İRLANDA DİL OKULLARI

İrlanda dil okulları, son yıllarda İngilizce eğitimi için en popüler seçenekler arasında yer almakta. İrlanda, Avrupa’nın teknoloji üssü olması, doğal güzellikleri, yüksek yaşam seviyesi ve eğlence dolu şehirleriyle ön plana çıkıyor. Ülke genelinde Dublin ağırlıklı olmak üzere onlarca kaliteli ve akredite edilmiş dil okulu bulunuyor.

NEDEN İRLANDA DİL OKULLARI?

Ülke genelindeki tüm dil okulları MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Bu sebeple dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahip olmaktadır.

Kuzey Avrupa’da olmasından dolayı ülkemizden yaklaşık 4 saatlik bir uçuş mesafesinde yer alan İrlanda, ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için ideal bir merkezdir.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin büyük çoğunluğunun Avrupa merkezleri Dublin’de yer almaktadır. Apple, Google, Microsoft, Amazon, eBay, LinkedIn bu şirketlerden sadece bir kaçıdır.

İRLANDA'DA İNGİLİZCE

Sizin için doğru tercihin İrlanda’da dil okulu olduğunu düşünüyorsanız, size en yakın ELT şubesini arayarak veya ziyaret ederek kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize uygun dil okulu seçeneğinin sunulması ile başlayıp, vize danışmanlığı, gidiş süreci, eğitim dönemi ve dönüş zamanınıza kadar her adımda ELT kalitesi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ELT, İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye resmi temsilcisidir. İrlanda dil okullarının bulunduğu şehirleri sizin için listeledik:

Dublin’de dil eğitimi öğrencilerin oldukça uygun maliyetlerle eğitim alması ve 25 hafta üzeri programlara kayıt yaptıran öğr

Limerick, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere her türlü olanakları sağlayan bir lokasyondur. Dil eğitimi harici şehir

İRLANDA'DA İNGİLİZCE KURSU

Uzun dönem (25 Hafta ve üzeri) dil eğitimi alan öğrencilere İrlanda hükümeti yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu da dil eğitimi alırken hem okulda öğrendiklerinizi pratiğe dökme, hem de kendi harçlığınızı çıkarma şansı sağlamaktadır. Türkiye’ye döndüğünüzde CV’nizde hem İrlanda’da dil kursu hem de yurt dışında çalışma tecrübesine sahip olacaksınız.

Okul ve konaklama maliyetleriniz Amerika ve İngiltere gibi ülkelerden çok daha uyguna denk gelmektedir. Aynı zamanda uzun dönem giden öğrencilerdenseniz çalışarak kazandığınız ücretler ile bütçenizi çok daha rahatlatacaksınız.

Son dönemde popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okulları, diğer ülkelere nazaran çok daha düşük Türk öğrenci oranına sahiptir.

Size en uygun İngilizce dil eğitim programı İrlanda’da kesinlikle mevcut!

Okullarda sunulan Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, IELTS ve CAE gibi sınav hazırlık programları İrlanda’daki en popüler programlardandır.

Genel İngilizce programı, İrlanda’daki birçok dil okulunda hem sabah hem öğlen saatlerinde sunulmaktadır. Sabah erken kalkmayı sevmeyenlerdenseniz öğlen programları tam size göre olacaktır. Hem de sabah programından daha uygun fiyata!

Kelime ve gramer eksiğinizi fazla buluyorsanız haftalık 30 derse varan Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Amacınız daha çok sosyalleşmek ve pratik yapmak ise haftalık 20 derslik Genel İngilizce programları size istediğinizi elde etme şansı tanıyacaktır.

İrlanda dil okulları; Brezilya, Kolombiya, Venezüella, Tayland, Japonya, Kore, Rusya, Çin, Tayvan ve birçok Avrupa ülkesinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir.

Dil eğitimi programları, öğrencilerin interaktif ve eğlenceli bir öğrenme deneyimi edinmelerine olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Program, zorlayıcı olmasına rağmen, iş yükü öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılmalarına olanak sağlayabilmektedir.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

İrlanda’ya İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin büyük çoğunluğu İrlandalı aileler ile birlikte kalmayı tercih etmektedir. Aile yanı konaklama seçeneği ile hem İngilizce pratik yapacak hem de İrlanda kültürünü çok daha yakından tanıyacaksınız.

Aile yanı konaklamaya alternatif olarak dil okulları tarafından öğrencilere residence ve paylaşımlı öğrenci evi gibi farklı seçenekler de sunulmaktadır. Aynı okuldan öğrencilerle birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için uygun olan yurt seçenekleri okullar tarafından sıklıkla denetlenmektedir.

ELT olarak ön görüşmemizde öncelikle sizi tanıyoruz. Alışkanlıklarınız, kişilik özellikleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun konaklama seçeneklerini sunuyor; aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ya da paylaşımlı apart daireler seçeneklerini beraber değerlendiriyoruz.

İrlanda kampanyalı dil okulu fiyatları için tıklayınız

İRLANDA HAKKINDA

İrlanda, Kuzeybatı Avrupa’da Birleşik Krallık’ın yanında yerleşmiş bir ada devletidir. İrlanda, 5 milyona yaklaşan nüfusa sahiptir ve bunun 1,8 milyonu başkent Dublin bölgesinde yaşamaktadır. İrlanda’nın resmi dilleri İngilizce ve İrlandacadır. İrlanda nüfusunun başta kentsel bölgelerde yaşayanlar olmak üzere % 97’si İngilizceyi tercih etmektedir. İrlanda, Avrupa para birimi bölgesinde İngilizce konuşulan tek ülkedir. Bundan dolayı Google, Facebook, Intel, Twitter, Microsoft ve LinkedIn gibi birçok uluslararası kuruluş Avrupa merkezleri olarak İrlanda’yı seçmişlerdir.

U2, James Joyce, The Script ve Colin Farrell gibi birçok sanatçı ve aktör İrlandalıdır.

İrlanda, sıcak ve misafirperver halkıyla ünlüdür. Ülke iki defa dünyanın en sıcakkanlı ülkesi (World’s Friendliest Country) seçilmiştir.

DUBLİN'DE YAŞAM

Dublin, çoğunluğu Büyük Dublin Bölgesi’nde yaşayan 1,8 milyon nüfusuyla İrlanda’nın başkentidir. Şehir, Birleşik Krallığın 65 mil batısında yer almaktadır. İrlanda ile Birleşik Krallık arasındaki ulaşım havayoluyla yaklaşık 40 dakikadır. Dublin, Londra, Manchester ve Liverpool’a kısa bir uçuş mesafesindedir.

Dublin şehri, İrlanda’nın ekonomik, siyasi ve kültürel yaşamının merkezidir ve İrlanda Parlamentosu, Ulusal Spor Stadyumu ve konser alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarih ve gençlik enerjisinin bir arada bulunduğu Dublin, büyüleyici ve farklılıkları kucaklayan kozmopolit yapısıyla bir ortaçağ kentidir.

Muhteşem müzeleri ve sanat galerileri Dublin’in uzun ve renkli geçmişini yansıtırken, eğlence merkezlerinden yükselen sesler geleneksel ve çağdaş yerleri çağrıştırmaktadır.

Öğrenciler, Dublin ve çevresinde görkemli müzelerden modern eğlence mekanlarına kadar birçok yeri keşfetme ve ziyaret etme olanağı bulacaklardır. Spor, tarih, sanat ya da edebiyata ilgi duyan, ya da tarihsel mirası izlemek, bir hayvanat bahçesi ziyaret etmek, bir kalede yemek yemek ya da Dublin’in birçok müzik ünlülerini takip etmek isteyen herkes için Dublin’de bir şey vardır.

Dublin’de gezilecek yerler?
Dublin, aralarında Guinness Mahzeni, Temple Bar, müzeler ve diğer yerlerin de bulunduğu sayısız turistik mekana sahiptir.

İrlanda kampanyalı dil okulu fiyatları için tıklayınız

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank