YURTDIŞINDA YÜKSEK LİSANS

ELT, yurtdışı yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere, en prestijli okulları sunmaktadır.

Yurt Dışı  Yüksek Lisans

Dünyanın farklı ülke ve şehirlerinde, saygın ve prestijli üniversitelerde yüksek lisans eğitimi alarak sahip olacağınız diploma ile hem Türkiye’de hem de yurt dışında faaliyet gösteren şirketlerde çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. ELT olarak, Lisans eğitimlerinin ardından yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerimizin talepleri ve kriterleri doğrultusunda uzman ekibimiz tarafından yüksek lisans programlarının bulunduğu üniversitelerin akademik analizini yaparak öğrencilerimize seçeneklerini sunuyoruz. Yurtdışı yüksek lisans eğitimi alacağınız üniversitelerin maliyetleri de oldukça uygundur. Hemen hemen Türkiye’deki üniversiteler ile aynı maliyetlerle yüksek lisans yapma şansınız mevcut.

Yurtdışında yüksek lisans yapmak için Türkiye’de herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Lisans mezuniyetiniz ve not dökümünüz ile beraber başvurularınızı yapabilmektesiniz. Bunun dışındaki en büyük şart İngilizce dil yeterliliğinizdir. Genellikle ABD, İngiltere, Kanada, İrlanda ve Avrupa’daki üniversiteler, yüksek lisans başvurularında minimum IELTS 6 düzeyinde İngilizce yeterliliği istemektedir. Dil seviyesi her üniversitede farklılık gösterebilir. Kimi üniversite IELTS 5.5 ile alırken kimi üniversite IELTS 6.5 skoru isteyebilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz başvuru şartları genel şartlardır. Bunlar dışında başvuru yapılacak bölüme göre okullar tarafından spesifik başvuru evrakları istenebilir. Örneğin: Mimarlık yüksek lisansı yapacak bir aday, başvuru yaptığı okula kendi çalışmaları olan portfolyosunu sunmakla yükümlüdür. ELT olarak tüm başvuru sürecinde öğrencilerimizin yanında olup gerekli yönlendirmeleri profesyonel danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

YURTDIŞINDA YÜKSEK LİSANS

YURTDIŞINDA YÜKSEK LİSANS

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi her öğrencinin hayalidir. Çünkü yurtdışında master yapmak; Dünya genelinde tanınan bir diploma, uluslararası iş deneyimi, parlak bir kariyer, güçlü bir network, akıcı bir yabancı dil, özgüveninizi artırma ve olaylara farklı açıdan bakabilme fırsatı verir.

ELT, yurtdışında master eğitimi konusunda en güvenilir başvuru noktanızdır.

Yüzlerce bölüm seçeneğiyle Amerika'nın en iyi eyalet üniversitelerinden...
Mühendislik ve uygulamalı bilimlerde Avrupa'nın en iyilerinden...
Dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasında
160 yıllık geçmişiyle ve festivalleriyle İngiltere'nin ünlü okullarından
Psikoloji alanında Polonya'nın en iyi özel üniversitesi
Dünya üniversite sıralamasında ilk 100 içerisinde, kalitesiyle prestij sahibi
Dünyanın en teknik üniversitelerinden. Almanya'da ilk 9 içerisinde
Rusya'nın en köklü ve en iyi üniversitelerinden biri
Polonya'nın 300 yıllık üniversitesidir ve 9 nobel ödüllü bilim adamı yetiştirmiştir.
Avrupa'nın en eski üniversitelerinden ve TIP alanında en çok tercih edilenlerden
Çekya'nın ekonomi alanında en büyük devlet üniversitesi
İşletme ve Finans alanında İngiliz diploması sunan, Macaristan'ın en iyi özel üniversitesi
YURTDIŞI POPÜLER BÖLÜMLER

YURTDIŞI POPÜLER BÖLÜMLER

Yurtdışında Master yapmak isteyen öğrenciler için en çok tercih edilen popüler bölümler Psikoloji, Mimarlık, Mühendislik, Sosyal Bilimler, İşletme gibi bölümleridir.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi konusunda en çok Psikoloji ve Mühendislik programlarına talep olmaktadır. Lisans eğitimini Psikoloji alanında bitiren öğrenciler için Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapabilecekleri birçok üniversite mevcuttur. Bunun dışında uygulamalı sosyal psikoloji, çocuk psikolojisi, nöro-psikoloji ve işletme psikolojisi de çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Bunun yanı sıra Türkiye’de mühendislik bitiren öğrenciler genellikle Avrupa’yı yüksek lisanslarını tamamlamak için hedef belirliyorlar. Genellikle Bilgisayar, Yazılım, İnşaat ve Elektrik Mühendisliği en çok tercih edilen popüler bölümler arasında yer almaktadır. Bu noktada Avrupa’nın en iyi teknik üniversitelerinden Varşova Teknik, Budapeşte Teknik, Çek Teknik, Münih Teknik üniversitesi gibi üniversiteler öğrencilere kapılarını açıyorlar.

Bir diğer popüler bölüm olan mimarlık bölümü ise yurt dışında en çok talep gören bölümler arasındadır. Avrupa’da Mimarlık eğitimi alırken hem akademik açıdan kendinizi geliştirebilecek hem de Avrupa’daki popüler şehirlerin mimarilerini bizzat kendi yerinde görebileceksiniz. Yurtdışında mimarlık yüksek lisansı bazı okullarda 2 yıllık olurken bazı okullarda 5 yıllık lisans ve yüksek lisans bir olarak sunulmaktadır. 5 yıllık eğitimini tamamlayan öğrenciler hem lisans hem yüksek lisans diplomalarına sahip olmaktadırlar.

Sosyal Bilimler alanındaki bölümler de kabul şartları, ülke ve üniversite seçeneklerinin oldukça geniş olmasından dolayı, Türkiye’den mezun olan öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen bir alandır. İşletme, Ekonomi ve Finans gibi bölümlerde yurtdışında tercih edilmektedir. Bu bölümlerden mezun olarak yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler, Türkiye’de özel sektörde rahatlıkla yüksek pozisyonlarda iş bulabilmektedir.

Havacılık ve Pilotluk eğitimi de Türkiye’de çokça tercih edilen bir bölümdür. Yurtdışındaki eğitim maliyetleri hemen hemen Türkiye ile aynı olmasından dolayı öğrenciler, Avrupa’daki prestijli okullarda pilotluk eğitimi almayı tercih etmektedirler.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında iyi bir kariyer ve yüksek bir statü için sadece üniversite mezunu olmak dünyanın hiç bir yerinde yeterli olmuyor. Sizinle aynı ya da benzer bölümlerden mezun olan binlerce rakibiniz arasında farklı olmak ve tercih edilmek için kendinizi iyi yetiştirmiş, yüksek donanımlı bir aday olmanız çok önemli. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi, sizi kariyer yolculuğunuzda binlerce kişinin önüne geçirecek, çok daha nitelikli, fark edilir ve tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.

Yurtdışı yüksek lisans eğitimi almanın yıllık maliyeti gidecek olduğunuz ülke, üniversite, program, konaklama seçeneği ve yaşam giderlerine göre 10.000 TL ile 150.000 TL arasında değişebilir. Yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorsanız ELT size, hedeflerinize ve bütçenize göre farklı seçenekler sunuyor.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almaya karar vermek kadar bu kararı doğru aşamalardan geçerek vermek de çok önemlidir. Hayatınızın akışına etki edecek olan bu kararı, bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurarak vermelisiniz.

Yüksek lisans eğitimini İngilizce olarak alacaksanız, öncelikle üniversitenizin şart koştuğu TOEFL ya da IELTS seviyesine ulaşmanız gerekecektir. Bunun için yabancı dil hazırlık eğitimi almak genellikle en doğru fikirdir. İngiltere, ABD ve Malta'da bir çok farklı kategori ve fiyat aralığında dil eğitimi alarak yüksek lisans içim gerekli dil seviyesine gelebilirsiniz.

BİLGİ BANKASI

Kaan, University of Europe’ta Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansına Başladı!
Kaan, University of Europe’ta Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansına Başladı! Yurtdışında yüksek lisans hayallerini ELT Yurtdışı Eğitim ile gerçekleştiren
YÖK denkliği ve üniversitelerin tanınması
YÖK Denkliği ve Üniversitelerin Tanınması Yurtdışında eğitim almaya karar veren öğrenci ve velilerin ilk aklına gelen soru “YÖK DENKLİĞİ VAR MI?” ol
Ece, Bremen Üniversitesi’ne Şartlı Kabul Aldı!
Ece, Bremen Üniversitesi’ne Şartlı Kabul Aldı! ELT, başarı hikayelerine bir yenisi daha eklendi! Besiktaş ofisimizden danışmanlık hizmeti alan Ece, Almanya̵
Tuğçe ve Kübra Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi’nde
Tuğçe ve Kübra Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi’nde ELT Bursa ofisten Yunus Beyin danışmanlık yaptığı Tuğçe ve Kübra, yüksek lisans eğitimi için Polon
Wroclaw Üniversitesi
Wroclaw Üniversitesi (University of Wrocław) 1702’de kurulan Wrocław Üniversitesi (Leh: Uniwersytet Wrocławski; Alm: Universität Breslau; Latin: Universit
Almanya’da Dijital Pazarlama Eğitimi: BSBI’da Benzersiz Bir Deneyim
Dijital Pazarlama Alanında Uzmanlaşmak mı İstiyorsunuz? BSBI ile Hayallerinize Ulaşın Hayallerinizdeki kariyeri dijital dünyanın dinamik alanında mı inşa etmek
Ümran, OHC English Toronto’da Dil Eğitimine Başladı!
ELT İzmir Rehberliğinde Doğru Karar Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için güvenilir danışmanlık hizmeti sunan ELT, başarı hikayelerine bir yenisini daha