Avustralya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Avustralya, eğitim konusunda saygın üniversiteleri, yüksekokulları ve dil okullarıyla eşi benzeri olmayan bir eğitim cennetidir. Avustralya devleti üstün kalitede bir eğitim sunmak amacıyla tüm eğitim kurumlarını sıkı bir şekilde denetlemektedir ve kalitesini ve sistemini uygun bulmadığı okulları kapatmaktadır. Avustralya’da okuyan yabancı öğrenci sayısının her yıl %20 oranında artış göstermesi ve günümüzde bu sayının 200.000’i aşması eğitim kalitesinin bir göstergesidir. Avustralya üniversitelerinden alacağınız yüksek lisans diploması size dünyanın her yerinde saygınlık, prestij ve statü kazandıracaktır.

Kimler başvurabilir?

Akademik durumunuz ve maddi yeterliliğiniz ölçüsünde Avustralya’da istediğiniz üniversitede master yapabilirsiniz. Avustralya, 43 tane üniversitesiyle (ikisi özel) çok yüksek standartlarda yüksek öğretim kurumlarına sahiptir. Avustralya’da master programları bir, bir buçuk ve iki yıl sürebilmektedir. Eğitim almak istediğiniz alana ve yeterliliklerinize göre en doğru seçimi yapmanız için profesyonel ve tecrübeli ELT akademik danışmanları en büyük yardımcınız olacak!

ALES Sınav zorunluluğu yok!

Avustralya’da bir üniversiteye kabul edilmeniz için Türkiye’de olduğu gibi ALES sınavına girme şartı aranmıyor. Gerekli yeterlilikleri sağladığınızda sizin de başvuru yapmamak için hiçbir sebebiniz yok!

Avustralya hem eğitim almak hem de yaşamak için çok ideal bir ülkedir.

Yeni mezun iseniz, işiniz İngilizce bilmenizi gerektiriyorsa, yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, İngilizcenin dışında yüksek eğitim hedefliyorsanız, uluslararası iş deneyimi hedefliyorsanız, öğrenciyken part time çalışmak istiyorsanız, outdoor aktiviteleri (Yüzme, Surf, Dalış vb) seviyorsanız, iyi bir eğitim almak istiyorsanız ve Avustralya vatandaşlığına kendinizi hazır hissediyorsanız Avustralya’da yüksek lisansı tercih ediniz. Ayrıca Avustralya yüksek lisansı eğitim ve yaşam maliyetleri bakımından özellikle İngiltere ve ABD ile kıyaslandığında çok daha ekonomiktir.

Yüksek lisansınızı yaparken bir yandan çalışabileceksiniz!

Avustralya öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni de elde ederler. Bu çalışma izni sayesinde en azından cep harçlığınızı çıkararak aynı zamanda Avustralya iş hayatını yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Mezuniyet sonrasında Avustralya’da göçmenlik ve vatandaşlık imkanı

Avustralya güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Avustralya’da eğitim almış, bir Avustralya üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Avustralya’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Avustralya’da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz. Avustralya’da 2 yıl master eğitimi aldıktan sonra 18 ay full time çalışma izni kazanacaksınız. Bu süreçte hem çalışıp hem de isterseniz PR(Avustralya’da oturum izni) başvurusu yapabilirsiniz.

Avustralya’nın en iyi üniversitelerine açılan kapı!

ELT ile Avustralya’nın en güçlü üniversitelerine başvuru yapabilirsiniz. Size en uygun hazırlık sürecinin ardından dünyaca ünlü üniversitelerden birinde eğitime başlayabileceksiniz. La Trobe Universitesi, Curtin Üniversitesi, Deakin University, Macquire University, Edith Cowan University, Griffith University, University of South Australia gibi dünya çapında kaliteli üniversitelerde yüksek lisans eğitimi alacaksınız.

Avustralya konsolosluğu Vize konusunda yüksek lisans öğrencilerine daha esnek davranıyor!

Avustralya konsolosluğunun Avustralya’ya giriş yapacak adaylar için ne kadar ince eleyip sık dokuduğunu bu işi biraz araştırmış olan herkes bilir. Konsolosluk özellikle dil okuluna gidecek adaylardan onlarca belge, ve bu belgelerin tamamen istediği formatlarda olmasını ister. Ancak paket program diye adlandırabileceğimiz.

“Dil Okulu + Yüksek lisans” yerleştirmesi yada “Dil okulu + Lisans” yerleştirmesi gibi programlarda konsolosluğun daha esnek davranarak daha az belge şart koştuğu gözlemlenmiştir.

Avustralya Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
La Trobe Universitesi Melbourne 1964 kuruluşlu üniversite Avustralya’nın en büyüklerinden
Curtin Üniversitesi Perth Batı Avustralya’nın en büyük üniversitesi
Deakin University Melbourne/Geelong/Warnambool Dünyanın en iyi ilk 400 üniversitesi arasında
Macquire University Sydney Avustralya’nın en iyi ilk 10 üniversitesinden birisi
Edith Cowan University Perth Lisans, yüksek lisans ve dil eğitiminden en çok tercih edilenlerden
Griffith University Brisbane/Gold Coast Çevre bilimleri, İşletme ve ve film okulu Avustralya’nın en iyisi
University of South Australia Adelaide Uygun maliyetlerle üniversite eğitimi alınabilen kaliteli bir devlet okulu
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef