Bilgi İste

Amerika Dil Okulları

Amerika'da dil okulları her ihtiyaca yönelik seçenekler sunuyor. Amerika dil okulu ve Amerika İngilizce kursu seçeneklerimize göz atın!

Amerika Dil Okulları

Amerika dil okulları, yurtdışında eğitim hakkında bilgi toplayan öğrencilerin en çok ilgilendikleri seçenekler arasındadır. Yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler, kaliteli eğitim imkanları ve zengin bölge seçeneklerinden dolayı Amerikada dil eğitimini özellikle tercih etmektedirler. Siz de günümüzde oldukça popüler olan Amerikan İngilizcesini öğrenmek istiyorsanız, ELT'nin size sunduğu Amerika'daki dil okullarını incelemeden kararınızı vermeyin. ABD'nin en popüler ve en gözde bölgelerinde, her biri dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarından olan dil okullarımız ile dilediğiniz dil eğitimini kusursuz bir şekilde alacaksınız.

Amerika dil okulları her ihtiyaca yönelik seçenekler sunuyor.

Amerika'da dil okuluna gitmek için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika'da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika'da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Amerika'da çok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

Amerika dil okulları için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika'da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika'da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Amerika'da çok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

50'den farklı lokasyonda dil okuluna kayıt yaptırmanız mümkün.

ELT'nin sunduğu imkanlar bununla da sınırlı değil. Amerika öğrenci vizesine başvurmak isteyen tüm öğrencilerimize ücretsiz vize danışmanlığı yapmaktayız. Danışmanlarımız sizin için DS-160 formunu eksiksiz dolduruyor ve vize departmanımız randevunuzu planlıyor. Buna göre ofislerimizden evraklarınızı aldıktan sonra Amerikan konsolosluğundaki vize randevusuna gidiyorsunuz.

Amerika Öğrenci Vizesi (F1) Ücreti: 160 USD
Sevis: 350 USD

Amerika dil okulları konusunda en çok tercih edilen lokasyonlar kıtanın doğu ve batı yakasında yer alır. Eğer şehirden ve Türk öğrencilerden uzak, kırsal alanlarda derslerinize odaklanmak istiyorsanuz iç eyaletlerdeki merkezlerimizde de eğitim alabilirsiniz. Amerika'da dil okuluma gitmek size inanılmaz bir özgüven kazandıracaktır. Filmlerde gördüğünüz sokaklarda özgürce dolaşmak, şehri keşfetmek ve yeni arkadaşlar edinmek hem eğitim hem de iş hayatınızda çok faydalı olacaktır.

 • ELT, sadece okul seçimi konusunda değil aynı zamanda New York'ta yaşam konusunda da çok fazla yardımcı oldu. Kayıt aşamasında her şeyi kendileri hallettiler. Amerika'ya vize almak çok zor duyumlarıma rağmen ELT'nin yardımıyla tek seferde vize aldım.

  Sinem Mutlu - St. Giles – New York

 • ELT Ankara Şubesi çalışanları gerçekten çok ilgililer. Kayıt belgelerimin hazırlanmasından vize başvurusuna kadar her aşamada eksiksiz yardımcı oldular ve ilk günümden beri ilgili ve alakadarlar.

  Sezer Körükoğlu - New York

 • ELT ve Gözde Hanım sayesinde bütün işlemler halledildi. Los Angeles'ta, FLS dil okullarına yaptığım başvuru kabul edildi, vizemi aldım ve bana sadece yola çıkmak kaldı.

  Erhan Çakıroğlu - New York

Amerika Dil Okulları Listesi

Okullar Şehir Açıklama
Kaplan International Languages 20 Merkez Amerika'nın en geniş dil okulu zincirlerinden, Sınav Hazırlık Programları çok iyi.
EC ENGLISH 7 Merkez Birçok farklı ülkede İngilizce eğitim veren zincir dil okulu, sınav hazırlık programları da mevcuttur.
ELS AmerikaFırsat 50+ Merkez Amerika'nın en köklü ve en büyük eğitim kuruluşlarından biri, Üniversite Yerleştirme Hizmeti vardır.
LSI Amerika 4 Merkez 1965'ten beri Amerika'da en çok tercih edilen uluslararası dil okulu.
TLA Amerika 1 Merkez Miami'ye 20 dk uzaklıktan olan Fort Lauderdale kampüsünde eğitim alabilirsiniz.
TALK ENGLISH 3 Merkez Kampus merkezlerinde öğrencilere Yoğun ve Akademik İngilizce, Sınava Hazırlık ve Üniversiteye Yerleştirme gibi kapsamlı bir program seçimi sunar.
STAFFORD HOUSE 4 Merkez Dinamik altyapısı ve güler yüzlü eğitmenleri ile Amerika'da en çok tercih edilen okullardan birisi.
KINGS EDUCATION 3 Merkez Kampüs içi ve şehir merkezinde eğitim veren kurum
COLLEGE OF ENGLISH LANGUAGE 1 Merkez Santa Monica, Pasific Beach ya da San Diego'da eğitim alabileceğiniz muhteşem okul.
CALIFORNIA LANGUAGE ACADEMY 2 Merkez Son yıllarda California eyaletinin en iyi dil okulu seçilen butik okul
ST.GILES 2 Merkez San Franciscoda İngilizce öğrenmek için harika bir tercih.
OXFORD HOUSE COLLEGE 3 Merkez Ekonomik fiyatları ile Amerika'da dil okulu düşünenler için harika bir seçenek.
FLS INTERNATIONAL 8 Merkez Sadece Amerika'da dil okulu ve üniversite yerleştirmesi yapan profesyonel zincir dil okulu.
NYLC 4 Merkez New York bölgesindeki en büyük ve saygın İngilizce dil okullarından.
OHLA Miami Modern sınıfları ve öğrenmeyi eğlenceli hale getiren eğitim anlayışı ile hizmet vermekte.

Amerika'da dil eğitimi almanın avantajları

 • Amerika Birleşik devletleri yurtdışında dil eğitimi almak isteyen yabancı öğrenci ve turistlerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir.
 • Amerika'da özellikle İngiltere'ye kıyasla yaşam ucuzdur.
 • Amerika, dünyaca ünlü eğlence merkezlerine ve göz alıcı coğrafyaya sahip bir ülkedir.
 • ABD'de eğitim ihtiyaçlarınıza uygun yüzlerce dil okulu bulabilirsiniz.
 • Amerika'da dil eğitimi sonrası lisans ve yüksek lisans programlarına devam etmek kolaydır.
 • Amerika, dünyanın endüstri ve teknoloji alanında önde gelen ülkelerinden biridir.
 • Çok çeşitli kültürleri potasında eriten Amerika Birleşik Devletleri, ülkede bulunan 20 milyonu aşkın yabancı nüfusuyla kültürel zenginliğe sahiptir.
 • Amerika'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler konaklama seçenekleri açısından herhangi bir zorlukla karşılaşmazlar.

Amerika'da Konaklama ve Sosyal Yaşam

Amerika'daki dil okulları konaklama ihtiyacınız için size çeşitli seçenekler sumaktadır. Birçok ülkede olduğu gibi, Amerika'da da en ekonomik ve mantıklı konaklama modeli aile yanı konaklamadır. Genellikle yarım pansiyon olarak verilen aile yanı konaklama paketlerinde tek ya da iki kişilik oda tercih edebilirsiniz. Büyük şehirler haricinde aileler çoğu zaman okulunuza yakın yerlerde olacaktır. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin aile tarafından hazırlanması size çok önemli bir para tasarrufu sağlar. Ailelerin güvenlik kontrolleri okul tarafından yapılır ve memnuniyetsizlik durumunda aileler değiştirilir. Aile yanı konaklama kültürel değişim, arkadaşlık ortamı ve dil pratiği açısından da en çok tercih edilen konaklama modelidir.

Amerika'da dilerseniz yurt ya da otel tipi konaklama da tercih edebilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin aile yanı konaklamaya göre daha pahalı olabileceğini ve yemekler için ekstra harcama yapmanız gerekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Konaklama seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

workimg

Öğrenci Yurdu

Öğrenci yurtlarımız özel olarak seçilmiş öğrenci apartmanlarından, hostellerden ve yurtlardan oluşur ve harika bir yaşam deneyimi sunar. Özgür bir yaşam tarzı isteyen ve yeni arkadaşlarla yaşamanın sosyal avantajlarından yararlanmak isteyen öğrenciler için ideal.

 • Farklı yerlerde tek kişilik, çift yataklı, çift kişilik odalar ve yurt odaları mevcuttur.
 • Yeni arkadaşlarınızla yaşayın ve sosyalleşin.
workimg

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı programımıza katılın ve eğitim süreniz boyunca yerel bir aile ile yaşayın. Yemek saatlerinizi aileniz ile birlikte geçirirken, okul dışında rahat ve resmi olmayan bir ortamda İngilizcenizi pratik yapma şansı yakalayın.

 • Öğrenci arkadaşlarınızla birlikte kalın ve daha fazla özgürlüğe sahip olun.
 • Çoğu yurt, size özel mutfakları ile yemek yapmanıza imkan verir.
workimg

Otel konaklaması

Dil eğitimi alacağınız yer turistik bir bölgeyse size önerilecek bir konaklama modeli de otel konaklamasıdır. Bu tip bölgelerde dil okulları otellerle sezonluk anlaşarak öğrencilerine uygun konaklama seçenekleri sağlamaktadırlar. Tek ya da çift kişilik olarak da mümkündür.

 • Hem dil eğitimi alan, hem de tatil yapıl.
 • Şehrin tadını çıkarın.