Malta Dil Okulu: Benzersiz Bir Seçenek

Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsunuz ve hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsınız. Peki, size “işte bu!” dedirtecek bir ülke var desek?

Malta’da Dil Öğrenmenin Keyfini Çıkarın

Malta, İngilizce dil eğitimi için tercih edilen en popüler ülkelerden biridir. Binlerce yıllık tarihiyle göz kamaştıran Malta, uluslararası dil öğrencilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Dil eğitiminin temel ekonomik kaynaklardan olduğu bu ada ülkesi, öğrencilere aynı zamanda tatildeymiş hissi yaşatıyor.

Malta dil okulları, öğrencilere sadece dil eğitimi değil, aynı zamanda ilgi alanlarına göre çeşitli etkinlikler sunmaktadır. Sergiler, müzik etkinlikleri, tiyatrolar, spor etkinlikleri, sinema gösterimleri ve doğa aktiviteleri gibi birçok seçenek mevcuttur. Su sporlarına ilgi duyanlar için harika plajlar da bulunmaktadır. Malta’da eğitim alırken, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan tarihi Mdina şehrini, başkent Valetta’da bulunan St. Jean Katedrali ve Büyük Üstatlar Sarayı’nı, Marsaxlokk kasabasını ve en canlı bölgelerden St Julians-Paceville’i, Mellieha Körfezi, Golden Bay ve Ghajn Tuffieha’nın altın renkli kumsallarını keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca, boş zamanlarınızı yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kaya tırmanışı, tüplü dalış ve rüzgâr sörfü gibi aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Doğal güzellikleri ve mimarisiyle size tatil havası yaşatacak olan Malta’yı keşfederken dil eğitimi alma fırsatını kaçırmak istemezsiniz, değil mi?

Malta Dil Okulları

Malta, her ne kadar küçük bir ada ülkesi olsa da, dil okulu bakımından zengin bir ağa sahiptir. Dünya’nın birçok ülkelerinden dil eğitimi için gelen binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Malta’da, dil eğitimi ücretleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha ekonomiktir. Türk öğrencilerin Avrupa’da dil eğitimi almayı tercih ettiği ikinci ülke Malta’dır. İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin başvurduğu onlarca dil okulu, sundukları cazip kampanya seçenekleriyle Malta’da dil eğitimini daha da cazip hale getirmektedir.

Malta Dil Okulları: İngilizceyi anında pratiğe dökme şansı!

Malta uzun yıllar İngiltere’nin himayesinde kalmış bir ülke. Bu nedenle yerli halk, Maltacanın yanı sıra İngilizceyi de günlük hayatlarına dahil etmişler. Ayrıca, her yıl, dil eğitimi almak için farklı milletlerden binlerce öğrenci Malta’yı tercih etmekte. Yani etrafınız epeyce kalabalık olacak! Dolayısıyla, aldığınız eğitimin yanında öğrendiklerinizi pratiğe dökmek hiç de zor olmayacak.

Malta’da yıl boyu ortalama sıcaklık 18°C’dir. Ilıman bir Akdeniz iklimine sahip olan ülkede yıl boyunca dış mekanlarda vakit geçirme şansı bulacak olmanız, İngilizce pratik yapmanıza büyük fayda sağlayacak.

Öğrencilerin büyük çoğunluğu aile yanı konaklama tipini tercih etmektedir. Günlük konuşma dilini pratik yapma bakımından aile yanı konaklama seçeneği de son derece avantajlıdır.

Malta'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Malta Akdeniz’in orta bölümlerinde yer alan şirin bir ada ülkesidir. Dil eğitiminde önemli bir yere sahip olan Malta, ülkeye gelecek olan öğrenciler için çok sayıda marka dil okuluna sahiptir. Malta ufak bir ada ülkesi olmasına rağmen birbirine yakın şekilde bulunan 11 şehirden oluşmaktadır. Malta’nın başkenti ve en önemli merkezi haline gelen Valetta’da çok sayıda dil okulu bulunur. Başkentin eşsiz güzelliği ve zengin tarihi ile eğitim sürecinizi harmanlamak, geçireceğiniz günleri ve biriktireceğiniz anıları daha da unutulmaz kılacaktır.

Malta’nın merkez bölgelerinden biri de St. Julian’s şehridir.  St. Julian’s şehrinde tercih edilebilecek çok kaliteli ve modern dil okulları mevcuttur, her biri hem sosyal olanakları hem de başarılı eğitim programları ile dikkat çekmektedirler. Sliema Malta’da tercih edebileceğiniz bir diğer şehirdir. Valetta ile arasında feribotla ulaşım sağlanabilir. Bugün Malta’nın en büyük alışveriş merkezini de içinde barındıran şehir, yine çok sayıda dil okulu barındırdığından ve meşhur İtalyan restoran ve kokteyl barları ile ön plana çıkan hareketli yerlerden bir tanesidir.

İngilizcenin anadil olarak kullanıldığı bu şehirde birçok farklı kültürü yakından tanıma şansına sahip olacaksınız. Fazlasıyla tur

Sliema şehri Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun maliyetli dil okullarının yer aldığı bir şehirdir. B

Malta Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları 2023

Malta dil eğitimi konusunda bir üne sahiptir ve bu sayede birçok farklı ülkeden öğrenciler Malta’daki dil okullarını tercih etmektedir. Malta’daki indirimli dil okulları kampanyalarına göz atmak için görsele tıklayınız.

Malta dil okulu fiyatları

Malta Dil Eğitimi Programları

Malta dil okullarında öğrencilerin var olan İngilizce seviyeleri ve varmak istedikleri hedef seviyelerine göre, programları için ayırabildikleri süreyi en verimli şekilde kullanabilecekleri, farklı yoğunluklarda eğitim süreçleri mevcuttur. Haftada 20 ders saati içeren genel İngilizce programları standart eğitim için, haftada 30 ders saati içeren yoğun İngilizce programları daha hızlı ilerlemek isteyen öğrenciler için idealdir. Öğrenciler okullarına gitmeden önce ya da gittikleri ilk gün girecekleri seviye belirleme sınavlarından sonra, ait oldukları sınıfa yerleştirilirler ve seçtikleri programla eğitim süreçlerine başlarlar.

Katılımcılar eğitimlerine başladıktan sonra da programlarında değişiklik yapabilirler, ilerlemelerine göre eğitmenlerinin de gözetim ve önerileri ile daha fazla ders alabilir, gerekirse bire bir özel derslerden yararlanabilirler. Genel İngilizce çalışmalarının haricinde, akademik olarak hazırlanılması gereken uluslararası sınavlara hazırlık programları da yine Malta dil okullarında verilen eğitimlerdendir.

Malta dil okullarında alabileceğiniz programları temel başlıklarda şu şekilde sıralayabiliriz;

 • (General English) Genel İngilizce
 • (Business English) İş İngilizcesi
 • (Academic English) Akademik İngilizce
 • (Exam Preperation TOEFL & IELTS) Sınav Hazırlık TOEFL & IELTS
 • (One to one) Özel Dersler
 • (Internship) Staj Programları

Malta Dil Okulları Konaklama İmkanları

Malta dil okulları için çeşitli konaklama imkanları bulunmaktadır. Dil okullar bu konuda öğrencilerine yardımcı olurlar ve okullarda öğrencilerin konaklama alternatifleri için departmanlar bulundururlar. Malta’da öğrencilere değişik konaklama seçenekleri sunulur. Okullara ait olan paylaşımlı apart daireler bu konaklama imkanlarından biridir. Bunun yanında aile yanı konaklama ve otel konaklama seçenekleri de öğrencilerin tercihine sunulmaktadır. Okulların sundukları konaklama seçenekleri öğrencilerin kişisel tercihleri, okullara olan mesafeleri, günlük tüm ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilme gibi temel özellikler değerlendirilerek, kurumların portföylerine eklenmektedirler. ELT, dil okulu başvurunuz esnasında size en uygun konaklama seçeneklerini sunacak, dilediğiniz seçenek için rezervasyon yaptıracaktır.

Malta’da Aile Yanında Konaklama
Dil eğitimi için en önemli olan durumlardan biri de sürekli olarak o dili konuşmak ve pratik yapmaktır. Malta’da dil eğitimi alırken aile yanında konaklama imkanlarından faydalanarak İngilizce pratiğinizi arttırabilirsiniz. Bunun yanında aile yanında konaklamak size yeni bir kültür öğrenme fırsatı da sunmaktadır. Malta kültürüne dair birçok şeyi aile yanında konaklayarak edinebilirsiniz. Aile yanında konaklayarak dil eğitimi pratiği ve bunun yanında Malta kültürü hakkında fikir elde etme ve farklı kültürden insanları gözlemleme şansınız varken, Malta yemekleri yiyerek Malta mutfağından yemekler öğrenebilirsiniz. Yanında kalınacak aileler okulların ilgili birimleri tarafından özenle seçilmektedir.

Otelde Konaklama
Malta’da imkanlarınız ve bütçeniz doğrultusunda otel konaklama seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Bütçenize göre 3, 4 ya da 5 yıldızlı otellerde konaklama seçenekleri tercih edilmektedir. Malta’da otellerde kahvaltı imkânı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri de bulunmaktadır. Malta Akdeniz’de bulunan bir ülke olmasıyla tatil için oldukça elverişli fırsatlar sunmaktadır. Dil eğitiminin yanında otelde kalarak da tatil imkanlarından faydalanmak mümkündür. 

Okul Yurtları Konaklama İmkanları
Öğrenciler tercih ettikleri dil okuluna bağlı olan yurtlarda da konaklama şansına sahiptir. Bu yurtlarda odalar iki kişilik ve tek kişilik olma durumuyla öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Okul yurtlarında öğrencilerin kullanımına sunulan mutfak, banyo gibi ortak alanlar mevcuttur. Öğrencilerin ortak kullanımına sunulan mutfaklar her türlü ihtiyacı karşılamaktadır. Bazı okulların yurtları çamaşırhaneleri bünyesinde bulundurarak öğrencilere hizmet vermektedir. Çamaşırhanelerde jeton karşılığında çamaşır ve kurutma makineleri kullanılmaktadır.

Malta Apart Konaklama İmkanları
Okulların yakınlarında ve bazı durumlarda da okula nispeten daha uzak mesafede yer alan apartlar öğrenciler için bir diğer konaklama imkânı sunan yerlerdir. Apartlarda dil eğitimi için bulunan öğrencilerle bir arada bulunarak pratik yapma şansınız olacaktır. Apartlarda yemekhaneler yerine öğrencilerin kullanımına açık olan mutfaklar bulunmaktadır. Öğrenciler yemek pişirmek için bu mutfakları kullanabilirler.

Malta Dil Okulu Vizesi

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Malta’ya gidebilmek için Schengen vizesi gerekmektedir. Malta öğrenci vizesi Schengen vizesi gereken ülkeler içerisinde en kolay vize alma şansına sahip olunan ülkelerden biridir. Malta dil eğitimi vizesi için belge işlemleri diğer ülkelere göre nispeten daha kolay yapılmaktadır. Malta Avrupa Birliği üyesi bir ülke olduğu için Schengen vizesi alarak vakit bulduğunuz ölçüde başka Avrupa ülkelerini görme fırsatınız olabilir. Malta’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin alması gereken vize türü Schengen vizesidir. Bu vize türünde vizeler uzun dönem ve kısa dönem olarak ayrılmaktadır. Bu süreler 3 aya kadar olan ve 3 aydan fazla olarak belirlenmektedir. Malta öğrenci vizesi için yapılan başvurularda bu durum önem taşımamakta ve uygulanacak olan prosedürlerde herhangi bir değişikliğe neden olmamaktadır. Malta’da dil eğitimi almak için başvuru yapan kişilerin ve Malta öğrenci vize başvurularının değerlendirmelerini Malta Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği yapmaktadır. Başvuruda bulunurken evraklarınızı eksiksiz bir biçimde teslim etmeniz gerekmektedir. Malta öğrenci vizesi işlemleriniz ortalama olarak 10 – 15 gün içerisinde sonuçlanır. Ayrıca Malta öğrenci vizesi başvurusu yaparken diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi “seyahat sağlık sigortası” yaptırmış olmanız gerekmektedir. Schengen ülkelerinin talep ettiği bu sigorta her türlü hastalık, kaza, ölüm gibi tüm problemleri içeren bir sigorta olmalıdır.

Malta Dil Okulu Fiyatları

Malta dil okulu fiyatları, bin Euro ile beş bin Euro arasında değiştirmektedir. Malta dil okulu ücretleri; ihtiyacınız olan programa, tercih edeceğiniz okula, eğitim sürenize ve konaklama türünüze göre farklılık gösterecektir. Bilhassa sekiz haftanın üzerinde eğitim düşünüyorsanız, farklı fırsatlar içeren eğitim paketlerinden yararlanabilirsiniz. 

Malta dil okulu fiyatlarını doğrudan etkileyen önemli etmenlerden biri de konaklama türüdür. Bazı dil okulları, eğitim ve konaklama hizmetlerini bir araya getirerek paket fiyatlar verebilmektedirler. Bu çeşit promosyonlar, eğitim fiyatını oldukça uygun düzeylere çekebilmektedir.

Her ne kadar yaz aylarında konaklama ücretleri bir miktar artsa da diğer İngilizce konuşulan ülkelerdeki okullara göre yine de çok daha ekonomik olan Malta dil okulları, kaliteli dil eğitimi almak isteyen bütün öğrencilere kapılarını açıyor.

Malta Dil Okulu Fiyatları 2024

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
IELS MALTA (Sliema)
Diğer
Days Inn - TK Oda Studio Oda Farkı 14 56 84 112 168 252
Days Inn - ÇK Oda Studio Oda Farkı 84 336 504 672 1008 1512
Akşam Yemeği Opsiyonu (Days Inn) 294 1176 1764 2352 3528 5292
Kahvaltı Opsiyonu (Days Inn) 84 336 504 672 1008 1512
EC ENGLISH (St Julian's)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 6120 9180
İş İngilizcesi(30 ders) 710 2840 3300
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 5040 7560
Ielts Hazırlık (30 Ders) 2840 3300 4400
Yoğun İngilizce 710 2840 3300 4400
Genel İngilizce 510 2040 2700 3600
Mini Group 860 3440
Konaklama
Campus Hub Residence TK Paylaşımlı Banyo620248037204960744011160
Standard Shared Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo620248037204960744011160
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Yarım Pansiyon800320048006400960014400
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon620248037204960744011160
Campus Hub Residence ÇK Oda39015602340312046807020
Comfort One Bedroom(Studio) Apartment / Max 2 Kişilik8703480522069601044015660
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Kahvaltı Dahil760304045606080912013680
Aile Yanı ÇK Oda Kahvaltı Dahil42016802520336050407560
Standard Shared Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo 39015602340312046807020
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil590236035404720708010620
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon45018002700360054008100
Campus Hub Residence TK Özel Banyolu Oda730292043805840876013140
Diğer
Ders Materyal Ücreti *** 28 56 56 56 56 56
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 40 160 240 320 480 720
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Konaklama Vergisi (Zorunlu) 5 5 5 5 5 5
Konaklama Kayıt Ücreti 35 35 35 35 35 35
EC ENGLISH (St Julian's)
Eğitim
Yoğun İngilizce 710 2840 3300 4400 6120 9180
Yarı Yoğun İngilizce 600 2400 2940 3920 5520 8280
Genel İngilizce 510 2040 2700 3600 5040 7560
Club 50+, Aktivite programı 1120 4480
İş İngilizcesi(30 ders) 710 2840 3300
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Yarım Pansiyon800320048006400960014400
Aile Yanı ÇK Oda Kahvaltı Dahil42016802520336050407560
Standard Shared Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo 39015602340312046807020
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon45018002700360054008100
Standard Shared Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo620248037204960744011160
Campus Hub Residence TK Özel Banyolu Oda730292043805840876013140
Campus Hub Residence TK Paylaşımlı Banyo620248037204960744011160
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil590236035404720708010620
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon620248037204960744011160
Campus Hub Residence ÇK Oda39015602340312046807020
Comfort One Bedroom(Studio) Apartment / Max 2 Kişilik8703480522069601044015660
Aile Yanı TK Oda Özel Banyolu Kahvaltı Dahil760304045606080912013680
Diğer
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Konaklama Kayıt Ücreti 35 35 35 35 35 35
Ders Materyal Ücreti *** 28 56 56 56 56 56
Konaklama Vergisi (Zorunlu) 5 5 5 5 5 5
ELA Malta (Gzira)
Eğitim
Yoğun İngilizce (1-7 Hafta) 550
Yoğun İngilizce (8 Hafta ve üzeri) 2000 3000 4000 5640 7200
Genel İngilizce (8 Hafta ve üzeri) 1520 2280 3040 4200 5040
Genel İngilizce (1-7 Hafta) 420
Konaklama
Paylaşımlı Apart Daire - TK Oda (1-7 Hafta)672
Paylaşımlı Apart Daire - Paylaşımlı Oda (8-15 Hafta)392
Paylaşımlı Apart Daire - Paylaşımlı Oda (1-7 Hafta)406
Paylaşımlı Apart Daire - TK Oda (8-15 Hafta)588
Paylaşımlı Apart Daire - Paylaşımlı Oda (16+ Hafta)392
Paylaşımlı Apart Daire - TK Oda (16+ Hafta)588
Diğer
Eco Tax 5 5 5 5 5 5
Sağlık Sigortası (Guard Me) 21 84 126 168 252 378
Kayıt Ücreti 30 30 30 30 30 30
LINK SCHOOL MALTA (Swieqi)
Eğitim
12 Hafta Genel İngilizce 2040
24 Hafta Genel İngilizce 3600
Genel İngilizce 30 480 1760 2640 3360 4800 7200
IELTS Hazırlık 20 420 1520 2280 2880
İş İngilizcesi 20 480 1840 2760 3600 5280 7920
Genel İngilizce 20 380 1360 2040 2560 3600 5400
Konaklama
Aile yanı TK Oda YP570
Standard Apart Paylaşımlı2208401260160022803420
Superior Villa Paylaşımlı26010001500192027604140
Standard Villa Paylaşımlı2208401260160022803420
Diğer
Villa/Apart Tek Kişilik Oda Farkı 200 800 1200 1600 2400 3600
Konaklama Deposit 300 300 300 300 300 300
Ders Materyalleri 39 39 39 39 39 39
AM LANGUAGE STUDIO (Sliema)
Konaklama
Tek Kişilik Oda Farkı12801800240033605040
Diğer
Yoğun İngilizce Farkı - 10 Ders 560 840 1120 1680 2520
ESE MALTA (St Julian's)
Eğitim
Genel İngilizce + Aile Yanı (1-7 Hafta) 910
Genel İngilizce + Superior Apart (8 Hafta ve Üzeri) 2720 4080 5440 8160 12240
Genel İngilizce + Superior Plus (8 Hafta ve Üzeri) 3240 4860 6480 9720 14580
Genel İngilizce + Ekonomi Apart (1-7 Hafta) 840
Genel İngilizce + Superior Plus (1-7 Hafta) 1070
Genel İngilizce + Ekonomi Apart (8 Hafta ve Üzeri) 2480 3720 4960 7440 11160
Genel İngilizce + Superior Apart (1-7 Hafta) 920
Genel İngilizce + ESE Residence (1-7 Hafta) 1080
Genel İngilizce + Aile Yanı (8 Hafta ve Üzeri) 3080 4620 6160 9240 13860
Diğer
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Ders Materyal Ücreti 25 25 25 25 25 25
Konaklama Kayıt Ücreti 25 25 25 25 25 25
Konaklama Servis Ücreti 50 200 300 400 600 900
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360
Yoğun İngilizce Farkı 190 600 900 1200 1800 2700
Tek Kişilik Oda Farkı 340 1360 2040 2720 4080 6120
ATLAS LANGUAGE SCHOOL (St Julian's)
Diğer
Aile Yanı TK Oda Farkı 200 800 1200 1600 2400 3600
Yoğun İngilizce Farkı 400 1600 2400 3200 4800 7200
Eco Tax (Zorunlu) 5 5 5 5 5 5
Apart Daire TK Oda Özel Banyo Farkı 200 800 1200 1600 2400 3600
Apart Daire ÇK Oda Özel Banyo Farkı 140 560 840 1120 1680 2520

Malta’da Çalışma İzni ve Dil Eğitimi

Malta’ya dil eğitimi almak için gitmiş olan öğrenciler ülkede bulundukları süre içerisinde kimi zaman çalışarak harçlık kazanmak isteyebilir. Daha önceki yıllarda dil eğitimi almak için Malta’da bulunan yabancı öğrencilere çalışma hakkı tanınmayan Malta 2018 yılından beri artık öğrencilerin çalışmasına izin vermektedir. Malta’da dil eğitimi ve çalışma izni belli prosedürler içermektedir.  Malta’da uzun dönem olarak dil eğitimi alan öğrenciler için haftalık 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bir öğrencinin çalışma izni alabilmesi için Malta’da 90 günü tamamladıktan sonra talepte bulunması gerekiyor. Öğrenci talepte bulunduktan sonra çalışma izni verilmektedir. Malta’da uzun dönem dil eğitimi için bulunan öğrenciler bu sayede gelir elde etme hakkına sahip olurlar. Bir öğrenci Malta’da iş bulduktan sonra işverenin Malta iş bulma kurulu olan JobsPlus’a başvuru yapması gerekmektedir. Burada işverenin neden öğrenciyi işe aldığını ispatlaması gereken çeşitli prosedürler vardır. İşveren yerli işçi bulamadığını JobsPlus’a kanıtlamak zorundadır. Bazı meslek gruplarında bu ispat meselesi zorunlu değildir. Dil eğitimine kayıtlı olan ve 90 günü tamamlamış olan öğrenciler çalışma iznine başvuruda bulunma hakkına sahiptir.

Malta’da Günlük Yaşam Masrafları

Malta’da dil eğitimi için bulunduğunuz sürede yemek, ulaşım ve eğlence için çeşitli masraflarınız olacaktır. Ulaşım maliyetlerini azaltmak için toplu taşıma kullanmak ve yeme, içme için market alışverişi yapmak masraflarınızı dengelemenize yardımcı olacaktır. Malta, öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir ülke olduğu için öğrenci indirimleri, promosyonlar gibi çeşitli avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Malta’da giderler hakkında fikir elde edebilmeniz için bazı ürünlerin ortalama fiyatları şu şekildedir:

 • Hamburger menü 8 €,
 • Büyük boy ekmek 0.97 €,
 • Basit bir öğle yemeği ve yanında içecekle 8-15 €,
 • Paket deterjan 9 €,
 • Aylık internet 29 €,
 • Aylık ulaşım kartı 31 €,
 • Diş macunu 2.60 €,
 • 1 kilo domates 2.50 €.

Malta’da Sosyal Yaşam

Malta sağladığı kolaylıklar ve bulunduğu konum itibariyle her yıl on binlerce öğrencinin tercih ettiği bir adrese dönüşmüştür. Malta Akdeniz’de yer alan bir ada ülkesi olduğu için tatil adına oldukça elverişli bir bölgedir. Malta bir büyük ve iki küçük adadan oluşan bir takım ada üzerine kurulmuştur. Bu adaları isimleri: Malta, Gozo ve Comino’dur. Akdeniz’in ortasında yer alan ülkenin başkenti Valetta’dır. Malta, Akdeniz ikliminin etkili olduğu ve denizin ortasında olduğu için temiz koylarıyla güzel bir tatil fırsatı sunar. Malta’ya birçok farklı ülkeden öğrenci geldiği için yeni arkadaşlıklar kurabilir ve farklı kültürler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2.5 saat uzaklıkta eğitim fırsatı!

İngilizce dil eğitimini uzaklarda aramayanlar için Malta biçilmiş kaftan. Bilhassa alıştığı topraklardan, kültürden, iklimden ve yaşam tarzından uzaklaşmayı sevmeyenler için. Malta’ya gitmek neredeyse İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna gitmek kadar yakın. Sonrasında bir bakmışsınız iklimi sıcacık, yılın 300 günü güneşli bir Akdeniz ülkesindesiniz. Yakın mesafede bir eğitim alacak olmanız size uzak ülkelere gitmekten daha az maliyetli olacaktır. THY ve daha birçok havayolu şirketi Malta’ya sıkça seferler düzenlenmektedir.

 

Malta Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

ELT, 20+ yılın kazandırdığı deneyimiyle Malta’da dil eğitimi ve Malta dil okullarına eğitim için gidecek olan yüzlerce öğrenciye yardımcı olmaktadır. Türkiye’de 7 şehirde 8 şubeyle hizmet vermekte olan ELT Yurtdışı Eğitim Malta’daki dil okullarına giden öğrencilerin başvurudan konaklamaya, vize işlemlerinden yerleşme işlemlerine kadar her türlü işlemde ve süreçte ücretsiz şekilde hizmet vermektedir. Malta’da dil eğitimi alacak öğrencilerimize;

 • İhtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitim programı organizasyonu ve okul kaydı
 • Konaklama seçimi
 • Evraklarınızın hazırlanması
 • Sağlık sigortası konusunda danışmanlık
 • Vize danışmanlığı
 • Varış öncesinde oryantasyon
 • Malta’ya varış sonrası öğrenci takibi ve acil destek

konularında ÜCRETSİZ hizmet ve rehberlik sunmaktayız.