Bilgi İste

İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları, İngilizce eğitimi alırken çalışmak isteyenlerin ilk tercihlerinden...

İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları, son yıllarda İngilizce eğitimi için en popüler seçenekler arasında yer almakta. İrlanda, Avrupa'nın teknoloji üssü olması, doğal güzellikleri, yüksek yaşam seviyesi ve eğlence dolu şehirleriyle ön plana çıkıyor. Ülke genelinde Dublin ağırlıklı olmak üzere onlarca kaliteli ve akredite edilmiş dil okulu bulunuyor.

Neden İrlanda Dil Okulları?

Ülke genelindeki tüm dil okulları MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Bu sebeple dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahip olmaktadır.

Kuzey Avrupa'da olmasından dolayı ülkemizden yaklaşık 4 saatlik bir uçuş mesafesinde yer alan İrlanda, ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için ideal bir merkezdir.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin büyük çoğunluğunun Avrupa merkezleri Dublin'de yer almaktadır. Apple, Google, Microsoft, Amazon, eBay, LinkedIn bu şirketlerden sadece bir kaçıdır.

İrlanda'da İngilizce Kursu

Uzun dönem (25 Hafta ve üzeri) dil eğitimi alan öğrencilere İrlanda hükümeti yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu da dil eğitimi alırken hem okulda öğrendiklerinizi pratiğe dökme, hem de kendi harçlığınızı çıkarma şansı sağlamaktadır. Türkiye'ye döndüğünüzde CV'nizde hem İrlanda'da dil kursu hem de yurt dışında çalışma tecrübesine sahip olacaksınız.

Okul ve konaklama maliyetleriniz Amerika ve İngiltere gibi ülkelerden çok daha uyguna denk gelmektedir. Aynı zamanda uzun dönem giden öğrencilerdenseniz çalışarak kazandığınız ücretler ile bütçenizi çok daha rahatlatacaksınız.

Son dönemde popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okulları, diğer ülkelere nazaran çok daha düşük Türk öğrenci oranına sahiptir.

Size en uygun İngilizce dil eğitim programı İrlanda'da kesinlikle mevcut!

Okullarda sunulan Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, IELTS ve CAE gibi sınav hazırlık programları İrlanda'daki en popüler programlardandır.

Genel İngilizce programı, İrlanda'daki birçok dil okulunda hem sabah hem öğlen saatlerinde sunulmaktadır. Sabah erken kalkmayı sevmeyenlerdenseniz öğlen programları tam size göre olacaktır. Hem de sabah programından daha uygun fiyata!

Kelime ve gramer eksiğinizi fazla buluyorsanız haftalık 30 derse varan Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Amacınız daha çok sosyalleşmek ve pratik yapmak ise haftalık 20 derslik Genel İngilizce programları size istediğinizi elde etme şansı tanıyacaktır.

Konaklamanız okullar aracılığı ile garantide

İrlanda'ya İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin büyük çoğunluğu İrlandalı aileler ile birlikte kalmayı tercih etmektedir. Aile yanı konaklama seçeneği ile hem İngilizce pratik yapacak hem de İrlanda kültürünü çok daha yakından tanıyacaksınız.

Aile yanı konaklamaya alternatif olarak dil okulları tarafından öğrencilere residence ve paylaşımlı öğrenci evi gibi farklı seçenekler de sunulmaktadır. Aynı okuldan öğrencilerle birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için uygun olan yurt seçenekleri okullar tarafından sıklıkla denetlenmektedir.

ELT ile İrlanda'da İngilizce zamanı

Sizin için doğru tercihin İrlanda'da dil okulu olduğunu düşünüyorsanız, size en yakın ELT şubesini arayarak veya ziyaret ederek kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize uygun dil okulu seçeneğinin sunulması ile başlayıp, vize danışmanlığı, gidiş süreci, eğitim dönemi ve dönüş zamanınıza kadar her adımda ELT kalitesi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ELT, İrlanda'daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye resmi temsilcisidir. İrlanda dil okulları arasından en iyilerini sizin için listeledik:

  • Öğretmenlerin tümü inanılmaz profesyonel. Derslerde asla sıkılmıyorsunuz. Kelime öğrenme oyunları sayesinde kelime bilginizi eğlenerek geliştiriyorsunuz.

    Mehmet Yazıcı - Dublin

  • ELT'yi seçmekle en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Dil eğitim tamamlanana kadar daima yanımda oldular, tüm aşamalarda yakında ilgilendiler.

    Osman Ekinci - Cork

  • Dublin benim için harika bir deneyimdi! Dil eğitimine sıfırdan başladım ve inanılmaz bir gelişme gösterdim. Sadece İngilizce öğrenmekle kalmadım, aynı zamanda bu muhteşem ülkeyi öğrendim ve harika insanlarla tanıştım

    A.Selim Korkmaz - Dublin

İrlanda Dil Okulları

Dil Okulları Şehir Açıklama
Griffith College Cork, Dublin, Limerick İrlanda'da kampüs içi eğitim ile öne çıkan dil eğitimi kurumlarından biri.
ELI Ireland Dublin, Drogheda İrlanda'da iki faklı şehirde eğitim veren uygun maliyetli dil okulu
Atlas Language School Dublin Kalitesiyle ön plana çıkan, köklü dil okulu
Kaplan International English Dublin Uluslararası zincir dil okulu
Emerald Cultural Institute Dublin İrlanda dil okulları arasında son yıllarda sürekli ödül alan başarılı kurum
CES Dil Okulu Dublin 30 yıllık deneyimi ile İrlanda'da saygın dil okullarının başında gelir
ATC Dublin Dil Okulu Bray, Dublin Dublin şehrinin kalbinde, South William Caddesi'nde, kentin en popüler cazibe merkezinde yer almakta
Alpha College of English Dublin Dil becerilerinizi Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle uluslararası ortamda geliştirme fırsatı
Arena School of English Dublin Dublin'in önde gelen İngilizce okullarından biri. Yetişkin öğrenciler için uzmanlaşmış İngilizce dil okulu
Birchwater Education Limerick Limerick City'de yer alan, esnek, kaliteli ve ekonomik dil okulu
Cork English College (CEC) Cork Okul, yetişkin ve gençler için çeşitli İngilizce dil programları sunmanın yanı sıra çeşitli konaklama seçeneklerine de sahip.
Dublin City University (DCU) Dublin Çeşitli yaş grubundan öğrenciler için geniş kapsamlı İngilizce programlara sahip
Dublin Cultural Institute Dublin Dublin'in önde gelen İngilizce Dil Okulu. Mükemmel şehir merkezi konumuna sahip.
Delfin English School Dublin Dublin Her bütçeye uygun, farklı ihtiyaçlara yönelik İngilizce dil programları sunmakta
ISE Ireland Dublin 1997 yılından beri faaliyet gösteren okul, yüksek eğitim standarlarına sahip.
ULearn Dublin İngilizce dil öğrenme hedefinize ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız herşeye sahip.

Dil Okulu Konaklama çözümleri

ELT olarak ön görüşmemizde öncelikle sizi tanıyoruz. Alışkanlıklarınız, kişilik özellikleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun konaklama seçeneklerini sunuyor; aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ya da paylaşımlı apart daireler seçeneklerini beraber değerlendiriyoruz.

İrlanda kampanyalı dil okulu fiyatları için tıklayınız

İrlanda Hakkında

İrlanda, Kuzeybatı Avrupa'da Birleşik Krallık'ın yanında yerleşmiş bir ada devletidir. İrlanda, 5 milyona yaklaşan nüfusa sahiptir ve bunun 1,8 milyonu başkent Dublin bölgesinde yaşamaktadır. İrlanda'nın resmi dilleri İngilizce ve İrlandacadır. İrlanda nüfusunun başta kentsel bölgelerde yaşayanlar olmak üzere % 97'si İngilizceyi tercih etmektedir. İrlanda, Avrupa para birimi bölgesinde İngilizce konuşulan tek ülkedir. Bundan dolayı Google, Facebook, Intel, Twitter, Microsoft ve LinkedIn gibi birçok uluslararası kuruluş Avrupa merkezleri olarak İrlanda'yı seçmişlerdir.

U2, James Joyce, The Script ve Colin Farrell gibi birçok sanatçı ve aktör İrlandalıdır.

İrlanda, sıcak ve misafirperver halkıyla ünlüdür. Ülke iki defa dünyanın en sıcakkanlı ülkesi (World's Friendliest Country) seçilmiştir.

Dublin'de Yaşam

Dublin, çoğunluğu Büyük Dublin Bölgesi'nde yaşayan 1,8 milyon nüfusuyla İrlanda'nın başkentidir. Şehir, Birleşik Krallığın 65 mil batısında yer almaktadır. İrlanda ile Birleşik Krallık arasındaki ulaşım havayoluyla yaklaşık 40 dakikadır. Dublin, Londra, Manchester ve Liverpool'a kısa bir uçuş mesafesindedir.

Dublin şehri, İrlanda'nın ekonomik, siyasi ve kültürel yaşamının merkezidir ve İrlanda Parlamentosu, Ulusal Spor Stadyumu ve konser alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarih ve gençlik enerjisinin bir arada bulunduğu Dublin, büyüleyici ve farklılıkları kucaklayan kozmopolit yapısıyla bir ortaçağ kentidir. Muhteşem müzeleri ve sanat galerileri Dublin'in uzun ve renkli geçmişini yansıtırken, eğlence merkezlerinden yükselen sesler geleneksel ve çağdaş yerleri çağrıştırmaktadır.

Öğrenciler, Dublin ve çevresinde görkemli müzelerden modern eğlence mekanlarına kadar birçok yeri keşfetme ve ziyaret etme olanağı bulacaklardır. Spor, tarih, sanat ya da edebiyata ilgi duyan, ya da tarihsel mirası izlemek, bir hayvanat bahçesi ziyaret etmek, bir kalede yemek yemek ya da Dublin'in birçok müzik ünlülerini takip etmek isteyen herkes için Dublin'de bir şey vardır.

Dublin'de gezilecek yerler?

Dublin, aralarında Guinness Mahzeni, Temple Bar, müzeler ve diğer yerlerin de bulunduğu sayısız turistik mekana sahiptir.

İrlanda Dil okullarına en çok hangi ülkelerden öğrenci geliyor?

İrlanda dil okulları Brezilya, Kolombiya, Venezüella, Tayland, Japonya, Kore, Rusya, Çin, Tayvan ve birçok Avrupa ülkesinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir.

Dil eğitimi programları, öğrencilerin interaktif ve eğlenceli bir öğrenme deneyimi edinmelerine olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Program, zorlayıcı olmasına rağmen, iş yükü öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılmalarına olanak sağlayabilmektedir.

İrlanda kampanyalı dil okulu fiyatları için tıklayınız

İrlanda dil okulları
İrlanda dil okulları
İrlanda dil okulu