İrlanda’da Yüksek Lisans

İrlanda’da yüksek lisans bir ya da iki yıl sürmekte; yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamlayanlara iki yıl çalışma izni verilmektedir.

Köklü üniversitelere ve modern bir eğitim sistemine sahip olan İrlanda, 160’tan fazla ülkeden 40 binin üzerindeki uluslararası öğrenciye lisans veya yüksek lisans konusunda ev sahipliği yapmaktadır.

İrlanda; sahip olduğu eğitim geleneği, yenilikçi eğitim anlayışı, modern yükseköğrenim kurumları ve uluslararası öğrencilere sunduğu imkanlarla yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için en cazip seçeneklerden biridir.

Neden İrlanda’da Yüksek Lisans?

Kaliteli Eğitim
İrlanda, Avrupa’nın köklü üniversitelerine sahiptir. Yükseköğrenim kurumları, eğitim ve yenilikçilikte önemli adımlar atmış; doğa bilimleri, sosyal bilimler, fen ve mühendislik bilimleri alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmiştir. Yenilikçiliğe açık ve fırsatlarla dolu bir yüksek lisans programı İrlanda’da sizi bekliyor.

Uygun Maliyetli Eğitim
İrlanda yüksek lisans programları ABD, İngiltere, Kanada gibi alternatiflerine göre son derece ekonomiktir. Bir İrlanda üniversitesinde yüksek lisans eğitimi 10 bin Eurodan başlamaktadır. Bunun yanı sıra İrlanda’da konaklama ve yaşam giderleri de diğer ülkelere göre çok daha ekonomiktir.

Avrupa Genelinde Tanınırlık
İrlanda üniversiteleri dünya genelinde saygınlığı olan kurumlardır. Alacağınız yüksek lisans diploması sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa Birliği ülkelerinde hatta dünya genelinde geçerli olacak, size uluslararası kariyer imkanı sağlayacaktır.

Mükemmel İş Fırsatları
İrlanda; Google, Microsoft, Facebook, Youtube gibi dünyanın en prestijli şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda’da yüksek lisans eğitimi, dünya lideri küresel şirketlerde kariyer fırsatı sunmaktadır.

İngilizcenizi Konuşturacaksınız
Dünyanın en yaygın dilini, ana dil olarak konuşulan bir ülkede deneyimleyecek; akıcı bir şekilde İngilizce konuşacaksınız.

Benzersiz Yaşam Tarzı
İrlanda, birçok doğal güzelliğe ve büyüleyici manzaraya sahip eşsiz bir ülkedir. Masmavi gökyüzü, yemyeşil ormanları ve tertemiz nehirleri ile size büyüleyici bir dünyanın kapısını aralar. İrlanda’nın tarihi mekanlarına, eşsiz plajlarına, binlerce kilometre uzunluğunda kıyı şeridine hayran kalacaksınız.

İrlanda Üniversiteleri

ÜniversiteŞehirAçıklama
Trinity CollegeDublin1592 yılında kurulan İrlanda’nın en köklü ve saygın üniversitesi
Griffith CollegeDublinAvrupa’da yüksek lisans eğitimi düşünen uluslararası öğrencilerin ilk tercihlerinden
Dublin Business SchoolDublinİrlanda’da ekonomi, işletme ve finans alanlarında lisans ve yüksek lisans programları
Technological University DublinDublinYüzlerce spor kulübüyle kendinizi geliştirebileceğiniz İrlanda’nın en büyük teknoloji üniversitelerinden
National College of IrelandDublin1951’de kurulan üniversite İrlanda’da Psikoloji, İşletme ve Pazarlama eğitimi için ideal
University College DublinDublinİrlanda’da İşletme, Finans ve Pazarlama gibi alanlarda uzmanlaşmış uygun maliyetli üniversite
IBAT College DublinDublinİşletme lisans ve yüksek lisans programlarına ek olarak İngilizce dil kursları ile önec çıkan uygun fiyatlı üniversite

İrlanda’da Yüksek Lisans Şartları

Master eğitimi için başvurduğunuz alan, lisans eğitiminiz ile ne kadar ilgiliyse, kabul alma ihtimaliniz o derece yüksek olacaktır. Yine de bazı yüksek lisans programları farklı alanlardan başvuru yapan öğrencilere, eksiklerini giderebilmeleri için ön kurslar düzenlemekte, yüksek lisans eğitine başlamaları için fark derslerinden geçme şartı aramaktadır.

İrlanda’da bir yüksek lisans kabulüne etki eden bir diğer önemli faktör de İngilizce seviyenizdir. IELTS 6.0-6.5 düzeylerinde bir seviye yeterli olacaktır. Yeterlilik sınavından alacağınız yüksek puan işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Lisans bitirme derecenizin dörtlük sistemde ikini üzerinde olması birçok üniversite için yeterlidir.

İrlanda’da master programları genellikle bir yıl (iki sömestr) sürmektedir.

İrlanda’da Yüksek Lisansa Başvuru Tarihleri

İrlanda devlet üniversitelerinde yüksek lisans başvuruları genellikle Mayıs ayında sona ermektedir. Özel üniversitelerde ise başvurular genellikle Ağustos ayına kadar devam edebilmektedir.

Öğrencilerimizin kabul alma konusunda sıkıntı yaşamamaları ve yıl kaybetmemeleri için başvurularını ilk fırsatta tamamlamalarını önermekteyiz.

İrlanda’da Yüksek Lisans Fiyatları

İrlanda’da yüksek lisans ücretleri eğitim alacağınız üniversite ve eğitim programına göre değişiklik göstermektedir. Dublin’de yüksek lisans programları ortalama 10.000 € civarındadır.

İrlanda’da hangi üniversiteyi seçerseniz seçin, yüksek lisans eğitimi için harcadığınız paranın karşılığını mutlaka alacağınızdan emin olun. Unutmayın, İrlanda’da yüksek lisans, paha biçilmez bir fırsattır!

Başlangıç Çizginiz Burası!

İrlanda’da yüksek lisans, kaliteli bir eğitim, Dünyaca tanınan bir diploma ve küresel firmalarda çalışma fırsatı sunmakta.

Kariyer yarışına doğru başlangıç için danışmanlarımız seni bekliyor. Hemen ara, geleceği yakala!

Ücretsiz Hizmetlerimiz

  • Başvuru yapılabilecek olan üniversitelerin ve bölümlerin araştırmasının yapılıp öğrenci ile paylaşılması
  • Başvuru için gerekli evrak listesinin düzenli bir şekilde verilip başvuru dosyanızın oluşturulması
  • Başvuru formunuzun doldurup üniversite ve programlara başvurunuzun gönderilmesi
  • Niyet Mektubu ve Referans Mektubunun nasıl hazırlanacağı ile ilgili bilgilendirme ve yazıların kontrolünün sağlanması
  • Üniversite ve programlardan alınacak olan tekliflerin değerlendirilmesi ve en doğru kararın verilmesi
  • Program kabul ve resmi belgelerinizin düzenlenmesinin ardından vize sürecinizde gerekli olan evrak listesinin verilmesi ve randevunuzun alınması
  • Üniversitelerin sundukları konaklama seçeneklerinin paylaşılması
  • Varış öncesi ve sonrası gerekli oryantasyonlar