Hizmet Politikamız ve Etik Değerlerimiz

Hizmet Politikamız ve Etik Değerlerimiz

ELT 2000’den beri Türkiye’deki WAT öğrencilerinin çok büyük bir bölümü tarafından tercih edildi. Binlerce öğrenci Amerika macerasını ELT ile yaşadı.

İyi ve verimli bir Work and Travel deneyimi için güvenilir ve profesyonel bir şirkete ihtiyacınız var. ELT work and travel programı Türkiye’de gerçek anlamıyla başlatıldığı yıl olan 2000’den beri başarıyla yürütmekte olup, binlerce öğrenciden oluşan büyük bir referansa sahiptir. Work and travel şirketi seçimi yaparken, şirketinizin programın değişik alanlarıyla ilgili kurumsal tercih ve politikasına bakmanız çok önemlidir. Bu sayfada ELT’nin work and travel ile ilgili değişik başlıklar altında uygulamalarını ve yöntemlerini görebilir, diğer şirketlerle ona göre kıyaslama yapabilirsiniz.

ELT Work and Travel Şirket Politikası

ELT’nin Work and Travel programına bakış açısı ve program tanımı
ELT work and travel programını, imkanı olan her üniversite öğrencisinin bir kez de olsa yaşaması gereken bir bireysel gelişim imkanı olarak görmektedir. ELT için work and travel bir tatil, eğlence ve gezi programından daha çok, üniversite öğrencilerine ailelerinden bağımsız bir ortamda, kendi seçimleri ve çalışmaları ile ayakta kalmalarını sağlayan, daha önce yaşamadıkları bir çok deneyimi bir arada yaşamalarını, gerçek yaşam ve kendileriyle yüzleşmelerini, bunu yaparken de bir yandan da unutulmaz bir Amerika macerası yaşamalarını sağlayan eşsiz bir bireysel gelişim ve gençlik programıdır. Bu programa para kazanmak, birikim yapmak umudu ve amacıyla katılmak ise çok büyük bir hatadır.

ELT Öğrenci seçim politikası

ELT Work and travel programına katılacak olan öğrencilerin bu programa katılım nedenini doğru anlamış olmaları çok önemlidir. ELT öğrencilerin program beklentilerini en doğru biçimde düzenlemekte, öğrencilerin bu programdan maksimum verim elde etmelerini sağlamaktadır. ELT work and travel programını bir bireysel gelişim fırsatı olarak gören, Amerika’da yerine getirmesi gereken önemli sorumlulukları ve uyması gereken kurallar olduğunu kabullenen, bu programdan kazancını para olarak değil, unutulmaz bir macera yaşama ve hayat deneyimi edinme fırsatı olarak gören adayları kabul etmektedir.

ELT öğrencileri işe yerleştirme politikası

ELT tüm öğrencilerini sadece ABD dışişleri bakanlığına bağlı Resmi Vize Sponsoru kuruluşlar tarafından bulunan, kontrol ve denetimleri bu kuruluşlarca yapılan ve onaylanan işyerlerine yerleştirmesini sağlar. ELT kendisi Amerika’lı işverenlerle iletişime geçip, öğrencilere iş ayarlaması yapmamaktadır. ELT öğrencilerini Work and travel programında “iş satın almak” ya da “spesifik bir iş /pozisyon” için kayıt olmak diye bir şey olamayacağını, öğrencilerin tercihlerine ve yeterliliklerine uygun olan işverenlere özgeçmişleri ile başvurabileceklerini, ilgili işverenin ya da resmi sponsor kuruluşun mülakat sonucunda kendilerini uygun görmesi ve kabul etmesi durumunda tercih ettikleri işe yerleşebileceklerini anlatarak kayıtlarını alır. ELT öğrencileri Work and travel ya da gerçek hayatta bir işe girmenin doğru ve mantıklı başka bir yolu olmadığını bilirler. Tüm ELT öğrencileri, çalışacak oldukları iş için işveren ya da resmi sponsor kuruluş yetkilisiyle, iş fuarları ya da online mülakat ortamında yüz yüze görüştürülerek, programa en güvenli biçimde katılmaları sağlanır.

ELT kimlerin başvurusunu kabul etmez?

Eğer work and travel programı sadece eğlenmek ya da para kazanmak olarak görüyorsanız, hiç İngilizce konuşamıyorsanız, para verip bir iş satın aldığınızı ve istediğiniz zaman istediğiniz biçimde davranabileceğinizi düşünüyorsanız ve hiçbir sorun yaşamadan ve hiçbir güçlükle karşılaşmadan 3 ay yurtdışında yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız work and travel programına katılmamalı ya da size programı bu şekilde anlatan başka bir şirkete başvurmalısınız. ELT’nin en önem verdiği husus, öğrencilerin doğru beklentilerle programa katılmaları ve programdan maksimum memnuniyet ve verimi elde edebilmeleridir. Work and travel programında beklentileriniz ne kadar gerçekçi ve doğru ise, alacağınız verim ve memnuniyetiniz o oranda yüksek olacaktır.

ELT fiyat politikası

ELT work and travel programında öğrencilerin en doğru biçimde bilgilendirilmeleri ve işlemlerinin en iyi biçimde yürütülebilmesi için yüksek kalitede hizmet sunmakta, en son teknolojinin imkanlarıyla hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin mümkün olan en sorunsuz ve verimli work and travel deneyimini yaşayabilmeleri için gereken tüm olanaklar kullanılmakta, gerek Türkiye’de gerekse ABD’de öğrencilerin güvenliği ve hizmet kalitesinin korunması için hiçbir masraftan kaçınılmamaktadır. ELT ticari politikasını ucuzluk ve indirimlerle cazibe yaratmaya çalışmak yerine, kalite ve güvenlik için tercih edilmek üzerine oluşturmaktadır. Her ürün ya da hizmette olduğu gibi, araştırdığınız zaman ELT’den daha az ödeyerek work and travel programına katılabileceğiniz birçok şirket bulabilirsiniz ama bu ELT ile aynı kalitede ya da daha iyi ve güvenli hizmet alacağınız anlamına gelmeyebilir.

ELT dürüst satış politikası

ELT vermekte olduğu tüm hizmetleri, hizmet kapsamını, iptal, iade ve tazminat koşullarını sözleşme ile açık bir dille sunmaktadır. ELT öğrencileri satış sözleşmesinde tüm haklarını ve karşılıklı sorumlulukları net olarak görebilir, bilinçli alışveriş yapabilirler. Ayrıca ELT, şeffaf ve güvenilir hizmet politikası gerği, programa katılan tüm öğrencilerin, çalışacakları işveren ya da bu işvereni denetleyerek onaylamış olan resmi sponsor kuruluş yetkilisiyle yüz yüze görüşmelerini, bu sayede her iki tarafın da hiçbir şüphe ve soru işaretine yer bırakmaksızın, tam mutabakat içinde anlaşmalarını sağlamaktadır. ELT ayrıca öğrencilerine Amerika’ya varış öncesinde mutlaka oryantasyon eğitimi vermekte ve içinde hem Türkiye hem de ABD’de ihtiyaç duyabilecekleri her alanda bilgiler veren kapsamlı bir katılımcı rehberi sunmaktadır.