AVUSTURYA DİL OKULLARI

Avusturya Dil Okulları, son yıllarda Almanca öğrenmek isteyenler için eşsiz bir alternatif olarak ön plana çıkmaktadır. Refah seviyesi, şehirlerinin mimarisi, doğal güzellikleri ve üniversitelerinin bilimsel çalışmaları ile bilinen Avusturya, aynı zamanda Almanca eğitimi almak isteyen herkes için profesyonel dil öğretim teknikleri ile kaliteli bir rota oluşturmaktadır. Özellikle ülkenin başkenti olan Viyana’da yoğunlaşan dil okulları, günümüzde Almanca öğrenmek isteyenlerin tercih edeceği alternatiflerden birisi haline gelmeyi başarmıştır.

NEDEN AVUSTURYA DİL OKULLARI?

Avusturya’nın Almanca dil eğitimi konusunda tercih edilmesinin birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler arasında başı çeken faktör, ülkenin resmi dilinin Almanca olmasıdır. Resmi dili Almanca olan Avusturya’da, etnik olarak kozmopolit bir yapının var olmasına rağmen nüfusun neredeyse tamamının Almanca bildiği ve günlük hayatta bu dilin hâkim olduğu bilinmektedir. Avusturya’da dil eğitimi almak isteyenlerin ilgisini çeken diğer hususlar da başta Viyana olmak üzere tüm şehirlerde tarihi dokuların tüm sokaklarda ve binaların mimarisinde hissedilmesi, konaklama imkanlarının ve sosyal imkânların oldukça yüksek olması, çok kültürlü bir toplumsal yapının varlığının bilinmesi ve doğal güzelliklerin göz kamaştırması şeklinde sıralanabilecektir.

Dünya’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden birisi
Avusturya’da Almanca kursu almak isteyenlerin Viyana dil okulları başta olmak üzere, bu ülkedeki dil eğitim merkezlerini tercih etmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi, ülkenin dünyanın en yüksek refah seviyesine sahip 15 ülkesi arasında bulunmasıdır. Ülkenin refah seviyesinin yüksek olması eğitim sistemine yapılan yatırımları arttırmakta, sosyal yaşamı aktifleştirmekte ve konaklama imkânlarını da maksimize etmektedir.

Zengin konaklama ve ulaşım alternatifleri
Avusturya’da dil eğitimi sisteminin bu denli gelişmiş olmasının ve sıklıkla tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de ülkenin modern sistemlerle donatılmış ulaşım ağları ile her bölgesine en kısa sürede ulaşılması ve ulaşılan bölgede internetten yapılan kısa bir araştırmayla kalınacak yerlerin kolay bir şekilde bulunmasıdır. Aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, apartman dairesi, otel ve pansiyon gibi zengin bir konaklama imkânına sahip olan ülkede, Avusturya’da Almanca eğitimi almak isteyen herkesin konaklama ve ulaşım ihtiyaçları karşılanabilecek düzeydedir.

Tarihi yapıların arasında aktif sosyal yaşam
1955 yılında kurulan ve 8 milyonu aşkın nüfusu bulunan ülkenin tarih sahnesindeki yeri, oldukça geçmiş yıllara dayanmaktadır. 14. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar Avrupa’nın en güçlü hanedanına ve imparatorluğuna ev sahipliği yapan ülkenin topraklarında, Roma-Germen İmparatorluğu’nun izleri hala görülmektedir. Tarihi güzelliklerini korumayı başaran ülkede, Almanca kursu almayı planlayan öğrenciler, ülkenin doğal güzellikleri ve aktif sosyal yaşantının canlılığıyla birleşen tarihi dokunun arasında kaliteli ve profesyonel bir dil eğitimi almaktadır. Bu nedenle Viyana dil okulları başta olmak üzere Avusturya dil okulları, tüm bu avantajları ile öne çıkarak en popüler dil öğrenme merkezi haline gelmektedir.

Almanca eğitiminde profesyonelliği ile bir numara
Almanca öğrenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği dil okullarını bünyesinde barındıran ülkenin en avantajlı özelliği ise Almanca öğretimindeki başarısıdır. Dünya üzerinde 120 milyonu aşkın insanın konuştuğu Almanca, en çok konuşulan diller arasında olup Avusturya’nın da resmi dilidir. Avusturya dil okulları ise köklü eğitim geçmişi, akademik başarısı, gerçek hayat tecrübeleriyle birlikte kurgulanan yüz yüze eğitimin başarıyla gerçekleştirilmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Genel olarak dil öğrenmek isteyenler, ülkenin başkenti Viyana’daki dil okullarını tercih etmektedir. Çünkü Viyana’da Almanca kursu almak demek, aynı zamanda Avrupa’nın kültürel mirasını yansıtan, uluslararası öğrencileri misafir eden, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi bir şehirde eğitim görmek demektir. Tüm bu etmenlerin farkında olan öğrenciler, yüksek bir yüzdelik ile Viyana dil okulları için araştırmalar yaparak başvurularını tamamlamaktadır.

AVUSTURYA DİL OKULLARI LİSTESİ

Aşağıda yer alan Avusturya dil okulları listesi, Almanca öğrenmek isteyenler için kaliteli alternatifler oluşturmakla birlikte, ülkenin başkentinde yoğunlaşan Viyana dil okulları arasında profesyonelliği ve dil eğitimindeki başarısıyla öne çıkan dil okulları, Viyana merkezli Actilingua dil okullarıdır. Avusturya’nın en popüler ve en çok tercih edilen Almanca dil okullarından Actilingua’da genel ve yoğun Almanca, junior öğrenciler için yaz kursları ve Almanca sınavlara hazırlık dahil bir çok kurs verilmektedir.

AVUSTURYA DİL OKULU FİYATLARI

Avusturya dil okulu fiyatları, ülkenin başkentinde hizmet vermekte olan Actilingua baz alındığında, alınan programın türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Dil okulu fiyatları, ne kadar süre Almanca eğitimi alacağınız, hangi tip konaklama istediğinize göre değişebilmektedir. ELT’ye özel %25’lere varan indirimlerden tüm öğrencilerimiz faydalanabilmektedir, böylece dil eğitiminizin uzunluğuna göre yüzlerce Euro indirim alarak dil eğitiminizi çok daha uygun maliyetlerle alabilirsiniz.

AVUSTURYA'DA GEZİLECEK YERLER

Avusturya’da ilginizi çekebilecek aktiviteler şu şekilde sıralanabilir:

  • Old Town, Freyung Passage, Seepromenade gibi manzaralı yürüyüş bölgelerinde sakin bir yürüyüş yapmak
  • Salzburg ve Viyana festivallerine katılarak eğlenmek
  • Schönbrunn Sarayı, Aziz Peter Kilisesi, Sazburg Kalesi gibi tarihi yapıları gezmek ve bu tarihi yapılarla birer fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmek
  • Ayrıca dil okullarımızın her hafta düzenlediği bir çok aktivite ile hem Avusturya’nın doğal ve tarihi güzelliklerini ziyaret etme şansınız olacak, hem de dünyanın bir çok farklı ülkesinden Avusturya’a Almanca dil eğitimi almak için gelmiş öğrencilerle sosyalleşerek bol bol dil pratiği yapacaksınız.
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank