WORK AND TRAVEL

WORK AND TRAVEL

Work and Travel ile unutulmaz bir Amerika macerası yaşamak ister misiniz?

WAT size çok şey katacak! Work and Travel 2024 ile hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız…

Yaz ayları, öğrencilerin dinlenme, keşif yapma ve deneyim kazanma dönemidir. Bu süreçte, gençlerin yaz tatilini değerlendirebilecekleri çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan biri de Work and Travel programıdır.

Work and Travel, Amerikan Hükümeti tarafından düzenlenen, üniversite öğrencilerinin J1 vizesi ile yaz tatillerinde Amerika’da seyahat etmeleri ve çalışmaları için tasarlanmış bir kültürel değişim programıdır.

Work and Travel (WAT), Amerika’da geçici bir iş bulma ve seyahat etme fırsatı sunan bir kültürel değişim programıdır. WAT, öğrencilere, Amerikan kültürünü deneyimleme, dil becerilerini geliştirme ve iş deneyimi kazanma şansı verir. Bu program, gençlere unutulmaz bir yaz deneyimi sunar.

Work and Travel Nedir?
Work and Travel Nedir?
Work and Travel, ABD'nin kontrolünde yapılan, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz...
Work and Travel Şartları
Work and Travel Şartları
Work and Travel programına katılmak için temel şart üniversite öğrencisi olmak ve tam zamanlı örgün bir eğitim alıyor olmaktır.
İş Seçenekleri?
İş Seçenekleri?
ELT, aradığınız tüm Work and Travel iş seçeneklerini ABD Dışişleri Bakanlığına bağlı Resmi Sponsor Kuruluşlar denetim...
WAT 2024 İş Listesi
WAT 2024 İş Listesi
Amerika'dan gelen işveren ve sponsor kuruluşlar ile yüz yüze görüşmek, tercih ettiğiniz işe yerleşmek için siz de kayıt olun, en gözde...
Neden Erken Başvuru?
Neden Erken Başvuru?
En popüler iş ve bölge seçenekleri, kontenjanları en çabuk dolanlardır. Hızlı hareket ederek en popüler işlere başvuru yapabilirsiniz.
Ne Kadar Kazanırım?
Ne Kadar Kazanırım?
Programa katılan öğrenci çalışma saatlerini ilk olarak iş sözleşmesinde belirler. Bu sözleşmede iş vereni ile anlaşarak kendisi ve iş veren...

Work and Travel 2024: Amerika'yı Keşfetme ve Para Kazanma Fırsatı!

Work and Travel, öğrencilere hem Amerika’yı keşfetme hem de çalışarak para kazanma fırsatı sunan benzersiz bir programdır. ELT size aradığınız tüm Work and Travel iş seçeneklerini sunuyor!

Work and Travel, öğrencilere hayatlarının unutulmaz deneyimlerinden birini yaşama şansı sunan, Amerika’yı keşfetme ve çalışarak para kazanma imkanlarıyla dolu benzersiz bir programdır. Eğer hayatınıza anlam katacak, sıradışı ve eşsiz bir macera arıyorsanız, Work and Travel tam size göre!

Work and Travel, sadece eğlence ve gezi değil, aynı zamanda kişisel ve profesyonel gelişiminize de katkıda bulunan bir fırsattır. Yeni insanlarla tanışma, bağımsızlık kazanma, sorunları çözme becerilerinizi geliştirme ve gelecekteki kariyeriniz için önemli bir referans elde etme şansı sunar.

Unutulmaz bir yaz deneyimi, heyecan verici iş imkanları ve kültürel zenginlikleri keşfetmek için Work and Travel 2024 programına hemen katılın!

 SIK SORULANLAR

SIK SORULANLAR

Dil öğrenmenin en önemli aşamalarından ve hatta şartlarından biri o dili ana dil olarak konuşulan bir ülkede pratik etmektir. Uygulamaya dayalı olmayan hiçbir öğretim sistemi başarılı olamaz. Dolayısıyla eğer bir şekilde İngilizce öğrenme sürecinin içindeyseniz, öğrendiğinizi kullanma imkanı veren bütün fırsatları değerlendirmelisiniz.
Programa katılan öğrencinin çalışma saatleri, iş sözleşmesinde belirlenir. Bu sözleşmede iş vereni ile anlaşarak kendisi ve iş veren için uygun minimum süre belirlenir. Bu süre genellikle haftada 35 – 40 saat olarak gerçekleşir. Çalışma saatleri iş verenin yoğunluğuna göre değişebilir. Genel olarak Work and Travel öğrencileri saatte 8 - 9 USD kazanırlar.
Programın mantığına ters olmakla birlikte, her Work and Travel öğrencisinin yasal olarak birden fazla işte çalışma hakkı vardır. Esas işinizi ve mesainizi aksatmadığınız sürece işvereniniz buna karışmayacaktır. Ancak ikinci iş bulup çalışabilmeniz için, öncelikle sosyal güvenlik numaranızın çıkmış olması ve bulunduğunuz yere uyum sağlamış olmanız gerekiyor. Bunun için genellikle 4-6 hafta gerekecektir.
Evet! ELT online hizmet sisteminde arkadaşlarınızla aynı işi seçip başvurabilirsiniz. Ancak, işin kabul şartlarına tüm grubun uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde içinizde bir ya da daha fazlası işe kabul edilmeyebilir. Grup olarak yapılan başvurularda, grupta İngilizcesi ve iş tecrübesi en zayıf olan arkadaşınızın özelliklerine uygun bir iş seçmelisiniz.

BİLGİ BANKASI