Shafston International College

Shafston International College

Shafston International College – Avustralya

Shafston International 1996 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana Dünya’nın dört bir yanından yetmiş bini aşkın öğrenciye eğitim veren okul kalitesi ile diğer dil okullarından ayrılmaktadır. Avusturalya’da Brisbane şehrinde eğitim veren okul aynı zamanda Cambridge Sınav Merkezidir.

Okul kampüsü şehir merkezine yürüyerek ulaşılabilecek mesafededir. Brisbane genç nüfusun yaşadığı sosyal bir şehirdir. Shafston öğrencilerine son teknoloji sınıflarda akıllı tahtalar ve multimedya gereçleri üzerinden eğitim vermektedir. Öğrencilerin kullanabilmesi için bilgisayar odaları ve ücretsiz internet bağlantısı bulunmaktadır. Okul kütüphanesi Brisbane nehrine bakan eşsiz bir manzaraya sahiptir. Öğrenciler kütüphanede ders çalışırken aynı zamanda dinlenme fırsatını da yakalarlar.

Shafston International, Pathways programları dahilinde öğrencilere üniversite eğitimi fırsatları sunmaktadır. Öğrenciler Sunshine Coast Üniversitesi’nde diledikleri eğitimi alabilme şansına sahiptirler. Herhangi bir dil eğitimini tamamlayan Shafston öğrencileri dil sınavlarına katılmadan USC’de lisans ve yüksek lisans eğitimi almaya başlayabilirler.

TAFE, Queensland’de bulunan bir eğitim kurumu olarak yine Shafston’un iş ortaklarındandır. Perşembe Adası, Bundaberg, Roma ve Gold Coast bölgelerinde merkezleri bulunmaktadır. Öğrenciler Shafston’dan sonra diledikleri takdirde TAFE’de eğitim hayatlarına devam edebilmektedirler.

Shafston International Dil Eğitimleri

Genel İngilizce
Haftada 25 saat ders yapılan bu kurslarda öğrenciler diledikleri İngilizce seviyesinden kursa katılım sağlayabilirler. En az 1 hafta süre ile katılabileceğiniz bu kurslarda en çok 50 hafta kalabilirsiniz. Maksimum 18 öğrenci ile ders yapılmaktadır. Öğrenciler katıldıkları seviye tespit sınavından sonra eğitime başlamaktadırlar.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları
Haftada 25 saat ders alarak Cambridge sınavlarında başarıyı garanti edebilirsiniz. Sınıflar 12 hafta süre ile ders yapmaktadır. Öğrencilerin hangi seviyede olduğu tespit edilerek ara sınavlar ile süreç değerlendirmesi yapılmaktadır. Her sınıf 14 kişiden oluşur. Öğrenciler dilerlerse mesleki İngilizce eğitimlerine de dahil olabilirler.

IELTS Sınavına Hazırlık
IELTS sınavı hazırlık kursları 6 hafta sürmektedir. IELTS sınavı hazırlık kurslarında haftada 25 saat ders işlenmektedir. Öğrencilere sınavda daha önce çıkan sorular üzerinden ders verilmektedir. Bu sayede öğrenci neler ile karşılaşacağını kestirip ona göre ders çalışma ve soru çözme teknikleri geliştirebilir. Toplamda 50 hafta ders yapılmaktadır.

TOEIC Sınavına Hazırlık
TOEIC sınavına hazırlık kursları 6 hafta sürmektedir. Ara sınavlar ile gelişim takibi yapılır. Öğrenci sınava hazırlanırken sıkça test çözer ve yaptığı hatalar üzerinden düzelterek doğrusunu öğrenir. Öğrenciler diledikleri taktirde Shafston’da bu sınava girebileceklerdir. TOEIC test merkezi olan Shafston hem kayıt hem de başarı konusunda öğrencilerinin daima arkasındadır.

Mesleki Eğitim Dersleri
Shafston öğrencileri meslek sahibi edinmeleri için de eğitmektedir. Hastane ve Sağlık Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, İşletme gibi branşlarda eğitim alarak bu alanlarda iş hayatına atılabilirsiniz. Sertifika programları 22 hafta sürmektedir.

Shafston International’da Konaklama

Shafston International Dil Okulu, öğrencilerine yurtta, aile yanında ve stüdyo dairelerde konaklama fırsatı sunmaktadır. Yurtlar ve aile evleri okul binasına yürüme mesafesinde konumlandırılmıştır. Stüdyo daireler öğrencilerin insiyatifine bağlı olarak diledikleri konumda yer alabilmektedir. Eğitim ve öğrenim süreçlerinin başarılı tamamlanabilmesi için Shafston’un denetimi altında yer alan yurtlar ve aile evlerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Yurtlarda tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik odalarda konaklama yapılabilmektedir. Öğrenciler diğer öğrencilerle ortaklaşa olarak kullanacakları, banyo ve çamaşırhanelere sahiptirler. Haftada bir nevresim değiştirebilirsiniz ancak odanızın ve yaşam alanlarınızın temizliği kendinize aittir. Aile yanı konaklama seçeneklerinde konaklama yerinizde yer alan çamaşırhane, mutfak ve banyo kullanımlarınız aile ile yapacağınız anlaşmaya göre değişiklik gösterir. Öğrenim sırasında aile yanında konaklamak ilerleme kat etmek açısından çok daha faydalı olacaktır.