SLIEMA HAKKINDA

Sliema şehri Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun maliyetli dil okullarının yer aldığı bir şehirdir. Başkent Valetta’nın tam karşısında yer almaktadır. Oldukça popüler olan yat limanı turistlerin uğrak noktasıdır. Sliema’da bulunan feribotlar ile Gozo adasına eşsiz geziler düzenlenmektedir. Özellikle yaz aylarında hergün belirli saatlerde düzenlenen bu geziler Malta dışında kardeş ada ziyareti imkanı vermektedir. Sadece Gozo adası değil dünyada popüler olan Blue Lagoon adası da mutlaka görülmelidir.

SLIEMA'DA SOSYAL HAYAT

Sliema, sosyal hayatı ve alışveriş seçenekleri ile de bilinir. Öğrencilerin bildiği dünyaca ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapılabilir ve Malta’nın en büyük alışveriş merkezi olan The Point Shopping Mall’da gün boyu vakit geçirilebilir. Malta’da oldukça bilinen Dr Juice ‘dan harika içecekler satın alabilir ve yerel yemeklerini sunan restoran ve cafelerden yemekler yenebilir. Ayrıca ülkemizden giden öğrenciler çok yakın bir mesafede Türk marketi bulabileceklerdir.

Sliema eğlence ve sosyal hayatının yanı sıra öğrencilere eski döneme ait yapıları görebilecekleri evleri ve eşsiz tarihini sunmaktadır. Eskinin ve yeninin buluşma noktası olan Sliema huzurlu bir şehirdir. Eskiden tam olarak balıkçı kasabası olan bu yer şuan turistlerin en uğrak noktası haline gelmiştir.

SLIEMA DİL OKULLARI

Sliema’da Linguatime ve AM Language gibi köklü dil okullarının yanı sıra IELS gibi kaliteli okullar da bulunmaktadır. Sliema, Malta’da dil eğitimi için en çok tercih edilen bölgelerdendir. Aşağıda Sliema’daki dil okullarımızı detaylıca inceleyebilirsiniz

Am Language School 1987 yılında kurulmuş bir okul olup, Feltom kurucu üyelerindendir. Tüm öğretmenleri ana dili İngilizce olan bir

IELS Malta dil okulu 35 yıldır İngilizce dil eğitimi veren bir okuldur. Malta’nın en büyük okullarından biri olan IELS öğrencilere

SLIEMA'DA ULAŞIM

Havaalanından Sliema şehrine ulaşmak için tek bir otobüse binmek yeterli olacaktır. Malta yüzölçümü itibariyle küçük bir ada olduğu için ülke ve şehir içi ulaşım gayet kolaydır. Araçla girilemeyen yerlerde bisiklet kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca şehrin ünlü mekanlarına yürüyerek de rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Sliema dil okulları, merkezi konumları ve konaklamanıza yürüyüş mesafesinde olacağı için Sliema’da ulaşım konusunda hiç sıkıntı yaşamayacaksınız.

SLIEMA'DA YEME İÇME

Bu şehirde yeme içme de oldukça gelişmiştir. Birbirinden güzel restoranlarda öğrenciler yemek yiyebilir ve yerel tatları yakalayabilirler. En popüler yemeklerinden biri olan tavşan etini bulabileceğiniz restoranlar , deniz kenarında lezzetli bir yemek ve alkol , en güzel kahvelerden birini içeceğiniz cafeler Sliema’da çok fazla sayıda bulunmaktadır.

SLIEMA'DA GEZİLECEK YERLER

Başkent Valetta’ya gitmek isterseniz tek bir feribotla ulaşım imkanınız olduğu gibi otobüs ile de kısa sürede gidebilirsiniz.
Deniz kenarından yapacağınız ortalama 30 dakikalık bir yürüyüş ile en popüler şehirlerden biri olan St Julians’a ulaşabilirsiniz.
Malta’nın en popüler kiliselerinden olan Nazzareno kilisesi , Stella Maris ve Aziz Gregory kiliselerini ziyaret edebilirsiniz.
Temmuz , Ağustos ve Eylül aylarında yapılan yerli bayramlarına katılabilir ve kültürlerini yaşayabilirsiniz.

Yıl boyu farklı zamanlarda düzenlenen müzik festivali , caz festivali , uluslararası sanat festivali , çiçek festivali , uluslararası havai fişek festivali gibi onlarca festivalin tadını çıkarabilirsiniz.
Kısacası Malta’da eğitim alırken Sliema’nın onlarca güzelliğini yaşamakla kalmayıp , bir adada olmanın tüm güzelliğinin tadına varabilirsiniz. Malta’da dil eğitimi alan öğrencilerin büyük çoğunluğu Sliema şehrinde yer alan okullardadır.