Fleming College Toronto

Fleming College aynı zamanda Sir Sanford Fleming College olarak da bilinir. Adını İskoçyalı mühendis Sir Sanford’dan alan okul, bir uygulamalı bilimler ve teknoloji kolejidir. 1967 yılında kurulan kolejin yaklaşık 16 bin öğrencisi bulunmaktadır. Fleming College Toronto, bir devlet kolejidir ve ekonomi, sanat, sağlık, hukuk başta olmak üzere kariyer odaklı 130 program bulunmaktadır. Buradaki programlara katılan öğrencilerimiz, Kanada’daki devlet okullarında eğitim gören öğrencilerin yararlandıkları tüm haklardan yararlanabilirler.

Ana kampüsü Peterborough’da bulunan ancak başka yerleşkeleri de bulunan Fleming College’ın bir yerleşkesi de Fleming College Toronto’dur ve şehrin merkezinde bulunur. Fleming College Toronto 1 ve 2 yıllık sertifika ve diploma programı mezunları; mezuniyet sonrası 3 yıla kadar çalışma izni elde ederler (PGWP).

Başvuru ve Kabul Süreci

Fleming College programlarına başvurmak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Diploma programlarına başvurabilmek için minimum bir lise diploması, sertifika programları için ise üniversite, college ya da dengi bir okul diploması gerekmektedir. İngilizce dil yeterliliğinin belgelendirilmesi gerekir. Diploma programları için IELTS skoru en az 6.0, TOEFL skoru en az 80; sertifika programları için ise IELTS skoru minimum 6,5, TOEFL skoru ise minimum 88 olmalıdır.    Bunlar dışında kalan gereklilikler her sene başvurulardan önce Fleming College tarafından belirlenerek resmi sayfasında da yayınlanmaktadır. Ayrıca Türkiye vatandaşı olan adayların, vize sürecinin uzaması gibi bir durumda olumsuz sonuçla karşılaşmamaları adına okula alımlardan en geç 3 ay önce başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Fleming College Bölümleri ve Fiyatları

BÖLÜMLER FİYATLAR (yıllık) (ek ücretler dahil)
Business Diploma (2yıl/ 4 semester) 17,835 CAD
Global Business Management (graduate certificate)(2yıl/4 semester) 17,935 CAD
Supply Chain Management (graduate certificate) (1yıl/ 2 semester) 19,039 CAD
Project Management (1yıl/ 2 semester) 18,135 CAD

Video

Konaklama

Fleming College öğrencileri, okulun güvenilir partnerleri olan konaklama sağlayıcılar aracılığıyla öğrenci yurdu, öğrenci rezidansı gibi seçenekleri değerlendirebilirken aynı zamanda bu aracılarla apartman dairelerinin olduğu seçenekleri de tercih edebilirler. Bunun dışında öğrenciler, kendi imkanlarıyla bulacakları paylaşımlı odaların bulunduğu evlerde ya da kendilerine ait kiralayacakları dairelerde de konaklamalarını gerçekleştirebilirler.

Öğrenci Yaşamı

Toronto hem Ontario eyaletinin başkenti olması hem de Kanada’nın en kalabalık şehri olması nedeniyle birçok millet ve kültürden insanın yaşadığı bir şehirdir. Onlarca okulun bulunduğu şehir, öğrenci yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerdendir. Genç nüfusun yüksek olmasından dolayı her bütçeye uygun restoran, kafe, bar bulmak mümkündür. Şehirde; tiyatro, sinema, opera gibi sanatsal faaliyet ile futbol, hokey gibi birçok spor etkinliğini takip etmek mümkündür. Ayrıca Toronto’nun neredeyse her mahallesinde bulunan kütüphaneleri rahatlıkla kullanabilir, her an yanı başınızda kitaplara ve çalışma ortamına ulaşma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Toplu taşıma ve diğer ulaşım ağlarının yaygın olduğu Toronto’da şehir içi ve şehirlerarası ulaşıma ekonomik fiyatlarla ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yıl içinde öğrencilere verilen çalışma izniyle part-time, tatillerde ise full-time çalışarak harcamalarınızın bir kısmını karşılamanız mümkündür.

Toronto Hakkında

Toronto, Kanada’nın en büyük şehri ve Ontario eyaletinin başkentidir. 2021 verilerine göre nüfusu yaklaşık 3.000.000 olan şehir Kanada’nın en kalabalık, Kuzey Amerika’nın ise 4. Kalabalık şehridir. Nüfusun %50’den fazlasını göçmenler oluşturur, resmi dillerden biri olan İngilizce konuşulsa da Little Italy, Chinatown, Greektown gibi bölgelere gidildiğinde ise birbirinden farklı ülkelerin dillerini de duymak mümkündür. Bu anlamda Toronto oldukça karma bir yapıya sahiptir. Gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Toronto; suç oranları düşük olan, son derece güvenli bir şehirdir. Toronto, Ontario gölüne komşu olup, Niagara şelalelerine ortalama bir buçuk saat, Ottawa ve Motreal şehirlerine ise ortalama 4-5 saat uzaklıktadır. Kısacası; yaşam standartlarının dünya kalitesinde olduğu Toronto, hem farklı kültürlerle tanışmanın hem de eğitiminiz dışında kendinize ait zamanlarınızı kısa mesafeler kat ederek unutulmaz anlar yaşamanın keyfini yaşayarak çıkarabileceğiniz oldukça çekici bir seçenektir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef