Poznan Ekonomi Üniversitesi (Poznań University of Economics and Business, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)

Poznan Ekonomi Üniversitesi, Polonya’nın en iyi, en köklü ve en prestijli ekonomi üniversitelerin biri olup, akademik başarısını her geçen gün artırmaktadır. Üniversiteler arası sıralamada daima üstlerde yer alan okulun prestiji, sağladığı yüksek eğitim standartları, gelişen ekonomi ve iş dünyası trendlerini yakından takip etmesi sayesinde oldukça yüksektir.

Poznan Ekonomi ve İşletme Üniversitesi 1926 yılında kurulmuştur ve 350’si uluslararası olmak üzere 9 binden fazla öğrenciye sahiptir.

Üniversitenin en büyük özelliği, sahip olduğu uluslararası ilişkiler ve iş dünyasıyla olan bağlantılarıdır. Geleceğin iş dünyası liderlerini, yetenekli yöneticilerini ve uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlayan okul, uluslararası alanda bir çok kurum ve üniversite tarafından akredite olmuştur.

Her biri kendi alanlarında uzman olan yetenekli eğitim kadrosuyla, üniversitenin okuttuğu müfredat Avrupa Birliği eğitim kalitesi standartlarını yakalamıştır. Eğitim metodu olarak pratik eğitimi her zaman ön planda tutan okulun öğrencileri sadece akademik düzeyde üniversite eğitimi almakla kalmaz, bunun yanında gelecek iş yaşamlarında kendilerinden beklenecek beceriler doğrultusunda pratik eğitim almaktadırlar. Okulu Polonya’daki okullardan farklı kılan en önemli özelliği de derslerin tanınmış iş dünyası uzmanları ve yabancı öğretim kadrosu tarafından verilmesidir. Bu sayede Poznan Ekonomi Üniversitesi öğrencileri mezun olduktan sonraki iş hayatına tam donanımlı olarak girmektedir.

Poznan Ekonomi ve İşletme Üniversitesinde eğitim almanız için 7 neden:

  • Üniversitenin dünya sıralamasındaki derecesi
  • Polonya’nın en iyi ekonomi üniversitesi
  • Polonya’daki en eski ve en prestijli üniversitelerinden biri
  • Yüksek eğitim kalitesi, uluslararası eğitim standardı
  • Globalleşen dünyadaki iş trendlerini yakından takip etmesi ve profesyonel yöneticilik becerileri kazandırması
  • Uluslararası işbirliği ve ortaklıkları
  • Polonya’daki uluslararası iş dünyasının merkezi olarak tanınan kozmopolit bir şehirde yer alması

Poznan Ekonomi Üniversitesi, ISO 9001:2000 kalite sertifikasına sahiptir. Okul, modern eğitim teknolojileri ve modern sınıflarıyla öğrencilerine eğitim vermektedir. Poznan Ekonomi Üniversitesi öğrencileri eğitimleri boyunca AIESEC, AEGEE gibi kuruluşlar sayesinde pratik eğitim ve iş tecrübesi kazanmaktadırlar.

Poznan Ekonomi Üniversitesi, uluslar arası çalışmalara ve projelere büyük önem vermekle birlikte, uluslar arası değişim programları sayesinde bir çok öğrenciyi ağırlamakta, okulun öğretim üyeleri de bir çok uluslararası projede yer almaktadır. Verdiği çift diplomalı eğitim sayesinde de Poznan Ekonomi Üniversitesi‘ne yurtdışından gelen talep her geçen gün artarak büyümektedir.

Okulun sahip olduğu basım ve yayım merkezinin dışında tam donanımlı kütüphanesi ve bir çok spor kompleksi de bulunmaktadır.

Poznan Ekonomi Üniversitesinin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

BölümlerSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Zloty)Başlangıç
Lisans Programları (İngilizce)
Finans611.480 PLNEkim
İşletme611.480 PLNEkim
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
MSc International Business – Faculty of International Business andEconomics411.260 PLNEkim
Finansal Mühendislik411.260 PLNEkim
Finans411.260 PLNEkim
İnovatif İşletme411.260 PLNEkim