Bilgi İste

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları, İngilizce eğitimini zevke dönüştürüyor. Neden bu fırsatı kaçırasınız ki!

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları, İngilizce öğrenmek için en doğru tercihlerden biri. Daima güneşli ve sıcak bir iklimde, stresten ve gürültüden uzak, hem büyük şehrin olanaklarına sahip hem de plaj keyfini yaşayabileceğiniz bir yerde İngilizce öğrenmek isterseniz Avustralya tam da size göre!

Avustralya Dil Okulları, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça rağbet görmekte. Ülkenin sahip olduğu yüksek yaşam standardı, ekonomik dil okulu fiyatları ve diğer ülkelere oranla daha uygun yaşam giderlerine sahip olması, bu tercihin başlıca nedenleri arasında. Yoğun talebin önemli nedenlerinden biri de, Avustralya'nın öğrenci vizesine sahip tüm uluslararası öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni verilmesi. Avustralya'da dil eğitimi alırken, yarı zamanlı çalışarak hem harçlığınızı çıkarabilir, hem de okul dışında pratik yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Avustralya'da Dil Eğitimi

Avustralya'da dil eğitimi alacak öğrencilerin haftalık minimum 25 saat ders almaları gerekmektedir. Özellikle uzun süreli dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için Avustralya dil okulları doğru ve ekonomik bir seçenektir.

Avustralya'da Öğrenci Olmak

Dünyanın en güvenli ülkelerinin başında gelen Avustralya'da öğrenci olmak bir çok anlamda avantaj sağlamaktadır: Güvenli bir ülkede yaşamanın rahatlığı, çalışma izni, eğitim ve yaşam standartlarının yüksek olması öğrencilerin her zaman ilgisini çeken en önemli unsurlardır. Öğrenciler, başta Sydney, Melbourne olmak üzere çoğunlukla Brisbane ve Perth şehirlerindeki merkezlerimizde eğitim almayı ve yaşamayı tercih ederler.

  • ELT, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için her gün farklı şeyler öğrendikleri, farklı kültürleri keşfettikleri bir ev gibi. Öğretmenlerle ilgili en güzel şey farklı seviyelerdeki

    Mesut Demirci - New York

  • Şimdi İngilizce konuşurken çekingen hissetmiyorum. Dahası, insanların önünde konuşma yapabiliyor ve şaka da yapabiliyorum. İngilizce yeteneklerim bana işimde yardımcı oluyor.

    Ümit Demirci - New York

  • Ders aralarında arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve şakalar yapıyorsunuz, ve bütün arkadaşlarınızın farklı ülkelerden, kültürlerden ve

    Yiğit Demirci - New York

Avustralya Dil Okulları

ELT Yurtdışı Eğitim, Avustralya'daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye'de resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

Okullar Şehir Açıklama
ILSC Sydney, Melbourne, Brisbane 26 yıllık tecrübesi ile 3 farklı merkezde hizmet vermekte
UIT Melbourne Dil eğitiminin yanı sıra sertifika programları ve bir çok lisans üzeri program da sunmakta
Kaplan International Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide Ülke çapında altı dil okulunda; Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık kursları da dahil olmak üzere geniş yelpazede dil kursu seçeneği
LSI Brisbane 50 yıldan fazla deneyime sahip olan dil okulunda, profesyonel eğitmenler ile İngilizce öğrenme fırsatı
Shafston International College Brisbane, Gold Coast Avustralya'nın en gözde İngilizce dil eğitim merkezlerinden biri
Astley English College Sydney Modern dil becerilerini öğretmeye odaklanan, özelleştirilmiş müfredata sahip dil okulu
North Sydney English College Sydney Yüksek eğitim standartlarına sahip, uygun fiyatlı dil okulu
Access Language Centre Sydney 20 yıllık tecrübesi ile Sydney'deki en saygın İngilizce okullarından biridir.
Navitas English Beş şehir, sekiz merkez Avustralya genelinde sekiz dil okuluna sahiptir ve ihtiyaçlarınıza yönelik çeşitli dil kurslar sunmaktadır.
ELS Sydney Farklı ihtiyaçlara yönelik, zengin bir yelpazede seçenek sunan uluslararası dil okulu

Avustralya'da, uluslararası öğrencilere yönelik İngilizce kurslarını keşfedebilir ve güneşli plajların ve modern şehir yaşamının tadını çıkarırken yurtdışında dil eğitimi alabilirsiniz. Hedef ve şehir seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya Avustralya'da İngilizce Kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanın.

Sydney

Sydney için Avustralya'nın en kozmopolit şehri diyebiliriz. Her yıl milyonlarca turist ve öğrenci ülkeye gezmek ve eğitim almak amacı ile seyahat ederler ve yolculuklarına genellikle ilk olarak bu şehirden başlarlar. Ünlü Opera House ve Harbour Bridge görülmesi gereken yapıların en başında yer almaktadır.

Bir çok dil okulunun Sydney'de merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler açısından en popüler şehir diyebiliriz. Çalışma olanakları açısından bir çok alternatifi mevcuttur. Öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda Sydney'in çalışma olanaklarından da faydalanmaktadır.

Melbourne

Avustralya'nın Sydney'den sonra en popüler ikinci şehridir. Avustralya bilindiği üzere daha çok outdoor aktiviteleri ve sörf merkezlerinin zenginliği ile ünlüdür. Birçok spor müsabakasına ev sahipliği yapmakla beraber aynı zamanda sanat ve moda anlamında da Avustralya'nın Avrupa yüzü konumundadır. Her yıl bir çok festival ve moda fuarları düzenlenmektedir.

Adelaide

Güneşli Güney Sahili'nin keyfini çıkarabileceğiniz küçük ve dinlendirici bir şehirde hakika dil okulları. Dil eğitimi alırken Adelaide'ı çevreleyen tertemiz doğal güzelliklerin ve güneşli havanın tadını çıkarın.

Brisbane

Brisbane, Queensland eyaletin başkenti ve gün ışığı şehri olarak adlandırılmaktadır. Avustralya'nın 3. Büyük şehri konumundadır. Özellikle Avustralya'lı nüfusunun yoğun yaşadığı şehirler arasındadır. Bir çok ünlü sörf sahillerine, tatil merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan şehirde kış aylarında bile hava neredeyse hep güneşlidir. Öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda çalışabilecekleri bir çok opsiyonu Avustralya'nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Brisbane'da da rahatlıkla bulabilirler.

Perth

Avustralya'nın dördüncü büyük şehri konumundadır. Batı Avustralya'nın en büyük yüz ölçümüne sahip şehridir. Genel popülasyonu bu büyük coğrafya için azınlıkta kalmaktadır. Dolayısı ile insan gücüne oldukça ihtiyaç duyarlar. Genelde sakin ve huzurlu bir şehir olarak nitelendirilmektedir. İklim koşulları ve genel yapısı Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaleti ile kıyaslanabilir. Öğrenciler bu büyük coğrafyada kolaylıkla harçlıklarını çıkaracak ve iş bulmakta zorluk çekmeyecektir.

Avustralya'da Kaliteli Eğitim ve Konaklama Alternatifleri

Uluslararası düzeyde tanınan eğitim ve meslek edinme kursları ile Avustralya eğitim sistemi dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Bu kaliteli eğitime ek olarak, öğrencilerin Avustralya'da yaşama deneyimleri ve bu deneyimlerden elde ettikleri kazanımlar, dünyanın neresinde olursa olsun işverenlere verilecek özgeçmişle ilgili belgede de yer alacak, işvereni etkilemede son derece önemli rol oynayacaktır. Yüksek öğrenimde uygulanan yasalar ve yönetmelikler Avustralya'da eğitim sektörünü düzenlemekte ve öğrencilerin haklarını korumaktadır. Avustralya'da eğitim alırken, konaklama ihtiyacınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. Dilerseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz.

Avustralya'da dil eğitimi alan bazı öğrenciler özel dairelerde konaklamayı tercih eder. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır. Konaklama giderleri hakkında aşağıdaki veriler doğruya yakın bir fikir edinmenizde yardımcı olacaktır.

Konaklama Türü Süre Fiyat
Aile yanı konaklama Haftalık 180-250 Avustralya Doları
Üniversite Yurtları Haftalık 180-280 Avustralya Doları
Öğrenci Yurtları Haftalık 100-180 Avustralya Doları
Diğer öğrencilerle bir konutu paylaşma Haftalık 120-200 Avustralya Doları
Kiralık Daire Haftalık Kişi başı yaklaşık 150 Dolar

Ekonomik eğitim maliyetleri ve part-time çalışma izni

Avustralya, ABD ve İngiltere'ye göre çok daha düşük olan yaşam giderleri ve eğitim ücretleri ile nitelikli yurtdışı eğitiminin en ucuza malolduğu ülkelerden biridir. Nüfusunun azlığına karşın Avustralya, İngilizce konuşulan ülkeler arasında yurtdışından gelen öğrenci sayısının en fazla olduğu üçüncü ülke konumundadır. Yurtdışından gelen öğrencilere eğitim yaparken haftada 20 saate kadar çalışma izni tanınmaktadır. Lisans üzeri programlara katılan öğrenciler programlarını tamamladıktan sonra 18 ay tam zamanlı çalışma hakkı elde etmektedir.

Öğrenciler dil okuluna devam ederlerken sahip oldukları haftalık 20 saat çalışma izni, öğrencilerin günlük yaşam masraflarını kazanma konusunda öğrenciye büyük kolaylık sağlamaktadır. Ortalama saatlik ücretler 12 AUD - 18 AUD arası değişmektedir.