Yurtdışında Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında Konaklama

Yurtdışı eğitim planlamasında konaklama organizasyonu çok önemlidir. Öğrencilerimizin bu konudaki talep, tercih ve hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak, partner okullarımız ile koordinasyon içinde çözümler sağlıyoruz. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere sunulan konaklama çözümler genellikle aşağıdaki gibidir.

  • Öğrenci yurtlar
  • Aile yanı konaklama
  • Paylaşımlı öğrenci evleri
  • Otel
  • Bireye özel ev kiralama

Öğrenci yurtları (Student Residence)

Bir çok dil okulu öğrencilerine yurtta konakla imkanı sunar. Yurt konaklamalarının da bir çok çeşidi vardır. Yurt konaklaması bir üniversite kampüsünde ya da özel bir yurtta olabilir. Yine bu sistemde de tam pansiyon, yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
Tek kişilik odalarda, ya da 2, 3 ve daha çok kişilik odalarda konaklamayı tercih edebilirsiniz. Bu çeşitlilik, yurt fiyatlarının da çeşitli olmasını sağlar.
Yurtta konaklamayı tercih ediyorsanız, mutlaka boş oda durumunu sormalısınız. Yılın belli dönemlerinde yurt konaklaması bulmakta zorlanabilirsiniz.

Aile yanı konaklama (Homestay)

Yurtdışında eğitim için en çok tercih edilen, en ekonomik ve verimli konaklama modelidir. Özellikle dil eğitimi için giden öğrencilerin öncelikle tercih etmesi önerilen konaklama modelidir. Bu konaklama çözümünde, evinde kullanmadıkları boş odaları olan aileler bu odalarını öğrencilere kiralarlar. Bu aileler güvenlik soruşturmaları yapılmış ve kayıt altına alınmış aileler olup, bu işi profesyonel olarak yapmaktadırlar. Aile yanı konaklama seçeneğinde tek kişi ya da çift kişilik odalarda genellikle yarım pansiyon konaklama yapılır. Aile belirli saatlerse kahvaltı ve akşam yemeği servisi yapar. Öğünlerin hazırlanmasında öğrencinin önceden belirteceği dini hassasiyet, diyet ya da sağlık uygulamalarına özen gösterilir. Öğünler de dahil olduğundan aile yanı konaklama ekonomik olarak da en uygun seçeneklerden biridir. Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencileri büyük bölümü aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evleri (Student apartments)

Bazı okulların sağlayabildiği bu konaklama tipinde bir evin odaları farklı öğrencilere paylaştırılır. Mutfak, banyo ve salon öğrencilerin ortak kullanım alanlarıdır. Kişi sayısı dairenin büyüklüğüne göre değişir. Genellikle odalarda bir ya da iki öğrenci konaklar. Bu modelde ücrete yemek dahil değildir. Öğrenciler kendi yemeklerini hazırlarlar.

Otel konaklaması

Eğitim alacağınız yer turistik bir bölgeyse (Malta, Malaga, Nice vb) size önerilecek bir konaklama modeli de otel konaklamasıdır. Bu tip bölgelerde dil okulları otellerle sezonluk anlaşarak öğrencilerine uygun konaklama seçenekleri sağlamaktadırlar. Tek ya da çift kişilik olarak da yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı kapsamında konaklamanız mümkündür.

Bireysel ev kiralama (Private apartment)

Birçok dil okulumuzda talep etmeniz durumunda size özel bir daire tahsis edilmesi de mümkündür. Maliyetlerin doğal olarak artacağı bu modelde ihtiyaç ve tercihlerinize uygun bir daire size tahsis edilir ve tek başınıza kullanımınıza sunulur.

ELT ile güvenli ve kaliteli danışmanlık alacaksınız

Yurtdışında eğitim deneyiminizin her aşaması gibi konaklama organizasyonu da profesyonelce yönetilmeli ve takip edilmelidir. İyi ve verimli bir deneyim için güvenilir bir danışmanlık desteğine ihtiyacınız var. Her konaklama tipi, her okulda, yılın her döneminde uygun ya da ekonomik olmayabilir. ELT size bu konuda yıllardır edindiği deneyimle ve uluslararası bağlantılarıysa en uygun, kaliteli ve güvenilir seçenekleri sunacaktır.