Bilgi İste

İngiltere'de Yüksek Lisans

İngilterede yüksek lisans eğitimi ile geleceğinize büyük bir yatırım yapın!

İngilterede Yüksek Lisans Eğitimi

Kaliteli eğitim ve prestijli diploma denilince akla ilk gelen ülkelerden biri her zaman İngiltere olmuştur. İngilterede yüksek lisans eğitimi almak, Türkiye'de aldığınız lisans diplomasını çok daha değerli hale getirecek. İngilterede master yapmış biri olarak çok daha donanımlı, farklı ve tercih edilen bir aday olarak kariyer yolculuğunuzda emin adımlarla yürüyebileceksiniz.

İngilterede yüksek lisans eğitiminizin ardından 2 yıl çalışma iznine sahip olabilirsiniz!

Birleşik Krallık Hükümeti, İngilterede eğitimlerini tamamladıktan sonraki süreçteki çalışma fırsatlarının ve haklarının eksiklikleri üzerine yapılan düzenlemeler ve bu düzenlemeler sonucu almış oldukları kararın ardından yüksek lisans düzeyinde eğitimlerini tamamlayan öğrencilere 2 yıl çalışma izni vermektedir. Yapılan bu yeni düzenleme ile Amerika, Kanada, İrlanda gibi ülkelerden çok daha fazla avantajlı duruma geçmiştir.

İngilterede yüksek lisans 1 yıl sürüyor. Bu hem zaman hem de maliyetten tasarruf demek!

Yüksek lisans eğitimi için İngiltere'nin dünya çapında çok tercih ediliyor olmasının temel nedenlerinden biri de eğitim süresinin 1 yıl olmasıdır. Özellikle ABD, Kanada ya da diğer Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında bu özelliği İngiltereyi hem süre hem de maliyet olarak cazip ve avantajlı kılmaktadır.

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi almanın maliyeti, vakıf üniversiteleriyle aynı!

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi bir yıl, diğer ülkelerdeki üniversitelerde ise genellikle iki yıl sürüyor. Toplam maliyetler göz önünde bulundurulduğunda yüksek lisans eğitimini İngiltere'de almak hem maliyet, hem de kariyer hedefleri bakımından daha doğru ve mantıklı bir seçimdir.

En doğru tercih: İngiltere'de yüksek lisans

İngiltere sadece sanat ve kültür değil aynı zamanda ülkenin her yerine yayılmış üniversiteleri ile bir eğitim merkezidir. Her yıl binlerce uluslararası öğrenci, kaliteleriyle ünlü İngiliz Üniversitelerine, yüksek lisans eğitimi almak başvurmaktadır. İngiltere'de yüksek lisans sizin için de en doğru tercih olabilir.

Dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer alan üniversitelerde eğitim alma ayrıcalığına ELT ile ulaşın!

İngiltere'de bulunan birçok üniversite dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer almaktadır. Russell Group içerisinde yer alan 24 Üniversite arasında University of Birmingham, University of Bristol,Cardiff University, Durham University, University of Edinburgh, University of Exeter, University of Glasgow, King's College London, University of Leeds, University of Liverpool, University of Manchester, , University of Nottingham, University of Sheffield, University of Southampton, University of York gibi üniversiteler, yerleştirme yapabileceğimiz ve eğitim alabileceğimiz Dünyanın en iyi ünivesiteleri arasında gösterilmektedir.

İngiltere'de yüksek lisans

İngilterede yüksek lisans programlarına karar ve başvuru sürecinizde en doğru yol haritasını ELT uzman kadrosu ile oluşturabilirsiniz.

İngilterede yüksek lisans programlarına başvuru sürecinde en önemli kriterler İngilizce yeterlilik ve akademik başarılardır. Dil yeterliğinizi istenilen düzeye getirmek adına İngiltere'deki dil okulu programlarına katılabilirsiniz. İngilizce seviyeniz doğrudan yüksek lisansa başlamak için yetersiz ise üniversitelerin yüksek lisans öncesi sunduğu kısa süreli dil desteği sağlayan pre-sessional kurslara katılabilirsiniz. Dil yeterliliğiniz ve akademik başarı puanlarınız kabul süreciniz için yetersiz ise İngiltere'de yüksek lisans öncesi hazırlık olarak düşünülebilecek olan pre-master programlarına katılabilirsiniz. Tüm bu süreçte ELT hep yanınızda olacak.

İngilizceniz yeterli değilse üzülmeyin. Pre-master programları sizi İngilterede yüksek lisans eğitimine hazırlıyor.

İngilterede yüksek lisans programlarına direk olarak başlayabilmeniz için not ortalamanızın yanı sıra İngilizce seviyeniz de önemlidir. Bu durumda olan öğrenciler de düşünülmüş ve yeterliliklerini sağlayabilecekleri Pre-Master ve Pre-MBA programları İngilterede alacağınız eğitim seçenekleri içerisinde yer almaktadır. Bu sayede yüksek lisans eğitiminize başlayabilmeniz için gerekli yeterliliğe sahip olabileceksiniz.

İngiltere master

ELT kalite ve tecrübesiyle ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimiz ile birlikte en doğru kararı verecek, başvuru süreçlerinizi başarıyla tamamlayabileceksiniz.

İngilterede yüksek lisans almak için çıkacağınız akademik yolculuğun her aşamasında ELT güvencesini hissedeceksiniz. Hedefleriniz, yeterlilikleriniz, potansiyeliniz ve bütçenize en uygun seçeneklerin belirlenmesiyle başlayacak olan hizmetlerimiz, eğitiminize başlayıncaya kadar her süreçte devam edecek. Tüm bu süreçte tüm akademik danışmanlık hizmetlerimiz ücretsizdir.

 • Berna Kalgan, Salford Üniversitesi

  ELT ailesi, IELTS ile başlayarak vizem sonuçlanıp İngiltere'ye gelmeme kadar olan bu uzun süreçte her noktada yanımda oldular.

  Berna Kalgan - Salford Üniversitesi

 • Şimdi İngilizce konuşurken çekingen hissetmiyorum. Dahası, insanların önünde konuşma yapabiliyor ve şaka da yapabiliyorum. İngilizce yeteneklerim bana işimde yardımcı oluyor.

  Ümit Demirci - New York

 • Ders aralarında arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve şakalar yapıyorsunuz, ve bütün arkadaşlarınızın farklı ülkelerden, kültürlerden ve

  Yiğit Demirci - New York

İngiltere Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
University of Bradford Bradford Onlarca lisans ve master programı bulunan sosyal bir üniversite
University of Brighton Brighton Dünyanın en iyi ilk 250 üniversitesi arasında, uluslararası bir üniversite
Cardiff University Cardiff İngiltere'nin en köklü ve en iyi 10 üniversitesinden birisi
University of Greenwich Greenwich İngiltere'nin en çok tercih edilen üniversitelerinden, yeşil kampüs ödüllü
University of Liverpool Liverpool UNESCO kültür başkenti Liverpool şehrinde mükemmel bir İngiliz üniversitesi
Heriot Watt University Edinburgh İskoçya'nın başkentinde birleşik krallığın en köklü üniversitelerinden
University of Sussex Brighton Dünyanın ve İngiltere'nin en iyi araştırma üniversitelerinden
King’s Colleges Oxford, Londra, Bournemouth İngiltere'de lisans ve master öncesi foundation eğitimi alınabilen en iyi okullardan
London Metropolitan University Londra 1848 tarihinde kurulmuş Londra'nın en büyük üniversitesi
Oxford Brookes University Oxford İşletme bölümüyle ün yapmış Oxford'un en iyi üniversitelerinden
Swansea University Swansea İngiltere'nin öğrenci memnuniyeti en yüksek üniversitesi
University of South Wales Cardiff, Newport, Pontypridd 5 farklı kampüsüyle İngiltere'deki en büyük üniversitelerden
University of Kent Catenbury Bilgisayar alanında ün yapan üniversite, İngiltere'nin kültür şehirlerinden Catenbury'de
Kaplan International Colleges Londra Top 20 İngiliz üniversitelerine başvurudan önce çok kaliteli foundation programları sunar
Bellerbys College Brighton, Cambridge, Londra, Oxfor Mühendislik, TIP ya da sosyal bilimler için yoğun foundation eğitimi sunar
University of Law Londra, Manchester, Leeds, Birmingham, Bloomsbury İngiltere'de Hukuk eğitimi için en iyi seçeneklerden