Avukatlar için İngilizce

Avukatlar için İngilizce

Avukatlar için İngilizce Programları (Hukuk İngilizcesi)

Hukuk İngilizcesi; kendi kelime dağarcığı, sözdizimi ve morfolojisi ile İngilizcenin “alt dili” olarak gelişmiştir. Günümüzün son derece küreselleşmiş ekonomisinde, uluslararası avukatların giderek daha fazla uluslararası sözleşmeleri müzakere etmeleri, yasal davaları tartışmaları ve anlaşmazlıkları İngilizce olarak çözmeleri gerekiyor. Sonuç olarak, hukuk uzmanları mükemmel İngilizce dil becerilerine sahip olmakla birlikte iyi bir Hukuk İngilizcesine sahip olmalıdır.

Kimler için Uygun?

Hukuk İngilizcesi programı, mesleki yaşantılarında kullanmak üzere İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen avukatlar, hakimler, savcılar, hukuk öğrencileri, hukuk danışmanları ve hukuk çevirmenleri için tasarlanmıştır. İster sektörde yeni olun ister çalışan bir profesyonel ya da halen öğrenci olun, mesleğiniz için gereken İngilizce becerilerini öğrenecek ve uygulayacaksınız.

Hukuk İngilizcesi Neden Gerekli?

Hukuk firmaları, bankalar ve uluslararası şirketler gibi işverenler; pratik hukuki İngilizce becerisine sahip avukatlara ihtiyaçları olduğunu söylemektedir. Uluslararası anlaşmaları müzakere edebilen, sözleşme taslaklarını hazırlayıp değiştirebilen, profesyonelce resmî belge yazabilen avukatlar iş yaşantısında daha avantajlı olmaktadır.

Avukatlar için İngilizce Program Detayları

Hukuk İngilizcesi programı, uluslararası avukatların ve hukuk profesyonellerinin özel ihtiyaçlarına tamamen uyarlanmıştır. Dil okulları; ticari, kamu veya ceza hukuku olsun, uzmanlığınıza bağlı olarak ihtiyacınız olan belirli kelime ve sözdizimine odaklanan deneyimli hukuk uzmanları ile çalışmaktadır. Program, minimum orta seviyede genel İngilizce bilgisine sahip kişiler için uygundur.

Profesyonel eğitmenler sizi uluslararası geçerliliğe sahip Hukuk İngilizcesi sınavlarına ILEC (Uluslararası Yasal İngilizce Sertifikası) ve TOLES (Yasal İngilizce Testi) için de hazırlayabilir. TOLES, Hukuk İngilizcesine hakimiyetinizi ölçen bir sınavdır. Daha çok pratik ve güncel hukuk İngilizcesi bilgilerini içerir. İngilizce dil becerilerinizi yasal bir bağlamda geliştirmek ve TOLES sınavına hazırlanmak istiyorsanız, bu kurs tam size göre.

Program içeriğinde sözleşme hukuku, gerçek ve fikri mülkiyet, iş hukuku, aile hukuku, güncel yasal konular, mahkeme salonuna giren ve çıkan avukatların sorumlulukları gibi konular yer almaktadır. Öğrenciler, uygulamaları sırasında avukatlar tarafından kullanılan gerçek metinler, gerçek etkileşimli materyallerle çalışırlar. Öğrencilere farklı vaka çalışmaları ve projeler verilerek öğrendikleri bilgileri pratikte uygulamaya geçirmeleri beklenir.

Konaklama ve Diğer Hizmetler

Dil okulları, Hukuk İngilizcesi programına katılmak isteyen kişiler için aile yanı konaklama, öğrenci yurdu konaklaması ve otel gibi farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Anadili İngilizce olan bir ailenin yanında kalarak, genel İngilizce bilgilerinizle pratik yapabilir ve kendinizi yerel halktan biri gibi hissedebilirsiniz. Öğrenci yurdu konaklamasında; farklı kültürlerden öğrencilerle tanışabilir, pratik yapabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Öğrencilerin güvenliği ve rahatlığı için her şey düşünülmüş durumdadır.

Hukuk İngilizcesi eğitiminin yanı sıra dil okulları, çeşitli sosyal aktivite ve gezi düzenlemektedir. Bazı dil okulları mahkemeye ziyaret de gerçekleştirmektedir. Öğrenciler gerçek bir duruşmada bulunabilirler. Bunun yanı sıra bulunduğunuz şehrin tarihini, mimarisini ve doğal güzelliklerini keşfedebilir ya da çevre şehirlere düzenlenen gezilere katılabilirsiniz.

Hukuk İngilizcesi Eğitimi Alabileceğiniz Dil Okulları

Yurtdışında Hukuk İngilizcesi alabileceğiniz popüler dil okulları;

OkullarŞehirAçıklama
Kings EducationLondraEn iyi zincir dil okullarından Kings Education Londra dil okulunda English Plus Law eğitimi
London School of EnglishLondraİngiltere’de Hukuk İngilizcesi eğitiminde ön plana çıkan dil okullarından
MLS International CollegeBournemouthİngiltere’nin butik dil okullarında MLS, kapsamlı bir English for Law eğitimi vermekte