Bilgi İste

İrlanda'da Yüksek Lisans

İrlanda'da, yüksek lisans eğitimi için harcadığınız paranın karşılığını mutlaka alacaksınız!

İrlanda'da Yüksek Lisans

İrlanda'da yüksek lisans eğitimi 1 ya da 2 yıl sürmekte; yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamlayanlara iki yıl çalışma izni verilmektedir.

Köklü üniversitelere ve modern bir eğitim sistemine sahip olan İrlanda, 160'tan fazla ülkeden 40 binin üzerindeki uluslararası öğrenciye lisans veya yüksek lisans konusunda ev sahipliği yapmaktadır.

İrlanda eğitim sistemi, sahip olduğu eğitim geleneği, yenilikçi yaklaşımı, modern eğitim ortamı ve uluslararası öğrencilere sunduğu imkanlar ile yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için en cazip seçeneklerden biridir. Peki, ama İrlanda'yı yüksek lisans yapma konusunda cazip kılan şey nedir?

Neden İrlanda'da Yüksek Lisans?

Kaliteli Eğitim
İrlanda Avrupa'nın köklü üniversitelerine sahiptir. Yükseköğrenim kurumları, eğitim ve yenilikçilikte önemli adımlar atmış; doğa bilimleri, sosyal bilimler ve mühendislik bilimleri alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmiştir. Yenilikçiliğe açık ve fırsatlarla dolu bir master programı sizi bekliyor.

Uygun Maliyetli Eğitim
İrlanda yüksek lisans programları ABD, İngiltere, Kanada gibi alternatiflerine göre son derece ekonomiktir. Bir İrlanda üniversitesinde yüksek lisans eğitimi yaklaşık olarak 10.000'dur. Bunun yanı sıra İrlanda'da konaklama ve yaşam giderleri de diğer ülkelere göre çok daha ekonomiktir.

Avrupa Genelinde Tanınırlık
İrlanda üniversiteleri dünya genelinde saygınlığı olan kurumlardır. Alacağınız yüksek lisans diploması sadece Türkiye'de değil tüm Avrupa Birliği ülkelerinde hatta Dünya genelinde geçerli olacak; size uluslararası kariyer imkanı sağlayacaktır.

Mükemmel İş Fırsatları
İrlanda; Google, Microsoft, Facebook gibi dünyanın en prestijli şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda'da yüksek lisans eğitimi, dünya lideri küresel şirketlerde kariyer fırsatı sunmaktadır.

İngilizcenizi Konuşturacaksınız
Dünyanın en yaygın dilini, ana dil olarak konuşan bir ülkeden yaşayacak; akıcı bir şekilde İngilizce konuşacaksınız.

Harika Yaşam Tarzı
İrlanda birçok doğal güzelliğe ve büyüleyici manzaraya sahip eşsiz bir ülkedir. Masmavi gökyüzü, yemyeşil ormanları ve tertemiz nehirleri ile size büyüleyici bir dünyanın kapısını aralar. İrlanda'nın tarihi mekanlarına, eşsiz plajlarına, binlerce kilometre uzunluğunda kıyı şeridine hayran kalacaksınız.

 • Semih Akduman

  Okula başvuru, kabul, konaklama, vize, İrlanda'da karşılanmamdan oryantasyonuma, en zorlu süreçlerden biri olan oturum kartı başvurusuna kadar tüm süreçlerde bana fazlasıyla yardımcı olan, İrlanda'ya gelip beni ziyaret eden ELT yurtdışı eğitime çok teşekkür ederim.

  Semih Akduman - Varşova

 • Türkiye'deki üniversitelerle kıyasladığım zaman gerçekten arkadaş ortamının güzelliğini ve eğitimdeki kaliteyi gördüm. Burada edindiğim hayat ve eğitim tecrübesi yaptığımız en iyi yatırım oldu diyebilirim.

  Alper Bilen - Varşova

 • Yurt dışı eğitim planları yapıyorsanız kendi araştırmalarınızın yanı sıra ELT Yurtdışı Eğitime de bir uğrayın, eğitim danışmanları ile bir görüşün, bilgi alın derim.

  Arda Aytekin - Varşova

İrlanda Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Trinity College Dublin 1592 yılında kurulan İrlanda'nın en köklü ve saygın üniversitesi
Griffith College Dublin Avrupa'da yüksek lisans eğitimi düşünen uluslararası öğrencilerin ilk tercihlerinden
Dublin Business School Dublin İrlanda'da ekonomi, işletme ve finans alanlarında lisans ve yüksek lisans programları

İrlanda'da Yüksek Lisans Şartları

Master eğitimi için başvurduğunuz alan, lisans eğitiminiz ile ne kadar ilgiliyse, kabul alma ihtimaliniz o derece yüksek olacaktır. Yine de bazı yüksek lisans programları farklı alanlardan başvuru yapan öğrencilere, eksiklerini giderebilmeleri için ön kurslar düzenlemekte, yüksek lisans eğitine başlamaları için fark derslerinden geçme şartı aramaktadır.

İrlanda'da bir yüksek lisans kabulüne etki eden bir diğer önemli faktör de İngilizce seviyenizdir. Yeterlilik sınavından alacağınız yüksek puan işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Lisans bitirme derecenizin dörtlük sistemde ikini üzerinde olması birçok üniversite için yeterlidir.

İrlanda'da master programları genellikle bir yıl (iki sömestr) sürmektedir.

İrlanda'da Yüksek Lisansa Başvuru Tarihleri

İrlanda devlet üniversitelerinde yüksek lisans başvuruları genellikle Mayıs ayında sona ermektedir. Özel üniversitelerde ise başvurular genellikle Ağustos ayına kadar devam edebilmektedir.

Öğrencilerimizin kabul alma konusunda sıkıntı yaşamamaları ve yıl kaybetmemeleri için başvurularını ilk fırsatta tamamlamalarını önermekteyiz.

İrlanda'da Yüksek Lisans Fiyatları

İrlanda'da yüksek lisans ücretleri eğitim alacağınız üniversite ve eğitim programına göre değişiklik göstermektedir. Dublin'de yüksek lisans programları ortalama 10.000 € civarındadır.

İrlanda'da hangi üniversiteyi seçerseniz seçin, yüksek lisans eğitimi için harcadığınız paranın karşılığını mutlaka alacağınızdan emin olun. Unutmayın, İrlanda'da yüksek lisans, paha biçilmez bir fırsattır!

Başlangıç Çizginiz Burası!

İrlanda'da yüksek lisans, size kaliteli bir eğitim, Dünyaca tanınan bir diploma ve küresel firmalarda çalışma fırsatı sunmakta.

Kariyer yarışına doğru başlangıç için danışmanlarımız seni bekliyor. Hemen ara, geleceği yakala!

Senin için en uygun ülke hangisi?

Bilgi İste