Fransa Yaz Okulu Programları

Fransa yaz okulu programı, yaz aylarında Fransızca öğrenmek ya da geliştirmek isteyen çocuklar ve gençler için idealdir. Hazırlanan programların içeriği; sabah saatlerinde başlayıp öğlene kadar devam eden Fransızca kurslarından ve öğrencilere özel düzenlenen sosyal ve kültürel aktivitelerden oluşmaktadır.

Moda, tiyatro ve mutfak sanatları gibi birçok yaratıcı etkinliğin uluslararası dili olarak Fransızca, alternatif bir dünya görüşü sunmaktadır. Fransızcanızı geliştirmek ve yaz aylarında iyi vakit geçirmek istiyorsanız, Fransa’daki yaz okulları sizi bekliyor!

Fransa’da Dil Eğitimi

Fransızca yaz okulu programına katılan öğrencilerin; Fransızca iletişim bilgilerini geliştirmeleri ve aynı zamanda Fransız kültürünü daha yakından tanımaları amaçlanmaktadır. Dersler konuşma, dinleme, yazma ve okuma üzerine hazırlanmaktadır.

Aktiviteler ve Geziler

Fransa’da Fransızca öğrenmek, bir anlamda eğlenceli vakit geçirmek demektir. Her hafta farklı bir aktivite programıyla, haftada yarım gün gezi ve hafta sonları tam gün, geziler ve aktiviteler düzenlenmektedir. Aktiviteler arasında yelken ve ağaç tırmanışı, bowling, spor turnuvaları yer almaktadır.

Konaklama ve Sosyal Aktiviteler

Fransa yaz okulları, öğrencilere aile yanı ve yurt konaklaması seçenekleri sunmaktadır. Fransız ailelerle birlikte kalan öğrenciler, dili ve kültürü daha yakından tanıyabilir. Öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler, diğer uluslararası öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurabilme ve sosyalleşebilme fırsatı yakalar.

Yaz okullarında her ilgi alanına yönelik sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Öğrenciler kendilerine en uygun olan aktiviteleri tercih edebilir. Basketbol, tenis, futbol, yüzme, resim, müzik, dans, tiyatro ve doğa sporları gibi pek çok alanda aktivite sınıfı öğrencilere sunulmaktadır.

Yolculuk ve Program Güvenliği

Fransa yaz okulları, öğrenciler için profesyonel havaalanı transferi hizmeti vermektedir. Havaalanı transferi sayesinde öğrenciler; havaalanından alınıp konaklamalarına kadar götürülürken, program sonunda Türkiye’ye dönmek istedikleri zaman yine konaklamalarından alınıp havaalanına kadar güvenli bir şekilde götürülmektedir.

Günümüzde birçok havayolu da, okulun yetkili temsilcisi karşılayana kadar yardımcı olan havayolu personeli ile seyahat etmeyi daha güvenli kılmaktadır.

Yaz okullarında güvenlik oldukça büyük önem taşır. Kampüs ve konaklamada güvenli ve konforlu bir ortam için öğrencilerin kontrol ve takipleri büyük bir dikkatle yapılmaktadır.

Fransa’da Popüler Yaz Okulu Seçenekleri

Fransa; eşsiz güzellikte bir sahil şeridine ve çok kültürlü yapısı nedeniyle geniş bir kültürel mirasa sahiptir. Yaz okullarının birçoğu Paris ve Nice gibi Fransa’nın en güzel şehirlerinde bulunmaktadır. Yaz okuluna giden öğrenciler; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Versay Sarayı, Cote d’Azur’un en güzel şehirleri Nice ve Cannes’ı gezebilir ve Fransız hayatını daha yakından deneyimleyebilirler.