Japonya'da Dil Eğitimi

Asya kıtasının en önemli ülkelerinden biri de Japonya’dır. Başkenti Tokyo olan ülke, 130 milyona yaklaşan nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer alır. Resmi dili Japonca olan ülke birçok önemli kente sahiptir. Köklü tarihinin yanında oldukça gelişmiş olan bir teknolojiye sahiptir. Japonya, gerek gelişmiş teknolojisi gerek bugün sahip olduğu imkanlar sayesinde birçok kişi için yaşam ve iş imkanı sunmaktadır. Bu sebepledir ki  Japonca, birçok kültürden insanın öğrenmek istediği diller arasında yer almaktadır. Japonca öğrenm,0ek için en iyi yöntemlerden biri olan ve pratik için en uygun yerlerden biri Japonya’dır. Japonya’da dil eğitimi diğer konularda olduğu gibi gelişmiş bir şekilde sunulmaktadır. Bu ülkede dil eğitimi almak size sadece dil değil kültürel bir birikim de kazandıracaktır.

Japonya Dil Okulları

Japonya dil okulları Japonca öğrenmek için pek çok fırsatı öğrencilere sunmaktadır. Öğrencilerin dili daha etkili ve akıcı şekilde konuşması için seçeceği Japonca dil eğitimi yine hiç şüphesiz Japonya dil kursları tarafından sağlanmaktadır.  Japonya’da okur yazar oranı neredeyse yüzde yüz konumundadır ve bu sayede diğer okullarda olduğu gibi dil eğitiminde de önemli okullara sahiptirler. Teknolojinin oldukça gelişmiş olduğu ülkede öğrenciler en iyi teknoloji ekipmanlarına sahip bir şekilde Japonca dil eğitimi alabilirler. Ülkenin en önemli şehirlerinde, en iyi teknolojik sistemlere sahip ve eğitimin oldukça gelişmiş olduğu Japonya’da dil eğitimi haklı bir kaliteye sahiptir. Japonya’nın büyük ve önemli kentlerinde dil eğitimi almak mümkündür ve uluslararası alanda en çok tercih edilen okullara sahiptir.

Japonya Dil Eğitimi Almak İçin Gidilebilecek Şehirler

Japonya dünya çapında da olan birçok önemli kente ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel yaşam ve tarih birikimi ile modern şehir yaşamının bir arada olduğu bu şehirler Japonya dil kursları açısından oldukça önemli şehirlerdir. Japonya dil okulları için Tokyo, Kyoto, Osaka, Hiroshima, Kobe, Fukuoka gibi şehirler en çok tercih edilen yerler arasındadır. Pek çok festivalin de düzenlendiği bu şehirler kültürel olarak oldukça fazla imkan sunmaktadır. Bölgeye göre değişen iklim şartlarına sahiptir. Yaz mevsimleri Japonya şehirlerinde genel olarak ılıman olarak geçer. Bir kaç adanın üzerinde kurulmuş olan Japonya şehirlerinde ulaşım oldukça kolaydır. Hızlı trenler sayesinde her yere ulaşım kolay ve rahat bir şekilde sağlanır. Bu şehirler bünyesinde çok önemli dil okulları olduğu gibi pek çok yeşil alan ve park barındırmaktadır. Şehirler dil eğitimi kalitesinin yanında kozmopolit yapılarıyla kültürel bir imkan sunar. Temiz havası ve gelişmiş şehir yapıları sayesinde dil eğitiminin yanında rahat ve huzurlu bir yaşam ortamını Japonya şehirleri en iyi şekilde öğrencilere sunmaktadır.

Tokyo dil okulları, öğrencilerin seviyelerine ve hedeflerine uygun çeşitli dil kursları sunar. Temel dil becerilerini geliştirmek

Japonya Dil Okulu Fiyatları

Japonya Asya kıtasında yer almaktadır ve ülkenin para birimi Yen’dir. Japonya dil eğitimi ücretleri bu para birimi üzerinden değerlendirilmektedir. Japonca eğitimi için tercih edebileceğiz birden fazla dil programı mevcuttur ve Japonya dil eğitimi fiyatları bu programlara göre farklılık göstermektedir. Japonca dil eğitimi süresi 1 haftadan başlayarak 48 haftaya kadar farklılık gösterir. İhtiyacınıza en uygun programı seçerek uygun fiyatlardan da yararlanmanız mümkündür. Günlük hayatta sıkça kullanılan kelime bilginizi geliştirebilecek programlar olduğu gibi, iş için daha spesifik konulardaki dil eğitimi alabileceğiniz programlar Japonya’daki dil okulları tarafından en iyi şekilde sunulmaktadır. Seçilen programların eğitim süreleri farklı olduğundan Japonya dil okulu fiyatları bu doğrultuda farklılar gösterir. Aynı şekilde seçilen konaklama türü de fiyatlarda değişiklikler gösterir.

Japonya Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları

Japonya birçok konuda olduğu gibi eğitim konusunda da oldukça gelişmiş bir sisteme sahiptir ve dil eğitimi için tercih edilebilecek en önemli ülkelerin başında gelir. Japonya kampanyalı dil okulu fiyatları hakkında ücretsiz bilgi almak için formumuzu doldurabillir ya da size en yakın ELT şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Japonya Dil Eğitimi Programları

Japonya dil okulları kişinin ihtiyacı olduğu dil seviyesine göre oldukça geniş bir eğitim yelpazesi sunar. İlk olarak dil eğitimi için ihtiyacınız olan seviyeyi ve ihtiyacı belirledikten sonra seçebileceğiniz pek çok dil programı mevcuttur. Genellikle 12 kişilik sınıflarda verilen dil eğitimleri haftalık 20 derslik bir süreyle başlayarak programın içeriğine göre değişiklik gösterir. Dil okulunda ilk gün uygulanacak olan seviye tespit sınavı sayesinde eğitim alacak öğrenci en uygun sınıfa yerleştirilmektedir. Japonca dil eğitim programları:

 • Genel Japonca dil kursları,
 • Japonca yeterlilik sınavına hazırlık kursları,
 • Japonca genel yoğun dil kursu,
 • Bire bir Japonca dil kursları,
 • Japonya’da eğitim için dil kursları,
 • Mesleki Japonca dil kursları,
 • Çocuklar için Junior Japonca dil kursları,

şeklinde pek çok dil eğitim programına sahiptir. Dili öğrenmek için en önemli konulardan olan dil okulu ve uygun program seçilerek iyi bir eğitim almak mümkündür.

Japonya Dil Okullarında Konaklama İmkanları

Japonca dil eğitiminin yanında konaklamak için farklı seçenekler bulunmaktadır. Japonya dil kursları eğitim alan öğrencilere yurt, aile yanında konaklama ya da paylaşımlı öğrenci evleri gibi isteğe göre farklı konaklama imkanları sunar. Okulun program içeriklerine ve okulların işleyişine göre konaklamalar farklılık gösterebilir. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler kendilerine ait odalarda kalabilmekte, evin ortak alanlarında ise aile ile birlikte konuşma pratiği yaparak Japon kültürünü de öğrenme şansını elde etmiş olurlar. Yurt konaklamalarında ise dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrenciler ile birlikte Japonca konuşma pratiği yaparak dili rahat bir şekilde öğrenebilirler.

Japonya Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama imkanı dil okulu tarafından belirlenmiş olan ailelerin yanında olmaktadır. Öğrenciler aile yanı konaklama durumunda iki ya da tek kişilik odalarda kalabilir. Aile yanı konaklama hem dili pratik yaparak daha hızlı öğrenmeye yardımcı olur hem de bir ailenin yanında Japon kültürüne hakimiyet sağlanabilir. Bunun yanında aile yanında kalarak Japon yemeklerinin de tadına varabilirsiniz.

Japonya Öğrenci Yurtları Konaklama

Japonya dil eğitimi süresince dil okullarının anlaşmalı olduğu yurtlar da öğrenciler için bir diğer konaklama seçeneğidir. Yurtta kalan öğrenciler mutfak, banyo ve tuvalet gibi ortak kullanım alanlarını diğer öğrencilerle ortak kullanır. Okulların anlaşmalı olduğu bu yurtlar okullara yakın mesafede bulunur ve okula yürüyerek gitme imkanı sunar. Yurtlarda futon isimli geleneksel yataklar da öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Japonya Paylaşımlı Öğrenci Daireleri

Dil eğitimi için Japonya’da tercih edilebilecek bir diğer konaklama seçeneği ise paylaşımlı öğrenci evleridir. Genellikle internet bağlantısına sahip olan ve eşyaya sahip olan paylaşımlı öğrenci evleri öğrencilerin ortak kullandıkları dairelerdir. Tercihe göre kişi sayısına göre seçilen bu daireler dil okullarına oldukça yakın yerlerde bulunur.

Japonya Dil Okulu Vizesi

Japonya Öğrenci Vizesi

Japonya öğrenci vizesi almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Japonya, yapılacak 90 güne kadar olan ziyaret süreleri için vize şartı aramamaktadır. Japonya’ya dil eğitimi için gidecek olan öğrenciler ise Japonya öğrenci vizesine başvuru yapmalılar. Belgelerini eksiksiz şekilde teslim etmiş olan kişilerin vizeleri bir kaç gün içinde çıkmaktadır. Japonya vize türünden dolayı belgelerini eğitim için gitmeden bir kaç ay önce teslim etmesi gerekmektedir. Öğrenci vizesi almak bir kaç ay sürebilmektedir. Gerekli belgeler toplandıktan sonra bu belgeler Japonca olacak şekilde doldurulur. Japonya dil eğitimi vizesi bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde rahatlıkla alabileceğiniz bir vizedir. Seyahat Sağlık Sigortası da Japonya vizesi için istenilen şartlardan birisidir.

Japonya Çalışma İzni ve Dil Eğitimi

Japonya, dil eğitimi için ülkede bulunan öğrencilere çalışma izni vermemektedir.

Japonya’da Günlük Yaşam Masrafları ve Maliyetleri

Japonya dil eğitimi için bulunulan sürelerde her yerde olduğu gibi çeşitli ihtiyaçlarınız olacaktır. Tokyo dünyanın en büyük metropollerinden olduğu için diğer şehirlere göre yaşam maliyetleri biraz daha yüksektir. Yapılacak kişisel olan harcamalara göre elbette harcamalarda farklılıklar olması doğaldır. Tokyo diğer şehirlere göre daha pahalıdır ama Tokyo’nun merkezinin dışında olmak maliyetlerin azalması için uygun bir yöntemdir. 100 Yen gibi bir parayla çeşitli marketlerden uygun alış verişler yapılabilir. Tokyo’nun merkezinde konutlar pahalı olsa da diğer şehirlerde daha uygun fiyata konaklama imkanı bulmak mümkündür. Tokyo gibi büyük bir şehirde bir öğrencinin bir günlük yemek masrafı 300 Yen civarındadır. Osaka, Nagano, Kyoto gibi şehirlerde yaşam masrafları Tokyo’ya göre daha uygundur.

Japonya’da Sosyal Yaşam

Asya kıtasının en gelişmiş ülkelerinden biri olan Japonya sosyal hayat anlamında birçok farklı imkanı öğrencilere sunar. Önemli bir kültürün merkezi olan Japonya modern yaşam biçimi sayesinde de gözde olan bir ülkedir. Dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Tokyo tarihi dokusu ve modern mimarisiyle her çağı yaşatan bir şehirdir. Eyfel Kulesinin bir benzeri olan Tokyo Kulesi turistler tarafından oldukça fazla ziyaret edilen bir yerdir. Yeşil alan ve parklarıyla öne çıkan Japonya’da Yoyogi Parkı önemli bir park ve ziyaret alanıdır. Birçok deniz mahsulü ürünü de Japonya’da oldukça tercih edilmektedir. Osaka ve Kyoto’da Japonya’nın sosyal hayatını ve insanlarla en çok kaynaşmanızı sağlayan şehirlerdendir. Şehirlerarası ulaşım ve şehir içi ulaşım oldukça gelişmiş olduğu için her yere rahatlıkla gidilebilir. Doğal güzellikleriyle de öne çıkan Japonya’da boş vakitlerinizde doğa gezileri yapma şansınız bulunmaktadır. Farklı kültürleri bünyesinde bulunduran Japonya kültürel olarak da oldukça yoğun bir imkan sunar. İzlediğimiz birçok çizgi filmin çıkış noktası da olan Japonya’da bu çizgi filmlerden izler görmek mümkün.

Japonya Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

ELT Yurtdışı Eğitim, yirmi yılı aşkın sektör tecrübesi sayesinde her anlamda öğrenciler için destek olmakta ve çeşitli alanlarda ücretsiz danışmanlık sağlamaktadır. Türkiye’nin 7 şehrinde ve 8 şubesinde yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Öğrencilerin başvuru işlemlerinden Japonya’ya uzanan süreçlerinde her an öğrencilerin yanında olarak destek sağlamaktadır.

 • Öğrencinin ihtiyacına yönelik en uygun dil programı seçimi,
 • Konaklama işlemleri ve konaklama seçimi,
 • Vize danışmanlığı işlemleri,
 • Evrakların düzenlenmesi ve evrak takibi işlemleri,
 • Sağlık sigortası işlemlerinde asistanlık,
 • Varış öncesinde yapılan oryantasyon,
 • Varış sonrasında takip ve acil durumlarda yardım,

ELT, bu işlemler sırasında ve sonrasında her zaman öğrenci odaklı çözümler sunarak hizmet vermektedir.