Malta Dil Okulu: Benzersiz Bir Seçenek

Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsunuz ve hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsınız. Peki, size “işte bu!” dedirtecek bir ülke var desek?

Malta’da Dil Öğrenmenin Keyfini Çıkarın

Malta, İngilizce dil eğitimi için tercih edilen en popüler ülkelerden biridir. Binlerce yıllık tarihiyle göz kamaştıran Malta, uluslararası dil öğrencilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Dil eğitiminin temel ekonomik kaynaklardan olduğu bu ada ülkesi, öğrencilere aynı zamanda tatildeymiş hissi yaşatıyor.

Malta dil okulları, öğrencilere sadece dil eğitimi değil, aynı zamanda ilgi alanlarına göre çeşitli etkinlikler sunmaktadır. Sergiler, müzik etkinlikleri, tiyatrolar, spor etkinlikleri, sinema gösterimleri ve doğa aktiviteleri gibi birçok seçenek mevcuttur. Su sporlarına ilgi duyanlar için harika plajlar da bulunmaktadır. Malta’da eğitim alırken, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan tarihi Mdina şehrini, başkent Valetta’da bulunan St. Jean Katedrali ve Büyük Üstatlar Sarayı’nı, Marsaxlokk kasabasını ve en canlı bölgelerden St Julians-Paceville’i, Mellieha Körfezi, Golden Bay ve Ghajn Tuffieha’nın altın renkli kumsallarını keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca, boş zamanlarınızı yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kaya tırmanışı, tüplü dalış ve rüzgâr sörfü gibi aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Doğal güzellikleri ve mimarisiyle size tatil havası yaşatacak olan Malta’yı keşfederken dil eğitimi alma fırsatını kaçırmak istemezsiniz, değil mi?

Malta Dil Okulları

Malta, her ne kadar küçük bir ada ülkesi olsa da, dil okulu bakımından zengin bir ağa sahiptir. Dünya’nın birçok ülkelerinden dil eğitimi için gelen binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Malta’da, dil eğitimi ücretleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha ekonomiktir. Türk öğrencilerin Avrupa’da dil eğitimi almayı tercih ettiği ikinci ülke Malta’dır. İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin başvurduğu onlarca dil okulu, sundukları cazip kampanya seçenekleriyle Malta’da dil eğitimini daha da cazip hale getirmektedir.

Malta Dil Okulları: İngilizceyi anında pratiğe dökme şansı!

Malta uzun yıllar İngiltere’nin himayesinde kalmış bir ülke. Bu nedenle yerli halk, Maltacanın yanı sıra İngilizceyi de günlük hayatlarına dahil etmişler. Ayrıca, her yıl, dil eğitimi almak için farklı milletlerden binlerce öğrenci Malta’yı tercih etmekte. Yani etrafınız epeyce kalabalık olacak! Dolayısıyla, aldığınız eğitimin yanında öğrendiklerinizi pratiğe dökmek hiç de zor olmayacak.

Malta’da yıl boyu ortalama sıcaklık 18°C’dir. Ilıman bir Akdeniz iklimine sahip olan ülkede yıl boyunca dış mekanlarda vakit geçirme şansı bulacak olmanız, İngilizce pratik yapmanıza büyük fayda sağlayacak.

Öğrencilerin büyük çoğunluğu aile yanı konaklama tipini tercih etmektedir. Günlük konuşma dilini pratik yapma bakımından aile yanı konaklama seçeneği de son derece avantajlıdır.

Malta'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Malta, Akdeniz’in orta bölümlerinde yer alan şirin bir ada ülkesidir. Dil eğitiminde önemli bir yere sahip olan Malta, ülkeye gelecek olan öğrenciler için çok sayıda marka dil okuluna sahiptir. Malta ufak bir ada ülkesi olmasına rağmen birbirine yakın şekilde bulunan 11 şehirden oluşmaktadır. Malta’nın başkenti ve en önemli merkezi haline gelen Valetta’da çok sayıda dil okulu bulunur. Başkentin eşsiz güzelliği ve zengin tarihi ile eğitim sürecinizi harmanlamak, geçireceğiniz günleri ve biriktireceğiniz anıları daha da unutulmaz kılacaktır.

Malta’nın merkez bölgelerinden biri de St. Julian’s şehridir.  St. Julian’s şehrinde tercih edilebilecek çok kaliteli ve modern dil okulları mevcuttur, her biri hem sosyal olanakları hem de başarılı eğitim programları ile dikkat çekmektedirler. Sliema Malta’da tercih edebileceğiniz bir diğer şehirdir. Valetta ile arasında feribotla ulaşım sağlanabilir. Bugün Malta’nın en büyük alışveriş merkezini de içinde barındıran şehir, yine çok sayıda dil okulu barındırdığından ve meşhur İtalyan restoran ve kokteyl barları ile ön plana çıkan hareketli yerlerden bir tanesidir.

İngilizcenin anadil olarak kullanıldığı bu şehirde birçok farklı kültürü yakından tanıma şansına sahip olacaksınız. Fazlasıyla tur

Sliema şehri Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun maliyetli dil okullarının yer aldığı bir şehirdir. B

Malta Kampanyalı Dil Okulu Fiyatları 2024

Malta dil okulları İngilizce dil eğitimi konusunda bir üne sahiptir ve bu sayede birçok farklı ülkeden öğrenciler Malta’da dil okullarını tercih etmektedir. Malta’daki indirimli dil okulları kampanyalarına göz atmak için görsele tıklayınız.

Malta dil okulu fiyatları

Malta Dil Eğitimi Programları

Malta dil okullarında öğrencilerin var olan İngilizce seviyeleri ve varmak istedikleri hedef seviyelerine göre, programları için ayırabildikleri süreyi en verimli şekilde kullanabilecekleri, farklı yoğunluklarda eğitim süreçleri mevcuttur. Haftada 20 ders saati içeren genel İngilizce programları standart eğitim için, haftada 30 ders saati içeren yoğun İngilizce programları daha hızlı ilerlemek isteyen öğrenciler için idealdir. Öğrenciler okullarına gitmeden önce ya da gittikleri ilk gün girecekleri seviye belirleme sınavlarından sonra, ait oldukları sınıfa yerleştirilirler ve seçtikleri programla eğitim süreçlerine başlarlar.

Katılımcılar eğitimlerine başladıktan sonra da programlarında değişiklik yapabilirler, ilerlemelerine göre eğitmenlerinin de gözetim ve önerileri ile daha fazla ders alabilir, gerekirse bire bir özel derslerden yararlanabilirler. Genel İngilizce çalışmalarının haricinde, akademik olarak hazırlanılması gereken uluslararası sınavlara hazırlık programları da yine Malta dil okullarında verilen eğitimlerdendir.

Malta dil okullarında alabileceğiniz programları temel başlıklarda şu şekilde sıralayabiliriz;

 • (General English) Genel İngilizce
 • (Business English) İş İngilizcesi
 • (Academic English) Akademik İngilizce
 • (Exam Preperation TOEFL & IELTS) Sınav Hazırlık TOEFL & IELTS
 • (One to one) Özel Dersler
 • (Internship) Staj Programları

Malta Dil Okulları Konaklama İmkanları

Malta dil okulları için çeşitli konaklama imkanları bulunmaktadır. Dil okullar bu konuda öğrencilerine yardımcı olurlar ve okullarda öğrencilerin konaklama alternatifleri için departmanlar bulundururlar. Malta’da öğrencilere değişik konaklama seçenekleri sunulur. Okullara ait olan paylaşımlı apart daireler bu konaklama imkanlarından biridir. Bunun yanında aile yanı konaklama ve otel konaklama seçenekleri de öğrencilerin tercihine sunulmaktadır. Okulların sundukları konaklama seçenekleri öğrencilerin kişisel tercihleri, okullara olan mesafeleri, günlük tüm ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilme gibi temel özellikler değerlendirilerek, kurumların portföylerine eklenmektedirler. ELT, dil okulu başvurunuz esnasında size en uygun konaklama seçeneklerini sunacak, dilediğiniz seçenek için rezervasyon yaptıracaktır.

Malta’da Aile Yanında Konaklama
Dil eğitimi için en önemli olan durumlardan biri de sürekli olarak o dili konuşmak ve pratik yapmaktır. Malta’da dil eğitimi alırken aile yanında konaklama imkanlarından faydalanarak İngilizce pratiğinizi arttırabilirsiniz. Bunun yanında aile yanında konaklamak size yeni bir kültür öğrenme fırsatı da sunmaktadır. Malta kültürüne dair birçok şeyi aile yanında konaklayarak edinebilirsiniz. Aile yanında konaklayarak dil eğitimi pratiği ve bunun yanında Malta kültürü hakkında fikir elde etme ve farklı kültürden insanları gözlemleme şansınız varken, Malta yemekleri yiyerek Malta mutfağından yemekler öğrenebilirsiniz. Yanında kalınacak aileler okulların ilgili birimleri tarafından özenle seçilmektedir.

Otelde Konaklama
Malta’da imkanlarınız ve bütçeniz doğrultusunda otel konaklama seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Bütçenize göre 3, 4 ya da 5 yıldızlı otellerde konaklama seçenekleri tercih edilmektedir. Malta’da otellerde kahvaltı imkânı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri de bulunmaktadır. Malta Akdeniz’de bulunan bir ülke olmasıyla tatil için oldukça elverişli fırsatlar sunmaktadır. Dil eğitiminin yanında otelde kalarak da tatil imkanlarından faydalanmak mümkündür. 

Okul Yurtları Konaklama İmkanları
Öğrenciler tercih ettikleri dil okuluna bağlı olan yurtlarda da konaklama şansına sahiptir. Bu yurtlarda odalar iki kişilik ve tek kişilik olma durumuyla öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Okul yurtlarında öğrencilerin kullanımına sunulan mutfak, banyo gibi ortak alanlar mevcuttur. Öğrencilerin ortak kullanımına sunulan mutfaklar her türlü ihtiyacı karşılamaktadır. Bazı okulların yurtları çamaşırhaneleri bünyesinde bulundurarak öğrencilere hizmet vermektedir. Çamaşırhanelerde jeton karşılığında çamaşır ve kurutma makineleri kullanılmaktadır.

Malta Apart Konaklama İmkanları
Okulların yakınlarında ve bazı durumlarda da okula nispeten daha uzak mesafede yer alan apartlar öğrenciler için bir diğer konaklama imkânı sunan yerlerdir. Apartlarda dil eğitimi için bulunan öğrencilerle bir arada bulunarak pratik yapma şansınız olacaktır. Apartlarda yemekhaneler yerine öğrencilerin kullanımına açık olan mutfaklar bulunmaktadır. Öğrenciler yemek pişirmek için bu mutfakları kullanabilirler.

Malta Dil Okulu Vizesi

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Malta’ya gidebilmek için Schengen vizesi gerekmektedir. Malta öğrenci vizesi Schengen vizesi gereken ülkeler içerisinde en kolay vize alma şansına sahip olunan ülkelerden biridir. Malta dil eğitimi vizesi için belge işlemleri diğer ülkelere göre nispeten daha kolay yapılmaktadır. Malta Avrupa Birliği üyesi bir ülke olduğu için Schengen vizesi alarak vakit bulduğunuz ölçüde başka Avrupa ülkelerini görme fırsatınız olabilir. Malta’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin alması gereken vize türü Schengen vizesidir. Bu vize türünde vizeler uzun dönem ve kısa dönem olarak ayrılmaktadır. Bu süreler 3 aya kadar olan ve 3 aydan fazla olarak belirlenmektedir. Malta öğrenci vizesi için yapılan başvurularda bu durum önem taşımamakta ve uygulanacak olan prosedürlerde herhangi bir değişikliğe neden olmamaktadır. Malta’da dil eğitimi almak için başvuru yapan kişilerin ve Malta öğrenci vize başvurularının değerlendirmelerini Malta Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği yapmaktadır. Başvuruda bulunurken evraklarınızı eksiksiz bir biçimde teslim etmeniz gerekmektedir. Malta öğrenci vizesi işlemleriniz ortalama olarak 10 – 15 gün içerisinde sonuçlanır. Ayrıca Malta öğrenci vizesi başvurusu yaparken diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi “seyahat sağlık sigortası” yaptırmış olmanız gerekmektedir. Schengen ülkelerinin talep ettiği bu sigorta her türlü hastalık, kaza, ölüm gibi tüm problemleri içeren bir sigorta olmalıdır.

Malta Dil Okulu Fiyatları

Malta dil okulu fiyatları, bin Euro ile beş bin Euro arasında değiştirmektedir. Malta dil okulu ücretleri; ihtiyacınız olan programa, tercih edeceğiniz okula, eğitim sürenize ve konaklama türünüze göre farklılık gösterecektir. Bilhassa sekiz haftanın üzerinde eğitim düşünüyorsanız, farklı fırsatlar içeren eğitim paketlerinden yararlanabilirsiniz. 

Malta dil okulu fiyatlarını doğrudan etkileyen önemli etmenlerden biri de konaklama türüdür. Bazı dil okulları, eğitim ve konaklama hizmetlerini bir araya getirerek paket fiyatlar verebilmektedirler. Bu çeşit promosyonlar, eğitim fiyatını oldukça uygun düzeylere çekebilmektedir.

Her ne kadar yaz aylarında konaklama ücretleri bir miktar artsa da diğer İngilizce konuşulan ülkelerdeki okullara göre yine de çok daha ekonomik olan Malta dil okulları, kaliteli dil eğitimi almak isteyen bütün öğrencilere kapılarını açıyor.

Malta Dil Okulu Fiyatları 2024

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
IELS MALTA (Sliema)
Diğer
Days Inn - TK Oda Studio Oda Farkı 14 56 84 112 168 252
Days Inn - ÇK Oda Studio Oda Farkı 98 392 588 784 1176 1764
Akşam Yemeği Opsiyonu (Days Inn) 308 1232 1848 2464 3696 5544
Kahvaltı Opsiyonu (Days Inn) 98 392 588 784 1176 1764
ACE MALTA (St Julian's)
Diğer
TK Oda + Özel Banyo Farkı (+8 Hafta için) 1680 2520 3360 5040 7560
Twin Oda İçi Banyo Farkı 100 400 600 800 1200 1800
TK Oda Farkı (8+ hafta için) 880 1320 1760 2640 3960
EC ENGLISH (St Julian's)
Eğitim
Ielts Hazırlık (30 Ders) 3000 3480 4640
Yoğun İngilizce 750 3000 3480 4640 6480 9720
Mini Group 900 3600
Genel İngilizce 540 2160 2820 3760 5280 7920
Konaklama
Campus Hub Residence TK Paylaşımlı Banyo650260039005200780011700
Standard Shared Apartment ÇK Oda Paylaşımlı Banyo 41016402460328049207380
Campus Hub Residence ÇK Oda39015602340312046807020
Standard Shared Apartment TK Oda Özel Banyo750300045006000900013500
Campus Hub Residence TK Özel Banyolu Oda750300045006000900013500
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon47018802820376056408460
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil650260039005200780011700
Standard Shared Apartment TK Oda Paylaşımlı Banyo650260039005200780011700
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon680272040805440816012240
Diğer
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50
Konaklama Kayıt Ücreti 35 35 35 35 35 35
Ders Materyal Ücreti *** 28 56 56 56 56 56
Konaklama Vergisi (Zorunlu) 5 5 5 5 5 5
AM LANGUAGE STUDIO (Sliema)
Konaklama
Tek Kişilik Oda Farkı14001980264037205580
Diğer
Yoğun İngilizce Farkı - 10 Ders 640 960 1280 1920 2880
ENGLISH PATH (St Julian's)
Eğitim
Yarı Yoğun İngilizce Sabah 640 2560 3060 4080 5040 7560
Genel İngilizce Sabah 520 2080 2820 3760 3960 5940
Genel İngilizce Öğlen 430 1720 2280 3040 3960 5940
Genel İngilizce Akşam 300 1200 1500 2000 2400 3600
Yarı Yoğun İngilizce Öğlen 540 2160 2880 3840 5040 7560
IELTS Hazırlık - 15 Ders 520 2080
Süper Yoğun İngilizce 780 3120 4320 5760
Konaklama
8+ hafta Guest House ÇK Oda Ortak Banyo16802520336050407560
Paylaşımlı Apart - 3 kişiye kadar, ortak banyo35014002100280042006300
8+ hafta Guest House TK Oda Ortak Banyo284042605680852012780
Guest House ÇK Oda Ortak Banyo440
Guest House TK Oda Ortak Banyo730
Campus Hub TK Oda Özel Banyo570228034204560684010260
Campus Hub ÇK Oda Özel Banyo41016402460328049207380
Diğer
Ders Materyalleri (Yoğun Program) 90 180 270 270
Banka Transfer Ek Ücreti 20 20 20 20 20 20
Sigorta 20 80 120 160 240 360
Ders Materyalleri 45 90 135 135 180 180
Konaklama Kayıt Ücreti 35 35 35 35 35 35
Kayıt Ücreti 50 50 50 50 50 50

Malta’da Çalışma İzni ve Dil Eğitimi

Malta’ya dil eğitimi almak için gitmiş olan öğrenciler ülkede bulundukları süre içerisinde kimi zaman çalışarak harçlık kazanmak isteyebilir. Daha önceki yıllarda dil eğitimi almak için Malta’da bulunan yabancı öğrencilere çalışma hakkı tanınmayan Malta 2018 yılından beri artık öğrencilerin çalışmasına izin vermektedir. Malta’da dil eğitimi ve çalışma izni belli prosedürler içermektedir.  Malta’da uzun dönem olarak dil eğitimi alan öğrenciler için haftalık 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bir öğrencinin çalışma izni alabilmesi için Malta’da 90 günü tamamladıktan sonra talepte bulunması gerekiyor. Öğrenci talepte bulunduktan sonra çalışma izni verilmektedir. Malta’da uzun dönem dil eğitimi için bulunan öğrenciler bu sayede gelir elde etme hakkına sahip olurlar. Bir öğrenci Malta’da iş bulduktan sonra işverenin Malta iş bulma kurulu olan JobsPlus’a başvuru yapması gerekmektedir. Burada işverenin neden öğrenciyi işe aldığını ispatlaması gereken çeşitli prosedürler vardır. İşveren yerli işçi bulamadığını JobsPlus’a kanıtlamak zorundadır. Bazı meslek gruplarında bu ispat meselesi zorunlu değildir. Dil eğitimine kayıtlı olan ve 90 günü tamamlamış olan öğrenciler çalışma iznine başvuruda bulunma hakkına sahiptir.

Malta’da Günlük Yaşam Masrafları

Malta’da dil eğitimi için bulunduğunuz sürede yemek, ulaşım ve eğlence için çeşitli masraflarınız olacaktır. Ulaşım maliyetlerini azaltmak için toplu taşıma kullanmak ve yeme, içme için market alışverişi yapmak masraflarınızı dengelemenize yardımcı olacaktır. Malta, öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir ülke olduğu için öğrenci indirimleri, promosyonlar gibi çeşitli avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Malta’da giderler hakkında fikir elde edebilmeniz için bazı ürünlerin ortalama fiyatları şu şekildedir:

 • Hamburger menü 8 €,
 • Büyük boy ekmek 0.97 €,
 • Basit bir öğle yemeği ve yanında içecekle 8-15 €,
 • Paket deterjan 9 €,
 • Aylık internet 29 €,
 • Aylık ulaşım kartı 31 €,
 • Diş macunu 2.60 €,
 • 1 kilo domates 2.50 €.

Malta’da Sosyal Yaşam

Malta sağladığı kolaylıklar ve bulunduğu konum itibariyle her yıl on binlerce öğrencinin tercih ettiği bir adrese dönüşmüştür. Malta Akdeniz’de yer alan bir ada ülkesi olduğu için tatil adına oldukça elverişli bir bölgedir. Malta bir büyük ve iki küçük adadan oluşan bir takım ada üzerine kurulmuştur. Bu adaları isimleri: Malta, Gozo ve Comino’dur. Akdeniz’in ortasında yer alan ülkenin başkenti Valetta’dır. Malta, Akdeniz ikliminin etkili olduğu ve denizin ortasında olduğu için temiz koylarıyla güzel bir tatil fırsatı sunar. Malta’ya birçok farklı ülkeden öğrenci geldiği için yeni arkadaşlıklar kurabilir ve farklı kültürler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2.5 saat uzaklıkta eğitim fırsatı!

İngilizce dil eğitimini uzaklarda aramayanlar için Malta biçilmiş kaftan. Bilhassa alıştığı topraklardan, kültürden, iklimden ve yaşam tarzından uzaklaşmayı sevmeyenler için. Malta’ya gitmek neredeyse İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna gitmek kadar yakın. Sonrasında bir bakmışsınız iklimi sıcacık, yılın 300 günü güneşli bir Akdeniz ülkesindesiniz. Yakın mesafede bir eğitim alacak olmanız size uzak ülkelere gitmekten daha az maliyetli olacaktır. THY ve daha birçok havayolu şirketi Malta’ya sıkça seferler düzenlenmektedir.

 

Malta Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

ELT, 20+ yılın kazandırdığı deneyimiyle Malta’da dil eğitimi ve Malta dil okullarına eğitim için gidecek olan yüzlerce öğrenciye yardımcı olmaktadır. Türkiye’de 7 şehirde 8 şubeyle hizmet vermekte olan ELT Yurtdışı Eğitim Malta’daki dil okullarına giden öğrencilerin başvurudan konaklamaya, vize işlemlerinden yerleşme işlemlerine kadar her türlü işlemde ve süreçte ücretsiz şekilde hizmet vermektedir. Malta’da dil eğitimi alacak öğrencilerimize;

 • İhtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitim programı organizasyonu ve okul kaydı
 • Konaklama seçimi
 • Evraklarınızın hazırlanması
 • Sağlık sigortası konusunda danışmanlık
 • Vize danışmanlığı
 • Varış öncesinde oryantasyon
 • Malta’ya varış sonrası öğrenci takibi ve acil destek

konularında ÜCRETSİZ hizmet ve rehberlik sunmaktayız.