İngiltere Yaz Okulları

Yurtdışı eğitimde bir klasik olan İngiltere, her zaman olduğu gibi yine bu yıl da en zengin seçenekleri sunuyor. ELT olarak sizlere İngiltere’nin dört bir yanından onlarca yaz okulu alternatifi sunuyoruz. İngiltere’deki tüm okullarımız British Council kalite onayını almış, seçkin okullardır.

Bölgeler ve Şehirler

ELT ile Birleşik Krallık sınırları içinde birçok farklı bölge ve şehirde seçenekler mevcut. Yaz okulu programınızı dilerseniz Bournemouth, Portsmouth, Brighton gibi sahil şehirlerinde, dilerseniz Oxford, Cambridge gibi klasik eğitim şehirlerinde, dilerseniz Londra ve civarında ya da dilerseniz Manchester, Brighton, Leeds gibi iç ve orta bölgelerde gerçekleştirebilirsiniz. Hatta dilerseniz ELT ile İskoçya ya da İrlanda’nın popüler şehirlerinde yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. ELT bu yıl Birleşik Krallıkta tam 85 farklı seçenek sunuyor!

Mükemmel Eğitim Programı

Yaz okulları programlarımız, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

EMBASSY SUMMER University of Sussex İngiltere, Brighton
ingiltere cambridge abbey college embassy summer
EMBASSY SUMMER University of Kent İngiltere, Canterbury
EMBASSY SUMMER Queen Mary University İngiltere, London Mile End
EMBASSY SUMMER Royal Holloway University İngiltere, Londra
EMBASSY SUMMER South Bank University İngiltere, Londra
EMBASSY SUMMER University of East London İngiltere, Londra
EMBASSY SUMMER
Oxford Brookes University İngiltere, Oxford

Aktiviteler

Eğtim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

Geziler

Yaz okulu programlarının en önemli faaliyetlerinden biri de şüphesiz gezilerdir. ELT yaz okulu seçeneklerinde her hafta bir tam güm bir de yarım gün geziler düzenlenir. Tam gün gezilerde günübirlik olarak İngiltere’nin popüler ve tarihi şehirleri rehber eşliğinde ziyaret edilir. Yarım günlük gezilerde ise yakın mesafede bulunan eğlence merkezleri, tarihi yerler, alışveriş merkezler vb ziyaret edilir. Okullar ayrıca isteğe bağlı özel turlar da düzenleyerek tercih eden öğrencilere daha fazla yer görme olanağı da sunarlar.

Konaklama

İngiltere yaz okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aile yanı konaklama seçeneği yeni kurallar gereği sadece 16 yaş ve üstü öğrenciler için uygulanabiliyor. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birkaç öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır. ELT her kalite ve standartta yurt konaklama seçenekleri sunmaktadır.