ALMANYA'DA DİL EĞİTİMİ

Almanya dil okulları; Almanca öğrenmek, Alman kültürünü yakından gözlemlemek isteyenler için büyük bir fırsattır.

Almanya, Avrupa’nın en güçlü ekonomisi, en büyük ve en modern ülkelerinden biridir. Almanya’da dil eğitimi almak, Almanya üniversitelerinde lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak için atacağınız ilk adım; uluslararası firmalar veya dış ticaret şirketlerinde kariyer fırsatı için güçlü bir araçtır.

Almanca öğrenmek ve dil becerinizi geliştirmek için Almanya’dan daha iyi bir alternatif yoktur. Almanya’da dil eğitimi alarak, Almancayı sadece dil kursunda konuşmakla kalmaz; alışveriş yaparken, sinemada, kafede, otobüs durağında kısaca hayatın her anında ve her alanında Almanca ile iç içe olursunuz.

Dünya genelinde en yaygın konuşulan dillerden arasında olan Almanca; iş yaşamından sanata, akademik hayattan medyaya kadar her alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Almanya dışında pek çok Avrupa ülkesinde Almanca konuşulmaktadır. AB vatandaşı birçok kişi ikinci dil olarak Almancayı tercih etmektedir. Türkiye ve Almanya arasındaki güçlü ticari, ekonomik ve siyasi bağlardan dolayı Almanca öğrenmek önemli bir avantajdır.

Almanya dil okulları, modern öğretim metotlarına, her yaştan ve seviyeden öğrenciye hitap eden kurs seçeneklerine sahiptir. Bu nedenle her yıl on binlerce kişi Almanya’da dil eğitimini tercih etmekte; ilginç ve büyüleyici bir kültürü öğrenme fırsatı yakalamaktadır.

ALMANYA DİL OKULLARI

ELT, Almanya dil okulları konusunda geniş bir yelpazede hizmet vermekte!

Avrupa’da en fazla konuşulan dillerin başında gelen Almanca, ülkemizde de öğrenciler tarafından en çok tercih edilen diller arasındadır. Türkiye’ye yakınlığı, eğitim ücretlerinin ve yaşam masraflarının diğer ülkelere göre daha uygun olması, Almanya dil okullarını öğrenciler için cazip kılmaktadır.

Almanya dil okulları, farklı ihtiyaçlara yönelik dil kursları düzenlemektedir: Genel Almanca ya da Yoğun Almanca programı, Sınavlara hazırlık, Akademik amaçlı Almanca, Üniversiteye giriş öncesi hazırlık kursları, Özel amaçlı kurslar, Yaz Okulu vb seçenekler bulunmaktadır. Almanya’da birçok şehirde dil okulunun bulunması öğrenciler için büyük bir avantajdır. Her bütçeye ve her ihtiyaca yönelik dil okulu mevcuttur. Almanya’da dil okulu konusunda en çok tercih edilen şehirler; Berlin, Frankfurt, Münih, Köln ve Hamburg’dur. Bu lokasyonların dışında, farklı şehirlerde de dil okulları bulunmaktadır.

Birçok dil okulunda her Pazartesi başlayan eğitimler mevcuttur. Yetişkin gruplarda minimum yaş 16’dır. Sabah ve öğlen ders seçenekleri de sunan dil okullarında sınıflar ortalama on ikidir. Kursun türüne göre değişmekle birlikte, programlar haftalık 20, 25 ve 30 saattir.

ALMANYA'DA DİL EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ ŞEHİRLER

Almanya’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler; Frankfurt, Duesseldorf, Berlin ve Münih olarak sıralanabilir. Aşağıda Almanya’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirleri ve bu şehirlerde yer alan dil okullarını görebilirsiniz.

KONAKLAMA ÇÖZÜMLERİ

Almanya’da dil eğitimi alırken konaklama ihtiyacınızı dilerseniz aile yanı konaklama dilerseniz de öğrenci yurtları ve anlaşmalı oteller ile karşılayabilirsiniz. Konaklama işleminizin tercihinize uygun biçimde yapılmasında ELT size profesyonel destek sunar.

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Öğrencilere alman kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunarken, alman ailelerle pratik yapma şansını sağlar. Öğrenciler tek kişilik oda, yarım pansiyon seçenekleriyle kendilerine konforlu bir konaklama olanağı oluşturur.

Paylaşımlı Daire: Birden fazla öğrencinin paylaştığı bu daireler, öğrenciler için daha ekonomik bir seçenek sunmakla birlikte, farklı kültürdeki öğrencilerin kaynaşmasına olanak sağlar. Daireler ortak mutfak ve oturma alanına sahip genelde eşyalıdır.

Yurt: Dünyanın birçok yerinden arkadaş edinebileceğiniz öğrenci yurtlarda tek veya çift kişilik oda seçeneği mevcuttur. Yurtlar özel banyolu, çalışma ve dinlenme alanına sahiptir.

ALMANYA HAKKINDA

Almanya, Avrupa’nın merkezindedir. Ülkenin kuzeyinde Danimarka, güneyinde Avusturya ve İsviçre, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, batısında Fransa ve Lüksemburg ile kuzeybatısında Belçika ve Hollanda yer alır.

Avrupa Birliğinin en fazla nüfusuna sahip ülkesi olan Almanya, aynı zamanda Türkiye’den en çok göç alan yerdir. Almanya’nın başkenti, en büyük şehri olan Berlin, resmi dili Almancadır.

Ülke, ılıman bir iklime sahiptir; kışları çok soğuk geçmez, yaz aylarında da çok yüksek sıcaklıklar görülmez.

Avrupa’nın en büyük ekonomisine sahip olan Almanya, dünya ekonomisinde dördüncü sırasında yer alır.

ALMANYA DİL OKULU FİYATLARI

BİLGİ BANKASI

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank