MİAMİ HAKKINDA

Miami, Florida eyaletinde yer alır ve Florida’nın ikinci büyük şehridir ve kuruluşu 1890 yılına dayanır. Ortalama nüfusu 550.000 olan Miami aynı zamanda Amerika’nın en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biridir. Amerika’nın en büyük 45.şehridir.  Miami şehri Amerika için oldukça önemli bir turizm, ticaret, kültür ve finans merkezidir. Hepimizin bildiği gibi en gelişmiş sektörü ise şüphesiz turizmdir. Miami limanı dünyanın en büyük yolcu limanı olma özelliğini taşır. Amerika’nın aynı zamanda en temiz şehirlerinden birisi olarak gösterilen Miami 2008 yılında Forbes dergisi tarafından ülkenin en temiz şehri olarak gösterilmiştir. Amerikalılar Miami’yi Magic City ( Büyülü Şehir ) olarak adlandırırlar.

Miami nüfusunun ortalama olarak yüzde 70 gibi bir oranını Hispanikler oluşturmaktadır (Kübalılar, Kraipliler ve Haitililer ) . Bu sebeple Miami’de en fazla konuşulan dilin İspanyolca olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz. Kış mevsiminden hoşlanmayan ve sıcak bir şehirde eğitim almak isteyen öğrencilerimize ilk akla gelen şehir seçenekleri arasında Miami’yi tavsiye edebiliriz. Miami’nin iklimi tropikal muson iklimi olduğu için şehirde kışın hava sıcaklığı ortalama 20 derece gibiyken yazın ortalama hava sıcaklığı 29 derece civarındadır.

MİAMİ’DE DİL EĞİTİMİ

Miami’de dil eğitimi almak aynı zamanda eşsiz bir tatil deneyimi yaşamak demektir. Özellikle soğuk iklimi sevmeyen öğrenciler için en ideal şehir seçeneğidir. Yılın her dönemi Miami’ye dil eğitimi için gidilebilmekle beraber en güzel dönemin Şubat ve Mayıs arası olan dönem olduğunu söyleyebiliriz. Miami’de dil eğitimi alan öğrenciler İngilizce seviyelerini geliştirme imkanı yakalarken aynı zamanda bu sihirli şehrin eşsiz turistik güzelliklerini de doyasıya yaşarlar. Ders dışında kalan zamanlarında Bahamalara ya da Miami yakınlarnda yer alan diğer adalara düzenlenen turlara katılabilir renkli gece hayatının tadını doyasıya çıkarabilirler.

Miami’de dil eğitimi almak isteyen ELT öğrencileri için temsilciliğini yapmakta olduğumuz dil okulları arasında EC, KAPLAN INTERNATIONAL ve ELS gibi dünyanın en büyük dil okulu zincirleri yer almaktadır. Okullar hakkında detaylı bilgi ve kayıt işlemleri için size en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilir uzman eğitim danışmanlarımızdan kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

ULAŞIM

Türkiye’den Miami ortalama 19 saat sürmektedir. Ancak direk uçuşlarla bu mesafe 13 saate kadar düşebilmektedir. Ülkemizden THY’nin Miami’ye direk uçuşları da bulunmaktadır.

Florida eyaletinde en gelişmiş toplu taşıma sistemi Miami şehrindedir. Özel araç olmadan bu şekilde Miami’nin tüm turistik ya da ticari merkezlerine ulaşım mümkündür. Otobüs hattı tüm şehri kapsamaktadır. 5 -20 dakikada bir hizmet veren otobüs hatları mevcuttur. Aynı zamanda 23 istasyondan oluşan metro hattı da vardır. Bu demiryolu sistemi ile Miami Havaalanından Miami şehir merkezine, en popüler alışveriş merkezlerine, parklara ve müzelere ulaşım sağlanabilmektedir. Metro ve otobüs için tek kullanımlık kart ücreti 2.50 Usd civarında olup haftalık ya da aylık olarak kart temin edilebilir.

MİAMİ’DE YAŞAM

Miami aynı zamanda yıl boyu düzenlenen renkli festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. İşte Miami’de dil eğitimi almaya giden öğrencilerimizin katılabilecekleri festivallere birkaç örnek;

Art Deco Weekend
Ocak ayında düzenlenen bu festivale sanat ve müzikle ilgilenen herkes katılabilir.

Miami Uluslararası Film Festivali
Miami’nin en önemli festivallerinden biridir ve Şubat ayının sonunda düzenlenir.

Ultra Müzik Festivali
Mart ayında düzenlenen bu elektro müzik festivaline dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce ziyaretçi katılmaktadır.

Şarap ve Yiyecek Festivali
Şubat ayı içerisinde 4 gün boyunca süren bu festivalde Amerika’nın en ünlü şefleri yiyecekler hazırlar, festival boyunca aynı zamanda ziyaretçilere seminerler verilir, yarışmalar düzenlenir.

GEZİLECEK YERLER

Miami, Florida eyaleti içerisinde gezilecek ve görülecek yerlerin en fazla olduğu şehirdir. Miami’de dil eğitimi almaya karar veren öğrenciler için görülebilecek yerlerden bazılarını aşağıda paylaşıyoruz;

Miami Beach
Bölgenin en popüler turistik merkezidir. Tamamen doğal adacıklar üzerine kurulmuştur. Sakin bir atmosfer tercih edenlerin gözdesidir.

South Beach
Tamamen eğlence ve alışveriş merkezlidir. Butik otelleri, uzun kumsalları ve canlı gece hayatıyla ünlüdür.

Ocean Drive
Miami denince ilk akla gelen sembollerden olan Ocean Drive 2 km uzunluğundadır. Birçok sinema filmine, ünlü dizilere ilham veren bir cadde olmuştur.

Everglades National Park
Amerika’nın en büyük 3.doğa parkıdır. 600.000 m2 den daha büyük bir alanı kapsamaktadır. Parkta bulunan gözlem kulesinden doğal yaşamı inceleyebilirsiniz.

Art Deco District
Sahip olduğu mimari özellikleri sebebiyle şehrin en yoğun ilgi gören yerleşim bölgelerindendir. Bölgede Murray Dixon, Charles Greco gibi ünlü mimarlar tarafından tasarlanmış yüzlerce yapı bulunmaktadır.

Bayside Marketplace
Bayside Marketplace klasik alışveriş merkezlerinden farklı konseptiyle ziyaretçilere farklı tecrübeler sunuyor. 80’li yılların ünlü dizisi Miami Vice’nin birçok bölümünde de yer alarak hepimizin hafızasında yer edinmiştir.

Miami Seaquarium
Ünlü sanayici Fred Coppock tarafından 1995 yılında 38 dönümlük bir alana kurulmuştur. İlk açıldığı dönemde yalnızca 3 bölümden oluçan bu deniz akvaryumunda 500’e yakın balık türü ve 60’dan fazla canlı türü yaşamaktadır.  Su altı yaşamına ilgi duyan öğrencilerimize mutlaka ziyaret etmelerini öneriyoruz. Yılın her dönemi açık olan bu akvaryumda isteyenler için dalış kursları da mevcuttur, aynı zamanda yunuslarla yüzme imkanı da mevcuttur.

Miami Hayvanat Bahçesi
Ortalama 750 dönümlük bir alanda yer alan Miami Hayvanat Bahçesi 1948 yılında açılmıştır.550’ye yakın farklı türden yaklaşık 3500’e yakın canlıyı barındırmaktadır. Tesiste ayrıca yüzlerce bitki çeşidi bulunmaktadır. Hayvanat Bahçesinde aynı zamanda çeşitli etkinlik ve Showlar da düzenlenmektedir. Hayvanat Bahçesi içerisinde safari treni ile gezebilirsiniz. Giriş ücreti 25 Usd civarındadır.

Freedom Tower
Miami’nin en eski şehir sembollerinden olan Freedom Tower Dade Üniversitesi kampüsüne 1925 yılında inşa edilmiştir. 78 metre yüksekliğinde olan Özgürlük Kulesini ziyaret ederken Picasso, Chagall ve Matisse’ye ait sanatsal çalışmaları da görebilirsiniz.

Key West
Buraya geldiğinizde Amerika’nın en güney ucunda bulunan noktada mutlaka fotoğraf çektirmenizi öneriyoruz. Key West’te eğlence ve alışveriş için en iyi seçenek ise Duval Street olacaktır. Miami’den Key West’e günlük otobüs turları düzenlenmektedir.