Amerika'da Yüksek Lisans

Önemli Kararlar En İyi Tavsiyeyi Gerektirir! Amerika’da Yüksek Lisans Konusunda Bize Güvenebilirsiniz.

Prestijli bir yüksek lisans eğitimi için Amerikan üniversiteleri her zaman en çok tercih edilen kurumlar olmuştur. Her yıl dünyanın değişik ülkelerinde yaklaşıl 650 bin öğrenci, yüksek lisans yapmak için Amerikan üniversitelerini seçmektedir. ABD, dört binden fazla yüksek okul ve üniversitesiyle dünyadaki en iyi yüksek öğretim sistemlerinden birine sahiptir. Amerika’da yüksek lisans; canlılığı, kalitesi ve çeşitliliğiyle benzersiz olup işletme, mühendislik, fen bilimleri ve eğitim alanlarında önde gelen bir konuma sahiptir.

ELT olarak Amerika’da master eğitimi almak isteyen öğrencilerimize bu konuda Amerika’nın en büyük ve geniş hizmet altyapısına sahip olan eğitim kuruluşu ELS ile işbirliği içinde hizmet veriyoruz. ELT ve ELS işbirliğiyle ücretsiz danışmanlık hizmeti alarak Amerika’da bulunan yaklaşık 600 üniversiteye doğrudan ulaşabilirsiniz. ELS Üniversite Yerleştirme Hizmetleri, öğrencilerin kendilerine en uygun üniversiteyi seçmelerine yardım eden ABD Yüksek öğrenim uzmanları takımından oluşmaktadır.

Amerika’da dünya çapında prestij ve kabul gören üniversitelerde yüksek lisans eğitimi alacaksınız.

Amerika’dan alınmış bir yüksek lisans derecesine sahip olmak tüm dünyada milyonlarca kişinin hayalini süsler. Dünya çapında kalite ve prestijleri bulunan Amerika üniversitelerinde yüksek lisans yapmak size kariyer yolculuğunda büyük avantaj sağlayacak, en zorlu kapıları kolayca açmanızı sağlayacaktır.

Dünya üniversite derecelendirme sıralamalarına baktığınızda ilk sıralarda ve her kategoride en çok Amerikan üniversitelerinin olduğunu görürsünüz. Amerika üniversiteleri prestij, kalite, üretkenlik, uluslararası tanınırlık gibi birçok farklı kriterde dünyanın en iyi üniversitelerindendir. Amerika’da yüksek lisans eğitimi almış olmanın avantaj ve ayrıcalıklarını yaşamınız boyunca hissedeceksiniz.

Amerika'da Master Eğitimi

Amerikada yüksek lisans için ELT size yüzlerce üniversitenin kapısını açıyor.

Yaklaşık dört bine yakın üniversitenin bulunduğu ABD’de hedeflerinize, yeterliliklerinize, potansiyelinize ve bütçenize en uygun üniversite ve yüksek lisans programının belirlenmesinde ELT size profesyonel akademik danışmanlık hizmeti sunuyor. ELT ile en doğru kararı verecek ve süreçlerinizin mükemmel biçimde takip edilip yönetildiğinden emin olabileceksiniz.

Yüksek lisans öncesi hazırlık eğitimi almanız gerekiyor diye üzülmeyin. ELT size “şartlı kabul” garantisi ile hazırlık eğitimi alma olanağı sunuyor.

ELT’nin sunduğu şartlı kabul avantajı ile önce arzu ettiğiniz üniversite ve bölüme başvurunuz yapılarak, bu üniversiteden adınıza şartlı kabul alınmaktadır. Şartlı kabul, gerekli İngilizce düzeyine geldiğinizde Amerikada yüksek lisans eğitiminize başlayabileceğinizi belgeler. Böylece İngilizce eğitiminize üniversite garantisi ile başlayabileceksiniz.

Amerika’nın en Kapsamlı Üniversite Ağı

ELT ile Amerika’da master eğitimi başvuru yapmak çok kolay ve çok avantajlı. ELT ile istediğiniz bölge, fiyat aralığı, kabul şartları, burs olanakları gibi birçok alanda bilgiye doğrudan ulaşabilirsiniz. Size en uygun üniversite ve programın belirlenmesi ve şartlı ön kayıt almanızda size ücretsiz olarak hizmet veriyoruz.

Amerika’da üniversite bursu almanızda profesyonel destek sağlıyoruz

Amerika’da yerleştirildiğiniz üniversitenin sağladığı bursları takip etmek, uygun zamanda uygun biçimde burs başvurusu yapmak size büyük avantajlar sağlayacaktır. Üniversiteye kabul aldıktan sonra burs başvurunuz ELT yönetiminde yapılıyor. ELT’nin bu ayrıcalıklı hizmeti ile üniversite maliyetlerinizi %50’ye varan oranlarda azaltmanız mümkün!

Amerika'da MBA

Başvuru Şartları

Bazı üniversiteler Amerika’da yüksek lisans başvurularında GRE veya GMAT sınavı almayı zorunlu kılar.

GRE, Amerika’da her hangi bir alanda yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken tüm dünyadan öğrencilerin girdiği bir sınavdır. GMAT ise, Amerika’da işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu okulun yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan bir testtir.

Bu iki sınav da Türkiye’deki ALES sınavı benzeridir ve sayısal (quantitative), sözel (verbal) ve kompozisyon (analytical writing) gibi bölümlerden oluşmaktadır. Ortalama toplam uzunluk süreleri 3,5 saattir.

Her yıl yaklaşık 655.000 öğrenci GRE sınavına; 250.000 öğrenci GMAT sınavına girmektedir.

GRE Sınavı detaylı bilgi için tıklayınız

GMAT Sınavı detaylı bilgi için tıklayınız

MBA programlara başvuru yapabilmek için IELTS 6,5 seviyesinde ve not ortalaması çoğu üniversitede 3.0/4.0 olmalıdır. MBA’in diğer master (yüksek lisans) programından farklı olarak alanla ilgili iş tecrübesini şart koşmaktadır. Ancak çalıştığımız bazı üniversitelerde 2.75 not ortalaması ve iş deneyimi şartı aranmamaktadır.

Bazı üniversitelerin stajlı programları oldukça talep görmektedir. OPT, Amerika’da en az 9 ay bir master veya sertifika programına kayıt olmuş olan öğrencilerin program bitiminde eğitim gördükleri alanda sahip oldukları maksimum 12 aylık çalışma iznidir.

STEM Programlar diye adlandırılan ve açılışı Sciences, Technology, Engineering, Mathematics olan programlar, Amerika’daki sosyal bilimler dallarına oranla daha avantajlıdır. Bu bölümlerden mezun öğrenciler, Amerika’da 3 yıl çalışma iznine sahip olurken, diğer bölümlerden mezunlara çalışma izni verilmemektedir.

ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetleri olarak siz değerli öğrencilerimiz için uygun bölüm ve okul araştırmasının yapılması, başvurular için üniversiteler ile iletişime geçilmesi, kabullerin alınması, konaklama ayarlanması, vize süreci, varış öncesi ve sonrası oryantasyonlar gibi profesyonel destek sunmaktayız.

Amerika Üniversiteleri

ÜniversiteŞehirAçıklama
Arizona State UniversityTempe, ArizonaDünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk yüz içindedir.
Westcliff UniversityCaliforniaAmerika’da İşletme ve MBA eğitimi için çok iyi bir seçenek
California State UniversityCaliforniaOnlarca lisans ve master bölümüyle Amerika’nın en kalitelilerinden
California Lutheran UniversityCaliforniaİşletme yüksek lisans programı Amerika’nın en iyi 20 işletme bölümü içerisinde
Florida Institute of TechnologyFloridaMühendislik bölümleri çok kaliteli olan üniversite Uluslararası öğrencilerin gözdesi
Los Angeles Film SchoolCaliforniaDünyanın en iyi film okullarından
Louisiana Tech UniversityLouisiana130 yıllık üniversite. Güney eyaletlerinin en başarılı mühendislik okullarından
National UniversityCaliforniaAmerika’da uygun maliyetlerle işletme eğitimi almak için alternatif okullardan
Texas Tech UniversityTexasAmerika’nın en iyi 25 teknik üniversitesinden biri
Manhattan Institute of ManagementNew YorkYurtdışında hem okuyup hem de staj yapmak istiyorsanız Manhattan Institute of Management tam size göre.
Concordia University ChicagoChicagoİşletme ve MBA eğitimi için en iyi seçeneklerinden biri
Webster UniversityMissouri, California, FloridaOrta Batıdaki en iyi üniversiteden biri.
Academy of Art UniversitySan FranciscoSan Francisco’da oyunculuk, mimarlık, fotoğraçılık ve sanat tarihi eğitimi alabileceğiniz çok köklü sanat akademisi
Northeastern UniversityBoston, MashachusettsMimarlıktan iletişime kadar bir çok bölümde eğitim alabileceğiniz ABD’nin en iyi özel üniversitelerinden

Amerika'da Yüksek Lisans Fiyatları

Amerika üniversitelerinde yüksek lisans eğitim ücretleri bölge ve üniversiteye göre değişerek ortalama $10.000 $ – 25.000$ arasında bir fiyata gelir. Genellikle 15.000$ – 25.000$ aralığında iyi bir bölgede ve üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Konaklama ve sosyal giderleriniz için de bir yıllık harcamanız ortama 10.000$ – 15.000$ civarında olacaktır. Daha genel bir saptama yapılacak olursa, Amerika’da bir yıllık eğitim, konaklama ve sosyal giderleriniz toplamında yıllık 20.000$ – 35.000$ civarında bir maliyetiniz olacaktır.