. ELT Yurtdışı Eğitim olarak bünyemizde bulunan vize departmanı sayesinde her öğrencimiz için titiz bir çalışma yaparak vize dosyanızı hazırlamaktayız.
Kanada'da partnerimiz olan tüm dil okulları hem Kanada'da hem de uluslararası alanda yetkilendirilmiş kurumlar tarafından akredite edilmektedir. Eğitim alacağınız okulda derslere katılımınız ve gerekli özveriyi göstermeniz durumunda başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.