İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyenler için son derece cazip bir seçenektir. Yüksek kaliteli eğitimleri, ekonomik fiyatları ve çeşitli etkinlikleri ile İrlanda dil okulları, akademik ve kişisel gelişim için birçok fırsat sunar. İrlanda’da İngilizce öğrenmek, unutulmaz bir deneyim ve yeni ufuklar açan bir yolculuktur.

Neden İrlanda Dil Okulları?

Ülke genelindeki dil okulları MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Bu nedenle İrlanda dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahiptir.

İrlanda dil okullarında ortalama sınıf mevcudu oldukça düşüktür. Öğretmenler, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabilmekte ve öğrenciler derslerde çok daha fazla pratik yapabilmektedir.

Kuzey Avrupa’da olmasından dolayı ülkemizden yaklaşık dört saatlik bir uçuş mesafesinde yer alan İrlanda, ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için ideal bir merkezdir.

Dublin, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapmasıyla bilinir. Apple, Google, Microsoft, Amazon, eBay, LinkedIn Dublin’de faaliyet gösteren şirketlerden sadece bir kaçıdır.

Sosyal ve ekonomik açıdan ileri, misafirperver ve zengin bir kültürel mirasa sahip olan İrlanda; dil eğitimi alırken çalışma imkanı sunan, eşsiz avantajlara sahip bir ülkedir.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizin için doğru tercihin İrlanda’da dil okulu olduğunu düşünüyorsanız, size en yakın ELT şubesini arayarak veya ziyaret ederek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize uygun dil okulu seçeneğinin sunulması ile başlayıp, vize danışmanlığı, gidiş süreci, eğitim dönemi ve dönüş zamanınıza kadar her adımda ELT kalitesi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ELT, İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye resmi temsilcisidir. İrlanda dil okullarının bulunduğu şehirleri sizin için listeledik:

Dublin’de dil eğitimi öğrencilerin oldukça uygun maliyetlerle eğitim alması ve 25 hafta üzeri programlara kayıt yaptıran öğr

Limerick, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere her türlü olanakları sağlayan bir lokasyondur. Dil eğitimi harici şehir

Cork, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için harika bir şehirdir. Cork dil okullarında eğitim ala

Galway, İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyenler için popüler bir destinasyondur. Şehir, uluslararası öğrencilere İngilizce

İrlanda'da İngilizce Kursu

Uzun dönem (25 Hafta ve üzeri) dil eğitimi alan öğrencilere İrlanda hükümeti yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu da dil eğitimi alırken hem okulda öğrendiklerinizi pratiğe dökme, hem de kendi harçlığınızı çıkarma şansı sağlamaktadır. Türkiye’ye döndüğünüzde CV’nizde hem İrlanda’da dil kursu hem de yurt dışında çalışma tecrübesine sahip olacaksınız.

Okul ve konaklama maliyetleriniz Amerika ve İngiltere gibi ülkelerden çok daha uyguna denk gelmektedir. Aynı zamanda uzun dönem giden öğrencilerdenseniz çalışarak kazandığınız ücretler ile bütçenizi çok daha rahatlatacaksınız.

Son dönemde popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okulları, diğer ülkelere nazaran çok daha düşük Türk öğrenci oranına sahiptir.

Size en uygun İngilizce dil eğitim programı İrlanda’da kesinlikle mevcut!

Okullarda sunulan Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, IELTS ve CAE gibi sınav hazırlık programları İrlanda’daki en popüler programlardandır.

Genel İngilizce programı, İrlanda’daki birçok dil okulunda hem sabah hem öğlen saatlerinde sunulmaktadır. Sabah erken kalkmayı sevmeyenlerdenseniz öğlen programları tam size göre olacaktır. Hem de sabah programından daha uygun fiyata!

Kelime ve gramer eksiğinizi fazla buluyorsanız haftalık 30 derse varan Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Amacınız daha çok sosyalleşmek ve pratik yapmak ise haftalık 20 derslik Genel İngilizce programları size istediğinizi elde etme şansı tanıyacaktır.

İrlanda dil okulları; Brezilya, Kolombiya, Venezüella, Tayland, Japonya, Kore, Rusya, Çin, Tayvan ve birçok Avrupa ülkesinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir.

Dil eğitimi programları, öğrencilerin interaktif ve eğlenceli bir öğrenme deneyimi edinmelerine olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Program, zorlayıcı olmasına rağmen, iş yükü öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılmalarına olanak sağlayabilmektedir.

İrlanda Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları

İrlanda dil okulları, yıl boyunca %30’lara varan indirimler sunan kampanyalar düzenlemektedirler. 25 hafta ve üzeri dil eğitimlerinde çalışma izni sunan İrlanda’da, konaklama dahil uzun süreli okul ücretleri yüksek indirimlerin ardından çok uygun fiyatlarla alınabilmektedir. Aşağıdaki görsele tıklayarak İrlanda dil eğitimi ücretlerini her okul için inceleyebilirsiniz.

İrlanda dil okulları

İrlanda Dil Eğitimi Vizesi

İrlanda dil eğitimi vizesi (C ve D tipi vizeleri) alabilmek için en az 15 saatlik bir dil eğitimi kursuna kayıt olmak gerekmektedir. C tipi vizesinin 90 günden daha az bir zaman için verildiğini ve çalışma izni de bulundurmadığını belirtmekte fayda var. D tipi vize ise 90 gün ve üzeri zamanlar için alınmakta olup kurs süresi 25 hafta ve üzeri ise bu vizeyle birlikte çalışma izni de alınabiliyor. Öğrenciler İrlanda’da dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışma iznine sahip oluyorlar. Oturum kartlarının çıkması ile birlikte öğrenciler iş buldukları an çalışmaya başlayabilmektedirler.

Vize için öncelikle kurs için istediğiniz kurumu tercih ettikten sonra kayıt formunu doldurarak imzalamanız gerekiyor. Danışmanınız da bu kayıt formunu ilgili kuruma yollayarak eğitim ücretini ödemek için faturayı kurumdan istiyor. Bu tahsilat işlemlerinden sonra gerekli belgeleri size sunuyor ve siz de bu belgeleri düzenliyorsunuz. Son adımda ise İrlanda dil eğitim vizesi başvurunuz yapılıyor.

Vize başvuru merkezleri Büyükelçilik tarafından belirlenen başvuru merkezlerinde yapılmaktadır (İzmir, Ankara, İstanbul gibi). Değerlendirme süresi ise genellikle 10-15 gün arasında oluyor.

Vize onaylandıktan sonra danışman tarafından okula bilgi veriliyor ve gerekli son düzenlemeler yapılıyor. Danışmanınız bu süreçte gerekli belgelerin neler olduğunu size anlatıyor ve orada ne gibi durumlarla karşılaşacağınıza dair bilgi veriyor. Bu bilgiler ve tavsiyeler dil eğitiminizin etkili, eğlenceli ve başarılı olmasını sağlıyor.

Vizenin üzerinde yazan tarihin, vizenin kullanım süresi olmadığını; İrlanda’ya gitmeniz gereken zaman aralığını gösterdiğini belirtmekte fayda var. C tipi vizesinde İrlanda’da bulunduğunuz tarihten itibaren gideceğiniz son gün; D tipinde ise oturum başvurusu son günü pasaporta damgalanacaktır.

İrlanda dil eğitim vizesi için gerekli evraklar farklılık gösterebiliyor. Bu konuda en doğru ve güncel bilgiyi danışmanınızdan almanız mümkün. Fakat öğrencilerden genel olarak şu evrakların istendiğini söyleyebiliriz:

 1. Vize başvuru formu
 2. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Vize bitiş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli pasaport
 5. İrlanda dil eğitimi programının ne kadar süreceğini ve konusunun ne olduğunu gösteren evraklar ve kuruma ödenen ücreti gösteren dekont
 6. Öğrenciler için öğrenci belgesi; okulunu tamamlamış olanlar için diploma veya geçici mezuniyet belgesi
 7. İmzalı sponsor yazısı, sponsorun son 6 aya ait banka hesap dökümleri (Başvuru sahibi ya da sponsorun 25 hafta ve üstü başvurularında hesaplarında en az 7000 Euro bulunması gerekmektedir.)
 8. Tapu kira sözleşmesi, araba ruhsatı fotokopileri
 9. İngilizce CV
 10. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. Başvuran kişi çalışıyor ve eğitim için izinliyse dönünce tekrar aynı iş yerine gideceğini gösteren belge (İngilizce olarak hazırlanmalı)
 12. Seyahat ve sağlık sigortası
 13. Uçak rezervasyonu
 14. 18 yaş altı çocuklar için ebeveynlerinden imzalı izin belgesi
 15. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge
 16. Evli kişiler için evlilik cüzdan fotokopisi

İrlanda'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

İrlanda’da dil eğitimi almanın avantajlarından en önemlisi kursa katılan öğrenciler için çalışma izni verilmesidir. 25 hafta ve üzeri kurslar için öğrencilere haftada 20 saatlik yarı zamanlı çalışma hakkı tanınıyor. Böylelikle öğrenci hem kişisel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor hem de İrlanda’da dil eğitimi alarak güzel bir fırsata sahip oluyor. Üstelik çalışma başına aldıkları saatlik ücretler de bir öğrenci için oldukça iyi rakamlardır. Öğrenciler genellikle cafeler, restoranlar, eğlence merkezleri, park vs alanlarda çalışabilmektedir.

Yarı zamanlı çalışmalarda öğrencilere saatlik ücret olarak ödeme yapılmaktadır. Öğrenciler, İrlanda dil eğitimi çalışma izinlerinde yaz tatili ve sömestr tatil aralıklarında tam zamanlı olarak çalışma imkanları bulabiliyor

İrlanda’nın genç nüfuslu olması, öğrencilere tanımış olduğu çalışma izinleri (tam ve yarı zamanlı) ve İngiltere’ye yakın olması, dünyada dil eğitimi açısından popüler olmasını sağlıyor.

İrlanda’da çalışma izni alabilmek için bazı gerekli şartlar vardır:

 • 25 hafta ve üzeri kursa katılmak gerekiyor. Çünkü İrlanda yetkilileri çalışma iznini bu kadar zamandan daha az eğitim için gelenlere vermemektedir.
 • Haftada en az 20 ders almaları gerekiyor. Öğrenciler, geriye kalan 20 saatlik zaman diliminde de yarı zamanlı olacak şekilde çalışabiliyor.
 • İrlanda dil eğitimi alacak olan öğrencilerin GNIB (Göçmenlik Bürosu)’ e kayıtlı olmaları gerekiyor. GNIB kart başvurusu için istenilen ücret ise 300 Euro’dur.
 • Öğrencilerin vergi kaydı için PPS numarası (Sosyal hizmet numarası) almaları gerekiyor.

İrlanda dil eğitimi çalışma izni olan öğrenciler çağrı merkezi, restoran, turizm, kafe, bar gibi çeşitli yerlerde çalışma imkânı bulabiliyor. Ancak iş bulma konusunda eğitim alınan yerler sadece yardımcı pozisyondadır. Buralarda doğrudan iş bulma imkanı pek yoktur.

İş sahibi olabilmek için öğrenciler de kendi fırsatlarını oluşturabilirler. Girişken yapıda olarak aynı zamanda iyi bir İngilizce ile kendi avantajlarını arttırabilirler. Sadece alanınızla ilgili bir iş değil farklı alanlarda da yarı zamanlı iş bulabilmeniz mümkündür.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda dil okulu fiyatları, eğitim süresine ve eğitim alınan şehre göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında bazı dil okulları dönemsel olarak fiyatlarda kampanyalar düzenlemektedir. Genel olarak İrlanda dil okulu ücretleri, 8 haftalık programlar için 1.000 Euro’dan, 12 haftalık programların 1.500 Euro’dan ve 25 haftalık programların 2.000 Euro’dan başladığını söyleyebiliriz. İrlanda dil okulları uygun fiyatlı olması sebebi ile öğrencileri kendine çekmektedir.

Ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Bu nedenle İrlanda dil okulu fiyatları, İngiltere ile karşılaştırıldığında çok daha uygundur. İrlanda, hem Türkiye hem de birçok Avrupa ülkesi tarafından dil eğitimi almak için tercih edilen bir ülkedir.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
EMERALD CULTURAL INSTITUTE (Dublin)
Eğitim
IELTS Kursu 680 2520 3480 4640 6960
Genel İngilizce (20) 680 2520 3480 4640 6960
Genel İngilizce (15) Öğleden Sonra 460 1720 2400 3200 4800
Yoğun İngilizce (26) 860 3200 4500 6000 9000
Konaklama
Aile Yanı ÇK-YP52020803120416062409360
Student Residence TK Oda Yemeksiz700280042005600840012600
Aile Yanı TK-YP570228034204560684010260
Diğer
Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100
Sağlık Sigortası 140 140 140 140 140 140
Ders Materyali 50 50 50 50 50 50
Sınav Ücreti - TIE Exam 120
Learner Protection 50 50 50
Konaklama Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100
ENGLISH PATH (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce Sabah 550 2080 3120 3840 5760
Yarı-Yoğun İngilizce Sabah 640 2400 3600 4480 6720
Genel İngilizce Öğlen 480 1800 2700 3280 4920
Yarı-Yoğun İngilizce Öğlen 570 2120 3180 3920 5880
IELTS Hazırlık - 20 Ders 520 2080
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP50020003000400060009000
Aile Yanı ÇK Oda YP*48019202880384057608640
Aile Yanı TK Oda FB53021203180424063609540
Aile Yanı ÇK Oda FB*51020403060408061209180
Diğer
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360
Banka Transfer Ek Ücreti 25 25 25 25 25 25
Ders Materyalleri 45 90 135 135 180 180
Diyet ve Helal Yemek Farkı 70 280 420 560 840 1260
Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
Konaklama Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
ISE IRELAND (CORK)
Eğitim
Genel İngilizce (15 Ders) 260 1000 1500 1920 2880 4320
Yarı Yoğun İngilizce (20 Ders) 360 1400 2100 2720 4080 6120
Konaklama
Aile Yanı ÇK YP **40016002400320048007200
Student Residence TK Self Catering52020803120416062409360
Student Residence ÇK Self Catering38015202280304045606840
Aile Yanı TK YP50020003000400060009000
Student Residence Paylaşımlı Oda Self Catering40016002400320048007200
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
Zorunlu Sınav Ücreti - IELTS 220
Kayıt Ücreti 80 80 80 80 80 80
Sağlık Sigortası 60 60 60 150 150 150
ISE IRELAND (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (15 Ders) 300 1160 1740 2240 3360 5040
IELTS Hazırlık (15 Ders) 340 1320 1980 2560 3840 5760
Yarı Yoğun İngilizce (20 Ders) 400 1560 2340 3040 4560 6840
Konaklama
Aile Yanı TK YP600240036004800720010800
Aile Yanı ÇK YP **50020003000400060009000
Student Residence Paylaşımlı Oda Self Catering40016002400320048007200
Student Residence TK Self Catering660264039605280792011880
Student Residence ÇK Self Catering50020003000400060009000
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
Kayıt Ücreti 80 80 80 80 80 80
Zorunlu Sınav Ücreti - IELTS 220
Sağlık Sigortası 60 60 60 150 150 150
ATC LANGUAGE SCHOOL (Bray)
Eğitim
Yoğun İngilizce 26 780 2960 4140 5200 7800 10980
Genel İngilizce 20 590 2200 3060 3680 5520 7560
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP590236035404720708010620
Aile Yanı ÇK Oda YP49019602940392058808820
Diğer
Zorunlu Sınav Ücreti 265 265 265 265 265
Ders Materyalleri 80 80 80 80 80 80
Konaklama Kayıt Ücreti 60 60 60 60 60 60
Kayıt Ücreti 60 60 60 60 60 60
ATC LANGUAGE SCHOOL (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce 20 630 2360 3300 4080 6120 7920
Yoğun İngilizce 26 820 3120 4440 5520 8280 11340
Konaklama
Paylaşımlı Apart TK Oda Summer (Self Cat.)790316047406320948014220
Aile Yanı TK Oda YP590236035404720708010620
Öğrenci Yurdu TK Oda (Self Cat.)790316047406320948014220
Aile Yanı ÇK Oda YP49019602940392058808820
Diğer
Ders Materyalleri 80 80 80 80 80 80
Kayıt Ücreti 60 60 60 60 60 60
Zorunlu Sınav Ücreti 265 265 265 265 265
Konaklama Kayıt Ücreti 60 60 60 60 60 60
Sağlık Sigortası 140 140 140 140
OXFORD HOUSE COLLEGE (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (09:00-12:15) 440 1640 2460 3040 4560
Yoğun IELTS Hazırlık (09:00-16:45) 640 2360 3540 4320 6480
IELTS Hazırlık (09:00-12:15) 440 1640 2460 3040 4560
Genel İngilizce (13:30-16:45) 370 1360 2040 2480 3720
Yoğun İngilizce (09:00-16:45) 640 2360 3540 4320 6480
Konaklama
Aile Yanı TK YP 620248037204960744011160
Aile Yanı ÇK YP 580232034804640696010440
Diğer
Kayıt Ücreti 110 110 110 110 110 110
Konaklama Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55
Sağlık Sigortası 155 155 155 155 155 155
Zorunlu Sınav Ücreti 235
Ders Materyalleri 35 35 50 50 50 50

Konaklama Seçenekleri

İrlanda’ya İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin büyük çoğunluğu İrlandalı aileler ile birlikte kalmayı tercih etmektedir. Aile yanı konaklama seçeneği ile hem İngilizce pratik yapacak hem de İrlanda kültürünü çok daha yakından tanıyacaksınız.

Aile yanı konaklamaya alternatif olarak dil okulları tarafından öğrencilere residence ve paylaşımlı öğrenci evi gibi farklı seçenekler de sunulmaktadır. Aynı okuldan öğrencilerle birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için uygun olan yurt seçenekleri okullar tarafından sıklıkla denetlenmektedir.

Konaklama ücretleri 50 Euro ile 250 Euro arasında değişmektedir.

ELT olarak ön görüşmemizde öncelikle sizi tanıyoruz. Alışkanlıklarınız, kişilik özellikleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun konaklama seçeneklerini sunuyor; aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ya da paylaşımlı apart daireler seçeneklerini beraber değerlendiriyoruz.

İrlanda Hakkında

İrlanda, Kuzeybatı Avrupa’da Birleşik Krallık’ın yanında yerleşmiş bir ada devletidir. İrlanda, 5 milyona yaklaşan nüfusa sahiptir ve bunun 1,8 milyonu başkent Dublin bölgesinde yaşamaktadır. İrlanda’nın resmi dilleri İngilizce ve İrlandacadır. İrlanda nüfusunun başta kentsel bölgelerde yaşayanlar olmak üzere % 97’si İngilizceyi tercih etmektedir. İrlanda, Avrupa para birimi bölgesinde İngilizce konuşulan tek ülkedir. Bundan dolayı Google, Facebook, Intel, Twitter, Microsoft ve LinkedIn gibi birçok uluslararası kuruluş Avrupa merkezleri olarak İrlanda’yı seçmişlerdir.

U2, James Joyce, The Script ve Colin Farrell gibi birçok sanatçı ve aktör İrlandalıdır.

İrlanda, sıcak ve misafirperver halkıyla ünlüdür. Ülke iki defa dünyanın en sıcakkanlı ülkesi (World’s Friendliest Country) seçilmiştir.

İrlanda'da Ulaşım

İrlanda’da ulaşım için fiyatlar farklılık göstermektedir. Dublin’de dil eğitimi alıyorsanız öğrenci kartı alarak ulaşım giderlerinizi en aza indirmeniz mümkündür. Neredeyse bütün öğrencilerin bu kartı kullandığını söyleyebiliriz. Bisiklet kullanımı da İrlanda’da ulaşım için sıklıkla tercih edilmektedir. Bisikletler birçok noktadan belirli bir ücret karşılığında alınıp kullanılabiliyor. Dileyen öğrenciler ise bisiklet kiralama seçeneklerini değerlendirebilir. Üstelik bazı okulların bisiklet kiralama seçenekleri de mevcuttur. Ancak ülkeyi ve şehri çok fazla tanımadığınız için özellikle ilk zamanlarda güvenliğinize daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Öğrenciler genellikle ilk haftalarda alışma sürecinde olduklarından konaklamadan okula ulaşmak için birçok yol denerler ancak alışma sürecinin sonunda en uygun bütçe ile en kısa yoldan ulaşımı mutlaka bulurlar. Bu sebeple ilk zamanlarda zorlanmanızın çok doğal olduğunu unutmayın.

Dublin'de Yaşam

Dublin, çoğunluğu Büyük Dublin Bölgesi’nde yaşayan 1,8 milyon nüfusuyla İrlanda’nın başkentidir. Şehir, Birleşik Krallığın 65 mil batısında yer almaktadır. İrlanda ile Birleşik Krallık arasındaki ulaşım havayoluyla yaklaşık 40 dakikadır. Dublin, Londra, Manchester ve Liverpool’a kısa bir uçuş mesafesindedir.

Dublin şehri, İrlanda’nın ekonomik, siyasi ve kültürel yaşamının merkezidir ve İrlanda Parlamentosu, Ulusal Spor Stadyumu ve konser alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarih ve gençlik enerjisinin bir arada bulunduğu Dublin, büyüleyici ve farklılıkları kucaklayan kozmopolit yapısıyla bir ortaçağ kentidir.

Muhteşem müzeleri ve sanat galerileri Dublin’in uzun ve renkli geçmişini yansıtırken, eğlence merkezlerinden yükselen sesler geleneksel ve çağdaş yerleri çağrıştırmaktadır.

Öğrenciler, Dublin ve çevresinde görkemli müzelerden modern eğlence mekanlarına kadar birçok yeri keşfetme ve ziyaret etme olanağı bulacaklardır. Spor, tarih, sanat ya da edebiyata ilgi duyan, ya da tarihsel mirası izlemek, bir hayvanat bahçesi ziyaret etmek, bir kalede yemek yemek ya da Dublin’in birçok müzik ünlülerini takip etmek isteyen herkes için Dublin’de bir şey vardır.

Dublin’de gezilecek yerler?
Dublin, aralarında Guinness Mahzeni, Temple Bar, müzeler ve diğer yerlerin de bulunduğu sayısız turistik mekana sahiptir.

İrlanda kampanyalı dil okulu fiyatları için tıklayınız

ELT ile unutulmaz bir deneyim yaşamak ister misiniz?

ELT; Dublin, Cork ve Limerick’te bulunan onlarca uluslararası ve butik okulun Türkiye temsilcisidir.

İrlanda’da dil eğitimi düşünüyorsanız bilgi formumuzu doldurarak veya size en yakın ELT şubesini arayarak ücretsiz bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize en uygun dil okulunun seçimi ile başlayıp, okul kaydı, konaklama yeri, vize danışmanlığı ile tüm süreci güvenle tamamlayabiliriz.

İrlanda dil okulları, hayatınıza iz bırakan bir etki yapacak, kariyerinize önemli katkılar sağlayacak. ELT ile İrlanda’da hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?

Sıkça Sorulan Sorular

25 hafta ve üzeri okul kaydı yaptıran öğrenciler, dil eğitimi süresince yarı zamanlı çalışma iznine sahip olmaktadır. Öğrencilere, eğitimlerini tamamladıktan sonraki 8 hafta süreyle de tam zamanlı çalışma iznine verilmektedir. Dil eğitimi alacak öğrencilere masraflarını çıkarma ve iş hayatında İngilizce pratik yapma şansı sunan İrlanda, avantajlı bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.
İrlanda dil okulu fiyatları, kurs süresi uzadıkça avantajlı hale gelmektedir. Dil okullarındaki haftalık ücretler akademik yıl programlarında haftalık 100 €'ya kadar inmektedir. Yıl boyunca öğrencilere sunulan %30'a varan kampanyalı fiyatlar için ELT Yurtdışı Eğitim ofisleri ile irtibata geçebilirsiniz.
İrlanda'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok kaliteli dil okulu bulunmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde hizmet veren Kaplan International ve EC English gibi zincir dil okullarını veya sadece İrlanda'da bulunan, yüksek standartlarda eğitim veren Emerald, Delfin, ISI Dublin, CES gibi dil okullarını tercih edebilirsiniz. Size en uygun dil okulunu ELT danışmanları ile bulabilirsiniz.
Hayır. ELT Yurtdışı Eğitim olarak tüm dil okulu programlarımızda olduğu gibi İrlanda dil okulu programımızda da danışmanlık hizmetimiz ÜCRETSİZDİR. Sizin için ideal dil okulunun bulunması, konaklama organizasyonu, vize danışmanlığı, gidiş öncesi oryantasyon ve programınız tamamlanana kadar alacağınız tüm destek sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır.
İrlanda'da dil okuluna gidecek öğrenciler kurs sürelerine göre kısa dönem veya uzun dönem öğrenci vizesi almaktadırlar. VFS Global resmi kurum aracılığı ile yapılan İrlanda vizesi başvuruları ortalama üç hafta sürmektedir. Kısa dönem dil eğitimi alacak öğrencilere maksimum üç ay süreli vize çıkmaktadır. Üç aydan daha uzun dil eğitimi alacak öğrenciler ise İrlanda'ya varışta oturum kartı başvurusu yapmaktadırlar. İşlemlerin detayları hakkında ELT danışmanları öğrencilerimizi gitmeden detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir.
Uygun fiyatlı ve güvenli bir seçenek olan aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama çeşitidir. Daha konforlu bir seçenek tercih eden öğrenciler ise okulların anlaşmalı olduğu yurtlarda kalmayı tercih edebilirler.