Yüksek lisans dil hazırlık programları

Yüksek lisans dil hazırlık programları

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi için yabancı dil yeterliliğini sağlamak öncelikli koşuldur.

İngiltere, ABD, Kanada gibi ülkelerde master başvurusu için sizden TOEFL ya fa IELTS yeterlilik belgesi istenecektir. Diğer ülkelerde ise yine benzer sınav akreditastonları ya da özel yeterlilik sınavlarına ihtiyacınız olabilir.

İngilizce Yüksek Lisans için hazırlık

Yüksek lisans programınızı İngilizce olarak alacaksanız öncelikle üniversitenizin şart koştuğu TOEFL ya da IELTS seviyesine ulaşmanız gerekecektir. Bunun için öncelikle bir dil eğitimi almak genellikle en doğru fikirdir. İngiltere, ABD ve Malta’da bir çok farklı kategori ve fiyat aralığında dil eğitimi alarak yüksek lisans içim gerekli dil seviyesine gelebilirsiniz.

Püf Noktası: İngilizce yüksek lisans eğitiminizi İngilizce olarak, İngilizce konuşulmayan Polonya, Macaristan, Rusya vb. bir ülkede alacaksanız, İngilizce hazırlık eğitiminizi önce İngiltere, Malta ya da ABD gibi bir ülkede almanız, daha sonra yüksek lisans için diğer ülkelere geçmeniz tavsiye edilir.

Almanca hazırlık

Almanya ya da Avusturya’da yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız diğer ülkelere göre daha avantajlısınız. Bu ülkelerde Almanca eğitimini alabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacaktır. Almanya’da hazırlık eğitimi özel dil okulları ile veriliyor. Avusturya’da da ise Almanca eğitimi üniversitelerin belirlediği dil okullarında alınabiliyor.

Rusça Hazırlık

Son yıllarda popülerliği giderek artan Rusya ve Ukrayna’daki yüksek lisans programları için Rusça hazırlık üniversite kampüslerinde veriliyor. Bu nedenle Rusça öğrenmek ve Rusça eğitim almak öğrencilere pek zor gelmiyor.

Yüksek lisans öncesi yabancı dil hazırlık eğitimleri için ELT size birçok ekonomik seçenek sunuyor. Dil hazırlık eğitiminizin ardından yüksek lisans eğitiminize hemen başlayabilirisiniz.