Bilgi İste

Almanya Dil Okulları

Avrupa'nın en çok konuşulan dili Almanca! En iyi eğitmenler ve uygun fiyatlarla Almanya dil okulları, ELT'de.

Almanya'da Dil Okulları

Almanya; Avrupa Birliğinin en fazla nüfusuna sahip olan ülkesi olmasının yanı sıra; Türkiye'den en çok göç alan ülkedir. Başkenti, en büyük şehri olan Berlin, resmi dili Almancadır.

Kuzeyinde Danimarka, güneyinde Avusturya ve İsviçre, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, batısında Fransa ve Lüksemburg ile kuzeybatısında Belçika ve Hollanda yer alır.

Almanya ılıman bir iklime sahiptir; kışları çok soğuk geçmez, yaz aylarında da çok yüksek sıcaklıklar görülmez.

Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip olan Almanya, dünya ekonomisinde dördüncü sırasında yer alır.

ALMANYA DİL OKULLARI

ELT, Almanya'da dil okulu arayanlara geniş seçenekler sunuyor

Avrupa'da en fazla konuşulan dillerin başında gelen Almanca, ülkemizde de öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Bunun dışında Türkiye'ye yakınlığı, eğitim ücretlerinin ve yaşam masraflarının diğer ülkelere göre daha uygun olması, Almanya'da dil okullarını öğrenciler için cazip kılmaktadır. Genel ve Yoğun Almanca eğitimleri ile birlikte İş Almancası ve sınav eğitimlerini de vermektedir. Almanya'da birçok şehirde dil okulunun bulunması öğrenciler için avantajdır. En çok tercih edilen şehirler; Berlin, Frankfurt, Münich, Köln ve Hamburg'tur. Bu lokasyonların dışında da farklı şehirlerde dil okulu bulunmaktadır.

Birçok dil okulu merkezinde her Pazartesi başlayan eğitimler mevcuttur. Yetişkin gruplarında minimum yaş 16'dır. Sabah ve öğlen ders seçenekleri de sunan okulların sınıf ortalaması on iki öğrencidir. Ders saatleri kursun türüne göre haftalık 20, 25 ve 30 saattir.

Ders yoğunluğunuza kendiniz karar verin

Almanya dil okullarımızda dilerseniz standart eğitim olan haftalık 20 derslik programlara katılabilir ya da bunu daha yoğunlaştırarak 30 saate kadar çıkartabilirsiniz. Kurs süreniz ihtiyacınız ve bütçenize göre belirlenmektedir.

2 – 36 hafta arasında değişen sürelerle Almanca dil okullarında eğitim alabilirsiniz.

  • Eğitim hayatımızda, her ne bölüm okursak okuyalım, en az bir kez yurtdışı deneyimi yaşanması gerektiğinden yanayım. Bu konuda ilk ve tek yardımcım ELT oldu. Yine olsa yine danışır ve yardım isterim. Önümüzdeki yaz dönemi için farklı bir yere gitmeyi düşünmeye başladım bile.

    Tuğba Düzler

  • ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri yabancı dil eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelmemişti. ELT sayesinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum. Teşekkürler ELT

    Erdoğan Tunç

  • ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca yabancı dil eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth'ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

    Selma Kavas

Almanya Dil Okulları Listesi

Okullar Şehir Açıklama
DID DEUTSCH Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih Almanya'nın en iyi zincir dil okulu, üniversite hazırlık ve Testdaf Hazırlık kursları da var.
GLS BERLIN Berlin Berlin'de kampüs ortamında eğitim veren en kaliteli eğitim kurumu.
Sprachcaffe Dil Okulları Frankfurt, Düsseldorf Merkezi Frankfurt'ta olan Sprachcaffe Almanca için doğru bir tercihtir.
F+U ACADEMY Heidelberg Özellikle akademik hazırlıkta tercih edilen Alman dil okulu.
KAPITO Sprachschule Münster Türk oranı az, Düsseldorf'a sadece birkaç saat uzaklıktaki ekonomik dil okulu.
GOETHE INSTITUT 13 Merkez Almanya ve Avusturya Üniversitelerinin sertifikasını kabul ettiği akredite tek kurum. Berlin, Bonn, Dresden, Düsseldorf, Frankfurt gibi bir çok şehirde merkezleri bulunmakta.
Carl Duisberg Centren (CDC) Berlin, Köln, Münih, Rodolfzell Dört farklı şehirde merkezi bulunan köklü bir dil okulu

Konaklama çözümleri

Almanya'da dil eğitimi alırken konaklama ihtiyacınızı dilerseniz aile yanı konaklama dilerseniz de öğrenci yurtları ve anlaşmalı oteller ile karşılayabilirsiniz. Konaklama organizasyonunuzun tercihlerinize uygun biçimde yapılmasında ELT size profesyonel destek veriyor.

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Öğrencilere alman kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunarken, alman ailelerle pratik yapma şansını sağlar. Öğrenciler tek kişilik oda, yarım pansiyon seçenekleriyle kendilerine konforlu bir konaklama olanağı oluşturur.

Paylaşımlı Daire: Birden fazla öğrencinin paylaştığı bu daireler, öğrenciler için daha ekonomik bir seçenek sunmakla birlikte, farklı kültürdeki öğrencilerin kaynaşmasına olanak sağlar. Daireler ortak mutfak ve oturma alanına sahip genelde eşyalıdır.

Yurt: Dünyanın birçok yerinden arkadaş edinebileceğiniz öğrenci yurtlarda tek veya çift kişilik oda seçeneği mevcuttur. Yurtlar özel banyolu, çalışma ve dinlenme alanına sahiptir.

NEDEN ALMANYA

Almanca en yaygın konuşulan dillerden biridir. Almanya dışında da pek çok Avrupa ülkesinde Almanca konuşulmaktadır. Ayrıca,   Avrupa ülkelerinde birçok kişi ikinci dil olarak Almancayı tercih etmektedir. Türkiye ve Almanya arasındaki güçlü politik ve ekonomik bağlardan dolayı Almanca öğrenmek için en ideal yer olacaktır.

Almanya'da dil eğitimi almak; dilinizi geliştirmenize, Alman kültürünü tanıyıp, dilini ve kültürünü öğrenmenizi sağlar. Ayrıca çalışanları için etkili bir dil eğitimi isteyen firma yada enstitüler ve iş hayatı için almancasını geliştirmek isteyenler için Almancayı kendi ülkesinde öğrenmek her zaman en büyük avantajdır.

Senin için en uygun ülke hangisi?

Bilgi İste