İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları, son yıllarda İngilizce eğitimi için en popüler seçenekler arasındadır. İrlanda, Avrupa’nın teknoloji üssü olması, doğal güzellikleri, yüksek eğitim standartları ve eğlence dolu şehirleriyle ön plana çıkmakta. Ülke genelinde Dublin ağırlıklı olmak üzere onlarca kaliteli ve akredite dil okulu sizi bekliyor.

Neden İrlanda Dil Okulları?

Ülke genelindeki tüm dil okulları MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Bu nedenle İrlanda dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahiptir.

İrlanda dil okullarında ortalama sınıf mevcudu oldukça düşüktür. Bu da; öğretmenlerin, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabileceği ve öğrencilerin derslerde çok daha fazla pratik yapabileceği anlamına gelir.

Kuzey Avrupa’da olmasından dolayı ülkemizden yaklaşık dört saatlik bir uçuş mesafesinde yer alan İrlanda, ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için ideal bir merkezdir.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin büyük çoğunluğunun Avrupa merkezleri Dublin’de yer almaktadır. Apple, Google, Microsoft, Amazon, eBay, LinkedIn bu şirketlerden sadece bir kaçıdır.

Sosyal ve ekonomik açıdan ileri, misafirperver ve zengin bir kültürel mirasa sahip olan İrlanda; dil eğitimi alırken çalışma imkanı sunan, eşsiz avantajlara sahip bir ülkedir.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizin için doğru tercihin İrlanda’da dil okulu olduğunu düşünüyorsanız, size en yakın ELT şubesini arayarak veya ziyaret ederek kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize uygun dil okulu seçeneğinin sunulması ile başlayıp, vize danışmanlığı, gidiş süreci, eğitim dönemi ve dönüş zamanınıza kadar her adımda ELT kalitesi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ELT, İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye resmi temsilcisidir. İrlanda dil okullarının bulunduğu şehirleri sizin için listeledik:

Dublin’de dil eğitimi öğrencilerin oldukça uygun maliyetlerle eğitim alması ve 25 hafta üzeri programlara kayıt yaptıran öğr

Limerick, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere her türlü olanakları sağlayan bir lokasyondur. Dil eğitimi harici şehir

Cork, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için harika bir şehirdir. Cork dil okullarında eğitim ala

İrlanda'da İngilizce Kursu

Uzun dönem (25 Hafta ve üzeri) dil eğitimi alan öğrencilere İrlanda hükümeti yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu da dil eğitimi alırken hem okulda öğrendiklerinizi pratiğe dökme, hem de kendi harçlığınızı çıkarma şansı sağlamaktadır. Türkiye’ye döndüğünüzde CV’nizde hem İrlanda’da dil kursu hem de yurt dışında çalışma tecrübesine sahip olacaksınız.

Okul ve konaklama maliyetleriniz Amerika ve İngiltere gibi ülkelerden çok daha uyguna denk gelmektedir. Aynı zamanda uzun dönem giden öğrencilerdenseniz çalışarak kazandığınız ücretler ile bütçenizi çok daha rahatlatacaksınız.

Son dönemde popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okulları, diğer ülkelere nazaran çok daha düşük Türk öğrenci oranına sahiptir.

Size en uygun İngilizce dil eğitim programı İrlanda’da kesinlikle mevcut!

Okullarda sunulan Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, IELTS ve CAE gibi sınav hazırlık programları İrlanda’daki en popüler programlardandır.

Genel İngilizce programı, İrlanda’daki birçok dil okulunda hem sabah hem öğlen saatlerinde sunulmaktadır. Sabah erken kalkmayı sevmeyenlerdenseniz öğlen programları tam size göre olacaktır. Hem de sabah programından daha uygun fiyata!

Kelime ve gramer eksiğinizi fazla buluyorsanız haftalık 30 derse varan Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Amacınız daha çok sosyalleşmek ve pratik yapmak ise haftalık 20 derslik Genel İngilizce programları size istediğinizi elde etme şansı tanıyacaktır.

İrlanda dil okulları; Brezilya, Kolombiya, Venezüella, Tayland, Japonya, Kore, Rusya, Çin, Tayvan ve birçok Avrupa ülkesinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir.

Dil eğitimi programları, öğrencilerin interaktif ve eğlenceli bir öğrenme deneyimi edinmelerine olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Program, zorlayıcı olmasına rağmen, iş yükü öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılmalarına olanak sağlayabilmektedir.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Bu nedenle İrlanda dil okulu fiyatları, İngiltere ile karşılaştırıldığı zaman çok daha uygundur. İrlanda, hem Türkiye hem de birçok Avrupa ülkesi tarafından dil eğitimi almak için tercih edilen bir ülkedir.

İrlanda dil okulu fiyatları, eğitim süresine ve eğitim alınan şehre göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında bazı dil okulları dönemsel olarak fiyatlarda değişiklik yapmakta ve kampanyalar düzenlemektedir. Fakat genel olarak İrlanda’da dil eğitimi için 8 haftalık programların 1000 Euro’dan, 12 haftalık programların 1500 Euro’dan ve 25 haftalık programların 2000 Euro’dan başladığını söyleyebiliriz. İrlanda dil okulları uygun fiyatlı olması sebebi ile öğrencileri kendine çekmektedir.

İrlanda Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları

İrlanda dil okulları, yıl boyunca %30’lara varan indirimler sunan kampanyalar düzenlemektedirler. 25 hafta ve üzeri dil eğitimlerinde çalışma izni sunan İrlanda’da, konaklama dahil uzun süreli okul ücretleri yüksek indirimlerin ardından çok uygun fiyatlarla alınabilmektedir. Aşağıdaki görsele tıklayarak İrlanda dil eğitimi ücretlerini her okul için inceleyebilirsiniz.

İrlanda dil okulları

İrlanda Dil Eğitimi Vizesi

İrlanda dil eğitimi vizesi (C ve D tipi vizeleri) alabilmek için en az 15 saatlik bir dil eğitimi kursuna kayıt olmak gerekmektedir. C tipi vizesinin 90 günden daha az bir zaman için verildiğini ve çalışma izni de bulundurmadığını belirtmekte fayda var. D tipi vize ise 90 gün ve üzeri zamanlar için alınmakta olup kurs süresi 25 hafta ve üzeri ise bu vizeyle birlikte çalışma izni de alınabiliyor. Öğrenciler İrlanda’da dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışma iznine sahip oluyorlar. Oturum kartlarının çıkması ile birlikte öğrenciler iş buldukları an çalışmaya başlayabilmektedirler.

Vize için öncelikle kurs için istediğiniz kurumu tercih ettikten sonra kayıt formunu doldurarak imzalamanız gerekiyor. Danışmanınız da bu kayıt formunu ilgili kuruma yollayarak eğitim ücretini ödemek için faturayı kurumdan istiyor. Bu tahsilat işlemlerinden sonra gerekli belgeleri size sunuyor ve siz de bu belgeleri düzenliyorsunuz. Son adımda ise İrlanda dil eğitim vizesi başvurunuz yapılıyor.

Vize başvuru merkezleri Büyükelçilik tarafından belirlenen başvuru merkezlerinde yapılmaktadır (İzmir, Ankara, İstanbul gibi). Değerlendirme süresi ise genellikle 10-15 gün arasında oluyor.

Vize onaylandıktan sonra danışman tarafından okula bilgi veriliyor ve gerekli son düzenlemeler yapılıyor. Danışmanınız bu süreçte gerekli belgelerin neler olduğunu size anlatıyor ve orada ne gibi durumlarla karşılaşacağınıza dair bilgi veriyor. Bu bilgiler ve tavsiyeler dil eğitiminizin etkili, eğlenceli ve başarılı olmasını sağlıyor.

Vizenin üzerinde yazan tarihin, vizenin kullanım süresi olmadığını; İrlanda’ya gitmeniz gereken zaman aralığını gösterdiğini belirtmekte fayda var. C tipi vizesinde İrlanda’da bulunduğunuz tarihten itibaren gideceğiniz son gün; D tipinde ise oturum başvurusu son günü pasaporta damgalanacaktır.

İrlanda dil eğitim vizesi için gerekli evraklar farklılık gösterebiliyor. Bu konuda en doğru ve güncel bilgiyi danışmanınızdan almanız mümkün. Fakat öğrencilerden genel olarak şu evrakların istendiğini söyleyebiliriz:

 1. Vize başvuru formu
 2. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Vize bitiş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli pasaport
 5. İrlanda dil eğitimi programının ne kadar süreceğini ve konusunun ne olduğunu gösteren evraklar ve kuruma ödenen ücreti gösteren dekont
 6. Öğrenciler için öğrenci belgesi; okulunu tamamlamış olanlar için diploma veya geçici mezuniyet belgesi
 7. İmzalı sponsor yazısı, sponsorun son 6 aya ait banka hesap dökümleri (Başvuru sahibi ya da sponsorun 25 hafta ve üstü başvurularında hesaplarında en az 7000 Euro bulunması gerekmektedir.)
 8. Tapu kira sözleşmesi, araba ruhsatı fotokopileri
 9. İngilizce CV
 10. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. Başvuran kişi çalışıyor ve eğitim için izinliyse dönünce tekrar aynı iş yerine gideceğini gösteren belge (İngilizce olarak hazırlanmalı)
 12. Seyahat ve sağlık sigortası
 13. Uçak rezervasyonu
 14. 18 yaş altı çocuklar için ebeveynlerinden imzalı izin belgesi
 15. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge
 16. Evli kişiler için evlilik cüzdan fotokopisi

İrlanda'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

İrlanda’da dil eğitimi almanın avantajlarından en önemlisi kursa katılan öğrenciler için çalışma izni verilmesidir. 25 hafta ve üzeri kurslar için öğrencilere haftada 20 saatlik yarı zamanlı çalışma hakkı tanınıyor. Böylelikle öğrenci hem kişisel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor hem de İrlanda’da dil eğitimi alarak güzel bir fırsata sahip oluyor. Üstelik çalışma başına aldıkları saatlik ücretler de bir öğrenci için oldukça iyi rakamlardır. Öğrenciler genellikle cafeler, restoranlar, eğlence merkezleri, park vs alanlarda çalışabilmektedir.

Yarı zamanlı çalışmalarda öğrencilere saatlik ücret olarak ödeme yapılmaktadır. Öğrenciler, İrlanda dil eğitimi çalışma izinlerinde yaz tatili ve sömestr tatil aralıklarında tam zamanlı olarak çalışma imkanları bulabiliyor

İrlanda’nın genç nüfuslu olması, öğrencilere tanımış olduğu çalışma izinleri (tam ve yarı zamanlı) ve İngiltere’ye yakın olması, dünyada dil eğitimi açısından popüler olmasını sağlıyor.

İrlanda’da çalışma izni alabilmek için bazı gerekli şartlar vardır:

 • 25 hafta ve üzeri kursa katılmak gerekiyor. Çünkü İrlanda yetkilileri çalışma iznini bu kadar zamandan daha az eğitim için gelenlere vermemektedir.
 • Haftada en az 20 ders almaları gerekiyor. Öğrenciler, geriye kalan 20 saatlik zaman diliminde de yarı zamanlı olacak şekilde çalışabiliyor.
 • İrlanda dil eğitimi alacak olan öğrencilerin GNIB (Göçmenlik Bürosu)’ e kayıtlı olmaları gerekiyor. GNIB kart başvurusu için istenilen ücret ise 300 Euro’dur.
 • Öğrencilerin vergi kaydı için PPS numarası (Sosyal hizmet numarası) almaları gerekiyor.

İrlanda dil eğitimi çalışma izni olan öğrenciler çağrı merkezi, restoran, turizm, kafe, bar gibi çeşitli yerlerde çalışma imkânı bulabiliyor. Ancak iş bulma konusunda eğitim alınan yerler sadece yardımcı pozisyondadır. Buralarda doğrudan iş bulma imkanı pek yoktur.

İş sahibi olabilmek için öğrenciler de kendi fırsatlarını oluşturabilirler. Girişken yapıda olarak aynı zamanda iyi bir İngilizce ile kendi avantajlarını arttırabilirler. Sadece alanınızla ilgili bir iş değil farklı alanlarda da yarı zamanlı iş bulabilmeniz mümkündür.

Konaklama Seçenekleri

İrlanda’ya İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin büyük çoğunluğu İrlandalı aileler ile birlikte kalmayı tercih etmektedir. Aile yanı konaklama seçeneği ile hem İngilizce pratik yapacak hem de İrlanda kültürünü çok daha yakından tanıyacaksınız.

Aile yanı konaklamaya alternatif olarak dil okulları tarafından öğrencilere residence ve paylaşımlı öğrenci evi gibi farklı seçenekler de sunulmaktadır. Aynı okuldan öğrencilerle birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için uygun olan yurt seçenekleri okullar tarafından sıklıkla denetlenmektedir.

Konaklama ücretleri 50 Euro ile 250 Euro arasında değişmektedir.

ELT olarak ön görüşmemizde öncelikle sizi tanıyoruz. Alışkanlıklarınız, kişilik özellikleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun konaklama seçeneklerini sunuyor; aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ya da paylaşımlı apart daireler seçeneklerini beraber değerlendiriyoruz.

İrlanda dil okulları

İrlanda Hakkında

İrlanda, Kuzeybatı Avrupa’da Birleşik Krallık’ın yanında yerleşmiş bir ada devletidir. İrlanda, 5 milyona yaklaşan nüfusa sahiptir ve bunun 1,8 milyonu başkent Dublin bölgesinde yaşamaktadır. İrlanda’nın resmi dilleri İngilizce ve İrlandacadır. İrlanda nüfusunun başta kentsel bölgelerde yaşayanlar olmak üzere % 97’si İngilizceyi tercih etmektedir. İrlanda, Avrupa para birimi bölgesinde İngilizce konuşulan tek ülkedir. Bundan dolayı Google, Facebook, Intel, Twitter, Microsoft ve LinkedIn gibi birçok uluslararası kuruluş Avrupa merkezleri olarak İrlanda’yı seçmişlerdir.

U2, James Joyce, The Script ve Colin Farrell gibi birçok sanatçı ve aktör İrlandalıdır.

İrlanda, sıcak ve misafirperver halkıyla ünlüdür. Ülke iki defa dünyanın en sıcakkanlı ülkesi (World’s Friendliest Country) seçilmiştir.

İrlanda'da Ulaşım

İrlanda’da ulaşım için fiyatlar farklılık göstermektedir. Dublin’de dil eğitimi alıyorsanız öğrenci kartı alarak ulaşım giderlerinizi en aza indirmeniz mümkündür. Neredeyse bütün öğrencilerin bu kartı kullandığını söyleyebiliriz. Bisiklet kullanımı da İrlanda’da ulaşım için sıklıkla tercih edilmektedir. Bisikletler birçok noktadan belirli bir ücret karşılığında alınıp kullanılabiliyor. Dileyen öğrenciler ise bisiklet kiralama seçeneklerini değerlendirebilir. Üstelik bazı okulların bisiklet kiralama seçenekleri de mevcuttur. Ancak ülkeyi ve şehri çok fazla tanımadığınız için özellikle ilk zamanlarda güvenliğinize daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Öğrenciler genellikle ilk haftalarda alışma sürecinde olduklarından konaklamadan okula ulaşmak için birçok yol denerler ancak alışma sürecinin sonunda en uygun bütçe ile en kısa yoldan ulaşımı mutlaka bulurlar. Bu sebeple ilk zamanlarda zorlanmanızın çok doğal olduğunu unutmayın.

Dublin'de Yaşam

Dublin, çoğunluğu Büyük Dublin Bölgesi’nde yaşayan 1,8 milyon nüfusuyla İrlanda’nın başkentidir. Şehir, Birleşik Krallığın 65 mil batısında yer almaktadır. İrlanda ile Birleşik Krallık arasındaki ulaşım havayoluyla yaklaşık 40 dakikadır. Dublin, Londra, Manchester ve Liverpool’a kısa bir uçuş mesafesindedir.

Dublin şehri, İrlanda’nın ekonomik, siyasi ve kültürel yaşamının merkezidir ve İrlanda Parlamentosu, Ulusal Spor Stadyumu ve konser alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarih ve gençlik enerjisinin bir arada bulunduğu Dublin, büyüleyici ve farklılıkları kucaklayan kozmopolit yapısıyla bir ortaçağ kentidir.

Muhteşem müzeleri ve sanat galerileri Dublin’in uzun ve renkli geçmişini yansıtırken, eğlence merkezlerinden yükselen sesler geleneksel ve çağdaş yerleri çağrıştırmaktadır.

Öğrenciler, Dublin ve çevresinde görkemli müzelerden modern eğlence mekanlarına kadar birçok yeri keşfetme ve ziyaret etme olanağı bulacaklardır. Spor, tarih, sanat ya da edebiyata ilgi duyan, ya da tarihsel mirası izlemek, bir hayvanat bahçesi ziyaret etmek, bir kalede yemek yemek ya da Dublin’in birçok müzik ünlülerini takip etmek isteyen herkes için Dublin’de bir şey vardır.

Dublin’de gezilecek yerler?
Dublin, aralarında Guinness Mahzeni, Temple Bar, müzeler ve diğer yerlerin de bulunduğu sayısız turistik mekana sahiptir.

İrlanda kampanyalı dil okulu fiyatları için tıklayınız

ELT ile unutulmaz bir deneyim yaşamak ister misiniz?

ELT; Dublin, Cork ve Limerick’te bulunan onlarca uluslararası ve butik okulun Türkiye temsilcisidir.

İrlanda’da dil eğitimi düşünüyorsanız bilgi formumuzu doldurarak veya size en yakın ELT şubesini arayarak ücretsiz bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize en uygun dil okulunun seçimi ile başlayıp, okul kaydı, konaklama yeri, vize danışmanlığı ile tüm süreci güvenle tamamlayabiliriz.

İrlanda dil okulları, hayatınıza iz bırakan bir etki yapacak, kariyerinize önemli katkılar sağlayacak. ELT ile İrlanda’da hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?

Sıkça Sorulan Sorular

25 hafta ve üzeri okul kaydı yaptıran öğrenciler, dil eğitimi süresince yarı zamanlı çalışma iznine sahip olmaktadır. Öğrencilere, eğitimlerini tamamladıktan sonraki 8 hafta süreyle de tam zamanlı çalışma iznine verilmektedir. Dil eğitimi alacak öğrencilere masraflarını çıkarma ve iş hayatında İngilizce pratik yapma şansı sunan İrlanda, avantajlı bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.
İrlanda dil okulu fiyatları, kurs süresi uzadıkça avantajlı hale gelmektedir. Dil okullarındaki haftalık ücretler akademik yıl programlarında haftalık 100 €'ya kadar inmektedir. Yıl boyunca öğrencilere sunulan %30'a varan kampanyalı fiyatlar için ELT Yurtdışı Eğitim ofisleri ile irtibata geçebilirsiniz.
İrlanda'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok kaliteli dil okulu bulunmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde hizmet veren Kaplan International ve EC English gibi zincir dil okullarını veya sadece İrlanda'da bulunan, yüksek standartlarda eğitim veren Emerald, Delfin, ISI Dublin, CES gibi dil okullarını tercih edebilirsiniz. Size en uygun dil okulunu ELT danışmanları ile bulabilirsiniz.
Hayır. ELT Yurtdışı Eğitim olarak tüm dil okulu programlarımızda olduğu gibi İrlanda dil okulu programımızda da danışmanlık hizmetimiz ÜCRETSİZDİR. Sizin için ideal dil okulunun bulunması, konaklama organizasyonu, vize danışmanlığı, gidiş öncesi oryantasyon ve programınız tamamlanana kadar alacağınız tüm destek sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır.
İrlanda'da dil okuluna gidecek öğrenciler kurs sürelerine göre kısa dönem veya uzun dönem öğrenci vizesi almaktadırlar. VFS Global resmi kurum aracılığı ile yapılan İrlanda vizesi başvuruları ortalama üç hafta sürmektedir. Kısa dönem dil eğitimi alacak öğrencilere maksimum üç ay süreli vize çıkmaktadır. Üç aydan daha uzun dil eğitimi alacak öğrenciler ise İrlanda'ya varışta oturum kartı başvurusu yapmaktadırlar. İşlemlerin detayları hakkında ELT danışmanları öğrencilerimizi gitmeden detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir.
Uygun fiyatlı ve güvenli bir seçenek olan aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama çeşitidir. Daha konforlu bir seçenek tercih eden öğrenciler ise okulların anlaşmalı olduğu yurtlarda kalmayı tercih edebilirler.