Yurtdışında Psikoloji Yüksek Lisansı

Yurtdışında Psikoloji Yüksek Lisansı

Yurtdışında Psikoloji yüksek lisans eğitimi en fazla tercih edilen alanlardandır. Türkiye Psikoloji mezunlarının psikolog olarak ofis açabilmeleri, klinik psikoloji gibi alanlarda yüksek lisans eğitimi ve saha stajı gibi şartlara bağlıdır. Ülkemizde psikoloji master eğitimi sunan üniversiteler yoğun talebi karşılayamamakta ve kısıtlı kontenjan ile öğrenci kabul etmektedirler. Buna rağmen Psikoloji alanında açılan yüksek lisans programlarının birçoğu yenidir ve akademik altyapı süreçlerinin tamamlanması halen devam etmektedir.

Yurtdışında yıllık 3.000 Euro’dan başlayan harç ücretleriyle İngilizce Psikoloji yüksek lisans eğitimi, Türkiye’deki muadillerine nazaran çok daha uygun maliyetler demektir. Ayrıca bu eğitimi çok köklü devlet üniversiteleri ya da prestijli özel üniversitelerde dünyanın farklı ülkelerinden gelen birçok uluslararası öğrenciyle almak, Türkiye’deki bölümdaşlarınıza göre bir adım öne geçmeniz demektir.

Yurtdışında Psikoloji eğitimi; Klinik Psikoloji, Uygulamalı Sosyal Psikoloji, Çocuk Psikolojisi, Ekonomi Psikolojisi, Nöro-psikoloji, Deneysel Psikoloji gibi farklı alt dallarda verilmektedir. Kariyer hedefinize uygun olarak bu alt dallardan size en uygun olanı seçebilir, hedeflerinizi bu doğrultuda oluşturabilirsiniz. Yine Psikoloji eğitiminin önemli parçaları olan saha çalışmaları ve staj imkanları da uluslararası bir ortamda projeler hazırlamak ve yurtdışında staj yapma imkanı elde etmeniz anlamına gelir.

Yurtdışında Psikoloji masterı yapmak için ülke ve üniversite seçimi, yıllık eğitim ve konaklama maliyetleri, mezuniyet sonrası kariyer alanları gibi bir çok soru için ELT’nin profesyonel danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilir, size en uygun üniversite başvurusu için işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

ÜLKEÜNİVERSİTEBÖLÜMYILLIK EĞİTİM MALİYETİ
MacaristanPecs ÜniversitesiPsikoloji7.800 Euro
PolonyaSWPS ÜniversitesiKlinik Psikoloji, Uygulamalı Sosyal Psikoloji4.900 Euro
PolonyaVarşova Ekonomi ve İnsan Bilimleriİşletme Psikolojisi, Klinik Psikoloji2.700 Euro
UkraynaKharkiv Politeknik ÜniversitesiPsikoloji1.500 USD
UkraynaKharkiv Karazin ÜniversitesiPsikoloji2.000 – 3.000 USD
UkraynaKiev Taras Shevchenko ÜniversitesiPsikoloji2.000 – 3.000 USD
İngiltereSwansea ÜniversitesiKlinik Psikoloji17.500£
İngiltereBournemouth ÜniversitesiKlinik ve Neropsikoloji14.500£
İngiltereBrighton ÜniversitesiHalk Psikolojisi13.600£
İngiltereUniversity of GreenwichÇocuk Psikolojisi13.500£
İrlandaDublin Business SchoolUygulamalı Psikoloji13.500€
İrlandaDublin City UniversityPsikoloji15.300€
AlmanyaBochum ÜniversitesiPsikoloji250 – 500 Euro
AlmanyaWuppertal ÜniversitesiPsikoloji250 – 500 Euro
AlmanyaGiessen ÜniversitesiPsikoloji250 – 500 Euro

Yurtdışında psikoloji yüksek lisans eğitimi için hangi ülkeyi seçmelisiniz, yurtdışında psikoloji yüksek lisansı ne kadar, staj olanağı ve mezuniyet sonrası çalışma imkanı var mı, eğitim alırken nerede konaklayabilirsiniz? Tüm bu soruların yanıtları için sizi ELT ofislerimize bekliyoruz.