WORK AND TRAVEL 2022

WORK AND TRAVEL 2022

ELT Work and Travel ile unutulmaz bir Amerika macerası yaşamak ister misiniz?

WAT size çok şey katacak! Work and Travel 2022 ile hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız…

Work and Travel programı Amerikan Hükumetinin kontrolünde yapılan, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz...

Work and Travel programına katılmak için temel şart üniversite öğrencisi olmak ve tam zamanlı örgün bir eğitim alıyor olmaktır.

ELT, aradığınız tüm Work and Travel iş seçeneklerini ABD Dışişleri Bakanlığına bağlı Resmi Sponsor Kuruluşlar denetim...

Amerika'dan gelen işveren ve sponsor kuruluşlar ile yüz yüze görüşmek, tercih ettiğiniz işe yerleşmek için siz de kayıt olun, en gözde...

En popüler iş ve bölge seçenekleri, kontenjanları en çabuk dolanlardır. Hızlı hareket ederek en popüler işlere başvuru yapabilirsiniz.

Programa katılan öğrenci çalışma saatlerini ilk olarak iş sözleşmesinde belirler. Bu sözleşmede iş vereni ile anlaşarak kendisi ve iş veren...

Work and Travel İş Türleri

ELT size aradığınız tüm Work and Travel iş seçeneklerini sunuyor!

 SIK SORULANLAR

SIK SORULANLAR

Dil öğrenmenin en önemli aşamalarından ve hatta şartlarından biri o dili ana dil olarak konuşulan bir ülkede pratik etmektir. Uygulamaya dayalı olmayan hiçbir öğretim sistemi başarılı olamaz. Dolayısıyla eğer bir şekilde İngilizce öğrenme sürecinin içindeyseniz, öğrendiğinizi kullanma imkanı veren bütün fırsatları değerlendirmelisiniz.
Programa katılan öğrencinin çalışma saatleri, iş sözleşmesinde belirlenir. Bu sözleşmede iş vereni ile anlaşarak kendisi ve iş veren için uygun minimum süre belirlenir. Bu süre genellikle haftada 35 – 40 saat olarak gerçekleşir. Çalışma saatleri iş verenin yoğunluğuna göre değişebilir. Genel olarak Work and Travel öğrencileri saatte 8 - 9 USD kazanırlar.
Programın mantığına ters olmakla birlikte, her Work and Travel öğrencisinin yasal olarak birden fazla işte çalışma hakkı vardır. Esas işinizi ve mesainizi aksatmadığınız sürece işvereniniz buna karışmayacaktır. Ancak ikinci iş bulup çalışabilmeniz için, öncelikle sosyal güvenlik numaranızın çıkmış olması ve bulunduğunuz yere uyum sağlamış olmanız gerekiyor. Bunun için genellikle 4-6 hafta gerekecektir.
Evet! ELT online hizmet sisteminde arkadaşlarınızla aynı işi seçip başvurabilirsiniz. Ancak, işin kabul şartlarına tüm grubun uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde içinizde bir ya da daha fazlası işe kabul edilmeyebilir. Grup olarak yapılan başvurularda, grupta İngilizcesi ve iş tecrübesi en zayıf olan arkadaşınızın özelliklerine uygun bir iş seçmelisiniz.

BİLGİ BANKASI