Amerika'da Yüksek Lisans

Amerika’dan alınmış bir yüksek lisans derecesine sahip olmak tüm dünyada milyonlarca kişinin hayalini süsler. Dünya çapında kalite ve prestijleri bulunan Amerika üniversitelerinde yüksek lisans yapmak size kariyer yolculuğunda büyük avantaj sağlayacak, en zorlu kapıları kolayca açmanızı sağlayacaktır.

Amerika’da dünya çapında prestij ve kabul gören üniversitelerde yüksek lisans eğitimi alacaksınız.

Dünya üniversite derecelendirme sıralamalarına baktığınızda ilk sıralarda ve her kategoride en çok Amerikan üniversitelerinin olduğunu görürsünüz. Amerika üniversiteleri prestij, kalite, üretkenlik, uluslararası tanınırlık gibi birçok farklı kriterde dünyanın en iyi üniversitelerindendir. Amerika’da yüksek lisans eğitimi almış olmanın avantaj ve ayrıcalıklarını yaşamınız boyunca hissedeceksiniz.

Amerika'da Master Eğitimi

Amerikada yüksek lisans için ELT size yüzlerce üniversitenin kapısını açıyor.

Yaklaşık 4000’e yakın üniversitenin bulunduğu ABD’de hedeflerinize, yeterliliklerinize, potansiyelinize ve bütçenize en uygun üniversite ve yüksek lisans programının belirlenmesinde ELT size profesyonel akademik danışmanlık hizmeti sunuyor. ELT ile en doğru kararı verecek ve süreçlerinizin mükemmel biçimde takip edilip yönetildiğinden emin olabileceksiniz.

Yüksek lisans öncesi hazırlık eğitimi almanız gerekiyor diye üzülmeyin. ELT size “şartlı kabul” garantisi ile hazırlık eğitimi alma olanağı sunuyor.

ELT’nin sunduğu şartlı kabul avantajı ile önce arzu ettiğiniz üniversite ve bölüme başvurunuz yapılacak, bu üniversiteden adınıza şartlı kabul alınacak. Şartlı kabul belgesi gerekli İngilizce düzeyine geldiğinizde Amerikada yüksek lisans eğitiminize başlayabileceğinizi belgeler. Böylece İngilizce eğitiminize üniversite garantisi ile başlayabileceksiniz.

ELT size Amerika’da üniversite bursu almanızda profesyonel destek sağlıyor.

Amerika’da yerleştirildiğiniz üniversitenin sağladığı bursları takip etmek, uygun zamanda uygun biçimde başvuru yapmak size büyük avantajlar sağlayacaktır. Üniversiteye kabul edildikten sonra değişik başlıklarda burs başvurunuz ELT yönetiminde yapılıyor. ELT’nin bu ayrıcalıklı hizmeti ile üniversite maliyetlerinizi %50’ye varan oranlarda azaltmanız mümkün!

Amerika'da MBA

Başvuru Şartları

Bazı üniversiteler Amerika’da yüksek lisans başvurularında GRE veya GMAT sınavı almayı zorunlu kılar.

GRE, Amerika’da her hangi bir alanda yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken tüm dünyadan öğrencilerin girdiği bir sınavdır. GMAT ise, Amerika’da işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu okulun yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan bir testtir.

Bu iki sınav da Türkiye’deki ALES sınavı benzeridir ve sayısal (quantitative), sözel (verbal) ve kompozisyon (analytical writing) gibi bölümlerden oluşmaktadır. Ortalama toplam uzunluk süreleri 3,5 saattir.

Her yıl yaklaşık 655.000 öğrenci GRE sınavına; 250.000 öğrenci GMAT sınavına girmektedir.

GRE Sınavı detaylı bilgi için tıklayınız

GMAT Sınavı detaylı bilgi için tıklayınız

MBA programlara başvuru yapabilmek için IELTS 6,5 seviyesinde ve not ortalaması çoğu üniversitede 3.0/4.0 olmalıdır. MBA’in diğer master (yüksek lisans) programından farklı olarak alanla ilgili iş tecrübesini şart koşmaktadır. Ancak çalıştığımız bazı üniversitelerde 2.75 not ortalaması ve iş deneyimi şartı aranmamaktadır.

Bazı üniversitelerin stajlı programları oldukça talep görmektedir. OPT, Amerika’da en az 9 ay bir master veya sertifika programına kayıt olmuş olan öğrencilerin program bitiminde eğitim gördükleri alanda sahip oldukları maksimum 12 aylık çalışma iznidir.

STEM Programlar diye adlandırılan ve açılışı Sciences, Technology, Engineering, Mathematics olan programlar, Amerika’daki sosyal bilimler dallarına oranla daha avantajlıdır. Bu bölümlerden mezun öğrenciler, Amerika’da 3 yıl çalışma iznine sahip olurken, diğer bölümlerden mezunlara çalışma izni verilmemektedir.

ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetleri olarak siz değerli öğrencilerimiz için uygun bölüm ve okul araştırmasının yapılması, başvurular için üniversiteler ile iletişime geçilmesi, kabullerin alınması, konaklama ayarlanması, vize süreci, varış öncesi ve sonrası oryantasyonlar gibi profesyonel destek sunmaktayız.

Amerika Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Arizona State University Tempe, Arizona Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk yüz içindedir.
Westcliff University California Amerika’da İşletme ve MBA eğitimi için çok iyi bir seçenek
California State University California Onlarca lisans ve master bölümüyle Amerika’nın en kalitelilerinden
California Lutheran University California İşletme yüksek lisans programı Amerika’nın en iyi 20 işletme bölümü içerisinde
Florida Institute of Technology Florida Mühendislik bölümleri çok kaliteli olan üniversite Uluslararası öğrencilerin gözdesi
Los Angeles Film School California Dünyanın en iyi film okullarından
Louisiana Tech University Louisiana 130 yıllık üniversite. Güney eyaletlerinin en başarılı mühendislik okullarından
National University California Amerika’da uygun maliyetlerle işletme eğitimi almak için alternatif okullardan
Texas Tech University Texas Amerika’nın en iyi 25 teknik üniversitesinden biri
Manhattan Institute of Management New York Yurtdışında hem okuyup hem de staj yapmak istiyorsanız Manhattan Institute of Management tam size göre.
Concordia University Chicago Chicago İşletme ve MBA eğitimi için en iyi seçeneklerinden biri
Webster University Missouri, California, Florida Orta Batıdaki en iyi üniversiteden biri.
Academy of Art University San Francisco San Francisco’da oyunculuk, mimarlık, fotoğraçılık ve sanat tarihi eğitimi alabileceğiniz çok köklü sanat akademisi
Northeastern University Boston, Mashachusetts Mimarlıktan iletişime kadar bir çok bölümde eğitim alabileceğiniz ABD’nin en iyi özel üniversitelerinden
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef