Bilgi İste

İtalya'da Dil Okulu

Dolce Vita'yı yaşayın ve İtalya'da İtalyanca öğrenin! İtalya Dil Okulları, cazip fırsatlar ve indirimli fiyatlar ile sizi bekliyor.

İtalya'da Dil Okulları

İtalya, tutkulu kültürü, sanatsal mirasları, nefes kesici manzaraları ve lezzetli ev tarzı yemekleriyle dünya çapında yoğun ilgi duyulan ülkelerden biri. Sene içerisinde çok fazla turist ağırlaması bunların başlıca sebepleri olarak gösterebiliriz. Zengin İtalyan Dili ve Kültürünü yaşayarak öğrenmek istiyorsanız sizin için en doğru seçim İtalya'da İtalyanca öğrenmek olacaktır. En düşük seviyeden üst seviyelere kadar her hafta eğitime başlayacağınız İtalyanca dil eğitimi programı sizleri bekliyor. Sizlere sunduğumuz İtalyanca kurslar ile; Roma'da Colesseum'dan Aşk Çeşmesi'ne, Floransa'da müzeler ve sanat galerilerinden , Milano'da alışveriş ve modanın merkezi aynı zamanda büyüleyici mimari yapılarına kadar, hangi şehri seçerseniz seçin unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

İtalya'da Dil Eğitimi Koşulları

İtalya'da alacağınız dil eğitimini ihtiyacınız olan seviyeye, dilediğiniz şehirde ve istediğiniz konaklama seçimiyle birlikte bütçenize uygun olan okullardan tercih yapma imkanı sunuyoruz. Dilerseniz haftada 20 ders genel İtalyanca, dilinizi iş için kullanacaksanız Business İtalyanca olarak seçebilirsiniz. Dil eğitiminize 2 haftadan 36 hafta arasında dilediğiniz zaman içerisinde programa katılma imkanınız bulunmaktadır.

Dil Eğitimi Program İçerikleri

Kurslar haftalık ders saatine ya da türüne göre gruplandırılmıştır. Genel İtalyanca, Yoğun İtalyanca , Birebir İtalyanca ve Akademik İtalyanca olarak tercihlerinize göre seçenekler sunulmuştur. Haftada 15, 20, veya 30 saatlik ders programları ile size uygun olan programı seçebilirsiniz.

İtalya'da Dil Eğitiminin Avantajları

İtalyanca, dünyanın en güzel dillerinden biri olma özelliği taşımaktadır ve kulağa en hoş gelen dillerden biridir. Bununla birlikte İtalyanca bilmek kişiye büyük fayda sağlayacaktır. İtalya mutfak sanatı, Opera, müzik, moda, mobilya tasarım, mücevher tasarım, gemi mühendisliği, uzay mühendisliği ve inşaat mühendisliği konularında dünya lideri bir ülkedir. Bu alanlardan birinde kariyer yapacak olanlar için İtalyanca bilmek büyük katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda İtalya'nın geçmişten günümüze gelen köklü tarihi, İtalyan edebiyatının ünlü yazarlarının eserleri, resimler ve heykeller de tarihin derinliğinden günümüz kadar ulaşıp İtalyanca öğrenmek için değerli sebeplerden biridir.

Sosyal Yaşam ve Aktiviteler

Roma, Floransa, Milano ve daha bir çok şehirde eğitim fırsatı sunan İtalya, yılın belirli zamanlarında yoğun turist ve dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir merkezinde her gece karşılaşacağınız sokak sanatçılarından, geçtiğiniz her sokaktan gelen tarih kokusu, alışveriş yapabileceğiniz dünyanın meşhur caddelerinden, yediğiniz en lezzetli spagettiye, Colesseum, Aşk Çeşmesi, sayısız Katedral ve ünlü Duomolara kadar her gününüzün dolu dolu geçeceği bir eğitim sizi bekliyor.

İtalya'da Konaklama

İtalya'daki dil okulları konaklama seçenekleri bakımından farklı alternatifler sunmaktadır. Okulunuzda eğitiminizi alıp, İtalya sokaklarına karışıp daha sonrasında eğlenceli ve tarihi sokaklarda yürüyerek gideceğiniz konaklama seçenekleri mevcuttur. Yurt konaklama, paylaşımlı daire ve aile yanı konaklamadan size en uygun tercihi yapabilirsiniz. Eğitim alan öğrencilerle ve İtalyan aile kültürünü yaşayarak öğrenmek sosyalleşme açısından oldukça önemli bir etkendir.

  • ELT, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için her gün farklı şeyler öğrendikleri, farklı kültürleri keşfettikleri bir ev gibi. Öğretmenlerle ilgili en güzel şey farklı seviyelerdeki

    Mesut Demirci - New York

  • Şimdi İngilizce konuşurken çekingen hissetmiyorum. Dahası, insanların önünde konuşma yapabiliyor ve şaka da yapabiliyorum. İngilizce yeteneklerim bana işimde yardımcı oluyor.

    Ümit Demirci - New York

  • Ders aralarında arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve şakalar yapıyorsunuz, ve bütün arkadaşlarınızın farklı ülkelerden, kültürlerden ve

    Yiğit Demirci - New York

İtalya Dil Okulları

Dil Okulları Şehir Açıklama
Scuola Leonardo Da Vinci Floransa, Milano, Roma, Siena İtalya'nın en büyük dil okullarından olan okul, merkezi lokasyonlarda yer almaktadır.
SPRACHCAFFE Floransa, Calabria Tüm dünyada hizmet veren Sprachcaffe, İtalya okulları ile kaliteli bir eğitim sağlıyor.
Cultura Italiana Bolonya Kızıl şehir Bolonya'da hem tarihi yaşayacak hemde İtalyanca öğreneceksiniz.