Avustralya Dil Okulları

Avustralya dil okulları, İngilizce öğrenmek için en doğru tercihlerden biri. Daima güneşli ve sıcak bir iklimde, stresten ve gürültüden uzak, hem büyük şehrin olanaklarına sahip hem de doğayla iç içe yaşayabileceğiniz bir yerde İngilizce öğrenmek isterseniz Avustralya tam size göre!

Avustralya dil okulları, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Ülkenin sahip olduğu yüksek yaşam standardı, ekonomik dil okulu fiyatları ve diğer ülkelere oranla daha uygun yaşam giderlerine sahip olması, bu tercihin başlıca nedenleri arasındadır. Yoğun talebin önemli nedenlerinden biri de, Avustralya’nın öğrenci vizesine sahip tüm uluslararası öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermesi. Avustralya’da dil eğitimi alırken, yarı zamanlı çalışarak hem harçlığınızı çıkarabilir, hem de okul dışındaki zamanınızda bolca pratik yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Avustralya Dil Eğitimi

Avustralya’da dil eğitimi alacak öğrencilerin haftalık minimum 25 saat ders almaları gerekmektedir. Özellikle uzun süreli dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için Avustralya dil okulları doğru ve ekonomik bir seçenektir.

Avustralya’da Öğrenci Olmak
Dünyanın en güvenli ülkelerinin başında gelen Avustralya’da öğrenci olmak bir çok anlamda avantaj sağlamaktadır: Güvenli bir ülkede yaşamanın rahatlığı, çalışma izni, eğitim ve yaşam standartlarının yüksek olması öğrencilerin her zaman ilgisini çeken en önemli unsurlardır. Öğrenciler, başta Sydney, Melbourne olmak üzere çoğunlukla Brisbane ve Perth şehirlerindeki merkezlerimizde eğitim almayı ve yaşamayı tercih ederler.

Avustralya'da Dil Okulu

ELT Yurtdışı Eğitim olarak, Avustralya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’de resmi temsilcisiyiz.

Avustralya’da, uluslararası öğrencilere yönelik İngilizce kurslarını keşfedebilir, güneşli plajların ve modern şehir yaşamının tadını çıkarırken yurtdışında dil eğitimi alabilirsiniz. Hedef ve şehir seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya Avustralya’da İngilizce Kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanın.

Sydney
Sydney için Avustralya’nın en kozmopolit şehri diyebiliriz. Her yıl milyonlarca turist ve öğrenci ülkeye gezmek ve eğitim almak amacı ile seyahat ederler ve yolculuklarına genellikle ilk olarak bu şehirden başlarlar. Ünlü Opera House ve Harbour Bridge görülmesi gereken yapıların en başında yer almaktadır.

Bir çok dil okulunun Sydney’de merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler açısından en popüler şehir diyebiliriz. Çalışma olanakları açısından bir çok alternatifi mevcuttur. Öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda Sydney’in çalışma olanaklarından da faydalanmaktadır.

Melbourne
Avustralya’nın Sydney’den sonra en popüler ikinci şehridir. Avustralya bilindiği üzere daha çok outdoor aktiviteleri ve sörf merkezlerinin zenginliği ile ünlüdür. Birçok spor müsabakasına ev sahipliği yapmakla beraber aynı zamanda sanat ve moda anlamında da Avustralya’nın Avrupa yüzü konumundadır. Her yıl bir çok festival ve moda fuarları düzenlenmektedir.

Adelaide
Güneşli Güney Sahili’nin keyfini çıkarabileceğiniz küçük ve dinlendirici bir şehirde harika dil okulları. Dil eğitimi alırken Adelaide’ı çevreleyen tertemiz doğal güzelliklerin ve güneşli havanın tadını çıkarın.

Brisbane
Brisbane, Queensland eyaletin başkenti ve gün ışığı şehri olarak adlandırılmaktadır. Avustralya’nın üçüncü büyük şehri konumundadır. Özellikle Avustralya’lı nüfusunun yoğun yaşadığı şehirler arasındadır. Bir çok ünlü sörf sahillerine, tatil merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan şehirde kış aylarında bile hava neredeyse hep güneşlidir. Öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda çalışabilecekleri bir çok opsiyonu Avustralya’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Brisbane’da da rahatlıkla bulabilirler.

Perth
Avustralya’nın dördüncü büyük şehri konumundadır. Batı Avustralya’nın en büyük yüz ölçümüne sahip şehridir. Genel populasyonu bu büyük coğrafya için azınlıkta kalmaktadır. Dolayısı ile insan gücüne oldukça ihtiyaç duyarlar. Genelde sakin ve huzurlu bir şehir olarak nitelendirilmektedir. İklim koşulları ve genel yapısı Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaleti ile kıyaslanabilir. Öğrenciler bu büyük coğrafyada kolaylıkla harçlıklarını çıkaracak ve iş bulmakta zorluk çekmeyecektir.

Melbourne’de dil eğitimi almanın avantajları arasından en önemlisi modern, gelişmiş ve ticaret alanında önemli bir yere sahip olan

Avustralya Dil Okulu Fiyatları

Avustralya’nın para birimi Avustralya Doları’dır. Diğer döviz türleri ile kıyaslandığında eğitim ve yaşam giderleri Avustralya’da daha uygun fiyata gelmektedir. Bu nedenle yurt dışında ekonomik fiyatlarla dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin oldukça büyük bir bölümü Avustralya’yı tercih etmektedir. Avustralya dil eğitimi maliyetleri ise öğrencilerin eğitim almak istedikleri süre, tercih ettikleri konaklama türü ve eğitim almayı planladığı şehre göre değişmektedir. Avustralya’da temsilciğini yapmakta olduğumuz dil okulları yıl boyunca ELT öğrencilerine özel indirimler uygulamaktadır.

Avustralya Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları

Avustralya dil okulları yıl içerisinde birçok kampanya ve indirim yapmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanarak daha uygun fiyatlı dil okullarını tercih edebilirsiniz. Avustralya kampanyalı dil okulu fiyatlarına ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklamanız yeterli.

Avustralya dil okulları

Avustralya Dil Eğitimi Programları

Avustralya dil okullarında eğitim alacak kişinin ihtiyacına göre birçok farklı program seçeneği bulunmaktadır. Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin %80 oranında derse devam mecburiyeti bulunmaktadır. Öğrenciler, ortalama 8-10 haftalık periyotlarda bir üst kura geçebilmektedir. Kurs süresinizi belirlerken bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Dil eğitimi programlarının içeriği ise tercih edeceğiniz dil kursunun türüne göre değişecektir. İçeriğine ve seviyesine göre kurs süreleri 2 hafta ile 52 hafta arasında değişmektedir. Avustralya’da eğitim alabileceğiniz kurs seçenekleri;

 • Genel İngilizce kursları
 • IELTS hazırlık kursları
 • Akademik İngilizce dil kursu
 • İleri İngilizce dil kursları
 • İş İngilizcesi kursları
 • Mesleki İngilizce kursları

Avustralya'da Konaklama Seçenekleri

Uluslararası düzeyde tanınan eğitim ve meslek edinme kursları ile Avustralya eğitim sistemi dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Bu kaliteli eğitime ek olarak, öğrencilerin Avustralya’da yaşama deneyimleri ve bu deneyimlerden elde ettikleri kazanımlar, dünyanın neresinde olursa olsun işverenlere verilecek özgeçmişle ilgili belgede de yer alacak, işvereni etkilemede son derece önemli rol oynayacaktır. Yüksek öğrenimde uygulanan yasalar ve yönetmelikler Avustralya’da eğitim sektörünü düzenlemekte ve öğrencilerin haklarını korumaktadır. Avustralya’da eğitim alırken, konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz.

Avustralya Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama yurt dışı dil eğitimi alırken en fazla tercih edilen konaklama türüdür. Öğrencilerin kalacağı aileler Avustralya’da yer alan dil okulları tarafından özenle seçilen ve belli denetlemelerden, güvenlik havuzlarından geçirilen okulların uzun süredir çalışmakta olduğu ailelerdir. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciye tek kişilik oda imkanı sunulmakta olup isteğe göre kahvaltı dahil ya da kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu yarım pansiyon oda konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili yaşayarak pratik yaparak öğrenmektir. Bu noktada aile yanı konaklamanın dil pratiği açısından öğrencilere sağladığı imkanlar oldukça önemlidir. Aile yanında kalan öğrenciler dili kültürü ile beraber öğrenme fırsatını da yakalamış olurlar. Ayrıca aile yanı konaklama seçeneği öğrenci yurdu, apart daire konaklama türüne göre daha ekonomiktir.

Avustralya Öğrenci Yurtları Konaklama

Öğrenciler tarafından tercih edilen diğer bir konaklama türü de öğrenci yurtlarıdır. Bu yurtlar genelde okullara yakın olarak bulunan yurtlardır ve okula ulaşım konusunda avantaj sağlar. Yurdun bulunduğu şehre ve okula göre mesafeler değişmektedir. Yurt seçeneklerinde öğrencilerin ortak kullandığı alanlar da mevcut olup tek kişilik ya da paylaşımlı oda seçenekleri bulunur. Öğrencilerin ortaklaşa kullandığı mutfaklar mevcuttur, bu şekilde kendi yemeklerini kendileri yapabilirler. Okulun sunduğu seçeneklere göre özel banyo ya da ortak banyolu oda seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Özgürlüğüne düşkün olan öğrencilerimize yurt seçeneklerini rahatlıkla tavsiye edebiliriz. Yurtta kalan öğrenciler dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrencilerle aynı ortamda bulunup farklı kültürler tanıma fırsatı yakalamaktadır.

Paylaşımlı Öğrenci Daireleri

Paylaşımlı öğrenci dairelerinde de mutfak ve tuvalet, banyolar ortak kullanım alanı olarak kullanılmaktadır. Sunulan daire seçeneğine göre aynı odada birkaç farklı öğrenci ile kalabilir ya da tek kişilik oda seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

 

Avustralya Kiralık Daire Konaklama

Kiralık daireler de konaklama tercihleri arasında yer alır. Bu konaklama türünü öğrencilerimiz genellikle Avustralya’ya alıştıktan sonra tercih etmektedir. Genel olarak 4-8 hafta arası aile yanı ya da yurtta kaldıktan sonra tek başınıza ya da arkadaşlarınızla daire kiralayabilirsiniz. Ev kiralamanın dışında oda kiralama da oldukça fazla tercih edilir. Kalacağınız evin ya da dairenin kira ücretleri evin konumumu, büyüklüğüne göre değişmektedir. Oda kiraları haftalık 150 Aud’ den başlamaktadır.

Konaklama Türü Süre Fiyat
Aile yanı konaklama Haftalık 180-250 Avustralya Doları
Üniversite Yurtları Haftalık 180-280 Avustralya Doları
Öğrenci Yurtları Haftalık 100-180 Avustralya Doları
Diğer öğrencilerle bir konutu paylaşma Haftalık 120-200 Avustralya Doları
Kiralık Daire Haftalık Kişi başı yaklaşık 150 Dolar

Avustralya'da Çalışma İzni

Avustralya, ABD ve İngiltere’ye göre çok daha düşük olan yaşam giderleri ve eğitim ücretleri ile nitelikli yurtdışı eğitimin en ucuz mal olduğu ülkelerden biridir. Nüfusunun azlığına karşın Avustralya, İngilizce konuşulan ülkeler arasında yurtdışından gelen öğrenci sayısının en fazla olduğu üçüncü ülke konumundadır. Yurtdışından gelen öğrencilere eğitim yaparken haftada 20 saate kadar çalışma izni tanınmaktadır. Lisans üzeri programlara katılan öğrenciler programlarını tamamladıktan sonra 18 ay tam zamanlı çalışma hakkı elde etmektedir.

Avustralya’nın dil eğitimi için en fazla tercih edilen ülkelerden biri olmasının sebeplerinden biri de öğrencilere sunduğu yasal çalışma iznidir. Minimum 13 haftalık bir dil kursuna kayıt olma koşulu ile öğrenciler Avustralya’da haftada 20 saate kadar çalışabilirler. Tatil dönemlerinde ise full time çalışabilmektedirler. Bu şekilde hem İngilizce pratiği yapma fırsatı yakalayıp hem de iş tecrübesi edinebilirsiniz. Öğrenciler çalışmak için restoranlar, kafeler, alış veriş merkezleri, mağazalar ve otellerde iş bulabilirler. Saatlik ücretler ise 11-25 Usd aralığında değişmektedir. Aylık kazandığınız para ile yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Avustralya Dil Okulu Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya’da dil eğitimi vizesi almak isteyen öğrenciler Student Visa adıyla talep edilen öğrenci vizesine başvuru yapmalıdır. Avustralya’ya vize alabilmek için banka hesabınızda belli bir miktar para bulundurmalısınız. Türkiye pasaportu bulunan ve  başvuran adayların öğrenci vizeleri için üç adet değerlendirme kategorisi bulunmaktadır. AL3 adlı kategori de Avustralya’da İngilizce dil eğitimi için gidecek adaylara verilen kategoridir. Bankada göstereceğiniz para tutarınız da eğitim süresine göre değişmektedir. Bankaya toplu bir para yatırmışsanız ülke bu paranın kaynağını sormaktadır.

Avustralya’da dil eğitimi alacak öğrenci 13 hafta ve üzeri bir programa gidiyorsa, vizesinin türü Student Visa (500 Subclass) olacaktır. Bu vize ile haftada 20 saat part-time çalışma iznine sahip olabilirler.

12 hafta ve daha aşağısında bir eğitim alınıyorsa vize türü Visitor Visa olacaktır. Bu vizelerde de yine okul evrakları ve diğer destekleyici belgeler ile başvuru yapılmaktadır.

Avustralya vizesinin tüm süreci online olarak işlemektedir. Öğrencinin tüm evrakları danışmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra taratılarak konsolosluğun sistemine yüklenir. Gerekli formlar doldurulduktan sonra ise vize ücreti ödeme işlemi yapılır. Avustralya vize ücreti 620 Aud olarak belirlenmiştir. Bu süreçten sonra öğrenci VFS Global’in İstanbul veya Ankara şubelerine parmak izi vermeye gitmek zorundadır. Aynı zamanda konsolosluk yetkilileri öğrencileri telefonla arayarak bir mülakat gerçekleştirir. Bu mülakat Türkçe olarak gerçekleşir. Avustralya başvurusunda öğrencinin dosyası detaylı bir şekilde incelenir. Bu nedenle dosyanın titizlikle hazırlanması ve niyet mektubu oldukça önemlidir. Tüm belgelerinizin hazırlanmasında ve yazılacak niyet mektupları ile ilgili Elt Yurtdışı Eğitim Hizmetleri danışmanları sizi detaylıca bilgilendireceklerdir.

Avustralya’da Sosyal Hayat

Avustralya, Okyanusya kıtasının ve hatta dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Egzotik ve sıcak bir iklime sahip olan ülkede güneş dört mevsim eksiz olmaz. Gelişmiş ekonomileri sayesinde insanlar oldukça rahat ve kaliteli bir yaşam sürmektedir. Doğa harikası plajları sayesinde boş vakitlerinizi tatildeymiş gibi geçirebilirsiniz. Avustralya aynı zamanda öğrenciler için en güvenli ülkeler arasında yer almaktadır. Sanat etkinliklerine ilgi duyan kişiler için oldukça verimli geçecek bir eğitim süreci olacaktır. Özellikle Sydney ve Melbourne gibi şehirler sanatsal faaliyetler açısından en ideal şehirlerdir.  Ülkede kültürel olarak yılın her anında bir etkinliğe ulaşma şansınız mevcuttur. Yılın belirli dönemlerinde festivaller düzenlenmektedir. Dünyanın en büyük opera binalarında biri Sydney’de bulunmaktadır. Temiz doğası da yaşamak için oldukça elverişlidir. İnsanların günlük hayat içinde oldukça rahat olduğu ülkede uluslararası öğrenci sayısı da fazladır. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen insanlarla tanışarak kültürel bir birikim elde etme şansı yakalayabilirsiniz. Avustralya’nın çok kültürlü bir yapısı olduğu için ırkçılık yoktur.

Avustralya Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

20 yıllık tecrübesi sayesinde ELT Yurtdışı Eğitim her anlamda öğrencilere destek olmaktadır. Avrupa ve Amerika vizelerine göre daha karmaşık olan Avustralya vizesini almak için ELT Yurdışı Eğitim yanınızda olacaktır. Bunula beraber her an öğrenci odaklı çözümlerle yardıma ihtiyaç duyduğunuzda hazır bulunacaktır. Türkiye’de 9 şubesiyle hizmet veren ELT Yurtdışı Eğitim başvuru anınızdan eğitime kadar olan sürecinizde tüm aşamalarda yanınızda.

 • Konaklama tercihleri
 • Vize danışmanlığı işlemleri
 • Evrakların düzenlenmesi ve evrak takibi
 • Sağlık sigortası işlemlerinde asistanlık
 • Varış öncesinde yapılan oryantasyon
 • Varış sonrasında takip ve acil durumlarda yardım

konularında alacağınız ücretsiz danışmanlık ile eğitime giden yolunuz daha kolay olacaktır.

SIKÇA SORULANLAR

Avustralya dil okul fiyatları; dil eğitimi almak istediğiniz şehir, okul, süre ve program türüne göre belirlenecektir. Eğitim süresi haftalık olarak hesaplanır ve süre ne kadar uzun olursa haftalık bir fiyat da o kadar düşük olacaktır. Birçok okulda sunulan öğlen veya akşam programları da sabah kurslarına göre daha avantajlıdır.
Evet. Avustralya hükümeti ülkeye gelen, 13 hafta ve üzeri eğitim alan tüm uluslararası öğrencilere yarı zamanlı (haftada 20 saat) çalışma izni sağlamaktadır. Tatil dönemlerinde bu izin tam zamanlı olur ve haftada 40 saate varan çalışma süresine çıkmaktadır. Hem İngilizce pratik yapma hem de kendi harçlığınızı çıkarma şansına sahip olabilirsiniz.
Avustralya'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, gidecekleri şehri kendi taleplerine göre tercih edebilirler. Okullar çoğunlukla büyük şehirlerde yer almaktadır. Bu şehirler; Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Gold Coast, Adelaide ve Cairns'tir.
Avustralya'da dil eğitimi alacak öğrenciler 13 hafta ve üzeri bir süre ile gidiyorlarsa öğrenci vizesi (Subclass 500) almak zorundadırlar. Online olarak yürütülen vize sürecinde gerekli durumlarda Avustralya Büyükelçiliği vize memurları, öğrencileri telefon ile arayarak gidiş amaçlarına yönelik bazı sorular sormaktadırlar. Avustralya vizesi kesinlike profesyonel destek alınması gerekene vizelerden bir tanesidir.
Ülke genelinde dil eğitimi alacak öğrenciler çoğunlukla ilk 1 ay okulların sunmuş olduğu aile yanı konaklama veya yurt konaklama seçeneklerinden birisini tercih ederler. Sonraki süreçte ise paylaşımlı ev veya oda kiralama öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçenekleridir.
Bir kıta ülkesi olan ve güney yarım kürede yer alan Avustralya'da mevsimler Türkiye'ye göre terstir. Türkiye'de yaz mevsimi yaşanırken Avustralya ise kış mevsimini yaşamaktadır. Ülkenin iç kısımları daha kurak ve sıcak bir iklime sahipken, kıyı ve güney kesimler tropik bir iklime sahiptir.
Eğer alacağınız dil eğitimi 12 haftadan daha fazla değilse turistik vize ile okulların sunmuş olduğu eğitimlere katılım sağlayabilirsiniz. 13 hafta ve üzeri olduğunda ise öğrenci vizesine sahip olmanız gerekmektedir.
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank