AM Language Malta Dil Okulu

İtalya’nın güneyinde yer alan Malta, dil eğitimi konusunda en fazla tercih edilen ülkelerden biridir. Malta dil okulu seçenekleri de bundan dolayı bir hayli fazladır. Am Language School dil okulu, Malta Sliema şehrinde yer alan butik bir okuldur. Havaalanından okula olan mesafe ortalama 25 dakika civarındadır. Am Language School 1987 yılında kurulmuş bir okul olup, Feltom kurucu üyelerindendir. Tüm öğretmenleri ana dili İngilizce olan bireylerden oluşur ve hepsi oldukça donanımlı kişilerdir. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri adına akıllı tahtalar kullanılmaktadır. Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça ideal bir okul olan Am Language School bölge olarak da mükemmel konumlanmıştır. Sliema şehri Malta’da St Julians bölgesi kadar popüler bir şehirdir.Etrafında gezilip görülecek çok fazla alan vardır. Okulun çevresinde bir çok restoran , alışveriş merkezi ve eğlence alanları bulunmaktadır. Ayrıca toplu taşıma ile öğrenciler St Julians şehri ve başkent Valetta’ya çok kısa sürelerde ulaşım sağlayabilecekleri gibi yürüyerek de ulaşabilirler.Okulun diğer okullara göre en büyük avantajlarından biri ise Türk öğrenci oranının diğer okullara kıyasla daha az oluşudur. Aynı zamanda dil okulu fiyatları da oldukça hesaplıdır.

Okulda 14 adet sınıf yer almaktadır ve bu sınıflar ortalama 12 kişiden oluşmaktadır. Dersler 45 dakika sürmektedir. Okulda ücretsiz internet imkanı olup aynı zamanda öğrencilerin birlikte vakit geçirip sosyalleşebilmeleri adına modern bir kafeye de ev sahipliği yapar. Okulun terasında ders aralarında öğrenciler sosyalleşebilir ya da çalışma odalarında zaman geçirebilirler.

AM Language Dil Okulu Fiyatları

AM Language, öğrencilere uygun fiyatlarla paket programlar sunan bir dil okuludur. Malta’da uygun maliyetli dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yılın hemen hemen her döneminde avantajlı fiyatlar sunan bu dil okulunu tercih edebilir. Uygun fiyatların yanı sıra bir de kaliteli eğitim arayan öğrenciler kesinlikle Am Language School dil okulunu seçmelidir. Konaklama ve eğitimi bir bütün halinde veren bu okul havaalanı karşılama hizmetini de bu pakette sunmaktadır.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
AM LANGUAGE STUDIO (Sliema)
Konaklama
Tek Kişilik Oda Farkı14001980264037205580
Diğer
Yoğun İngilizce Farkı - 10 Ders 640 960 1280 1920 2880

Sunulan Programlar

Am Language Sliema, Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere çok fazla sayıda program seçeneği sunan okullardan bir tanesidir.Hemen hemen her ihtiyaca göre bir program mevcuttur.Genel İngilizce programları her seviyeye uygun olup bazı programlarda belirli düzeyde dil yeterliliği de aranmaktadır.Bu programları sayacak olursak ;

English For Your Future

Her seviyeye uygun olan bu kurs türü dil eğitimi almak isteyen her öğrenci için uygun olacaktır. Malta’da dil eğitimi almak isteyen ancak çok uzun zamanı olmayan öğrenciler 20 derslik Genel İngilizce programları yerine daha yoğun programları satın alarak daha fazla ders saatleri ile eğitim alabilirler.Ayrıca isteyen öğrenciler Mini Grup sınıflarını da tercih edebilir ve maksimum 6 kişilik sınıflarda dil eğitimi alabilirler.

English For Teens and Kids

Malta’da sadece yetişkinler değil küçük yaş grupları da eğitim alabilirler. Am Languge School Malta’da yaz okulu almak isteyen bu yaş gruplarına özel programlar hazırlamıştır.Çocuklar için yani 8-12 yaş grubu , gençler için ise 12-18 yaş grubu olarak eğitim alabilirler.Öğrenciler Malta yaz okulu programlarında hem Genel İngilizce eğitimi alır hem de aktivitelere katılarak eğlenceli zamanlar geçirebilirler.

English For Exam Preparation

Bu program öğrencilerin sınav hazırlık aşamalarında oldukça destekleyici bir program türüdür.Bilindiği gibi artık öğrencilerin çoğu yurtdışında üniversite okumanın avantajlarını bilmekte ve bunun için en önemli noktanın dil yeterliliği sunmak olduğunu görmektedir.Uluslararası geçerliliği olan bazı sınavlardan iyi skorlar elde etmek mutlak zorunluluktur. Am Language School; Toefl, Ielts, Cae, Cpe, Bec gibi sınavlara tüm detayları ile öğrencileri hazırlayan bir okuldur. Yıl boyunca öğrenciler bu programlara katılım sağlayabilirler.Minimum yaş sınırı 18’dir.

English For the Work Environment

Bireyleri iş hayatına hazırlayan bir program olan iş İngilizcesi programı zaten hali hazırda dil yeterliliği olan öğrencilere iş hayatına yönelik bilgiler sunar. Cv hazırlama, mülakat taktikleri, iş terimleri gibi konularda oldukça detaylı bilgiler veren bir programdır.Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmekle birlikte iş hayatına yönelik telefon görüşmeleri , toplantılar nasıl yapılır , iş hayatında olumsuzluklar yaşandığı zaman neler yapılmalıdır , şirket yapıları hakkında bilinmesi gereken yönler nelerdir gibi tüm konular hakkında öğrenciler eğitim alabilirler.Bu programa katılmak isteyen öğrencilerin minimum dil yeterliliği B1 Düzeyinde olmalıdır.

Video

Sosyal Aktiviteler

Malta’da dil eğitimi alan tüm öğrencilerin bildiği gibi dili okulda öğrendikten sonra bir de günlük hayatta pratik yapmak en kolay öğrenme şekillerinden bir tanesidir. Am Language School öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için uluslararası öğrencilerle pratik yapma şansını sunar. Okulda öğrenilen bilgiyi pratiğe dökmek için yardımcı olmaktadır. Tarihi yerlere ziyaret, akşam yürüyüşü, Gozo adası gezisi, Malta gece hayatı, Bowling etkinliği, Futbol gibi aktiviteler düzenlerler. Ayrıca öğrencilere ilk gün düzenlenen ”hoş geldin partisi etkinliği” öğrencilerin tanışmaları ve kaynaşmaları için ilk adım olacaktır. Bununla birlikte yaz döneminde giden öğrenciler için beach club üyeliği de sunmaktadırlar. Öğrenciler için şezlong ve şemsiye , duş ücretsiz olmaktadır.

Konaklama

Malta’da dil eğitimi alan öğrencilerin en önem verdiği noktalardan bir tanesi konaklamadır. Am Language öğrenciler için en doğru konaklamayı sunmak adına elinden geleni yapar.Öğrencilerin konaklamalardan memnuniyeti iyi düzeydedir.

Çok sayıda aile yanı seçeneği , çeşitli ortak daireler ve okula yürüme mesafesinde otel seçimleri ile ihtiyaçlarınıza uygun bir konaklama seçeneği bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

İngilizce konuşan bir aile ile kalmak dil eğitiminizi pratiğe dökmenin en iyi yollarından biridir.Aynı zamanda sizlere kültürel bir deneyim sağlayacaktır. Bir aile ile kalmak aynı zamanda ailenin kurallarına uymayı da gerektirecektir. Ev hayatına ve ailenin düzenine ayak uydurmanın gereğinin farkında olan tüm öğrenciler aile yanında kalmayı tercih etmektedir. Kısa ya da uzun ne kadar zamanınız olursa olsun kendinize kattıklarınız unutulmaz olacaktır. Yeni yemekler, yeni bir kültür ve yeni insanlar tanıma şansı her zaman elinize geçmez. Malta’da dil eğitimi alırken aile yanında konaklamayı tercih eden öğrenciler bu fırsatı yakalayacaktır.

Paylaşımlı Daire

Malta’da dil eğitimi alırken uygun maliyetli, bağımsız konaklama için en iyi seçeneklerden bir tanesi paylaşımlı dairelerdir. Farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle zaman geçirirken kendinizi evinizde gibi hissedebilmeniz için imkan sunar. Ortak mutfak alanlarında dilediğiniz yemeği pişirebilir ve dilerseniz ev arkadaşlarınıza ülkenizin yemeklerini tattırabilirsiniz. Daireler merkezi bir konumdadır ve kafeler, barlar, restoranlar, mağazalar ve otobüs durakları gibi yerlere yakındır ve hepsi okula yürüme mesafesindedir (yürüyerek maksimum 15 dakika).

Otel Konaklaması

Am Language okullarının daha fazla konfor arayan öğrenciler için sunduğu çok fazla sayıda otel konaklaması da bulunmaktadır. 3,4 ve 5 yıldızlı otel seçenekleri her bütçeye hitap eder ve öğrenciler dilerlerse bu seçenekten de faydalanabilmektedir.Hangi otel size daha uygun ise müsaitlik durumlarına bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Malta’da dil eğitiminizi daha rahat bir hale getiren güzel bir seçenektir.

Sliema Şehri

Sliema, Malta’nın en popüler şehirlerinden bir tanesidir. Malta’nın Kuzeydoğu kıyısında, Kuzey liman bölgesinde yer alan bir şehirdir. Oldukça fazla turiste ev sahipliği yapan bir şehir olan Sliema, Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler için birçok restoran, kafe, alışveriş merkezi seçeneklerine ve çok sayıda ulaşım aracına ayrıca da Valletta’ya 10 dakikalık feribotlara kolay erişim imkanı sunmaktadır. Ülkenin en popüler adalarına yani Gozo ve Comino adalarına her gün turlar düzenlenir ve bunların kalkış noktası Sliema’dır. Gozo yaklaşık 40.000 civarı bir nüfusa sahiptir. Comino Blue Lagoon ise temiz ve berrak suları ile ünlüdür, turistler ve yerli halk için oldukça popüler bir yüzme alanıdır. Ayrıca Mdina, Ortaçağ kentine Sliema’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde popüler olan markaların mağazaları yine  Sliema şehrinde yer almakla birlikte en büyük alışveriş merkezi yine Sliema şehrindedir.Uzun bir sahil şeridi olan Sliema öğrencilerin uzun yürüyüş yapabilmeleri için oldukça elverişlidir. Sliema şehri Akdeniz adasını keşfetmek için bir üs olarak seçilmiştir. Keşfetmeye değer çok fazla şey vardır. Eşsiz manzarası, yemekler, alışveriş için mükemmel bir lokasyondur. Yaz aylarında gelmenin en iyi yanı, yılın en sıcak zamanı olmasıdır. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri ise en iyi alternatif olabilir.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Malta genelinde öğrencilerin çoğunluğu İtalya ve Fransa’dan gelmektedir. Her yıl, 80.000’in üzerinde yabancı öğrenci İngilizce dil eğitimi için Malta’nın çeşitli okullarında İngilizce dil eğitimi almaktadırlar.

15 yaş altı öğrenciler toplam öğrencilerin yaklaşık %30’unu oluşturur. 50 yaş ve üstü öğrenciler azınlıktadır ve ortalama 6000 civarındadır. Kız öğrenciler erkeklerden daha fazladır ve tüm öğrenci nüfusunun %60’ını oluşturmaktadır. Temmuz ayı ise %25 ile en yoğun aydır.

Genel milliyet dağılımı tablosunu aşağıda görebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA