University of Westminster

University of Westminster (Westminster Üniversitesi), Londra merkezli saygın bir okuldur. Okulun eski öğrencilerinden ilk akla gelen isimler arasında; Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters, moda tasarımcısı Vivienne Westwood, Blueberry CEO’su Christopher Bailey gibi isimler yer almaktadır.

Westminster Üniversitesi’nin tarihi 1838 yılına kadar uzanmaktadır. İngiliz mühendis ve havacılık uzmanı Sir George Cayley tarafından bir Sanat ve Fen Okulu (Politeknik) olarak kurulan okulun, modern üniversite ünvanını resmi olarak elde etmesi 1992 yılına kadar sürmüştür.

Bununla birlikte, Sanat ve Fen Okulları (Politeknik) alanında İngiltere’de eğitim veren ilk okul olma özelliğini taşıyor.

Bilim ve sanat dünyasına yön veren, köklü tarihi ile gurur duyan bir üniversite. Örneğin; 1841 yılında Avrupa ve İngiltere’nin ilk fotografik portre stüdyosunu Westminster kurmuş. Aynı stüdyoda Birleşik Krallık’taki ilk hareketli resim gösterimi yapılmıştır (1896). Üniversitenin en önemli güncel ortaklıklarından biri de Birleşmiş Milletler Habitat projesinde resmi görev alan bir okul olarak faaliyet göstermesidir.

Uluslararasılaştırma, internationalization felsefesi üzerine sert bir vurgu yapan üniversite, 22 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Bu noktada üniversite öğrencilerinin neredeyse yarısı, uluslararası öğrencilerden oluşur (%46).

Üniversitenin ana kampüsleri Londra’nın merkezinde yer alıyor. İngiltere’de üniversite okumak için Westminster’ı seçenler için okulun konumu büyük bir fırsat. Zira İngiltere’nin kalbinde bulunan kampüslerde eğitim alarak, ülkeye adapte olma süreçleri hızlı ve eğlenceli hale geliyor.

Geleceğe yönelik planlar yaparken, dünyaca ünlü bir metropolde istihdam edilme imkanıyla yola devam edebilirsiniz. Dünya ekonomisine yön veren firmalarda, stajyer kademesinden itibaren görev almaya başlayarak, Wesminster Üniversitesi’nde aldığınız eğitimi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Westminster Üniversitesi Bölümleri

Westminster Üniversitesi, İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için üç ana fakülte çatısı altında eğitim veriyor. Onlarca farklı bölümde lisans ve lisans üstü eğitim vermeye devam eden üniversite, Dünya üniversite eğitim standartlarını hemen her bölümde yakalamış.

College of Design, Creative and Digital Industries (Yaratıcı & Dijital Endüstriyel Tasarım Fakültesi)

 • School of Architecture and Cities
 • School of Computer Science and Engineering
 • Westminster School of Arts
 • Westminster School of Media and Communications

College of Liberal Arts and Sciences (Sosyal Bilimler Fakültesi)

 • School of Humanities
 • School of Life Sciences
 • School of Social Sciences
 • Westminster Law School

Westminster Business School (İşletme Fakültesi)

 • School of Applied Management
 • School of Finance and Accounting
 • School of Management and Marketing
 • School of Organisations, Economy and Society

Yukarıda listelenmiş bölümler kendi aralarında farklı branşlara ayrılmış durumda. Westminster Üniversitesi’nin en iddialı olduğu bölümlerin başında Sosyal Bilimler Fakültesi’ndeki bölümler geliyor.

Ayrıca Westminster Üniversitesi İngiltere’de master yapmak isteyen uluslararası öğrenciler için aynı fakültelerde eğitim veriyor.

Londra’nın merkezinde konuşlanmış bir okulda özellikle İşletme Fakültesi bölümlerinden elde edeceğiniz lisans ve yüksek lisans diploamaları hayatınızı değiştirebilir. Bu nedenle uluslararası öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bölümler arasında Westminster Business School bölümleri başı çekiyor.

Westminster Üniversitesi Başvuru ve Kabul Krirterleri

İngiltere’de üniversite okumak için Westminster Üniversitesi’ni tercih eden Türk öğrencilerin, ülkemize özgü bazı şartları sağlamaları gerekiyor.

Aşağıda belirtilen Westminster Üniversitesi başvuru ve kabul kriterleri, bölümlerin spesifik ihtiyaçlarına göre istisnai farklar barındırabilir. Üniversite tarafından kabul edilen bir liseden mezun olan öğrencilerden %70/100 bir başarı ortalaması beklenmektedir. Ayrıca Foundation Hazırlık programını tamamlayan öğrenciler de doğrudan Westminster Üniversitesine başlama hakkına sahiptirler. A Levels veya International Baccalaureate diploma sahipleri de doğrudan başvuru yapabilmektedirler.

Westminster Üniversitesi’nde her bölüm kendi kriterleri gereği farklı IELTS puanları talep etmektedir.

Genel şartlar (IELTS Academic);

 • Lisans düzeyi: Her bölümde 5.5 altına düşmeme kaydıyla, IELTS genel ortalama 6.0

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi için Westminster Üniversitesi Dil Yeterlilik Şartları

 • Yüksek lisans & Master düzeyi: (Bazı bölümler için 6.0’ın altına düşmemek kaydıyla) her bölümde en az 5.5, genel ortalamada 6.5 IELTS puanı

Okul ayrıca PTE Academic, TOEFL, Cambridge Assesment English gibi farklı uluslararası İngilizce dil yeterliliği sınavları için de bazı taban puanları geçerli sayıyor.

Westminster Üniversitesi Başvuru tarihleri

İngiltere’nin kalbi Londra’da Westminster Üniversitesi’nde alacağınız eğitime başlarken ELT, 20 yıllık tecrübesiyle yanınızda. Ülkeye varışınız, okul kayıt işlemleriniz, konaklama ve yeni yerinize alışma süreçlerinde profesyonel ekiplerimizle sizlere destek oluyoruz. ELT eğitim danışmanları sizin adınıza başvuru tarihlerini takip eder, istediğiniz bölüm için kayıt dosyanızın oluşturulmasında profesyonel yardım sağlar ve başvurunuzu gerçekleştirir.

Hayatınızda yeni bir sayfa açarken ELT güvencesiyle, İngiltere’de eğitime kusursuz bir başlangıç yapacaksınız.

University of Westminster Ranking

University of Westminster, Birleşik Krallık’ın Londra şehrindeki en iyi devlet üniversitelerinden biridir. Üniversite, QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024’te 744-720’lik dilimde yer almaktadır.

Westminster Üniversitesi Konaklama Seçenekleri

Dört ana yerleşkeden oluşan Westminster Üniversite kampüslerinden 3 tanesi Londra’nın kalbinde yer alıyor. (Cavendish, Marylebone ve Regent Street). Diğer yerleşke ise Kuzey Batı Londra (Harrow) bölgesinde.

Üniversite kendi yerleşkelerine yaptığı milyonlarca sterlin yatırımla öğrenciler için oldukça faydalı sosyal tesisler inşa etmiş. Spor faaliyetlerinden alışverişe, sanat etkinliklerinden öğrenci toplantılarına kadar birçok sosyal aktiviteyi, Westminster kampsülerinde düzenlemek mümkün.

The University of Westminster’s Student Accommodation Team

Üniversiteye kayıt olan öğrencilerin konaklama problemlerine yardımcı olması için kurulmuş bir birim mevcut. Okul bünyesinde farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitli yurt/konaklama yerleri mevcut. Kampüs yerleşkelerine yakın mesafede bulunan okula ait konaklama tesisleri, Londra’nın merkezinde olmaları nedeniyle konum anlamında oldukça avantajlı.
Wembley Park, Harrow, Hoxton, Marylebone bölgelerinde dört farklı yurt yerleşkesi, farklı oda tipleriyle öğrencilerin kullanımına hazır.

Bununla birlikte, Londra gibi bir metropolün sayısız konaklama imkanlarından faydalanmak isteyenler için okulun ilgili birimlerinden destek alma şansı tanınıyor. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir şehir ve üniversite ortamında konaklamak, dünyaya bakış açınızı değiştirecek.

Londra Hakkında

Londra, geleneğin gelişimle kucaklaştığı bir şehir. Köklü Britanya eğitim geleneği etrafında dönen, yenilikçi ve fırsatlarla dolu bir eğitim kenti. Westminster Üniversitesi de Londra merkezli bir okul olması nedeniyle oldukça zengin bir sosyal yaşam imkanı sunuyor.

Dünya’nın en ünlü başkentlerinden birini adeta okulunuzun kampüsü gibi kullanabilme imkanına sahipsiniz. Zira Westminster Üniversitesi şehrin kalbi olarak nitelendirilebilecek bir noktada. Big Ben, London Eye, Tower of London gibi dünyaca ünlü tarihi ve turistik yerler okulunuza yürüyüş mesafesinde. Okul binalarından dışarı adım attığınız anda karşınıza Londra metropolü çıkıyor. AVM’ler, sokak dükkanları, kafeterya, lokanta, fast-food ve eğlence mekanları. Hatta futbol müsabakalarına ilgisi olanlar için dünya devi kuluplere ait stadyumlar. Hepsi yürüyüş veya toplu taşıma mesafesinde olacak.

Westminster Üniversitesi’nde aldığınız yüksek kaliteli eğitim sayesinde, Londra merkezinde karşınıza çıkacak binlerce iş fırsatı arasından seçim yapma imkanı yakalayacaksınız. Dünya ekonomisinin kalbinin attığı bir şehirde, dünya standartlarında eğitim almanın farkını hissedeceksiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA