Bilgi İste

Polonya'da Yüksek Lisans

Polonya Üniversiteleri; çok kaliteli eğitim, ekonomik yaşam maliyetleri ve hemen her alanda sunduğu İngilizce yüksek lisans programlarıyla, Avrupada yüksek lisans için en doğru seçeneklerden biri!

Polonyada Yüksek Lisans Eğitimi

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir yüksek lisans adayının aradığı her özellik Polonyada yüksek lisansta var. Avrupa'nın en genç nüfusa sahip ve gün geçtikçe popülerliğini arttıran lokasyonu Polonya'da yüksek lisans eğitimi almak için ALES sınavına bile girmenize gerek yok. Çok kaliteli eğitimi, çok uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle elde edebileceğiniz Polonya, bu özelliğiyle sadece Türkiye'nin değil dünya ülkelerinin de merceği altında. Pek çok alanda İngilizce yüksek lisans eğitimini ekonomik yaşam maliyetleriyle sunan Polonya'da yüksek lisans programlarına yerleşmeniz için ELT verdiği tam danışmanlık hizmetiyle her zamanki gibi yanınızda!

Kalitesi ispatlanmış, dünya çapında üniversitelerde İngilizce eğitim alacaksınız!

Yüksek lisansınızı 10 yıllık geçmişi olan yeni açılmış bir üniversitede mi yapmayı tercih edersiniz, yoksa en az 100 yıllık geçmişi olan, akademik başarıları bulunan, dünya tarafından tanınmış, kalitesi onaylanmış, dev özel kuruluşlarla ortak çalışmalar içerisinde olan; öğrencilerini mezun olduktan sonra da yalnız bırakmayan, 4 kuşak 5 kuşak yetiştirmiş köklü bir üniversitede mi? Köklü üniversiteyi tercih ediyorsanız Polonyada yüksek lisans programları tam size göre. Varşova Üniversitesi, Varşova Teknik üniversitesi, 600 yıllık geçmişiyle Jagiellonian Üniversitesi, Krakow Teknik Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış üniversitelere ev sahipliği yapan Polonya, özellikle Avrupa Birliğinde eğitim almak isteyen dünyanın birçok ülkesinden öğrenci için en öncelikli seçeneklerden biridir.

Bütçenizi zorlamayacak ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleri

Polonya'da yüksek lisans maliyetleri, İngilizce eğitim alabileceğiniz diğer seçeneklerle kıyaslandığında oldukça ekonomiktir. Polonyada master ücretleri yıllık ortalama 3000 - 4000 Euro civarındadır. Oldukça ekonomik olmasının yanısıra, Polonya üniversitelerinin çok geniş bir yelpazede master seçeneği sunması da diğer bir avantajdır. Polonya'da konaklama giderleri Türkiye ile aynı seviyedeyken yaşam maliyetleri ise –ki burada yaşam maliyetleri derken; yeme-içme, ulaşım ve kültürel faaliyetlerden bahsediyoruz- Türkiye'ye kıyasla oldukça ekonomiktir. Bu da Polonya'da yüksek lisans eğitimi almayı cazip kılan en önemli etmenlerden biridir.

Avrupa'nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız!

Genç nüfusu ve açık ekonomisiyle Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinden yatırımcıların da gözdesi haline gelen Polonya, çok sayıda büyük endüstriyel kuruluşa da ev sahipliği yapmaktadır. Bu durumu mezunları için iş olanağı haline getiren Polonya üniversiteleri dünyaca ünlü pek çok şirketle staj anlaşmalarını yapmış, her yıl düzenlenen onlarca iş fuarında Polonya üniversitelerinden mezun olan öğrenciler çok uluslu şirketlerin yetkilileriyle buluşmakta, iş başvuruları yapıp işe kabul edilebilmektedirler. Sadece mezunlar düşünülmemiş, üniversite öğrencilerinin de stajlardan faydalanmaları sağlanmıştır. Bu çok önemli imkandan faydalanarak hem bir Avrupa Birliği üniversitesinde master yapmış olacaksınız hem de eğitiminizi bir Avrupa şirketinde yapacağınız stajla pekiştirip, çok önemli referanslar edineceksiniz.

Polonya devleti de Polonyada yüksek lisans mezunlarını destekliyor!

Polonya'da yüksek lisans sonrasında 2 yıl çalışma ve ikamet izni elde edebilirsiniz! Polonyada master eğitiminizin ardından iki yıl süreyle tam zamanlı ve profesyonel olarak master yaptığınız alanda çalışabilecek, hem deneyim elde edip hem de eğitim maliyetinizi geri kazanabileceksiniz. Yapacak olduğunuz bu çalışma dilerseniz size Avrupa Birliğinde farklı kariyer seçeneklerine de kapı açabilir. Polonya'da yüksek lisans yapmak size ve gelecek planlarınıza boyut kazandıracak.

Kültürel gelişim ve vizyon edinme

Polonya'da yüksek lisans yaparak Avrupa'nın kalbinde, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin buluştuğu enternasyonel bir ortamda eğitim alacaksınız. Sahip olduğunuz Schengen vizesi ile tüm Avrupa Birliğinde serbestçe seyahat edebilecek, mükemmel bir eğitimin yanı sıra, hayatınız boyunca faydasını göreceğiniz üst düzey bir bireysel gelişim fırsatı da elde edeceksiniz.

Güvenlik endişesi bir kenara, insanlarla kaynaşacaksınız!

Polonya dünya suç istatistiklerinde ABD, İngiltere, Almanya, İtalya hatta Hollanda gibi büyük ülkelerin epey gerisinde kalarak ne kadar güvenli olduğunu ispatlamıştır. Polonya halkında Türk halkına karşı hiçbir önyargı bulunmamaktadır. Gayet sıcakkanlı ve güleryüzlü olan Polonya insanıyla kısa sürede kaynaşacak, İngilizce eğitimin çok yaygın olduğu ve uluslar arası öğrencilerin de yoğun olarak bulunduğu Polonya'da eğitim dışındaki özel yaşantınızda da bol bol İngilizce pratiği yapma imkanı da bulacaksınız.

Başvuru ve kabul işlemlerini ELT ile kolaylıkla tamamlayacaksınız!

ELT ile Polonya'nın en prestijli üniversitelerine yüksek lisans başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilir, dilediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz. ELT akademik danışmanları size ve tercihinize en uygun yüksek lisans programlarının tespiti yapmakta, başvuru ve kabul süreçlerinizi bu çalışma kapsamında tamamlamaktadır. ELT ile Polonya'da master hedefinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek Lisansa Başvuru ve Kabul Koşulları

Polonyada master başvurusu yapmak için lisans mezunu olmanız yeterlidir. Ayrıca ALES sınavına girmeniz gerekmiyor. Üniversite çıkış belgeniz ve lisans not dökümünüz ön kayıt için yeterli olmaktadır. İngilizce seviyeniz yeterli değilse önce şartlı kabul alınarak İngilizce eğitimine başlamanız sağlanır.

İngilizceniz yeterli değilse üzülmeyin! ELT size seçenekler sunuyor.

Polonyada master yapmak istiyor ancak bunun için İngilizcenizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. ELT size önce İngilizce yeterliliği kazanıp, sonra da arzu ettiğiniz master programına başlayabileceğiniz Gateway Program seçeneği de sunuyor. Gateway Programı kapsamında önce master yapmak istediğiniz üniversiteden şartlı kabul belgeniz alınıyor ve sonra da ELT'nin üyesi olduğu uluslararası BluePoint Network kapsamındaki Gateway dil okullarında, İngiltere ya da Malta'da, çok ekonomik ve kaliteli bir İngilizce hazırlık eğitimine alınıyorsunuz. Bu sayede hem hayatınız boyunca ihtiyacınız olacak olan İngilizceyi anadil olarak konuşulduğu ülkelerde en iyi biçimde öğrenebilecek, hem de İngilizce eğitimi alırken Polonya'daki üniversiteniz ve master programınıza halihazırda kabul edilmiş olmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

 • Semih Akduman

  Okula başvuru, kabul, konaklama, vize, Polonya'da karşılanmamdan oryantasyonuma, en zorlu süreçlerden biri olan oturum kartı başvurusuna kadar tüm süreçlerde bana fazlasıyla yardımcı olan, Polonya'ya gelip beni ziyaret eden ELT yurtdışı eğitime çok teşekkür ederim.

  Semih Akduman - Varşova

 • Türkiye'deki üniversitelerle kıyasladığım zaman gerçekten arkadaş ortamının güzelliğini ve eğitimdeki kaliteyi gördüm. Burada edindiğim hayat ve eğitim tecrübesi yaptığımız en iyi yatırım oldu diyebilirim.

  Alper Bilen - Varşova

 • Yurt dışı eğitim planları yapıyorsanız kendi araştırmalarınızın yanı sıra ELT Yurtdışı Eğitime de bir uğrayın, eğitim danışmanları ile bir görüşün, bilgi alın derim.

  Arda Aytekin - Varşova

Polonya Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Varşova Üniversitesi Varşova Yüksek dünya sıralaması ile özellikel sosyal bilimlerde çok iyi
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS) Varşova Psikoloji lisans ve master programlarında Polonya'nın en iyi özel üniversitesi
Varşova Teknoloji Üniversitesi Varşova Uçak ve uzay, mekatronik ve enerji gibi alanlarda Avrupa'nın en iyi teknik üniversitelerinden
Varşova Kozminski Üniversitesi Varşova Doğu Avrupa'nın uluslararası ödüllü ve en iyi işletme ve ekonomi okulu
Varşova Ekonomi Üniversitesi Varşova Uluslararası işletme ve ekonomi bölümlerinde Polonya'nın en iyilerinden
Varşova Lazarski Üniversitesi Varşova Çift diploma programlarıyla ve uygun maliyetleriyle in plana çıkıyor
Collegium Civitas Varşova Diplomasi, Siyaset ve Sosyal Bilimlerde çok kaliteli master seçenekleri
Jagiellonian Universitesi Krakow Dünya sıralamasında ilk 300 içerisindeki üniversite prestijli bir eğitim sunuyor
Kracow Teknoloji Üniversitesi Kracow Mezunlarının Polonya'da çokça tercih edildiği kaliteli teknik üniversitelerden
Kracow Ekonomi Üniversitesi Kracow Finans, ekonomi ve işletme bölümlerinde eğitim veren Krakow üniversitelerinden
Lodz Üniversitesi Lodz 1945 kuruluşlu üniversite mühendislik ve sosyal bilimler eğitimi sunuyor
Lodz Teknik Üniversitesi Lodz İngilizce, Lehçe ve Fransızca eğitim veren okul, mühendislik bölümleriyle ön planda
Lodz Tıp Üniversitesi Lodz Medikal bölümlerde orta ölçekli bir TIP üniversitesi
Poznan School of Form Poznan Endüstri ürünleri tasarımı ve görsel tasarımda çok kaliteli ve sevilen özel bir üniversite
Poznan Güzel Sanatlar Akademisi Poznan Resim, Heykel, Grafik alanlarında eğitim veren sanat akademisi
Poznan Tıp Üniversitesi Poznan TIP alanında Polonya'nın en büyük devlet üniversitelerinden
Poznan Ekonomi Üniversitesi Poznan Uygun maliyetle işletme, ticaret bölümlerinde eğitim sunuyor
Poznan Teknoloji Üniversitesi Poznan Polonya'da çok uygun maliyetlerle kaliteli mühendislik eğitimi
Wroclaw Tıp Üniversitesi Wroclaw Polonya'nın en modern ve kaliteli TIP üniversitelerinden
Wroclaw Üniversitesi Wroclaw Sosya bilimler alanında Polonya'nın en köklü ve kaliteli devlet üniversitelerinden
Wroclaw Ekonomi Üniversitesi Wroclaw Yıllık 2.500 Euro maliyetle ekonomi ve işletme eğitimi alınabilen butik üniversite
Wroclaw Teknoloji Üniversitesi Wroclaw Yıllık 4.000 Euro maliyetle istediğiniz mühendislik bölümünde master yapma imkanı
Vincent Pol Üniversitesi Lublin Uluslararası Turizm ve Fizyoterapi alanlarında en iyi seçeneklerden
University of Economics and Human Sciences Warsaw Varşova Uluslararası İşletme, Şirket Yönetimi gibi alanlarda master programları sunan uygun maliyetli üniversite
Warsaw School of Applied Linguistics Varşova Yabancı Dil Öğretimi, Çevirmenlik ve Uluslararası İş İngilizcesi alanlarında master eğitimi
University of Information Technology and Management (UITM) Rzeszow Havacılık, Lojistik ve Bilgi Teknolojileri alanında Polonya'da öncelikli seçeneklerden