Bilgi İste

Kanada Dil Okulu

Kanada dil okulu, öğrencilerine kaliteli ve konforlu bir İngilizce dil eğitimi sunuyor. Dünyanın en güvenli ülkesinde, en yaşanabilir şehirlerinde, uygun maliyetlerle eğitim alırken aynı zamanda Kanada'nın geniş coğrafyasında bir çok sosyal ve spor aktiviteleri yapma şansı da yakalayabilirsiniz.

Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları, yurtdışında İngilizce eğitimi konusunda eşsiz fırsatlar sunuyor. Dünya'nın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada dil okulları da Kanada hükümetinin kontrol ve garantisi altındadır. Kanada dil okulları son yıllarda dil okulu pazarındaki paylarını arttırabilmek için dil eğitim programlarında ciddi indirim ve kampanyalar uygulamaktadır. Bu yüzden yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci Kanada'da dil okullarını tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Vancouver ve Toronto'da yoğunlaşan dil okulları, İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok geniş bir eğitim seçeneği sunmaktadır.

Dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri

Kanada, 1994 yılından bu yana BM ve EUI tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir. BM anketinde Kanada özellikle yaygın eğitim olanakları, ortalama yasam süresinin uzunluğu (evrensel bir sağlık bakim sistemi nedeniyle), düşük suç ve şiddet oranı gibi nedenlerle yüksek sırada yer almıştır. Buna ek olarak, Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenli ve temiz olmaları ve kültürel aktiviteler ve çekici yasam tarzları sayesinde dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler olarak seçilmektedir. Bu eşsiz durum Kanada Dil Okullarını çekici kılar.

Çok kültürlü, konuksever ortam

Kanada'da dünyadaki etnik grupların hemen hemen tamamının varlığı dikkat çekmektedir. Bunun sonucunda, Kanada'da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada'da kulüplere ve etnik altyapıların çeşitliliğini temsil eden derneklere kolayca ulaşılabilir. Okullarda yabancı öğrencilerin danışmanları öğrencilere bu tarz gruplarla iletişime geçebilmek konusunda yardımcı olmaktadır.

Mükemmel doğal ortam

Kanada'ya gelen öğrenciler dünyadaki en güzel ve doğal ortamlardan birine tanık olurlar. Kanada farklı coğrafyaların ülkesidir. British Columbia'nin yeşil kıyıları, Alberta'nin Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)'teki “akça ağaç şekeri ülkesi” ve Atlantik'in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada'nın dış mekanlarında görmeye değer çok fazla şey vardır.

Hem İngilizce hem de Fransızca Öğrenebilirsiniz.

Son derece büyük bir ülke olan Kanada, yabancı dil eğitimi için fırsatlarla doludur. Vancouver'dan New Brunswick'e kadar, dil hedefiniz, kişiliğiniz hatta tatil seçeneklerinize uyacak şekilde bir Kanada dil okulu mutlaka var.

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada'nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yaşar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenlere çok kaliteli ikinci dil olarak İngilizce (ESL) ve ikinci dil olarak Fransızca programları sunmaktadır.

Quebec, Kanada'nın en büyük şehirlerinden biridir ve şehirde ağırlıklı olarak Fransızca konuşulmaktadır. Şehir, Fransızca dil programları konusunda neredeyse alternatifsizdir ve dil okulu dışında da Fransızca pratiği yapabilmeniz için idealdir. Francafon kültürün Amerika kıtasındaki beşiği olan Quebec City, Kanada'daki Fransızca dil eğitimi programları için eşsiz fırsatlar barındırmakta. Fransızca dil okulları, şehir merkezinde Quebec City'de bulunmaktadır. Eski Quebec ve diğer önemli tarihsel simgeler kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Hafta sonlarında kentin dört bir yanındaki sanat müzeleri, parklar ve mağazaları keşfetmek için birçok fırsatınız olacak.

Kaliteli Eğitim ve Konaklama çözümleri

Kanada dil okulları oldukça yüksek kalite standartlarında eğitim sağlıyor. Alacağınız dil eğitimi sonucunda, İngilizce sorununuza köklü bir çözüm sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kanada'da eğitim alırken, konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz. Bazı öğrencileri özel dairelerde kalmayı tercih eder. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır.

 • İnternetten yaptığım araştırmalar ve edindiğim geri bildirimler sonucunda ELT Yurtdışı Eğitim firmasının en doğru okulu seçmem konusunda yardımcı olacağına karar verdim. Kararımın doğruluğunu, Kanada'ya farklı firmalarla gelen arkadaşların çektikleri sıkıntıları öğrendikten sonra bir kez daha anlamış oldum.

  Hasan Samet Bozacı

 • Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için ELT Danışmanlık firmasına girdim. Efe Bey ile görüştükten sonra eğitimimi Kanada'da almak istediğimi anladım. Karar verip seyahat edeceğim güne kadar bana destek oldular.

  Celal Köksal

 • Danışmanlık şirketleri arasında en sağlıklı ve en mantıklı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bürosundan Efe Bey'den aldım.

  Refik Çabuk

Kanada Dil Okulları Listesi

Kanada'da uzun yıllardır çalıştığımız ve kalitesiyle öne çıkan dil okulları;

Okullar Şehir Açıklama
Kaplan International English Toronto, Vancouver Kanada'da 2 merkezde eğitim veren uluslararası dil kurumu.
ILAC Toronto, Vancouver Üniversite yerleştirmede oldukça başarılı, ödüllü dil okulu. Sadece Kanada'da hizmet vermekte.
ILSC Toronto, Vancouver, Montreal 3 merkezde eğitim veren, akredite ve kaliteli zincir dil okulu.
LSI Toronto, Vancouver Kanada dil okullarının içinde kendini kanıtlamış, zincir dil okulu.
EC Toronto, Vancouver, Montreal Kanada'da tercih edeceğiniz en iyi kurumlardan.
ELS Toronto, Vancouver Akademik amaçlar için ingilizce programını bitiren öğrenciler aynı zamanda Amerika'daki üniversitelere de sınavsız başvuru yapabilirler.
St.Giles International Vancouver Eğitim materyallerini teknoloji ile güçlendiren başarılı zincir dil okullarından.
Embassy English Toronto Eğitim materyallerini teknoloji ile güçlendiren başarılı zincir dil okullarından.
Eurocentres Toronto, Vancouver Uluslararası zincir dil okulu
College Platon Montreal İngilizce'nin haricinde Fransızca, Çince, Japonca hatta Almanca bile ek ders alabileceğiniz butik okul.
Western Town College Toronto Dil eğitimi almak için son derece uygun, boş vakitlerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz bir dil okulu.
CLLC Toronto, Halifax, Ottowa Kanada'nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biri
Stafford House Toronto, Calgary Çeşitli yaş gruplarına yönelik geniş kapsamlı dil programlarına sahip
Sprachcaffe Dil Okulları 6 merkez Etkili bir dil eğitimini, heyacan verici bir tatil ve unutulmaz bir deneyim
Hansa Language Centre Toronto Esnek ders programları ile çeşitli geziler, spor ve sosyal aktiviteler sunmaktadır.

Okulların birçoğu Toronto, Vancouver ve Montreal bölgesinde yer almaktadır.

Kanada'da indirimli dil okulları fiyatları için tıklayınız

Konaklama çözümleri

Öğrencilerin büyük bir kısmı İngilizce gelişimi açısından da en avantajlı konaklama şansını sunan aile yanı konaklamaları tercih etmektedirler. Kanadalı ailelerin yanında kendilerine ait oda da konaklayarak, okulda öğrenilen bilgiler gün içinde de ailelerle İngilizceye devam ederek pekiştirilmektedir. Okullar aileleri güvenlik açısından bir çok süzgeçten geçirerek portföylerine eklerler ve aynı aileler ile uzun yıllar iş birliği yaparlar.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada dolarının daha düşük olması öğrencilere ekonomik eğitim alma şansı sağlamaktadır. Bir çok dil okulu Türk öğrencilere özel kampanyalar düzenlemektedir. Yaşam giderleri açısından da yine bir çok ülkeye oranla daha ekonomiktir.

Kanada'da ilgi çeken aktiviteler;

Kuzey Amerika'nın en kuzeyinde yer alan Kanada özellikle kış aylarında bir çok spor aktivitesine imkan sağlamaktadır.

 • Köpek kızağı ile kayak ve vazgeçilmez snowboard yapmadan dönülmemeli.
 • Buz hokeyi Kanada için en öneli sporlardan mutlaka denenmeli ve izlemeden dönülmemeli.
 • Doğa kampları, yaş gruplarından herkesin katıldığı doğa kamplarına katılmadan dönülmemeli

Senin için en uygun ülke hangisi?

Bilgi İste