Bilgi İste

Kanada'da Yüksek Lisans

Kanada Üniversiteleri Ekonomik Eğitim ve Yüksek Statülü Bir Gelecek Sunuyor!

Devamı

Kanadada Yüksek Lisans Eğitimi

Dünya çapında kabul gören ve yüksek kaliteli eğitim sistemine sahip olan Kanada, uluslararası öğrencilerin yüksek lisans eğitimi konusunda öncelikli tercihlerinden biridir. OECD'ye üye ülkeler arasına eğitime en çok yatırım yapan ülkelerden biri olan Kanada, bu yatırımlarını her yıl düzenli olarak artırmaktadır. Bu nedenle Kanada'da eğitim standatları oldukça yüksektir. Kanada'da üniversite eğitiminin tercih edilmesindeki bir başka önemli neden de öğrencilere tanınan çalışma imkanıdır. Öğrenciler gerek yüksek lisans eğitimleri süresince gerekse mezun olduktan sonra Toronto, Montreal ve Vancouver gibi büyük şehirlerde bir yıl, diğer şehirlerde iki yıl çalışma iznine sahiptir.

Kanada'da yüksek lisans eğitimi bir veya iki yıl sürmektedir. Özellikle MBA gibi pratiğe dayalı master programları bir yıl sürer. Eğitim programları çok çeşitlidir.

Kanada Üniversiteleri çok yüksek kalitede eğitim ve prestijli bir yüksek lisans diploması vaat ediyor!

Dünyanın pek çok ülkesinde iyi üniversite, vasat üniversite gibi sınıflandırmalar yapılabilse de, bunu Kanada için söylemek pek mümkün değildir. Kanada'da eğitimin her aşaması sıkı bir devlet kontrolü ve güvencesi altındadır. Üniversitelerin tümü çok güçlü ve prestijli bir eğitim vermektedir. Bu kalite de, her yıl on binlerce öğrencinin Kanada'yı tercih etmesinin temel nedenlerinden biridir. YÖK tarafından tanınan Kanada üniversitelerinden mezun olarak yalnızca Türkiye değil dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olacaksınız. Kanada üniversitelerinden alacağınız yüksek lisans diploması size tüm dünyada üst düzey bir kariyer olanağı sağlayacaktır.

Kanada, eğitim ve yaşam için dünyanın en ideal ülkelerinden biri!

Yıllardır hem ekonomik hem de toplum refahı olarak dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olarak gösterilen Kanada, aynı zamanda eğitim almak için de çok iyi bir seçenektir. Sahip olduğu çok uluslu toplum, nitelikli ve geniş vizyona sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi, üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunar. Eğitim ve yaşam maliyetleri özellikle İngiltere ve ABD'ye göre çok daha ekonomik olan Kanada, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almanın da en iyi alternatiflerinden biridir. Eğitimde özellikle bilgisayar ve enformasyon teknolojileri alanlarında uluslar arası lider durumundadır.

Anadil düzeyinde İngilizce, dilerseniz Fransızca seçeneği!

Kanada, iki yasal dil konuşulan bir ülkedir: İngilizce ve Fransızca. Bu durum Kanada'nın eğitim sistemine de yansımıştır doğal olarak. Dilerseniz İngilizce dışında Fransızca eğitim almayı da tercih edebilirsiniz. İngilizce eğitim alırken, Fransızcanız varsa eğer, Fransızca pratiği yapma imkanı da bulabileceksiniz.

Yasal çalışma izniniz sayesinde hem okuyup hem çalışabileceksiniz!

Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Bu sayede Kanada'da master eğitiminiz başlar başlamaz, dilerseniz çalışmaya başlayabilir, dilerseniz okulunuzla görüşüp staj görüşmelerine gidebilir, kabul edildiğiniz şirkette stajınıza da başlayabilirsiniz.

Üniversiteler, öğrencilerini işe yerleştirme konusunda her türlü alt yapıyı kurmuş!

Örneğin Thompson Rivers Universitesinde sadece üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği kariyer geliştirme bölümünde öğrencilerin özellikleri ve yeteneklerine göre iş yerleştirmesi yapılmaktadır. Öğrenciler dilerlerse kendi evlerindeki bilgisayarlardan üniversitenin kendileri için hazırladıkları özel sitede uygun pozisyonları değerlendirip iş başvuruları yapabilmektedirler.

Mezun olduktan sonra 3 yıllık çalışma izni, daha sonrasında da göçmenlik ve vatandaşlık başvurusu yapabileceksiniz!

Kanada güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada'da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada'da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada'da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz. Kanada'da 2 yıllık yüksek lisans programlarını tamamlayan öğrenciler 3 yıl çalışma iznine (post graduate work permit) sahip olurlar.

Kanada'nın en güçlü üniversitelerine yerleşme imkanı!

ELT ile Kanada'nın en başarılı üniversitelerine başvuru yapabilirsiniz. Size en uygun hazırlık sürecinin ardından dünyaca ünlü üniversitelerden birinde eğitime başlayabileceksiniz.

Üniversite Şehir Açıklama
Algoma Üniversitesi Saulte Ste., Marie Otuzdan fazla akademik program, kişisel ilgi ve başarıl odaklı eğitim, kültürlerarası öğrenme
Algonquin College Ottowa Zengin program seçenekleri, co-op veya saha çalışmasıyla deneyim esaslı öğretim anlayışı
Centennial College Toronto Uygun eğitim ücretleri ve ödeme seçenekleri, Dünyanın en iyi üniversiteleri ile ortak program ve geçiş imkanları
Thompson Rivers Üniversitesi Kamloops Kanada'nın en prestijli üniversitelerinden
Windsor Üniversitesi Ontario Kanada'da işletme, mühendislik, dil bilimi eğitiminde ön plana çıkan kampüs üniversitesi
Seneca College Toronto Bir, iki ve üç yıllık sertifika ve diploma programlarıyla 1966'dan beri Toronto'da eğitim veriyor
Douglas College Vancouver Yüzlerce alanda kısa ve uzun süreli programla Vancouver'da üniversite eğitimi için ideal
Georgian College 7 Farklı Kampüs Kanada'daki en iyi sanat ve teknoloji okullarından, farklı kampüslerde eğitim seçeneği
  • ELT, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için her gün farklı şeyler öğrendikleri, farklı kültürleri keşfettikleri bir ev gibi. Öğretmenlerle ilgili en güzel şey farklı seviyelerdeki

    Mesut Demirci - New York

  • Şimdi İngilizce konuşurken çekingen hissetmiyorum. Dahası, insanların önünde konuşma yapabiliyor ve şaka da yapabiliyorum. İngilizce yeteneklerim bana işimde yardımcı oluyor.

    Ümit Demirci - New York

  • Ders aralarında arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve şakalar yapıyorsunuz, ve bütün arkadaşlarınızın farklı ülkelerden, kültürlerden ve

    Yiğit Demirci - New York

Kanada'da Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Kanada, yaşam koşulları açıdan Amerika ve İngiltere'ye göre oldukça ekonomik bir ülkedir. Eğitim konusunda devlet tarafından da oldukça desteklendiğinden okulların kalitesi Amerika ve İngiltere'den farklı değildir. Aynı zamanda birçok kültürel çeşitliliği bünyesinde barındıran bir ülke olduğundan farklı ülkelerden...

Eğitim ve Yaşam Maliyetleri »

Çalışma İzni ve Göçmenlik

Kanada, güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada'da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada'da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır.

Çalışma İzni ve Göçmenlik »

Master Başvuru ve Kabul Koşulları

Türkiye'den YÖK tarafından tanınmış her üniversitenin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip her öğrenci yurtdışında Kanada'da yüksek lisans programlarına başvuru yapabilir! Eğitimde sınıflandırma yapılamayan birkaç ülkeden biri olan Kanada, her yıl binlerce öğrencinin tercihidir. İki resmi dili olmasından...

Master Başvuru ve Kabul Koşulları »

Kanada Üniversiteleri Foto Galeri

Kanada'da Yüksek Lisans
Kanada Master
Kanada Yüksek Lisans
Kanada'da MBA
Kanada Thompson Rivers University
Kanada çalışma izni
vancouver film school