GENEL BİLGİLER

TALK Dil okulları 1996 yılından bu yana Amerika’ da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere hizmet veren butik bir dil okuludur. Çok kültürlü sınıf ortamlarında en son kullanılan teknoloji ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerine oldukça geniş yelpazede kurs seçeneği sunmaktadır. Akademik, kültürel ve sosyal faaliyetlerle de bu dil eğitimini desteklemektedir.

Talk dil okullarının öğrencilere sunduğu olanaklar

Maksimum ilerleme sağlamak için ideal sınıf ortamı ve evde çalışma için ev ödevleri
Öğrenme deneyiminizi hızlandırmak ve geliştirmek için interaktif sınıf teknolojisi
Öğrencilerin ilgisini çekmek için hazırlanmış konular
Ders dışı etkinlikler
Her Pazartesi başlayan sınıflar
Her öğrenci için uygulanan seviye belirleme testleri
2 haftadan 52 haftaya kadar esnek süreli kurslar
Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar toplam 10 dil seviyesi
Eğitim sonunda dil sertifikası
TALK dil okulları ACCET tarafından akreditasyonu olan bir dil okuludur.

TALK dil okulları’nın Miami merkezi ise Miami’nin en ünlü finans ve iş merkezi olan Brickell Avenue’de bulunmaktadır. Brickell bölgesi yüksek gökdelenleri, iş merkezleri, rezidansları ile Amerika ve Latin Amerika arasında ticaret ve bankacılık sektörünün merkezi olarak kabul edilir. Talk Miami dil okulu, 2009 yılından beri Miami’ de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere hizmet vermektedir. Okulda 9 adet modern ve aydınlık sınıf, modern mobilyalar, ücretsiz internet erişimi, kahve içebileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Okulda ücretli otopark mevcuttur. Okula ulaşım için Miami People Mover demiryolu sistemi ile de ulaşabilirsiniz.

TALK DİL OKULU FİYATLARI

Miami’de ekonomik ama kaliteli dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için TALK dil okulları en iyi seçeneklerin arasında yer almaktadır. TALK Dil okulları ELT öğrencilerine %40’a varan indirimler uygulamaktadır. Aşağıda yer alan fiyat listesinde okulun kurs, konaklama ve diğer hizmetlerine ait bilgileri detaylıca görebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Talk Miami dil okullarında her türlü dil ihtiyacına yönelik farklı dil kursu seçenekleri mevcuttur. Aşağıda okulun sunmuş olduğu kurs programları hakkında bilgileri görebilirsiniz;

Genel İngilizce Kursu

Bu kurs konuşma, yazma, anlama, dinleme ve gramer bilgisi geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır. Program haftada 18 ders dil eğitimini içerir. Her ders 50 dakika sürmektedir. Dersler saat 09:00-13:00 arası işlenmektedir.

Yoğun İngilizce Kursu

Bu programda konuşma, yazma, anlama, dinleme ve yazma becerilerinin yanı sıra ekstradan telaffuz, dil bilgisi ve kelime bilgisini de geliştirmeye yönelik dersler verilir. Mesleki hayatlarında İngilizce bilgisine ihtiyaç duyan ve yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en ideal kurs türüdür. Eğitim haftada 22 ders şeklinde verilmektedir ve her ders 50 dakika sürer.

Birebir Dersler

Yoğun bir iş hayatının içerisindeyseniz ve dil öğrenmek için çok fazla zamanınız bulunmuyorsa birebir kurs türü sizin için en faydalı kurs seçeneği olacaktır. Bu kurs programında size eşlik edecek olan TALK öğretmeni istediğiniz düzeyde İngilizce seviyesine ulaşmak için size en uygun olan programı belirlemede size yardımcı olacaktır. Birebir kurslar tamamen esnektir ve kişisel öğrenme hedeflerinize göre tasarlanmaktadır. Bu programı tek başına alabileceğiniz gibi Genel İngilizce ya da Yoğun İngilizce Programı ile beraber de alabilirsiniz.

TOEFL IBT Hazırlık

Amerika’ da üniversite eğitimi alma planınız mı var ya da iş hayatında TOEFL puanından yüksek bir puan mı almayı hedefliyorsunuz? Cevabınız evet ise TOEFL IBT kurs seçeneği sizin için doğru seçenek olacaktır. Bu programa katılım için en az B2 düzeyde İngilizce seviyesine sahip olmalısınız. Eğer İngilizce seviyeniz daha düşük ise okulun yapacağı seviye belirleme testi sonrası belli bir süre Genel İngilizce kursu alıp sonrasında TOEFL IBT hazırlık sınıflarına geçiş yapabilirsiniz. Bu programda öğrencilere test tekniği geliştirmeleri için eğitimler verilir ve online sınavlarla sınav pratiği kazanmaları hedeflenir

SOSYAL AKTİVİTELER

Dil öğreniminde sınıf içi eğitimin dışında sosyal iletişimin de oldukça önem taşıdığına inanan TALK dil okulları bunun için dil eğitimini sosyal aktivite ve gezilerle desteklemektedir. Düzenlenen haftalık ve aylık aktivitelere katılarak farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışıp kaynaşarak dil becerilerinizi pratiğe dökme fırsatı yakalayabilirsiniz

KONAKLAMA

Talk Miami dil okulları öğrencilerine aile yanı ve residence seçeneği olmak üzere iki farklı konaklama sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Amerika’lı bir ailenin yanında kalarak ders dışında kalan zamanlarda da pratik yapma fırsatı yakalamak isteyen öğrencilerin tercih ettiği konaklama seçeneğidir. Tüm aileler TALK çalışanları tarafından özenle seçilir. Kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon konaklama seçeneği mevcuttur. Odalar tek kişiliktir. Evlerde internet erişimi, çamaşır yıkama olanakları mevcuttur. Mesafeler ise okula maksimum bir saat uzaklıktadır.

Öğrenci Rezidansı

Brickell District, Metrorail ve Miami şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda Miami limanına ise yalnızca iki mil uzaklıktadır. Tek kişilik ya da çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur, özel banyoludur. Yurtta ücretsiz internet erişimi bulunur. Haftada bir kez temizlik servisi vardır. 24 saat güvenlik bulunur. Yurtta aynı zamanda ücretsiz park yeri de vardır

MIAMI ŞEHRİ

Tarihi 1800’li yıllara dayanan Miami şehri Amerika’nın Florida eyaletinde yer alır. Yaklaşık 600 000 kişinin yaşadığı Miami’ de nüfusun yarısından fazlasını ise hispanikler oluşturur. Resmi dil İngilizcedir ama en fazla konuşulan ikinci dil ise İspanyolcadır. Sürekli güneşin ve sıcak havanın hakim olduğu Miami kış mevsiminden hoşlanmayan öğrencilerin en fazla tercih ettiği şehirlerden biridir. Miami’ye yıl boyunca dil eğitimi almak için gidilebilir. Sosyal aktiviteleri ve gece hayatıyla ünlü bu şehirde herkes için yapacak şey mutlaka bulunur. Miami Beach ve South Beach bembeyaz kumsallara ulaşabileceğiniz Miami’nin iki ünlü plajıdır. Bu plajlarda denize girerken birçok ünlüye rastlamanız mümkün.

South Beach ve Miami Beach bölgelerinde aynı zamanda birçok alışveriş merkezi, restoran ve kafe de bulunmaktadır. Burada yer alan restoranlarda Miami mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabilirsiniz. Miami’nin en fazla turist çeken bölgelerinden biri de Coconut Grove bölgesidir. Bu bölgede Kübalılar yaşadığı için bölgenin mimarisi Küba esintilerini yansıtır, bölgenin etrafında palmiye ağaçları yer alır. Bu bölgede aynı zamanda gezebileceğiniz birçok müze de bulunuyor. Gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz bir diğer ada ise Bayside, Bayside içerisinde 1000’ den fazla sayıda canlının yaşadığı bir ada. Vahşi hayvanlardan penguenlere kadar sayısız türde hayvanı görebilirsiniz Bayside’de.
Miami’ de görmeniz gereken bölgelerden bir diğeri Coral Gables. Venedik’i andıran Coral Gables ağaçlarla kaplı bir bölge. Miami’nin en eski eğitim kurumu olan Miami Üniversitesi de burada bulunmaktadır.

Küba kültürüne meraklı öğrencilerimiz için diğer gezi tavsiyemiz Little Havana. Bu bölge Küba’nın minyatür hali, Mart ayında festivallere de ev sahipliği yapıyor. Little Havana’ da Küba yemeklerinizi tadabileceğiniz restoranlar da mevcut.
Miami aynı zamanda alışveriş tutkunları için de ideal bir şehir. En ünlü alışveriş merkezi ise şehir merkezine 30 dakika uzaklıkta olan, dünyaca ünlü markaları uygun fiyata alabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

TALK dil okulları uluslararası öğrenci çeşitliliğine önem veren bir dil okuludur. Ortalama 60 farklı ülkeden gelen öğrenciler her yıl Talk Miami’ de dil eğitimi almaktadır. Bu nedenle öğrenciler uluslararası bir ortamda dil eğitimi alarak farklı kültürlerle de kaynaşma fırsatı elde ederler.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA