Bilgi İste

Almanya Yaz Okulları

Almanya yaz okulu programlarında öğrencilerimiz hem güzel bir yaz tatili geçiriyor hem de Avrupa'nın en çok konuşulan dilini öğreniyor.

Almanya Yaz Okulları

Almanya yaz okulu programlarında öğrencilerimiz hem güzel bir yaz tatili geçiriyor hem de Avrupa'nın en çok konuşulan dilini öğreniyor. Mükemmel doğal ve tarihi yapısıyla Almanya, yaz okulu öğrencilerine unutulmaz bir Avrupa tatili deneyimi yaşatıyor.

Almanya yaz okullarında Almanca dolu bir yaz tatili

Almanya yaz okulları programlarımız, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Haftalık 15-20 ders Almanca eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, Almanca kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, ikinci bir yabancı dil öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

Almanya yaz okulu programları aktivite ve gezilerle dolu

Eğitim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

  • Eğitim hayatımızda, her ne bölüm okursak okuyalım, en az bir kez yurtdışı deneyimi yaşanması gerektiğinden yanayım. Bu konuda ilk ve tek yardımcım ELT oldu. Yine olsa yine danışır ve yardım isterim. Önümüzdeki yaz dönemi için farklı bir yere gitmeyi düşünmeye başladım bile.

    Tuğba Düzler

  • ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri yabancı dil eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelmemişti. ELT sayesinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum. Teşekkürler ELT

    Erdoğan Tunç

  • ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca yabancı dil eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth'ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

    Selma Kavas

Almanya Yaz Okulları

Okullar Şehir Açıklama
Sprachcaffe Almanya Yaz Okulu Frankfurt Sprachcaffe Almanya yaz okullarında Almanca ve eğlence dolu bir yaz tatili sizi bekliyor
OISE Almanya Yaz Okulu Heidelberg Berlin'de kampüs ortamında eğitim veren en kaliteli eğitim kurumu.
DID Almanya Yaz Okulu Frankfurt Berlin'de kampüs ortamında eğitim veren en kaliteli eğitim kurumu.

Almanya yaz okulu konaklama çözümleri

Almanya yaz okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birden çok öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır.