Bilgi İste

Rusya Dil Okulları

ELT sizler için dil okullarının Rusya'da Türk öğrenciler için başlattıkları kampanyaları düzenli olarak takip ediyor. Size en uygun fiyat ve koşullardaki dil okullarını, ELT sayfalarında güncellenmiş olarak bulacaksınız.

Rusya'da Dil Okulları

Rusya, yüzölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesidir. Batıda Finlandiya'dan Doğu'da Alaska'ya kadar sınırı vardır. Dünyanın en kalabalık 10 ülkesinden bir tanesi olmasının dışında dünya yüzeyinin 1/8'i Rusya'ya aittir.

Köklü geçmişi ve doğal güzellikleri ile son yılların en cazip ülkelerinden Rusya'nın Türkiye ile yoğun bir ticaret hacmi ve kadim tarihi birlikteliği vardır. Bu sebeple Rusça dili, hem diplomatik ve edebi alanda, hem de ticari alanda en fazla öğrenilmek istenilen dünya dillerindendir.

Rusya'da dil eğitimi almak son yıllarda en çok konuşulan eğitim seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve turistik ilişkiler, Rusça öğrenmeyi oldukça önemli bir noktaya getirmiştir. Rusya'da dil eğitimi genellikle devlet üniversiteleri bünyesinde verilmektedir. Buna ek olarak özel dil okullarının da sayısı her geçen gün artmaktadır.

Rusya'ya ek olarak Ukrayna'da da çok sayıda dil okulu ve üniversite Rusça eğitim programları düzenlemektedir. Rusya'da dil eğitimi almanın maliyeti oldukça ekonomiktir. Buna günlük yaşam giderlerinin de çok düşük maliyetlerle karşılanabilir olması eklenine, Rusya'da dil eğitimi almak daha da cazip hale gelmektedir. Rusya'da eğitim almak isteyenler genellikle Moskova ve St. Petersburg da ki dil okulları ve üniversiteleri tercih etmektedir.

Rusya'da var olan dil okulları, kaliteli eğitim standartlarına sahiptir ve diğer Rusça konuşulan ülkelere nazaran dünyada Rusça dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla başvurukları okullardır.

  • ELT, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için her gün farklı şeyler öğrendikleri, farklı kültürleri keşfettikleri bir ev gibi. Öğretmenlerle ilgili en güzel şey farklı seviyelerdeki

    Mesut Demirci - New York

  • Şimdi İngilizce konuşurken çekingen hissetmiyorum. Dahası, insanların önünde konuşma yapabiliyor ve şaka da yapabiliyorum. İngilizce yeteneklerim bana işimde yardımcı oluyor.

    Ümit Demirci - New York

  • Ders aralarında arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve şakalar yapıyorsunuz, ve bütün arkadaşlarınızın farklı ülkelerden, kültürlerden ve

    Yiğit Demirci - New York

Rusya Dil Okulları

Liden & Denz St. Petersburg, Moskova Genel-Yoğun Rusça ve İş Rusçası için en iyi seçeneklerden biri
PRIVET Kaliningrad 2003'ten beri öğrencilere verdiği değerle kendini kanıtlamış butik okul
Derzhavin Institute St. Petersburg Farklı program seçenekleri ve konaklamaları ile yıllardır ELT öğrencileri tarafından tercih edilmekte
Educa St. Petersburg Modern ve teknolojik donanımlı sınıflarda Rusça'yı öğrenebileceğiniz okullardan

Rusya'da Yaşam

Rusya'da yaşam öğrenciler için ekonomik sayılabilir ölçüdedir. Ortalama olarak aylık bir öğrencinin yemek, ulaşım ve sosyal yaşam giderleri ortalama olarak 200 – 400 USD civarındadır.

Aylık konaklama giderleri için ev kiraları ortalama 400 USD civarında seyretmektedir.

Ulaşım ağı Rusya'da oldukça gelişmiştir. Dünyanın en eski metrosu Moskova'da yer almaktadır. Şehrin her bölgesine metro ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Rusça Dil Okulları genellikle Moskova ya da St. Petersburg şehirlerinde yer almaktadır. Bu iki şehir Rusyan'nın en büyük ve popüler şehirleri olduğu için yaşam standartları ve masrafları diğer şehirlere nazaran biraz daha yüksektir, ancak Rusya'da yaşam genel olarak ev kiraları hariç Türkiye'den giden bir öğrenciye ucuz gelmektedir.

Başkent Moskova'da Kızıl meydan, Lenin mozolesi, Tarih müzesi ve Bolşoy tiyatrosu gibi ünlü mekanlar yer alırken, Rusya'nın ikinci ve Avrupa'nın dördüncü büyük şehri olan St. Petersburg'da dünyaca ünlü Hermitage müzesi ve dünyaca ünlü Rus yazarlar Puşkin ve Dostoyevski'nin müze evleri bulunmaktadır.

Yine Dostoyevski'nin romanlarından Suç ve Ceza, Budala, Ezilenler ve Beyaz geceler St. Petersburg şehrinde geçmektedir.

Rusya vize başvurularında profesyonel destek almak için tıklayınız