Yurtdışı Yaz Okulları

9-17 yaş aktiviteli yurtdışı yaz okulları programları ile öğrencilerimize hem unutulmaz bir yaz tatili, hem yoğun bir İngilizce pratiği, hem de özgüven duygusu sağlıyoruz.

Yurtdışı Yaz Okulu

Yurtdışında yaz okulu programlarına katılım genellikle bireysel, grup ile birlikte ya da Family Pack şeklinde adlandırdığımız aile paketleri olarak sağlanır. 9 yaşından 17 yaşına kadar farklı ülkelerde farklı paket içeriklerine sahip olan yaz okullarından size en uygun olanına karar verip çocuklarınızın katılımını sağlayabilirsiniz. 

Yaşı küçük olan çocuklarınız için “yabancı bir ülkede tek başına ne yapacak?” gibi sorular aklınıza takılabilir, ancak merak etmeyin, dünyada her yıl bu yaş aralığında binlerce öğrenci Amerika, Kanada, İngiltere, Malta ve Almanya gibi ülkelere tek başına seyahat ediyor. 

Çocuklarınızın güvenliği için tüm denetimlerin sağlandığı ve önlemlerin alındığı bireysel  yaz okulu programlarında havalimanından bir görevliyle çıkan öğrencimiz yine kendisini teslim alacak okul temsilcisine güvenlikli bir şekilde ulaştırılıyor. İlk yurtdışı deneyimlerini bu yaşta yaşayan çocuklarımız, sonraki senelerde muazzam bir özgüven ve araştırma duygusuna sahip oluyor.

Aynı güvenlik ve denetim koşullarının sağlandığı grup yaz okullarında, bir okul yetkilisinin dışında aynı zamanda ELT yaz okulu temsilcisi de öğrencilerimiz ile yaz okulu süresince anbean ilgileniyor, yeme içme, uyuma, aktiviteler, aileler ile iletişim gibi birçok konuda özel destek sağlıyor.

Çocuklarınız için yurtdışında yaz okulu deneyimi düşünüyor ancak 2 ila 4 hafta arasında değişen bu eğitim süresince siz de çocuklarınızın yanında olmak istiyorsanız hiç merak etmeyin ! Family Pack olarak adlandırdığımız aile programlarımızla çocuğunuz farklı ülkelerden gelen onlarca öğrenci ile dil eğitimi ve sosyal aktivitelere katılırken siz de bulunduğunuz ülkenin tadını çıkarabilir, çocuğunuzun sürecinin bire bir takip edebilirsiniz.

Yurtdışında yaz okulu planlaması genellikle Ocak ve Şubat aylarında yapılarak hızlıca başvuru ve vize işlemlerine başlanmaktadır. Gidilecek ülkenin vize prosedürleri ve vize alma süreleri de göz önüne alınarak planlamalar erkenden yapılmalıdır. Yine sömestr döneminde gerçekleşen kış kurslarına katılacak öğrencilerimiz için işlemlerin birkaç ay öncesinden başlatılması gerekmektedir. Aşağıda yurtdışında yaz okulu için en popüler ülkeler ve en çok tercih edilen okulları inceleyebilir, ücretsiz bilgi almak için size en yakın ELT ofisine ulaşabilirsiniz.

POPULER OKULLAR

POPULER OKULLAR

ELT Yurtdışı Eğitim; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve daha birçok dilde yaz okulu programlarının Türkiye resmi temsilcisidir. Tüm dünyada ki kaliteli partner okullarımız ile sizde bu ayrıcalığın keyfini yaşamak için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

ELT Yurtdışı Eğitim aracılığı ile katılabileceğiniz sayısız yaz okulu seçeneği bulunmaktadır. 6-18 yaş aralığındaki herkesin dahil olabileceği yurtdışı yaz okulu programlarında gideceğiniz ülkenin ana dilini öğrenirken, sosyal aktivitelerde öğrendiğinizi pratik yapacak ve şehrin hem tarihi hem de en eğlenceli yerlerini ziyaret edeceksiniz.

Yurtdışı yaz okulu programları kişilerin talepleri doğrultusunda bireysel veya grup olarak düzenlenebilir ve istenen tüm servisler (uçak bileti, vize, yurtdışı çıkış harcı, vb.) tarafımızca sizin adınıza organize edilir. Tüm süreç ilk görüşmemiz itibarı ile başlar ve öğrencilerimiz Türkiye’ye dönüş yapana kadar devam eder. ELT Yurtdışı Eğitim danışmanınız ve profesyonel operasyon ekibimiz tüm süreç boyunca öğrencilerimizin ve velilerimizin taleplerini en doğru şekilde karşılamak için çalışırlar.

Tüm partner okullarımız bulundukları ülkelerin yetkili kurumları tarafından denetlenen ve akredite edilen okullar olup, yıllardır öğrenci gönderdiğimiz ve memnuniyet oranının çok yüksek olduğu kurumlardır. Her yıl misafir ettikleri binlerce öğrenci ile edindikleri deneyimi en keyifli şekilde tüm öğrencilerimize sunmaktadırlar.

Yaz okulu öğrencilerinin büyük çoğunluğu ilk defa yurtdışı deneyimi yaşadıkları için ELT olarak biz ve partner okullarımız bu durumun farkında olup gidiş öncesi oryantasyonlar ile öğrencilerimize gerekli tüm bilgileri eksiksiz olarak sunmaktayız. Ülkeye ilk varışta öğrencilerin yabancılık hissetmemesi için hoş geldin etkinlikleri düzenlenir ve tüm bilgilendirmeler yapılır.

Programın deneyimini ailecek yaşamak isteyen kişiler içinde belirli okulların sunmuş olduğu ‘’Aile Yaz Kamp Programları’’ mevcuttur. Seçilecek olan ülke ve okula göre konaklama ve program alternatifleri öğrencilerimiz ve velileri ile paylaşılır ve en doğru seçenek ayarlanır.

Yaz okullarında konaklamalar gidilecek ülkeye göre çeşitlilik göstermektedir. Kampüs içerisinde eğitim alan öğrencilerimiz yine aynı kampüsün yurdunda konaklayabileceği gibi, dilerse o ülkenin vatandaşı olan ve profesyonel olarak eğitim almış aileler ile de konaklayabilirler. Kampüs şeklinde olmayan yaz okulu programlarında ise öğrenciler konfor ve güvenliğin maksimum düzeyde olduğu öğrenci yurdu, rezidans veya apart konaklamalarda gözetmenler eşliğinde konaklamaktadır.

Aktivite ve gezi programları öğrencilerimize haftalık olarak verilmektedir ve hemen hemen her gün sosyal bir aktivite mevcuttur. Çoğunlukla hafta sonları bir tam gün şehir dışı gezi öğretmenler ve grup liderleri eşliğinde yapılır. Dolayısı ile öğrenciler sadece bulundukları şehri değil, ülkenin bir çok yerini görme şansına sahip olurlar.

Yaz okullarının sunmuş olduğu eşsiz deneyimi yaşamak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

New York'ta Concordia College kampüsünde hem eğitim alın hem de eşsiz aktivitelere katılın.
EC English, University of Sussex kampüsünde keyifli aktiviteleri ve donanımlı öğretmenleri ile ön plana çıkıyor.
Avrupa'nın en güzel şehirlerinden Paris'te LSI kalitesi ile Fransızca öğrenirken mükemmel sokakların keyfini çıkarın.
Embassy Summer, Oxford Brooks Üniversitesi kampüsünde genç öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardan birisidir.
Kaplan dil okullarının 80 yıllık kalitesi ile eşsiz bir deneyim sunmak için yaz okulu öğrencilerini bekliyor.
İrlanda’nın en iyi okulu Trinity College’ta yaz okulu programına katılmanın avantajını yakalayın.
Malta’da IELS kalitesi ile dil eğitimi almanın avantajını yaşarken, birbirinden eğlenceli aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz
Salini bölgesinde bulunan ve konfor ile kaliteyi birleştiren ESE dil okulunda yaz kampı programlarına katılın. Dilerseniz bu keyfi ailecek yaşayın.
Kaliteli bir yaz okulu deneyimi yaşamak için en doğru seçeneklerden olan DID, zengin aktiviteleri ile ön plana çıkıyor.
Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

ELT, yaz okullarının çok büyük bir bölümünde yolculuk ücretleri toplam ücrete dahil edilmiştir. Öğrencilerimiz tarifeli uçuşlarla doğrudan gidecek oldukları şehre en yakın havaalanına indirilmektedir.
Evet. Tüm ELT okulları bu servisi vermekte, öğrencileri hava alanında karşılayıp, okula götürmektedir.
İki ya da üç hafta süren yaz okulu programı boyunca öğrenciler çeşitli, aktivite ve gezilere katıldıkları için, yanlarında bol miktarda spor kıyafetler ve iç çamaşırı götürmelidir. Buna ek olarak, özellikle İngiltere’de yaz ayının ortasında bile yağmur yağabileceği gözönünde bulundurularak, bavul hazırlanmalıdır. Öğrencinin bavulunda bulunması gerekenleri şöyle listeleyebiliriz: Her gün için bir çift çorap, 1 çift spor ayakkabısı, 1 çift terlik, İç çamaşırı, 7-8 adet T-shirt, 1 adet kazak ya da sweat shirt (kötü halar için), yağmurluk ya da ince bir mont, küçük sırt çantası, muhtelif bireysel temizlik ve bakım malzemeleri (diş fırçası vs).
Tüm okullarımızda standart gezi ve faaliyet programları fiyata dahildir. Ancak öğrencilerin bireysel özel ihtiyaçları, katılmak istedikleri ekstra faaliyet ve geziler vs. içim yanlarında haftalık olarak İngiltere için: 60-70 GBP, ABD için: 70-100 USD, Avrupa ülkeleri içinse 70-100 Euro götürmelerini tavsiye ediyoruz.
Konaklama genellikle iki farklı seçeneğe bağlıdır: Aile Yanı Konaklama, Öğrenci yurdu / Resdidance
Yaz okullarında verilen eğitim süresi birkaç haftalık olmasına rağmen, öğrenciler üzedrinde çok olumlu etkiler bıraktığı konusunda birçok İngilizce öğretmeni fikir birliğine varmaktadır. Her nekadar öğrenciler okul dönemi boyunca sıkı bir İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALIYOR olsalar da, bu bir kaç haftalık yurtdışı aktivitesi, öğrencilerin okulda almış oldukları gramere dayalı eğitime “hayat vermektedir”.
Program genellikle Cumartesi günleri sona erer. Bir veda partisinin ardından öğrenciler grup olarak havalimanına götürülür ve yolcu edilirler.

BİLGİ BANKASI

Yaz Okulları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular Yolculuk nasıl gerçekleşiyor? Gidilen yerde karşılama yapılıyor mu? Öğrenciler giderken yanına ne almalıdır? Öğrenci ne kadar cep harçlığı
Okulların Kalitesi
ELT Yurtdışı Eğitim, 2000 yılından itibaren tüm dünyada seçkin ve yetkili kurumlar tarafından akredite edilmiş dil okullarıdil okulları ile çalışmaktadır. Dil o
Yolculuk ve Transferler
Öğrencilerimizin katılacağı yaz okulu programlarında yolculuğun ve transferin sorunsuz yaşanması keyifli bir programın başlangıcı için çok önemlidir. ELT Yurtdı
Gezi ve Faaliyetler
Yaz okullarının gezi ve faaliyet çizelgeleri genellikle birbirine çok benzer, ancak içerikleri farklılık gösterir. Aktivite programlarında, günlük ve haftalık o
Yaz Okullarında Konaklama Seçenekleri
Konaklama genellikle iki farklı seçeneğe bağlıdır. Aile Yanı Konaklama Bu seçenekte çocuklar , güvenlik kontrolü yapılmış aileler yanında tek ya da iki kişilik
Yaz Okullarında Dil Eğitimi
Yabancı dil eğitimi Yaz okullarımıza katılan öğrencilerimiz iilk gün yapılan seviye tespit sınavından sonra kendilerine en uygun olan karma gruplarda eğitime al
İtalya Yaz Okulları
İtalya Yaz Kampları Dünyanın en tarihi şehirlerinden birinde eşsiz bir yaz okulu programına ne dersiniz? Roma’nın inanılmaz tarihi güzellikleri yanısıra,