İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları, yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için oldukça çekici bir seçenektir. Yüksek eğitim kalitesi, ekonomik dil okulu fiyatları ve okullar tarafından düzenlenen etkinlikler, hem akademik hem de kişisel gelişim için birçok fırsat sunar. İrlanda’da İngilizce dil eğitimi, unutulmaz bir deneyim ve yeni ufuklar açıcı bir yolculuktur.

Neden İrlanda Dil Okulları?

Ülke genelindeki dil okulları MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Bu nedenle İrlanda dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahiptir.

İrlanda dil okullarında ortalama sınıf mevcudu oldukça düşüktür. Öğretmenler, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabilmekte ve öğrenciler derslerde çok daha fazla pratik yapabilmektedir.

Kuzey Avrupa’da olmasından dolayı ülkemizden yaklaşık dört saatlik bir uçuş mesafesinde yer alan İrlanda, ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için ideal bir merkezdir.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin büyük çoğunluğunun Avrupa merkezleri Dublin’de yer almaktadır. Apple, Google, Microsoft, Amazon, eBay, LinkedIn bu şirketlerden sadece bir kaçıdır.

Sosyal ve ekonomik açıdan ileri, misafirperver ve zengin bir kültürel mirasa sahip olan İrlanda; dil eğitimi alırken çalışma imkanı sunan, eşsiz avantajlara sahip bir ülkedir.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizin için doğru tercihin İrlanda’da dil okulu olduğunu düşünüyorsanız, size en yakın ELT şubesini arayarak veya ziyaret ederek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize uygun dil okulu seçeneğinin sunulması ile başlayıp, vize danışmanlığı, gidiş süreci, eğitim dönemi ve dönüş zamanınıza kadar her adımda ELT kalitesi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ELT, İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye resmi temsilcisidir. İrlanda dil okullarının bulunduğu şehirleri sizin için listeledik:

Dublin’de dil eğitimi öğrencilerin oldukça uygun maliyetlerle eğitim alması ve 25 hafta üzeri programlara kayıt yaptıran öğr

Limerick, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere her türlü olanakları sağlayan bir lokasyondur. Dil eğitimi harici şehir

Cork, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için harika bir şehirdir. Cork dil okullarında eğitim ala

Galway, İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyenler için popüler bir destinasyondur. Şehir, uluslararası öğrencilere İngilizce

İrlanda'da İngilizce Kursu

Uzun dönem (25 Hafta ve üzeri) dil eğitimi alan öğrencilere İrlanda hükümeti yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu da dil eğitimi alırken hem okulda öğrendiklerinizi pratiğe dökme, hem de kendi harçlığınızı çıkarma şansı sağlamaktadır. Türkiye’ye döndüğünüzde CV’nizde hem İrlanda’da dil kursu hem de yurt dışında çalışma tecrübesine sahip olacaksınız.

Okul ve konaklama maliyetleriniz Amerika ve İngiltere gibi ülkelerden çok daha uyguna denk gelmektedir. Aynı zamanda uzun dönem giden öğrencilerdenseniz çalışarak kazandığınız ücretler ile bütçenizi çok daha rahatlatacaksınız.

Son dönemde popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okulları, diğer ülkelere nazaran çok daha düşük Türk öğrenci oranına sahiptir.

Size en uygun İngilizce dil eğitim programı İrlanda’da kesinlikle mevcut!

Okullarda sunulan Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, IELTS ve CAE gibi sınav hazırlık programları İrlanda’daki en popüler programlardandır.

Genel İngilizce programı, İrlanda’daki birçok dil okulunda hem sabah hem öğlen saatlerinde sunulmaktadır. Sabah erken kalkmayı sevmeyenlerdenseniz öğlen programları tam size göre olacaktır. Hem de sabah programından daha uygun fiyata!

Kelime ve gramer eksiğinizi fazla buluyorsanız haftalık 30 derse varan Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Amacınız daha çok sosyalleşmek ve pratik yapmak ise haftalık 20 derslik Genel İngilizce programları size istediğinizi elde etme şansı tanıyacaktır.

İrlanda dil okulları; Brezilya, Kolombiya, Venezüella, Tayland, Japonya, Kore, Rusya, Çin, Tayvan ve birçok Avrupa ülkesinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir.

Dil eğitimi programları, öğrencilerin interaktif ve eğlenceli bir öğrenme deneyimi edinmelerine olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Program, zorlayıcı olmasına rağmen, iş yükü öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılmalarına olanak sağlayabilmektedir.

İrlanda Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları

İrlanda dil okulları, yıl boyunca %30’lara varan indirimler sunan kampanyalar düzenlemektedirler. 25 hafta ve üzeri dil eğitimlerinde çalışma izni sunan İrlanda’da, konaklama dahil uzun süreli okul ücretleri yüksek indirimlerin ardından çok uygun fiyatlarla alınabilmektedir. Aşağıdaki görsele tıklayarak İrlanda dil eğitimi ücretlerini her okul için inceleyebilirsiniz.

İrlanda dil okulları

İrlanda Dil Eğitimi Vizesi

İrlanda dil eğitimi vizesi (C ve D tipi vizeleri) alabilmek için en az 15 saatlik bir dil eğitimi kursuna kayıt olmak gerekmektedir. C tipi vizesinin 90 günden daha az bir zaman için verildiğini ve çalışma izni de bulundurmadığını belirtmekte fayda var. D tipi vize ise 90 gün ve üzeri zamanlar için alınmakta olup kurs süresi 25 hafta ve üzeri ise bu vizeyle birlikte çalışma izni de alınabiliyor. Öğrenciler İrlanda’da dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışma iznine sahip oluyorlar. Oturum kartlarının çıkması ile birlikte öğrenciler iş buldukları an çalışmaya başlayabilmektedirler.

Vize için öncelikle kurs için istediğiniz kurumu tercih ettikten sonra kayıt formunu doldurarak imzalamanız gerekiyor. Danışmanınız da bu kayıt formunu ilgili kuruma yollayarak eğitim ücretini ödemek için faturayı kurumdan istiyor. Bu tahsilat işlemlerinden sonra gerekli belgeleri size sunuyor ve siz de bu belgeleri düzenliyorsunuz. Son adımda ise İrlanda dil eğitim vizesi başvurunuz yapılıyor.

Vize başvuru merkezleri Büyükelçilik tarafından belirlenen başvuru merkezlerinde yapılmaktadır (İzmir, Ankara, İstanbul gibi). Değerlendirme süresi ise genellikle 10-15 gün arasında oluyor.

Vize onaylandıktan sonra danışman tarafından okula bilgi veriliyor ve gerekli son düzenlemeler yapılıyor. Danışmanınız bu süreçte gerekli belgelerin neler olduğunu size anlatıyor ve orada ne gibi durumlarla karşılaşacağınıza dair bilgi veriyor. Bu bilgiler ve tavsiyeler dil eğitiminizin etkili, eğlenceli ve başarılı olmasını sağlıyor.

Vizenin üzerinde yazan tarihin, vizenin kullanım süresi olmadığını; İrlanda’ya gitmeniz gereken zaman aralığını gösterdiğini belirtmekte fayda var. C tipi vizesinde İrlanda’da bulunduğunuz tarihten itibaren gideceğiniz son gün; D tipinde ise oturum başvurusu son günü pasaporta damgalanacaktır.

İrlanda dil eğitim vizesi için gerekli evraklar farklılık gösterebiliyor. Bu konuda en doğru ve güncel bilgiyi danışmanınızdan almanız mümkün. Fakat öğrencilerden genel olarak şu evrakların istendiğini söyleyebiliriz:

 1. Vize başvuru formu
 2. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Vize bitiş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli pasaport
 5. İrlanda dil eğitimi programının ne kadar süreceğini ve konusunun ne olduğunu gösteren evraklar ve kuruma ödenen ücreti gösteren dekont
 6. Öğrenciler için öğrenci belgesi; okulunu tamamlamış olanlar için diploma veya geçici mezuniyet belgesi
 7. İmzalı sponsor yazısı, sponsorun son 6 aya ait banka hesap dökümleri (Başvuru sahibi ya da sponsorun 25 hafta ve üstü başvurularında hesaplarında en az 7000 Euro bulunması gerekmektedir.)
 8. Tapu kira sözleşmesi, araba ruhsatı fotokopileri
 9. İngilizce CV
 10. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. Başvuran kişi çalışıyor ve eğitim için izinliyse dönünce tekrar aynı iş yerine gideceğini gösteren belge (İngilizce olarak hazırlanmalı)
 12. Seyahat ve sağlık sigortası
 13. Uçak rezervasyonu
 14. 18 yaş altı çocuklar için ebeveynlerinden imzalı izin belgesi
 15. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge
 16. Evli kişiler için evlilik cüzdan fotokopisi

İrlanda'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

İrlanda’da dil eğitimi almanın avantajlarından en önemlisi kursa katılan öğrenciler için çalışma izni verilmesidir. 25 hafta ve üzeri kurslar için öğrencilere haftada 20 saatlik yarı zamanlı çalışma hakkı tanınıyor. Böylelikle öğrenci hem kişisel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor hem de İrlanda’da dil eğitimi alarak güzel bir fırsata sahip oluyor. Üstelik çalışma başına aldıkları saatlik ücretler de bir öğrenci için oldukça iyi rakamlardır. Öğrenciler genellikle cafeler, restoranlar, eğlence merkezleri, park vs alanlarda çalışabilmektedir.

Yarı zamanlı çalışmalarda öğrencilere saatlik ücret olarak ödeme yapılmaktadır. Öğrenciler, İrlanda dil eğitimi çalışma izinlerinde yaz tatili ve sömestr tatil aralıklarında tam zamanlı olarak çalışma imkanları bulabiliyor

İrlanda’nın genç nüfuslu olması, öğrencilere tanımış olduğu çalışma izinleri (tam ve yarı zamanlı) ve İngiltere’ye yakın olması, dünyada dil eğitimi açısından popüler olmasını sağlıyor.

İrlanda’da çalışma izni alabilmek için bazı gerekli şartlar vardır:

 • 25 hafta ve üzeri kursa katılmak gerekiyor. Çünkü İrlanda yetkilileri çalışma iznini bu kadar zamandan daha az eğitim için gelenlere vermemektedir.
 • Haftada en az 20 ders almaları gerekiyor. Öğrenciler, geriye kalan 20 saatlik zaman diliminde de yarı zamanlı olacak şekilde çalışabiliyor.
 • İrlanda dil eğitimi alacak olan öğrencilerin GNIB (Göçmenlik Bürosu)’ e kayıtlı olmaları gerekiyor. GNIB kart başvurusu için istenilen ücret ise 300 Euro’dur.
 • Öğrencilerin vergi kaydı için PPS numarası (Sosyal hizmet numarası) almaları gerekiyor.

İrlanda dil eğitimi çalışma izni olan öğrenciler çağrı merkezi, restoran, turizm, kafe, bar gibi çeşitli yerlerde çalışma imkânı bulabiliyor. Ancak iş bulma konusunda eğitim alınan yerler sadece yardımcı pozisyondadır. Buralarda doğrudan iş bulma imkanı pek yoktur.

İş sahibi olabilmek için öğrenciler de kendi fırsatlarını oluşturabilirler. Girişken yapıda olarak aynı zamanda iyi bir İngilizce ile kendi avantajlarını arttırabilirler. Sadece alanınızla ilgili bir iş değil farklı alanlarda da yarı zamanlı iş bulabilmeniz mümkündür.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda dil okulu fiyatları, eğitim süresine ve eğitim alınan şehre göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında bazı dil okulları dönemsel olarak fiyatlarda kampanyalar düzenlemektedir. Genel olarak İrlanda dil okulu ücretleri, 8 haftalık programlar için 1.000 Euro’dan, 12 haftalık programların 1.500 Euro’dan ve 25 haftalık programların 2.000 Euro’dan başladığını söyleyebiliriz. İrlanda dil okulları uygun fiyatlı olması sebebi ile öğrencileri kendine çekmektedir.

Ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Bu nedenle İrlanda dil okulu fiyatları, İngiltere ile karşılaştırıldığında çok daha uygundur. İrlanda, hem Türkiye hem de birçok Avrupa ülkesi tarafından dil eğitimi almak için tercih edilen bir ülkedir.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
CES (Dublin)
Eğitim
Ielts Hazırlık (20) 638 2288 3108 4144 5688 8136
Yoğun İngilizce (26) 616 2320 3336 4448 5184 7488
Ielts Hazırlık Yoğun 770 2904 4164 5552 7392 10692
Genel İngilizce 512 1832 2484 3312 3984 5688
Konaklama
Crestfield House ÇK Oda *49019602940392058808820
Rathmines Residence Yarım Pansiyon TK Oda700280042005600840012600
LIV Dublin Res. TK Oda - Özel Banyolu700280042005600840012600
Aile Yanı TK Oda YP51020403060408061209180
Crestfield House TK Oda55022003300440066009900
Diğer
Zorunlu Sınav Ücreti 205
Konaklama Kayıt Ücreti 85 85 85 85 85 85
Kayıt Ücreti 85 85 85 85 85 85
Sigorta 120 120 120 120 120 120
Ders Materyal Ücreti 45 45 45 45 45 45
BERLITZ (Dublin)
Eğitim
Yoğun İngilizce (20) 500 1800 2700 3200 4800 6480
Genel İngilizce (15) Öğlen 340 1240 1860 2160 3240 4500
Genel İngilizce (15) Sabah 380 1360 2040 2400 3600 4860
Süper Yoğun İngilizce (30) 620 2400 3600 4640 6960 10080
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP50020003000400060009000
Paylaşımlı Apart ÇK* Oda (Self Cat.)49019602940392058808820
Aile Yanı ÇK Oda YP40016002400320048007200
University Student Residence (Özel Mutfak + Özel Banyo)600240036004800720010800
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu560224033604480672010080
Paylaşımlı Apart TK Oda (Self Cat.) Özel Banyolu580232034804640696010440
Paylaşımlı Apart TK Oda (Self Cat.)54021603240432064809720
Diğer
Sağlık Sigortası 125 125 125 125
Konaklama Değişikliği Ücreti 90 90 90 90 90 90
Ders Materyalleri 40 40 40 40 40 40
Konaklama Kayıt Ücreti 60 60 60 60 60 60
Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
ICE DUBLIN (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (15 Saat/20 Ders) 470 1480 2220 2640 3960
Genel İngilizce (20 Saat/28 Ders) 624 1840 2760 3120 4680
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - Tam Pansiyon50020003000400060009000
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
Kayıt Ücreti + Kitap Ücreti 60 60 60 60 60
EC ENGLISH (Dublin)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 7080 10620
Genel İngilizce 700 2800 4020 5360
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 6120 9180
IELTS Hazırlık - 20 Ders 700 2800 4020 5360
Yoğun İngilizce 820 3280 4680 6240
İş İngilizcesi(30 ders) 820 3280 4680
Şehirde İngilizce (30 ders) 820
Konaklama
Comfort LIV Residence TK Oda Özel Banyolu740296044405920888013320
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil50020003000400060009000
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon53021203180424063609540
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Kahvaltı Dahil55022003300440066009900
Aile Yanı ÇK Oda Kahvaltı Dahil *42016802520336050407560
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *45018002700360054008100
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Yarım Pansiyon620248037204960744011160
Diğer
Ders Materyal Ücreti *** 28 56 56 56 56 56
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240
Konaklama Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Zorunlu Sınav Ücreti 210
EC ENGLISH (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce 700 2800 4020 5360 6120 9180
İş İngilizcesi(30 ders) 820 3280 4680
Yarı Yoğun İngilizce 740 2960 4200 5600 6360 9540
Yoğun İngilizce 820 3280 4680 6240 7080 10620
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Kahvaltı Dahil55022003300440066009900
Aile Yanı ÇK Oda Kahvaltı Dahil *42016802520336050407560
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil50020003000400060009000
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon53021203180424063609540
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *45018002700360054008100
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Yarım Pansiyon620248037204960744011160
Comfort LIV Residence TK Oda Özel Banyolu740296044405920888013320
Diğer
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Zorunlu Sınav Ücreti 210
Ders Materyal Ücreti *** 28 56 56 56 56 56
Konaklama Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
ACTIVE LANGUAGE LEARNING (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce - 13:15 - 16:30 320 1240 1880
Genel İngilizce - 09:30 - 12:45 340 1280 1920
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - Tam Pansiyon46018402760368055208280
Diğer
Havaalanı Transferi 75 75 75 75 75 75
PET Zorunlu Sınav Ücreti 160
TIE Zorunlu Sınav Ücreti 170
CAE Zorunlu Sınav Ücreti 240
Sağlık Sigortası 130 130 130 130 130 130
Academic IELTS Zorunlu Sınav Ücreti 250
Ders Materyali (1 kur) 35 35 35 35 35 35
FCE Zorunlu Sınav Ücreti 220
CPE Zorunlu Sınav Ücreti 250
General IELTS Zorunlu Sınav Ücreti 250
Konaklama Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
DUBLIN CITY UNIVERSITY (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (20 ders) 556 2224 3336 4448 6672
Konaklama
Campus Residence (Summer Only)560224033604480672010080
Aile Yanı Tk Yarım Pansiyon560224033604480672010080
Diğer
Ders Materyal Ücreti 49 49 49 49 49 49
Sınav Ücreti (25+) 210
Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100
Sağlık Sigortası 140 140 140 140 140 140
Konaklama Yerleştirme Ücreti 100 100 100 100 100 100
DELFIN ENGLISH SCHOOL (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce 340 1328 1944 2528 3792 5544
Genel İngilizce Yoğun 620 2400 3480 4480 6720 9720
Genel İngilizce Afternoon 290 1120 1608 2064 3096 4464
Konaklama
Premium Residence - TK Oda Özel Banyolu590236035404720708010620
Aile Yanı TK Oda - YP54021603240432064809720
Hostel44017602640352052807920
Aile Yanı ÇK Oda - YP (Travelling Together)48019202880384057608640
Diğer
Havaalanı Transfer Ücreti 90 90 90 90 90 90
IELTS Sınav Ücreti (25 Hafta ve Üzeri Zorunlu) 220
Konaklama Kayıt Ücreti 80 80 80 80 80 80
Kitap Ücreti 50 50 50 50 50 50
Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
TIE Sınav Ücreti (25 Hafta ve Üzeri Zorunlu) 130
FUTURE LEARNING (Dublin)
Diğer
Ders Materyal Ücreti 80 80 80 80 80 80
GRIFFITH COLLEGE (CORK)
Eğitim
Genel İngilizce (20 Ders) 410 1440 1860 2480 3480 5040
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - YP40016002400320048007200
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Zorunlu Sınav Ücreti 150
Kayıt Ücreti 35 35 35 35
Sağlık Sigortası 120 120 120 120 120
Ders Materyal Ücreti 50 50 50
GRIFFITH COLLEGE (Dublin)
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - YP44017602640352052807920
Diğer
Zorunlu Sınav Ücreti 250
Sağlık Sigortası 120 120 120 120 120 120
Konaklama Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
GRIFFITH COLLEGE (Limerick)
Eğitim
Genel İngilizce (20 Ders) 410 1440 1860 2480 3480 5040
Konaklama
Aile Yanı TK Oda - YP40016002400320048007200
Thomond Village Yurt - TK Oda2429681452193629044356
Diğer
Materyal Ücreti 50 50 50 50
Konaklama Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Ders Materyal Ücreti 50 50 50
Sağlık Sigortası 120 120 120 120 120
Kayıt Ücreti 35 35 35 35
Zorunlu Sınav Ücreti 150
KAPLAN INTERNATIONAL (Dublin)
Eğitim
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 8280
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 7560
Yarı Yoğun İngilizce 780 3000 4260 5680 7560 11340
Yoğun İngilizce 860 3280 4680 6240 8280 12420
Yoğun İş İngilizcesi 860 3280 4680 6240 8280 12420
Ielts Hazırlık 860 3280 4680 6240 8280 12420
Genel İngilizce 690 2640 3780 5040 6720 10080
Konaklama
Aile Yanı Özel Banyolu TK Oda620248037204960744011160
Ardcairn House TK Oda730292043805840876013140
Aile Yanı ÇK Oda YP41016402460328049207380
Aile Yanı TK Oda YP 46018402760368055208280
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 40 40 40 40 40 40
Seyahat Sağlık Sigortası 30 120 180 240 360 540
Kayıt Ücreti 150 150 150 150 150 150
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 40 160 240 320 480 720
ELI IRELAND (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (20 Ders) Morning 380 1520 2040 2720 4080
Yoğun İngilizce (30 Ders) Morning 500 2000 2700 3600 5400
Genel İngilizce (20 Ders) Afternoon 340 1360 1800 2400 3600
Konaklama
Aile Yanı Paylaşımlı YP44017602640352052807920
Aile Yanı TK YP49019602940392058808820
Yurt Konaklama TK Oda Yemeksiz6402560348046406960
Diğer
Sağlık Sigortası(Okuldan alınması zorunlu) 100 100 100 100 100 100
TIE Sınav Ücreti 150 150 150 150 150 150
Ders Materyalleri 35 35 35 35 35 35
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
ELI IRELAND (Drogheda)
Eğitim
Genel İngilizce (20 Ders) Afternoon 300 1200 1620 2160 3240
Yoğun İngilizce (30 Ders) Morning 450 1800 2400 3200 4800
Genel İngilizce (20 Ders) Morning 340 1360 1800 2400 3600
Konaklama
Aile Yanı Paylaşımlı YP38015202280304045606840
Yurt Konaklama Paylaşımlı Oda Yemeksiz3801520228030404560
Aile Yanı TK YP44017602640352052807920
Diğer
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
TIE Sınav Ücreti 150 150 150 150 150 150
Sağlık Sigortası(Okuldan alınması zorunlu) 100 100 100 100 100 100
Ders Materyalleri 35 35 35 35 35 35
ELI IRELAND (Limerick)
Eğitim
Genel İngilizce (20 Ders) Morning 340 1360 1800 2400 3600
Genel İngilizce (20 Ders) Afternoon 300 1200 1620 2160 3240
Yoğun İngilizce (30 Ders) Morning 450 1800 2400 3200 4800
Konaklama
Aile Yanı TK YP44017602640352052807920
Yurt Konaklama Paylaşımlı Oda Yemeksiz3801520228030404560
Aile Yanı Paylaşımlı YP38015202280304045606840
Diğer
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Sağlık Sigortası(Okuldan alınması zorunlu) 100 100 100 100 100 100
Ders Materyalleri 35 35 35 35 35 35
TIE Sınav Ücreti 150 150 150 150 150 150
EMERALD CULTURAL INSTITUTE (Dublin)
Eğitim
IELTS Kursu 650 2400 3360 4480 6720
Genel İngilizce (20) 650 2400 3360 4480 6720
Yoğun İngilizce (26) 820 3040 4320 5760 8640
Konaklama
Aile Yanı ÇK-YP48019202880384057608640
Aile Yanı TK-YP52020803120416062409360
Diğer
Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100
Sağlık Sigortası 140 140 140 140 140 140
Ders Materyali 50 50 50 50 50 50
Sınav Ücreti - TIE Exam 120
Learner Protection 50 50 50
Konaklama Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100
NEW COLLEGE GROUP (Dublin)
Eğitim
IELTS Hazırlık (20) (28 Ders) 413 1652 2394 3080 4452 6318
Genel İngilizce (15) (20 Ders) 350 1400 2016 2576 3696 5292
IELTS Hazırlık (15) (20 Ders) 350 1400 2016 2576 3696 5292
Genel İngilizce (20) (28 Ders) 413 1652 2394 3080 4452 6318
Konaklama
Aile Yanı TK YP47018802820376056408460
Aile Yanı ÇK Tam Pansiyon (2 kişi Beraber Sadece)48019202880384057608640
Aile Yanı TK Tam Pansiyon51020403060408061209180
Aile Yanı TK En-Suite Tam Pansiyon55022003300440066009900
Aile Yanı TK En-Suite YP50020003000400060009000
Aile Yanı ÇK YP (2 kişi Beraber Sadece)44017602640352052807920
Aile Yanı ÇK En-Suite YP (2 kişi Beraber Sadece)55022003300440066009900
Diğer
Eğitim Materyalleri 40 40 40 70 70 100
Zorunlu Sınav Ücreti TIE 120 120 120 120 120 120
Sigorta 130 130 130 130 130 130
Konaklama Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
APOLLO LANGUAGE CENTER (Dublin)
Eğitim
IELTS Hazırlık (20 Saat) 550 2080 3000 3840 5760
Genel İngilizce (20 Saat) 550 2080 3000 3840 5760
Genel İngilizce Plus (25 Saat) 640 2400
Genel İngilizce Afternoon (15 Saat) 400 1560 2280 2960 4440
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda - YP (Travelling Together)40016002400320048007200
Aile Yanı TK Oda - YP48019202880384057608640
Self Catering Apt. - TK Oda Özel Banyolu660264039605280792011880
Diğer
Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
Konaklama Kayıt Ücreti 75 75 75 75 75 75
Havaalanı Transferi 80 80 80 80 80 80
Ders Materyal Ücreti (İlk Kitap) 80 80 80 80 80 80
IELTS Sınav Ücreti (25 Hafta ve Üzeri Zorunlu) 200 200 200 200 200 200
ISI DUBLIN (Dublin)
Eğitim
Academic Year Morning (20) - İlave Ders Saati 348 1392 2088 2784 4176 6264
Academic Year Afternoon (20) - İlave Ders Saati 278 1112 1668 2224 3336 5004
AB vatandaşları için: Genel İngilizce (2x15=30) - 09:00 - 16:40 702 2808 4212
AB vatandaşları için: Genel İngilizce (15) - 09:00 - 12:15 390 1560 2340 2960 4200
Academic Year Afternoon (15) - İlave Ders Saati 208 832 1248 1664 2496 3744
Academic Year Morning (15) - İlave Ders Saati 260 1040 1560 2080 3120 4680
AB vatandaşları için: Genel İngilizce (25) - 08:00 - 13:25 720 2880 4320 5440 7920
AB vatandaşları için: Genel İngilizce (15) - 13:30 - 16:40 312 1248 1872 2368 3360
AB vatandaşları için: Genel İngilizce (20) - 08:00 - 12:15 / 09:00 - 13:25 560 2240 3360 4240 6000
AB vatandaşları için: Genel İngilizce (20) - 12:25 - 16:40 448 1792 2688 3392 4800
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda - TP46018402760368055208280
Aile Yanı TK Oda - YP46018402760368055208280
Aile Yanı ÇK Oda - YP42016802520336050407560
Aile Yanı TK Oda - TP50020003000400060009000
Residence - TK Oda Yemeksiz660264039605280792011880
Diğer
Havaalanı Transferi 85 85 85 85 85 85
Ders Materyal Ücreti 50 50 50 90 90 90
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Konaklama Kayıt Ücreti 60 60 60 60 60 60
ISE IRELAND (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (20 Ders) 300 1160 1740 2240 3360 5040
Yarı Yoğun İngilizce (28 Ders) 400 1560 2340 3040 4560 6840
Konaklama
Aile Yanı TK YP50020003000400060009000
Aile Yanı ÇK YP **44017602640352052807920
Student Residence Paylaşımlı Oda Self Catering37014802220296044406660
Student Residence TK Self Catering600240036004800720010800
Student Residence ÇK Self Catering46018402760368055208280
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
Kayıt Ücreti 80 80 80 80 80 80
Zorunlu Sınav Ücreti - IELTS 210
Sağlık Sigortası 60 60 60 150 150 150
SWAN INSTITUTE (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (Öğlen) 340 1200 1680 2240 3360 4860
Genel İngilizce (Sabah) 450 1560 2160 2880 4320 6120
Yoğun İngilizce 710 2400 3300 4400 6600 9000
Konaklama
Aile Yanı Paylaşımlı Oda - TP46018402760368055208280
Aile Yanı Paylaşımlı Oda - YP42016802520336050407560
Aile Yanı TK Oda - YP45018002700360054008100
Aile Yanı TK Oda - TP49019602940392058808820
Diğer
Havaalanı Transferi 80 80 80 80 80 80
Kayıt Ücreti 65 65 65 65 65 65
Sağlık Sigortası 120 120 120 120 120 120
IELTS Sınav Ücreti (25 Hafta ve Üzeri Zorunlu) 205 205 205 205 205 205
ATC LANGUAGE SCHOOL (Bray)
Eğitim
Yoğun İngilizce 26 740 2800 3960 4960 7440 10440
Genel İngilizce 20 560 2080 2880 3520 5280 7128
Konaklama
Aile Yanı TK Oda YP52020803120416062409360
Öğrenci Yurdu TK Oda (Self Cat.)600240036004800720010800
Öğrenci Yurdu ÇK Oda (Self Cat.)49019602940392058808820
Aile Yanı ÇK Oda YP47018802820376056408460
Diğer
Zorunlu Sınav Ücreti 225
Sağlık Sigortası 140 140 140 140
Ders Materyalleri 75 75 75 75 75 75
Konaklama Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55
Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55
ATC LANGUAGE SCHOOL (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce 20 600 2240 3120 3840 5760 7560
Yoğun İngilizce 26 780 2960 4200 5280 7920 10800
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda YP47018802820376056408460
Aile Yanı TK Oda YP52020803120416062409360
Paylaşımlı Apart TK Oda Summer (Self Cat.)700280042005600840012600
Aile Yanı TK Özel Banyolu YP590236035404720708010620
Öğrenci Yurdu TK Oda (Self Cat.)700280042005600840012600
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55
Zorunlu Sınav Ücreti 225
Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55
Ders Materyalleri 75 75 75 75 75 75
Sağlık Sigortası 140 140 140 140
ATLAS LANGUAGE SCHOOL (Dublin)
Eğitim
IELTS Hazırlık 480 1680 2520 2800 4200
Genel İngilizce 20 (Öğle) 350 1200 1800 2080 3120
Genel İngilizce 20 (Sabah) 450 1560 2340 2720 4080
Genel İngilizce Plus 26 950 3560 5340 6560 9840
Konaklama
Aile Yanı TK/YP53021203180424063609540
Terenure Park Res. ÇK Oda50020003000400060009000
Aile Yanı ÇK/YP 43017202580344051607740
Atlas Residence ÇK / YP50020003000400060009000
Terenure Park Res. TK Oda750300045006000900013500
Atlas Residence TK / YP700280042005600840012600
Diğer
Konaklama Kayıt Ücreti 65 65 65 65 65 65
Kayıt Ücreti 65 65 65 65 65 65
Zorunlu Sınav Ücreti (TIE) 150 150 150 150 150 150
Sağlık Sigortası 8 ay 150 150 150 150 150 150
Ders Materyal Ücreti 40 40 40 40 40 40
Learner Protection Fee (Zorunlu) 35 35 35 35 35 35
TWIN GROUP (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce 580 2240 3060 4080 5400 8100
Yoğun İngilizce 690 2680 3660 4880 7080 10620
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda TP*47018802820376056408460
Aile Yanı ÇK Oda YP*43017202580344051607740
Aile Yanı TK Oda YP48019202880384057608640
Aile Yanı TK Oda TP52020803120416062409360
Diğer
TIE Sınav Ücreti 120
Kayıt Ücreti 80 80 80 80 80 80
IELTS Sınav Ücreti 230
Sağlık Sigortası 100 100 100 100 100 100
OXFORD HOUSE COLLEGE (Dublin)
Eğitim
Genel İngilizce (09:00-12:15) 420 1560 2340 2880 4320
Yoğun IELTS Hazırlık (09:00-16:45) 620 2280 3420 4160 6240
IELTS Hazırlık (09:00-12:15) 420 1560 2340 2960 4440
Genel İngilizce (13:30-16:45) 370 1360 2040 2480 3720
Yoğun İngilizce (09:00-16:45) 620 2280 3420 4160 6240
Konaklama
Aile Yanı TK YP 600240036004800720010800
Diğer
Kayıt Ücreti 100 100 100 100 100 100
Konaklama Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Sağlık Sigortası 140 140 140 140 140 140
Zorunlu Sınav Ücreti 215
Ders Materyalleri 30 30 45 45 45 45

Konaklama Seçenekleri

İrlanda’ya İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin büyük çoğunluğu İrlandalı aileler ile birlikte kalmayı tercih etmektedir. Aile yanı konaklama seçeneği ile hem İngilizce pratik yapacak hem de İrlanda kültürünü çok daha yakından tanıyacaksınız.

Aile yanı konaklamaya alternatif olarak dil okulları tarafından öğrencilere residence ve paylaşımlı öğrenci evi gibi farklı seçenekler de sunulmaktadır. Aynı okuldan öğrencilerle birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için uygun olan yurt seçenekleri okullar tarafından sıklıkla denetlenmektedir.

Konaklama ücretleri 50 Euro ile 250 Euro arasında değişmektedir.

ELT olarak ön görüşmemizde öncelikle sizi tanıyoruz. Alışkanlıklarınız, kişilik özellikleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun konaklama seçeneklerini sunuyor; aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ya da paylaşımlı apart daireler seçeneklerini beraber değerlendiriyoruz.

İrlanda Hakkında

İrlanda, Kuzeybatı Avrupa’da Birleşik Krallık’ın yanında yerleşmiş bir ada devletidir. İrlanda, 5 milyona yaklaşan nüfusa sahiptir ve bunun 1,8 milyonu başkent Dublin bölgesinde yaşamaktadır. İrlanda’nın resmi dilleri İngilizce ve İrlandacadır. İrlanda nüfusunun başta kentsel bölgelerde yaşayanlar olmak üzere % 97’si İngilizceyi tercih etmektedir. İrlanda, Avrupa para birimi bölgesinde İngilizce konuşulan tek ülkedir. Bundan dolayı Google, Facebook, Intel, Twitter, Microsoft ve LinkedIn gibi birçok uluslararası kuruluş Avrupa merkezleri olarak İrlanda’yı seçmişlerdir.

U2, James Joyce, The Script ve Colin Farrell gibi birçok sanatçı ve aktör İrlandalıdır.

İrlanda, sıcak ve misafirperver halkıyla ünlüdür. Ülke iki defa dünyanın en sıcakkanlı ülkesi (World’s Friendliest Country) seçilmiştir.

İrlanda'da Ulaşım

İrlanda’da ulaşım için fiyatlar farklılık göstermektedir. Dublin’de dil eğitimi alıyorsanız öğrenci kartı alarak ulaşım giderlerinizi en aza indirmeniz mümkündür. Neredeyse bütün öğrencilerin bu kartı kullandığını söyleyebiliriz. Bisiklet kullanımı da İrlanda’da ulaşım için sıklıkla tercih edilmektedir. Bisikletler birçok noktadan belirli bir ücret karşılığında alınıp kullanılabiliyor. Dileyen öğrenciler ise bisiklet kiralama seçeneklerini değerlendirebilir. Üstelik bazı okulların bisiklet kiralama seçenekleri de mevcuttur. Ancak ülkeyi ve şehri çok fazla tanımadığınız için özellikle ilk zamanlarda güvenliğinize daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Öğrenciler genellikle ilk haftalarda alışma sürecinde olduklarından konaklamadan okula ulaşmak için birçok yol denerler ancak alışma sürecinin sonunda en uygun bütçe ile en kısa yoldan ulaşımı mutlaka bulurlar. Bu sebeple ilk zamanlarda zorlanmanızın çok doğal olduğunu unutmayın.

Dublin'de Yaşam

Dublin, çoğunluğu Büyük Dublin Bölgesi’nde yaşayan 1,8 milyon nüfusuyla İrlanda’nın başkentidir. Şehir, Birleşik Krallığın 65 mil batısında yer almaktadır. İrlanda ile Birleşik Krallık arasındaki ulaşım havayoluyla yaklaşık 40 dakikadır. Dublin, Londra, Manchester ve Liverpool’a kısa bir uçuş mesafesindedir.

Dublin şehri, İrlanda’nın ekonomik, siyasi ve kültürel yaşamının merkezidir ve İrlanda Parlamentosu, Ulusal Spor Stadyumu ve konser alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarih ve gençlik enerjisinin bir arada bulunduğu Dublin, büyüleyici ve farklılıkları kucaklayan kozmopolit yapısıyla bir ortaçağ kentidir.

Muhteşem müzeleri ve sanat galerileri Dublin’in uzun ve renkli geçmişini yansıtırken, eğlence merkezlerinden yükselen sesler geleneksel ve çağdaş yerleri çağrıştırmaktadır.

Öğrenciler, Dublin ve çevresinde görkemli müzelerden modern eğlence mekanlarına kadar birçok yeri keşfetme ve ziyaret etme olanağı bulacaklardır. Spor, tarih, sanat ya da edebiyata ilgi duyan, ya da tarihsel mirası izlemek, bir hayvanat bahçesi ziyaret etmek, bir kalede yemek yemek ya da Dublin’in birçok müzik ünlülerini takip etmek isteyen herkes için Dublin’de bir şey vardır.

Dublin’de gezilecek yerler?
Dublin, aralarında Guinness Mahzeni, Temple Bar, müzeler ve diğer yerlerin de bulunduğu sayısız turistik mekana sahiptir.

İrlanda kampanyalı dil okulu fiyatları için tıklayınız

ELT ile unutulmaz bir deneyim yaşamak ister misiniz?

ELT; Dublin, Cork ve Limerick’te bulunan onlarca uluslararası ve butik okulun Türkiye temsilcisidir.

İrlanda’da dil eğitimi düşünüyorsanız bilgi formumuzu doldurarak veya size en yakın ELT şubesini arayarak ücretsiz bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İhtiyaç ve bütçenize en uygun dil okulunun seçimi ile başlayıp, okul kaydı, konaklama yeri, vize danışmanlığı ile tüm süreci güvenle tamamlayabiliriz.

İrlanda dil okulları, hayatınıza iz bırakan bir etki yapacak, kariyerinize önemli katkılar sağlayacak. ELT ile İrlanda’da hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?

Sıkça Sorulan Sorular

25 hafta ve üzeri okul kaydı yaptıran öğrenciler, dil eğitimi süresince yarı zamanlı çalışma iznine sahip olmaktadır. Öğrencilere, eğitimlerini tamamladıktan sonraki 8 hafta süreyle de tam zamanlı çalışma iznine verilmektedir. Dil eğitimi alacak öğrencilere masraflarını çıkarma ve iş hayatında İngilizce pratik yapma şansı sunan İrlanda, avantajlı bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.
İrlanda dil okulu fiyatları, kurs süresi uzadıkça avantajlı hale gelmektedir. Dil okullarındaki haftalık ücretler akademik yıl programlarında haftalık 100 €'ya kadar inmektedir. Yıl boyunca öğrencilere sunulan %30'a varan kampanyalı fiyatlar için ELT Yurtdışı Eğitim ofisleri ile irtibata geçebilirsiniz.
İrlanda'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok kaliteli dil okulu bulunmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde hizmet veren Kaplan International ve EC English gibi zincir dil okullarını veya sadece İrlanda'da bulunan, yüksek standartlarda eğitim veren Emerald, Delfin, ISI Dublin, CES gibi dil okullarını tercih edebilirsiniz. Size en uygun dil okulunu ELT danışmanları ile bulabilirsiniz.
Hayır. ELT Yurtdışı Eğitim olarak tüm dil okulu programlarımızda olduğu gibi İrlanda dil okulu programımızda da danışmanlık hizmetimiz ÜCRETSİZDİR. Sizin için ideal dil okulunun bulunması, konaklama organizasyonu, vize danışmanlığı, gidiş öncesi oryantasyon ve programınız tamamlanana kadar alacağınız tüm destek sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır.
İrlanda'da dil okuluna gidecek öğrenciler kurs sürelerine göre kısa dönem veya uzun dönem öğrenci vizesi almaktadırlar. VFS Global resmi kurum aracılığı ile yapılan İrlanda vizesi başvuruları ortalama üç hafta sürmektedir. Kısa dönem dil eğitimi alacak öğrencilere maksimum üç ay süreli vize çıkmaktadır. Üç aydan daha uzun dil eğitimi alacak öğrenciler ise İrlanda'ya varışta oturum kartı başvurusu yapmaktadırlar. İşlemlerin detayları hakkında ELT danışmanları öğrencilerimizi gitmeden detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir.
Uygun fiyatlı ve güvenli bir seçenek olan aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama çeşitidir. Daha konforlu bir seçenek tercih eden öğrenciler ise okulların anlaşmalı olduğu yurtlarda kalmayı tercih edebilirler.