Bilgi İste

Avusturya Dil Okulları

Avusturya Dil Okulları, Almanca öğrenmek isteyenler için eşsiz bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır!

Avusturya Dil Okulları

Avusturya Dil Okulları, son yıllarda Almanca öğrenmek isteyenler için eşsiz bir alternatif oluşturarak öne çıkmaktadır. Refah seviyesi, şehirlerinin mimarisi, doğal güzellikleri ve üniversitelerinin bilimsel çalışmaları ile bilinen Avusturya, aynı zamanda Almanca eğitimi almak isteyen herkes için profesyonel dil öğretim teknikleri ile kaliteli bir rota oluşturmaktadır. Özellikle ülkenin başkenti olan Viyana’da yoğunlaşan dil okulları, günümüzde Almanca öğrenmek isteyenlerin tercih edeceği alternatiflerden birisi haline gelmeyi başarmıştır.

Neden Avusturya Dil Okulları?

Avusturya'nın Almanca dil eğitimi konusunda tercih edilmesinin birçok farklı sebebi bulunmaktadır.  Bu sebepler arasında başı çeken faktör, ülkenin resmi dilinin Almanca olmasıdır. Resmi dili Almanca olan Avusturya'da, etnik olarak kozmopolit bir yapının var olmasına rağmen nüfusun neredeyse tamamının Almanca bildiği ve günlük hayatta bu dilin hâkim olduğu bilinmektedir. Avusturya'da dil eğitimi almak isteyenlerin ilgisini çeken diğer hususlar da başta Viyana olmak üzere tüm şehirlerde tarihi dokuların tüm sokaklarda ve binaların mimarisinde hissedilmesi, konaklama imkânlarının ve sosyal imkânların oldukça yüksek olması, çok kültürlü bir toplumsal yapının varlığının bilinmesi ve doğal güzelliklerin göz kamaştırması şeklinde sıralanabilecektir.

Dünya'nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden birisi

Avusturya'da Almanca kursu almak isteyenlerin Viyana dil okulları başta olmak üzere, bu ülkedeki dil eğitim merkezlerini tercih etmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi, ülkenin dünyanın en yüksek refah seviyesine sahip 15 ülkesi arasında bulunmasıdır. Ülkenin refah seviyesinin yüksek olması eğitim sistemine yapılan yatırımları arttırmakta, sosyal yaşamı aktifleştirmekte ve konaklama imkânlarını da maksimize etmektedir.

Zengin konaklama ve ulaşım alternatifleri

Avusturya'da dil eğitimi sisteminin bu denli gelişmiş olmasının ve sıklıkla tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de ülkenin modern sistemlerle donatılmış ulaşım ağları ile her bölgesine en kısa sürede ulaşılması ve ulaşılan bölgede internetten yapılan kısa bir araştırmayla kalınacak yerlerin kolay bir şekilde bulunmasıdır. Aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, apartman dairesi, otel ve pansiyon gibi zengin bir konaklama imkânına sahip olan ülkede, Avusturya'da Almanca eğitimi almak isteyen herkesin konaklama ve ulaşım ihtiyaçları karşılanabilecek düzeydedir.

 • ELT, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için her gün farklı şeyler öğrendikleri, farklı kültürleri keşfettikleri bir ev gibi. Öğretmenlerle ilgili en güzel şey farklı seviyelerdeki

  Mesut Demirci - New York

 • Şimdi İngilizce konuşurken çekingen hissetmiyorum. Dahası, insanların önünde konuşma yapabiliyor ve şaka da yapabiliyorum. İngilizce yeteneklerim bana işimde yardımcı oluyor.

  Ümit Demirci - New York

 • Ders aralarında arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve şakalar yapıyorsunuz, ve bütün arkadaşlarınızın farklı ülkelerden, kültürlerden ve

  Yiğit Demirci - New York

Tarihi yapıların arasında aktif sosyal yaşam

1955 yılında kurulan ve 8 milyonu aşkın nüfusu bulunan ülkenin tarih sahnesindeki yeri, oldukça geçmiş yıllara dayanmaktadır. 14. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar Avrupa'nın en güçlü hanedanına ve imparatorluğuna ev sahipliği yapan ülkenin topraklarında, Roma-Germen İmparatorluğu'nun izleri hala görülmektedir. Tarihi güzelliklerini korumayı başaran ülkede, Almanca kursu almayı planlayan öğrenciler, ülkenin doğal güzellikleri ve aktif sosyal yaşantının canlılığıyla birleşen tarihi dokunun arasında kaliteli ve profesyonel bir dil eğitimi almaktadır. Bu nedenle Viyana dil okulları başta olmak üzere Avusturya dil okulları, tüm bu avantajları ile öne çıkarak en popüler dil öğrenme merkezi haline gelmektedir.

Almanca eğitiminde profesyonelliği ile bir numara

Almanca öğrenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği dil okullarını bünyesinde barındıran ülkenin en avantajlı özelliği ise Almanca öğretimindeki başarısıdır. Dünya üzerinde 120 milyonu aşkın insanın konuştuğu Almanca, en çok konuşulan diller arasında olup Avusturya'nın da resmi dilidir. Avusturya dil okulları ise köklü eğitim geçmişi, akademik başarısı, gerçek hayat tecrübeleriyle birlikte kurgulanan yüz yüze eğitimin başarıyla gerçekleştirilmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Genel olarak dil öğrenmek isteyenler, ülkenin başkenti Viyana'daki dil okullarını tercih etmektedir. Çünkü Viyana'da Almanca kursu almak demek, aynı zamanda Avrupa'nın kültürel mirasını yansıtan, uluslararası öğrencileri misafir eden, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi bir şehirde eğitim görmek demektir. Tüm bu etmenlerin farkında olan öğrenciler, yüksek bir yüzdelik ile Viyana dil okulları için araştırmalar yaparak başvurularını tamamlamaktadır.

Avusturya Dil Okulları Listesi

Aşağıda yer alan Avusturya dil okulları listesi, Almanca öğrenmek isteyenler için kaliteli alternatifler oluşturmakla birlikte, ülkenin başkentinde yoğunlaşan Viyana dil okulları arasında profesyonelliği ve dil eğitimindeki başarısıyla öne çıkan dil okulları, Viyana merkezli Actilingua dil okullarıdır. Avusturya'nın en popüler ve en çok tercih edilen Almanca dil okullarından Actilingua'da genel ve yoğun Almanca, junior öğrenciler için yaz kursları ve Almanca sınavlara hazırlık dahil bir çok kurs verilmektedir.

Avusturya Dil Okulları

Okullar Şehir Açıklama
ActiLingua Viyana Avusturya'da dil eğitiminde en çok tercih edilen uluslararası dil okulu

Avusturya Dil Okulu Fiyatları

Avusturya dil okulu fiyatları, ülkenin başkentinde hizmet vermekte olan Actilingua baz alındığında, alınan programın türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Dil okulu fiyatları, ne kadar süre Almanca eğitimi alacağınız, hangi tip konaklama istediğinize göre değişebilmektedir. ELT'ye özel %25'lere varan indirimlerden tüm öğrencilerimiz faydalanabilmektedir, böylece dil eğitiminizin uzunluğuna göre yüzlerce Euro indirim alarak dil eğitiminizi çok daha uygun maliyetlerle alabilirsiniz.

Avusturya'da ilgi çeken aktiviteler

Avusturya'da ilgi çeken aktiviteler, şu şekilde sıralanabilir:

 • Old Town, Freyung Passage, Seepromenade gibi manzaralı yürüyüş bölgelerinde sakin bir yürüyüş yapmak,
 • Salzburg ve Viyana festivallerine katılarak eğlenmek,
 • Schönbrunn Sarayı, Aziz Peter Kilisesi, Sazburg Kalesi gibi tarihi yapıları gezmek ve bu tarihi yapılarla birer fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmek.
 • Ayrıca dil okullarımızın her hafta düzenlediği bir çok aktivite ile hem Avusturya'nın doğal ve tarihi güzelliklerini ziyaret etme şansınız olacak, hem de dünyanın bir çok farklı ülkesinden Avusturya'a Almanca dil eğitimi almak için gelmiş öğrencilerle sosyalleşerek bol bol dil pratiği yapacaksınız.

Senin için en uygun ülke hangisi?

Bilgi İste