İSPANYOLCA DİL KURSLARI

İspanyolcanın yirminin üzerinde ülkede resmi dil olarak kullanıldığını düşünürsek, İspanyolca öğrenmek için ülke seçeneğinin de oldukça fazla olduğunu görürüz. Ancak İspanyolca öğrenmek için aklımıza gelen ilk ülke tabi ki İspanya olacaktır. Bunun başlıca neden ise en arı ve temiz İspanyolcanın İspanya’da konuşuluyor olması. İspanyolcanın doğduğu ülke İspanya olduğu için, diğer ülkelere kıyasla bu ülkede alacağınız dil eğitimi özellikle aksan konusunda daha net ve düzgün olacaktır, dolayısıyla anlaşılır ve temiz bir aksan için İspanya’nın en mantıklı ülke olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İspanya’yı tercih etmek için diğer önemli sebeplerden bir tanesi de Avrupa’nın en gelişmiş, en modern ve refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biri olmasıdır. İspanya’nın Türkiye’ye yakın bir konumda olması da tercih edilmesi için önemli bir nedendir. Bulunduğu coğrafi konum itibariyle Akdeniz iklim özelliklerini taşıması, insanların sıcakkanlı olması Türkiye ile benzerlikler taşımaktadır. İspanya aynı zamanda Avrupa’nın en eğlenceli, en hareketli ülkelerinden biridir. İspanyollar eğlenceye düşkünlükleriyle ve sıcakkanlı olmalarıyla bilinirler, bu nedenle İspanya’da her yıl düzenlenen sayısız festivale şahitlik edersiniz. İspanyolların yaşam tarzını da yansıtan bu festivaller İspanyol kültürünün olmazsa olmazıdır. İspanyol halkının yaşam tarzını, kültürel özelliklerini, şehirlerin tarihlerini, insanların değer yargılarını bu festivaller aracılığıyla anlayabilirsiniz. İspanya’da sosyalleşmek için çaba sarf etmenize gerek yoktur, Avrupa’nın en sosyal en sıcakkanlı ülkesidir, son derece hareketli bir gece hayatı vardır, kafeler, barlar, restoranlar sürekli insanlarla dolup taşmaktadır. Bu nedenle İspanya’da dil eğitim alırken yalnızca dil becerilerinizi geliştirmekle kalmayıp ülkenin tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilir, yeni sıcak dostluklar kurabilir ve farklı kültürleri tanıyabilirsiniz.

İspanya’da yaşam koşulları ise öğrenciler için şehirlere göre farklılık göstermektedir. Örneğin Barcelona ve Madrid gibi aynı zamanda turistik açıdan da popüler olan şehirlerde yaşam giderleri diğer küçük öğrenci şehirlerine göre farklılık göstermektedir. Seçeceğiniz merkeze göre ulaşım, yeme-içme, barınma ve sosyal yaşam için yapacağınız harcamalar değişecektir. Konaklama ücretleri de tercih edeceğiniz seçeneğe göre değişecektir. İspanya’da dil eğitimi alacak olan öğrenciler için en uygun konaklama seçeneğinin paylaşımlı yurtlar ve apart daireler olduğunu söyleyebiliriz. İspanya’da dil eğitimi almayı planlayan bir öğrencinin ortalama aylık giderler için 800-900 Euro arası bir bütçe ayırması gerekmektedir.

İspanya’da dil eğitimi almaya karar verdiniz, şimdi sıra geldi size en uygun merkezi belirlemeye. ELT, İspanyolca eğitimi için öğrencilere oldukça geniş yelpazede seçenek sunmaktadır. Size en uygun olan kurs türü, konaklama seçeneği ve merkez tercihi için ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetlerinden destek alabilirsiniz. İspanya’da yaklaşık olarak 11 farklı şehirde dil okulları ile anlaşmamız bulunmakta, sekiz tane farklı İspanyolca dil okulunun ise resmi temsilciliğini yapmaktayız. İspanyolca dil eğitimi almaya karar verdiğiniz andan itibaren ELT Yurtdışı Eğitim, sunmuş olduğu ücretsiz danışmanlık hizmeti ile yanınızda olacaktır. Konaklama seçiminden alacağınız dil kursunun türüne, vize işlemlerinden uçak bileti organizasyonuna kadar deneyimli yurt dışı eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İSPANYA'DA DİL EĞİTİMİ

Dünyanın birçok ülkesinde resmi dil olarak kabul edilen İspanyolcayı yaklaşık 500 milyon insan ana dili olarak konuştuğu tahmin edilmektedir. İspanyolcayı resmi dil olarak kabul eden ülkelerden bazıları: İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Küba, Meksika, Uruguay, Peru sayılabilir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletlerinde İngilizce’den sonra konuşulan ikinci dil İspanyolcadır. Ülkenin güneyinde İspanyolca yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hint-Avrupa dil grubuna giren İspanyolca Latince’den türemiş olup bu kategoride yer alan diğer dillerle de benzerlik göstermektedir, özellikle İtalyanca, Fransızca ve Portekizce ile. Dolayısıyla İspanyolcayı öğrenen bir kişinin bu dilleri de rahatlıkla öğrenebileceğini söyleyebiliriz. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda ikinci dil olarak İspanyolca öğrenmenin en doğru tercihlerden biri olacağını söyleyebiliriz.

İSPANYA DİL OKULLARI

İspanya dil okulları esnek eğitim seçenekleri sunuyor!
İspanya’da alacağınız dil eğitimini; ihtiyaçlarınız, tercihleriniz ve bütçenize uygun biçimde şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz haftalık 20 ders içerikli Genel İspanyolca, dilerseniz de Yoğunlaştırılmış İspanyolca kurslarına katılarak daha kapsamlı eğitim alabilirsiniz. İspanya dil okullarında eğitime 2 hafta ile 36 hafta arasında değişen sürelerle devam edebilirsiniz.

KURS SEÇENEKLERİ

Genel İspanyolca Kursu
Genel İspanyolca kurslarında haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Konuşma, yazma, anlama ve dinleme alanlarında İspanyolcasını geliştirmek isteyen öğrenciler için en ideal kurs türüdür. Eğitimler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin oluşturduğu karma sınıflarda interaktif etkinliklerle işlenir. Özellikle eğitime yeni başlayan öğrenciler bile eğitimlerinin bir haftasını tamamladıklarında günlük basit konuşmaları yapacak düzeye eriştiklerini görürler, bunun sebebi ise özellikle konuşmaya ve pratiğe dayalı eğitimin verilmesidir.

Yoğun İspanyolca Kursu
Yoğun İspanyolca kursları içerik olarak Genel İspanyolca kursları ile aynıdır. Ancak daha hızlı ilerlemek isteyen ve kısa sürede seviye atlamayı hedefleyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu nedenle haftalık ders saati 20 yerine 25 ya da 30 olarak düzenlenmiştir. Bu programlarda konuşma, yazma, anlama, dinleme ve dil bilgisine ek olarak öğrenciler farklı alanlarda seçmeli dersler de alarak programlarını zenginleştirebilirler. Konuşma dersleri, kültürel seçmeli dersler, sınav hazırlık gibi alanlardan dersler seçerek daha yoğun bir eğitim alabilirler.

DELE Sınav hazırlık
İspanyolca seviyesini resmi bir sınavla belgelemek isteyen öğrenciler DELE sertifikası almak zorundadır. Bu dil sertifikasını İspanya’nın eğitim, kültür ve spor bakanlığı adına Instituto Cervantes düzenlemektedir. Dele hazırlık kursları akademik alanda ilerlemek isteyen öğrencilerimiz için idealdir. DELE sınavları ile A1-A2-B1-BA-C1-C2 seviyelerinde teste girerek İspanyolca dil seviyenizi belgeleyebilirsiniz. Dele kursları haftada 20 ders olarak işlenmektedir ve kursa katılım için minimum yaş 18’dir.

Üniversite hazırlık kursları
İspanya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin belli seviyelerde İspanyolca bilmesi gerekmektedir. Sahip oldukları İspanyolca düzeyini ise resmi sınavlarla kanıtlamaları gerekmektedir. Bu program İspanya’da lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır, haftada 20 ders olarak düzenlenen programlarda öğrenciler Genel İspanyolcanın yanında akademik olarak da dil becerilerini geliştirirler. Program süreleri ise minimum 12 haftadır. En fazla tercih edilen süreler ise 24 ve 36 haftadır.

İş için İspanyolca
Bu program İspanyolcaya özellikle iş hayatında ihtiyaç duyan öğrencilere ve profesyonellere yönelik bir programdır. Eğer iş, resmi ve hukuki alanlarda İspanyolcanızı geliştirmek istiyorsanız bu programı seçmeniz son derece avantajlı olacaktır. Bu programda kullanılan eğitim materyalleri ticari dilde hazırlanmış metinleri, profesyonel sunumları içermekte olup, iş görüşmeleri, iş yazışmaları ve toplantılarda kullanılan dili geliştirmeye yönelik teknikleri içermektedir. Kursa katılan öğrencilere aynı zamanda İspanya, Avrupa ve Latin Amerika’nın ekonomik durumlarıyla ilgili de çeşitli bilgiler verilmektedir. Kursa katılım için en az B2 düzeyde İspanyolca bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Bire bir özel dersler
Bire bir İspanyolca kursları İspanyolcayı en hızlı öğrenmenizi sağlayacak olan kurs türüdür. Bu programda öğretmenler öğrencinin seviyesine, bireysel öğrenme tarzına en uygun olan ders programını hazırlarlar. Program tüm seviyeler için uygundur, haftada 1-20 ders arası alacağınız ders programını ve kurs süresini kendiniz belirleyebilirsiniz. Özel dersler İspanyolca dil becerilerini geliştirmek için tamamen kişiselleştirilmiş bir plan isteyen öğrenciler için idealdir. Alışılmışın dışında bir ortamda dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bu programı rahatlıkla tercih edebilirler. Eğitimler sınıf ortamının dışında bazen sahilde bazen parkta, kampüs dışında farklı ortamlarda bile işlenebilir. Bu şekilde İspanyol kültürünü tanımak ve bolca pratik yapmak için de fazlaca zamanınız olacaktır.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda farklı konaklama seçenekleri de sunmaktayız. Aile yanı, paylaşım apartman daireleri, residence seçenekleri, stüdyo daireler bunlardan birkaçı. Konaklama için ayıracağınız bütçeye göre sizin için en uygun olan konaklama seçeneğini belirleyebiliriz. İspanya’da en fazla tercih edilen ve ekonomik açıdan da en uygun olan konaklama seçeneğinin paylaşımlı apartman daireleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu dairelerde isterseniz odada tek başınıza ya da farklı ülkelerden gelen öğrencilerle kalabilirsiniz. Dairelerin paylaşımlı mutfakları ve ortak banyoları bulunmaktadır. Bu konaklama türüne yemekler dahil değildir. Öğrenciler dairelerin mutfaklarını kullanarak kendi yemeklerini kendileri yapabilirler, mutfaklarda tüm mutfak araç gereçleri mevcuttur. Banyolar ortak kullanım alanıdır, ancak bazı okullarımızda özel banyolu apartman dairesi seçenekleri de mevcuttur. Dil eğitimi alırken daha özgür olmak isteyen öğrenciler için en ideal konaklama seçeneğidir.

Paylaşımlı apart dairelerden sonra ise öğrencilerin en fazla tercih ettiği konaklama seçeneği ise şüphesiz aile yanı konaklamadır. Dil eğitimi alırken sürekli İspanyolca duymak istiyorsanız bu konaklama türünü tercih etmek en doğru karar olacaktır. Öğrencilerin yerleştirildiği tüm ailelerin ana dili İspanyolcadır ve hepsi özenle seçilmektedir. Aile yanı konaklamalara aynı zamanda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de dahildir. Aile yanı konaklamalarda ev sahibi aile ile beraber kahvaltı yapıp akşam yemeğini berber yiyebilir, bu sayede İspanyol kültürünü yakından tanıyabilir, daha fazla dil pratiği yapma şansı yakalayabilirsiniz.

Residence seçeneği ise diğer ülkelerden gelen öğrencilerle aynı ortamda kalıp kısa sürede kalıcı dostluklar edinmenizi sağlayacak olan farklı bir konaklama seçeneği. İsteğinize göre tek kişilik ya da çift kişilik oda seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

İspanya’da aynı zamanda ev kiralamak isteyen öğrencilerimiz için stüdyo daire imkanları da sunabiliyoruz. Bu konaklama türü diğer konaklama seçeneklerine kıyasla ekonomik açıdan daha maliyetlidir. Aile programlarına katılmayı düşünenler için uygun bir seçenektir. Size özel bir konaklama seçeneği düşünüyorsanız ELT sizin için bu konuda en uygun olan seçeneği bulma konusunda da yardımcı olacaktır.

GEZİLECEK YERLER

İspanyada dil eğitimi alırken mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler;

Sagrada Familia / Barcelona
Gaudi’nin mimari şaheserlerinden biri. Yapımı hala devam etmekte olan eserin Barcelona’nın sembolü olduğunu söyleyebiliriz.

The Museu Picasso / Barcelona
Pablo Picasso’nun en büyük sanat eserlerinin bulunduğu müze.

Torre Agbar / Barcelona
38 katlı ve 144 metre yüksekliğinde olan bu gökdelen Barselona’nın sembollerinden, bu dünyaca ünlü gökdeleni özellikle gece izlemenizi tavsiye ederiz.

Parc de la Cietadella / Barcelona
Barselolana’nın en fazla turist çeken en güzel parkıdır. Park içerisinde kayıkla gezinti yapabileceğiniz bir göl, yeşil alanlar ve hayvanat bahçesi de bulunmaktadır.

Royal Palas of Madrid
Madrid Kraliyet Sarayı Kraliyet Ailesi’nin resmi konutudur ve devlet törenleri için kullanılır. Sarayı ziyaret ederek İspanyol mimarisinin tarihi dokusunu keşfedebilirsiniz.

Market of San Miguel/ Madrid
Madrid’in en eski ve en büyük pazar yeri olan Market of San Miguel’de her çeşit eşyadan tutun da çeşitli İspanyol tatlarına kadar herşeyi bulabilirsiniz.

La Malagueata Malaga Plaza de Toros / Malaga
Şehrin tam merkezinde yer alan boğa güreşi arenası İspanya’nın en eski boğa güreşi alanıdır. Her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Real Alcazar / Sevilla
Endülüs bölgesinin Arap mimarisini en iyi yansıtan saraylarından olan Real Alcazar’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz, sarayın içerisinde yer alan eşsiz bahçe aynı zamanda dünyaca ünlü dizi Games of Thrones dizisinin de seti olarak kullanıldı.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank