Bilgi İste

İngiltere Yaz Okulları

İngiltere yaz okulları, İngilizce eğitimi ve unutulmaz bir yaz tatili konusunda tartışmasız en doğru adreslerden biri olacaktır!

İngiltere Yaz Okulları

Yurtdışı eğitimde bir klasik olan İngiltere, her zaman olduğu gibi yine bu yıl da en zengin seçenekleri sunuyor. ELT olarak sizlere İngiltere'nin dört bir yanından onlarca yaz okulu alternatifi sunuyoruz. İngiltere'deki tüm okullarımız British Council kalite onayını almış, seçkin okullardır.

Bölgeler ve Şehirler

ELT ile Birleşik Krallık sınırları içinde birçok farklı bölge ve şehirde seçenekler mevcut. Yaz okulu programınızı dilerseniz Bournemouth, Portsmouth, Brighton gibi sahil şehirlerinde, dilerseniz Oxford, Cambridge gibi klasik eğitim şehirlerinde, dilerseniz Londra ve civarında ya da dilerseniz Manchester, Brighton, Leeds gibi iç ve orta bölgelerde gerçekleştirebilirsiniz. Hatta dilerseniz ELT ile İskoçya ya da İrlanda'nın popüler şehirlerinde yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. ELT bu yıl Birleşik Krallıkta tam 85 farklı seçenek sunuyor!

Mükemmel Eğitim Programı

Yaz okulları programlarımız, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

  • ELT, beni rahatlatıp işlemlerde bu kadar yardımcı olmasaydı sanırım yurtdışında eğitim konusunda bu kadar cesaretli olamazdım. Şimdi İngiltere'de dil eğitimi düşünen tüm arkadaşlarımı ELT ye teslim ediyorum. Teşekkürler yüksek bilgi donanımlı ELT Yurtdışı Eğitim!

    Ebru Poyraz - St Giles / Londra

  • ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri İngilizce eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelememiş ve tam olarak çözememiştim. ELT sayesinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum.

    Erdoğan Tunç

  • ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca İngilizce eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth'ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

    Selma Kavas

İngiltere Yaz Okulları

Okullar Şehir Açıklama
Studio Cambridge Yaz Okulu Cambridge İngiliz kültürüne en kolay adapte olunabilecek İngiltere yaz okullarından biri
OISE Bristol Yaz Okulu Bristol Çok kültürlü bir ortamda hem dil becerileri hem de spor becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için
Kaplan Bournemouth Yaz Okulu Bournemouth Deneyimli ve nitelikli öğretmenlere sahip, öğrenci sağlığını ve güvenliğini ön planda tutan yaz okulu
EC Brighton Yaz Okulu Brighton Brighton Üniversitesi kampüsünde eğitim görme, konaklama ve öğrenci tesislerinden faydalanma fırsatı
EC Londra Yaz Okulu Londra Geniş bir eğitim binasına, yeşil alanlara, yüzme havuzuna ve birçok aktivite alanına sahip yaz okulu programı

Aktiviteler

Eğtim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

Geziler

Yaz okulu programlarının en önemli faaliyetlerinden biri de şüphesiz gezilerdir. ELT yaz okulu seçeneklerinde her hafta bir tam güm bir de yarım gün geziler düzenlenir. Tam gün gezilerde günübirlik olarak İngiltere'nin popüler ve tarihi şehirleri rehber eşliğinde ziyaret edilir. Yarım günlük gezilerde ise yakın mesafede bulunan eğlence merkezleri, tarihi yerler, alışveriş merkezler vb ziyaret edilir. Okullar ayrıca isteğe bağlı özel turlar da düzenleyerek tercih eden öğrencilere daha fazla yer görme olanağı da sunarlar.

Konaklama

İngiltere yaz okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aile yanı konaklama seçeneği yeni kurallar gereği sadece 16 yaş ve üstü öğrenciler için uygulanabiliyor. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birkaç öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır. ELT her kalite ve standartta yurt konaklama seçenekleri sunmaktadır.