Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce Kursları

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin oldukça büyük bir bölümü Genel İngilizce programlarını tercih etmektedir. Ders içeriği konuşma, yazma, anlama, dinleme ve dil bilgisinden oluşmaktadır. Genel İngilizce programlarına her seviyeden öğrenci katılabilir, bu kurslarda başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar seviye sınıfları mevcuttur. Öğrenciler kursa başlamadan önce girdikleri seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun sınıflara yerleştirilirler. Genel İngilizce programlarında haftalık ders saati 15 ve 20 olarak değişir. Dersler hafta içi sabah ya da öğleden sonra olarak işlenir. Bazı okulların hem sabah hem de öğleden sonra programları mevcuttur. Öğleden sonra kurslarında sabah kurslarına göre daha ekonomik şekilde eğitim almak mümkündür.

Yurtdışında uzun süreli dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için Genel İngilizce programları en uygun programlardır. Bu şekilde öğrenciler günün ders dışında kalan bölümlerini sosyal aktivitelerle geçirerek dil pratiği yapma şansı bulabilirler.

Genel İngilizce programlarının aynı zamanda haftada 25 ya da 30 ders saati olan yoğun programları da mevcuttur. Bu şekilde öğrenciler öğleden sonra boş zamanlarında da eğitim alabilirler. Yoğun programlarda genellikle sabah saatlerinde 20 ders, öğleden sonraki bölümde ise 10 saatlik seçmeli dersler alınır. Yani haftada beş gün eğitim alan bir öğrenci yoğun İngilizce programı seçerse, sabahları 4 saat, öğleden sonraları ise 2 saat eğitim alırlar. Öğleden sonra alacakları derslerde öğrenciler seçmeli ders olarak Akademik İngilizce, Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi kurslarını seçebilirler. Yoğun İngilizce programları kısa sürede dil seviyesini geliştirmek isteyen, başlangıç düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler için oldukça uygun programlardır. Aynı zamanda dil seviyeleri orta seviye ve üzeri olan ancak yurt dışında uzun süreli dil eğitimine vakit ayıramayan öğrenciler de bu programı tercih edebilirler.