Avusturyada Yüksek Lisans Eğitimi

Aldığınız üniversite diplomasının rekabetçi iş dünyasında size bir avantaj sağlamadığını, sıradan olduğunuzu düşünüyorsanız, üzülmeyin! Viyana üniversitelerinde alacağınız yüksek lisans eğitimi sizi on binlerce rakibinizin önüne geçirecek, görünür, cazip ve tercih edilir olmanızı sağlayacaktır. Üstelik tüm bunları Türkiye’de yüksek lisans eğitimi maliyetleriyle başaracaksınız. Viyana üniversiteleri sizi bekliyor…

Avusturyada yükek lisans büyük avantaj ama sadece Viyana’da yaşamak bile yeter!

Avrupa’nın kültür ve sanat başkenti olmasının yanı sıra defalarca dünyanın en yaşanılası şehri seçilen Viyana, üniversiteleri ve akademik gücü ile de dünyanın en önemli, prestijli ve avantajlı eğitim destinasyonlarından biridir. Viyanada yüksek lisans için geçirecek olduğunuz 2 yıl size hayatınızın akışını değiştirebilecek bir entelektüel birikim, vizyon ve özgüven kazandıracak.

Viyana üniversiteleri dünya sıralamalarında en üstlerde yer alıyor.

Avusturyada yüksek lisans prestij demektir. Dünya üniversite ranking sıralamalarında en önemli otoritelerden olab Webometrics’e göre Viyana üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 67., Avrupa’nın ise en iyi 10. Üniversitesidir. Aynı sıralamada Viyana Teknik Üniversitesi 24. Sırada yer almaktadır. (Bknz: www.webometrics.info) . Birçok Avrupalı devlet adamının yetiştiği Viyana İşletme ve Ekonomi üniversitesi ise Financial Times tarafından işletme ve ekonomi eğitimi alanında dünyanın en iyi okullarından biri olarak nitelendirilmiştir. Viyana üniversiteleri size istediğiniz prestijli diplomayı sunuyor.

Avusturyada yüksek lisans eğitimi devlet tarafından finanse ediliyor!

Avusturyada yüksek lisans eğitimi çok ekonomiktir. Ülke genelinde üniversitelerin yıllık harçları 750 Euro kadardır. Bu özelliğiyle Avusturya, kaliteli ve prestijli bir yüksek lisans eğitimini en ekonomik olarak alabileceğiniz ülkelerin başında gelmektedir.

Almanca Avrupa’nın en yaygın dili ve ülkemizde de çok önemli bir ticari dildir.

Avusturyada yüksek lisans eğitimi alacak olmanın en büyük avantajlarından biri de Almanca öğrenebilecek olmanızdır. Avrupa genelinde en yaygın olarak konuşulan dil olan Almanca size büyük değer katacaktır. Sahip olduğu geniş uluslararası öğrenci yapısı aynı zamanda size İngilizce pratiği olanağı da sunduğundan, Avusturya’daki eğitim sürecini verimli değerlendirirseniz her iki dile de hakim olarak mezun olabileceksiniz. Öğrenciler Almanca dilini ilk aldıkları hazırlık eğitiminde rahatlıkla öğrenebilmekte ve eğitme başlayabilmektedir.

Eğitiminiz süresince part time çalışma fırsatı!

Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmında öğrencilerin öğrenim hayatları devam ederken bir yandan da çalışıp para kazanmaları ciddi şekilde kısıtlanmışken; Avusturya, öğrencilere öğrenimlerinin yanı sıra çalışma hakkı tanımış, ayda yaklaşık 600 Euro kazanabilecekleri yasal çalışma izni vermiştir.

Avusturya’da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Üniversiteler

Üniversite Şehir Açıklama
Viyana Üniversitesi Viyana Yıllık 1500 Euro eğitim ücreti ile dünyanın sayılı sosyal bilimler üniversitelerinden
Viyana Teknik Üniversitesi Viyana Mühendislik master programları Avrupa’nın en kalitelilerinden
Viyana İşletme ve Ekonomi Viyana İşletme ve Ekonomi bölümlerinde zorlu ancak prestijli eğitim
Viyana Ziraat Üniversitesi Viyana Zirai bilimlerde Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitesi
Viyana Veterinerlik Üniversitesi Viyana Almanca konuşulan ülkelerin ilk Veterinerlik okulu, 1765 yılında kurulmuştur
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank