Yeni Zelanda Dil Eğitimi

Dünyanın en modern ve barışçıl ülkelerinden biri olarak kabul edilen Yeni Zelanda, dil okulu konusunda sıklıkla tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak adına dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda insan, başvurularda bulunmaktadır. Bilhassa bu özel ülkenin yabancı misafirlere karşı gösterdiği samimi ve ilkeli tutumu, Yeni Zelanda dil okullarını daha da cazip hale getirmektedir. Yeni Zelanda’da görebileceğiniz sıcak kanlı tutum ile dil eğitim süreciniz daha keyifli hale gelecektir.

Barışçıl yönü tescil edilmiş olan Yeni Zelanda, güvenli ve nitelikli eğitim denildiği zaman akla gelen ilk ülkeler arasındadır. Bu anlamda Yeni Zelanda dil okulları aracılığıyla İngilizce öğrenmek, müthiş bir ayrıcalık olarak görülüyor. Aynı zamanda dünyada yolsuzluğun en düşük olduğu üç ülkeden biri olan Okyanusya ülkesi, dil eğitimi ve nitelikli bir gezi deneyimini bir arada sunuyor. Ekonomik düzeyde olan dil okulu fiyatları haricinde uygun konaklama giderleriyle de göz dolduran Yeni Zelanda, çalışma izni konusunda da önemli kolaylıklar sağlıyor. Dil eğitimi aldığınız süreçte çalışarak maliyetlerinizi ciddi boyutlarda karşılama imkanı bulabilirsiniz. Eğitiminizden geri kalan zamanlarınızda çalışarak, dili pratiklerle daha hızlı geliştirme fırsatı da bulmuş olursunuz.

Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelanda dil okulları, önemli avantajları sayesinde İngilizce konusunda dünyanın en cazip ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır. Özellikle burada yer alan dil okullarının yüksek nitelikli eğitimi, öğrencilere görece daha kolay şekilde çalışma imkanı sunması, uygun bütçelerle eğitim olanağı yaratması, ülkede konuşulan resmi dilin İngilizce olması, en önemli ayrıcalıklar olarak görülmekte. Her yıl çok sayıda öğrenci hem dilini geliştirmek hem de bu imkanlardan faydalanmak adına Yeniz Zelanda’yı dil eğitimi için tercih etmektedir.

Bunların dışında ülkede yer alan insanların oldukça sıcak ve misafirperver olması, iklim koşullarının uygun düzeyde olması, doğasının cazibesi ve yaşam kalitesinin son derece yüksek olması, dil okulu için bölgenin tercih edilmesini sağlıyor. Bu özelliklerinin yanı sıra Yeni Zelanda dil okulu fiyatları, uygunluğu ile yabancı misafirlere rahat bir nefes aldırmaktadır. Ülke, son dönemde eğitim alanına ciddi bir yatırım yapmıştır ve bunun sonuçları da, büyük bir ilgi gören üniversiteler ya da dil okullarına yansımıştır.

Yeni Zelanda’da yer alan dil okulları büyük ölçüde Auckland, Wellington, Christchurch gibi şehirlerde yoğunlaşmıştır. Dil okulları için ülkeye gelenler aynı zamanda bu ilginç kültürü de yakından tanıma şansı bulmaktadır. Yeni Zelanda dil okulları arasında Embassy English, Kaplan International College ve SI gibi okullar ön plana çıkmaktadır. Tüm okulların kurs programları, koşulları, saatleri ve ücretleri, birbirinden ayrılır.

Yeni Zelanda’da Dil Eğitimine Gidebileceğiniz Şehirler

Yeni Zelanda, kültürel anlamda son derece özgün bir yapıya sahiptir. Bu kültürün izlerini pek çok şehirde yakalamak olasıdır. Şehirlerinin önemli bir bölümü metropol yapıdadır. Başkenti olan Wellington pek çok açıdan öne çıksa da dil okulu anlamında Auckland ve Christchurc şehirleri ona eşlik eder. Ülkede yer alan dil okulları ve üniversiteler genellikle bu üç şehirde yoğunlaşır. Öğrenciler bu üç şehirde dil eğitimi süreçlerini keyifli ve konforlu bir şekilde geçirebilmektedir.

Auckland içinde yer alan üniversite, dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biri durumundadır. Ülkenin başkenti olmasa da Auckland en büyük şehri olarak geçer. Bu durum sosyal ve kültürel hayatta kendini gösterir. Christchurc yapı olarak daha çok bir İngiliz şehrini anımsatır. Başkent ise kuzeydeki adanın uç kısmında bulunur. Botanik parkları, yeşil alanları ve dağları ile ön plana çıkan şehirde çok sayıda dil okulu ile karşılaşabilirsiniz. Yeni Zelanda dil eğitimi fiyatları üzerinde şehirlerin önemli bir etkisi bulunur.

Yeni Zelanda Dil Okulu Fiyatları

Yeni Zelanda dil okulu fiyatları eğitim almak istediğiniz hafta sayısına göre değişir. Ülkede 1-52 hafta arasında eğitim almak mümkündür. Dil okulu ücretlerinde tamamen haftalık hesaplamalar yapılmaktadır. Eğitim süresi uzadıkça genel anlamda ücretlerde bir düşüş gerçekleşir. Diğer yandan bu ücretler elbette şehre ve okula göre de değişir. Şehir merkezinde yer alan dil okulları, kasabalarda yer alan okullara kıyasla daha pahalıdır. Buna rağmen sene boyunca devam eden özel kampanyalardan ve promosyonlardan yararlanabilirsiniz. Black Friday gibi özel zamanlarda ciddi indirimler söz konusu olabilmektedir.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
LSI (Auckland)
Eğitim
Yoğun İngilizce (30) 1080 4280 6360 8480 12480 18720NZD
İş İngilizcesi 1080 4280 6360 8480 12480 18720NZD
IELTS - TOEFL 1080 4280 6360 8480 12480 18720NZD
Genel İngilizce (20) (max.12w) 850 3360 4980 6640NZD
PATHWAYS 6360 8480 12480 18720NZD
Yarı Yoğun İngilizce (24) 960 3800 5640 7520 11040 16560NZD
Akademik İngilizce 6360 8480 12480 18720NZD
Konaklama
Aile Yanı TK YP (Under 18)780312046806240936014040NZD
Aile Yanı TK BB610244036604880732010980NZD
Aile Yanı TK YP760304045606080912013680NZD
YMCA Residence TK Self Catering770308046206160924013860NZD
Diğer
Kayıt Ücreti 215 215 215 215 215 215NZD
Konaklama Kayıt Ücreti 315 315 315 315 315 315NZD

Yeni Zelanda’da Dil Eğitimi Programları

Yeni Zelanda’ya dil eğitimi için gelmek istediğinizde birbirinden farklı program tipleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kendi beklenti ve taleplerinizi netleştirmenizde fayda vardır. Genellikle Yeni Zelanda dil okullarında başlangıç, orta düzey ve ileri düzey gibi formatlar söz konusudur. Bunun dışında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Mesleki İngilizce ya da İş İngilizcesi gibi özel ihtiyaçlara ve durumlara yönelik kurslar bulunur. Tüm bu formatlar, program içeriği ve saatleri ile birbirinden ayrılır.

Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için genel İngilizce programı oldukça uygundur. Yoğun İngilizce programlarında genelde eksik konular üzerinde durulur. Eğitim programları dışında sosyal aktiviteler ve etkinlikler de söz konusudur. Sınava hazırlık kursları veya bire bir İngilizce gibi farklı opsiyonlardan da yararlanabilirsiniz. Bu programlar 5 haftaya kadar devam edebilir. Temel amaç kısa sürede etkin ve verimli bir şekilde İngilizce konuşma ve yazma becerilerini geliştirmektir. Yeni Zelanda dil okullarındaki başarı oranı son derece yüksektir.

Yeni Zelanda Dil Okulları Konaklama

Yeni Zelanda’da konaklamalar çoğunlukla öğrenci tarafından tercih edilen dil okulunca organize edilir. Dil okulları genel anlamda öğrencilerine konaklama opsiyonlarını detaylı şekilde sunar. Bu seçeneklerin okuldan okula farklılıklar içerdiğini söyleyebiliriz. Dil pratiği anlamında yarattığı farktan dolayı aile yanı konaklamalar son derece idealdir. Bu konaklama tipinde sadece kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği dışında yemeksiz gibi seçenekler bulunur.

Aileler uzun araştırmalar sonucunda seçilen ve uygun görülen ailelerden oluşur. Zaten geri dönüşler ve yorumlar son derece olumludur. Bunun dışında oteller, öğrenci rezidansları ve yurtlar, alternatif konaklama seçenekleri olarak dikkat çeker. Bizzat kendinize uygun arkadaşları seçmek ya da daha özgür şekilde hareket etmek isterseniz bu konaklama tarzına yönelebilirsiniz.

Yeni Zelanda Dil Okulu Vizesi

Yeni Zelanda’da üniversite okumak ya da dil okullarında yer almak adına Türkiye’deki vatandaşların mutlak suretle vize sahibi olmaları şarttır. İki ülke arasında vize muafiyeti söz konusu değildir. Dil okulu için başvuru yapmadan minimum 3-4 hafta önce vize için işlemleri başlatmanız gerekir. Yeni Zelanda dil eğitimi vizesi genel anlamda zorluk çıkarılan bir vize türü değildir.

Belgelerin doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanmasıyla beraber vizenin reddedilmesi düşük bir olasılıktır. Yine de olumsuz durumlar ya da başvuruda yapılan hatalar, vizenin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gibi opsiyonlar bulunur. Gerekli güncel evrakları bizimle iletişim kurarak detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Yeni Zelanda’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Yeni Zelanda’da dil eğitimi ve çalışma izni konusunda sunulan ayrıcalıklar Türkiye’de özellikle genç insanlar için büyük fırsatlar doğuruyor. Bu ülkede yer alan dil okulları, bir yandan part-time çalışmak isteyen öğrencilere büyük kolaylıklar sağlıyor. Yaşam giderleri dil eğitimi veren büyük ve daha popüler ülkelere kıyasla çok daha uygun olmasının yanı sıra pek çok öğrenci çalışma fikrine de sıcak bakabiliyor.

Ülke dışından gelen öğrencilere bu anlamda haftada toplamda 13 saate kadar çalışma izni veriliyor. 1. Kategori olarak ifade edilen okullardan birine kayıt yaptıran, 14 haftadan daha fazla süredir eğitim gören öğrenciler, bu ayrıcalıktan yararlanmaya başlayabilir. Bu sayede maliyetlerini karşılayabilir ve eğitim sürecinizi daha aktif geçirebilirsiniz. 

Yeni Zelanda’da Yaşam Maliyetleri

Okyanus’ta yer alan Yeni Zelanda’da yaşam standartları alışılmışın bir hayli dışındadır. Avustralya ile komşu durumunda olan bu ilginç ülkeye dair söylenebilecek tek handikap ulaşımdır. Yeşili bol ve yaşanılabilir şehirlerine rağmen temel giderler son derece uygun düzeydedir. Görece daha uygun standartlar için şehirlerden ziyade bizzat kasabalarda yer alan dil okullarını da tercih edebilirsiniz.

Yaşam giderleri genel hatlarıyla hesaplandığında bir öğrencinin haftada ortalama 250-300 NZD ile ihtiyaçlarını karşılayabileceğini söyleyebiliriz. Restoranlarda yemekler ortalama 12-14 dolardan başlamaktadır. Tren veya otobüs gibi toplu taşıma ücretleri aylık olarak 60-100 NYZ aralığında hesaplanabilir.

Yeni Zelanda’da Sosyal Hayat

Yeni Zelanda’da sosyal hayata entegre olmak diğer ülkelere kıyasla son derece kolaydır. Ülkede çok sayıda öğrencinin ya da göçmenin yaşaması, yabancıların ülkeye uyum sürecini kolaylaştırır. Burada aynı zamanda çok sayıda Türk öğrenciyle de tanışma ve kaynaşma şansı bulabilirsiniz.  Adalar arasında gezmek isterseniz buradaki feribotlardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bisiklet de son derece yaygın bir araçtır. Şehir şebeke suyunu doğrudan içebilirsiniz.

Öğrenciler tıbbi süreçler için özel sağlık sigortası yapmakla yükümlüdür. Yeni Zelanda aile hayatını ve kültürünü öğrenen öğrenciler, sosyal yaşama da daha hızlı bir şekilde adapte olabilmektedir. Dil okulları, öğrencilerin sosyalleşmesi ve ülkeye kolay şekilde uyum sağlaması adına pek çok etkinliğe imza atmaktadır.

Yeni Zelanda’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra mutfağını da keşfetmeye doyamayacaksınız. Kendine özgü yemek kültürleri ilginizi çekecektir. Özellikle de deniz mahsulleri konusunda uzmanlaşmışlardır. Özel günler için hazırlanan ve oldukça zahmetli Maori Hangi yemeğini mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden sadece biridir.

Yeni Zelanda Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak için başvurabileceğiniz en doğru adreslerden biri olan ELT Yurtdışı Eğitim, 20 yıllık deneyimi ile işinizi şansa bırakmıyor. Size en yakın ELT ofisini seçip bizimle irtibata geçebilir ve Yeni Zelanda dil okulu başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Başvuru, konaklama, vize, çalışma izni, istenilen belgeler, sağlık sigortası, uçuş ve dil okullarına dair aklınıza gelen her konuda ücretsiz bilgi almak için ELT Yurtdışı Eğitim ile kolayca bağlantı kurabilirsiniz.