Hispania Escuela De Espanol Dil Okulu

Hispania Escuela De Espanol Dil Okulu

Hispania Dil Okulu

İspanya’nın Valencia şehrinde yer alan Hispania Dil Okulu, İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilere kaliteli bir dil eğitimi imkanı sunuyor. Hispania’nın öğrenciler, yeni bir dil öğrenirken aynı zamanda çeşitli kültür & sanat ve spor aktivitelerine katılırken; aynı zamanda Valencia’nın meşhur mutfağını da yakından tanıma şansına sahip olabiliyor.

Eğitim ve dil turizmi alanında oldukça prestijli bir ödül olan ST Star Awards’ı 2015 – 2019 yılları arasında üst üste 5 kez kazanan okul, İspanyolca dil eğitimi veren kurumlar arasında bunu başarabilen tek okuldur. Hispania, dünya çapındaki eğitim kurumlarına verilen bir diğer prestijli ödül olan  Excellence Education Awards’ı 2019 yılında farklı kategorilerde kazanarak başarısını sürdürmektedir.

İspanyolca’yı yurtdışında bir dil okulunda öğrenmeyi şüphesiz her insan ister. Fakat kaliteli bir dil okulu bulma, başvuru ve kayıt işlemleri, konaklama ve buna benzer konularda profesyonel bir destek bulamadığı için motivasyonunu zamanla kaybedebilir. İşte bu noktada devreye giren ELT, Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan İspanya’da dil eğitimi almak isteyen gençlere her konuda yardımcı oluyor. ELT ile iletişime geçtiğiniz zaman başvurunuza özel olarak atanan danışmana aklınıza takılan bütün soruları sorabiliyorsunuz. İspanya’da dil okulu ücretleri, yaşam maliyetleri, ülke kültürü gibi konularda da ELT size yardımcı oluyor. ELT sayesinde, İspanya’da dil kursuna yaptığınız başvurudan ülkeye varışınıza kadarki bütün süreç en profesyonel şekilde planlanıyor. Hayallerinize giden yolda ELT, sizin için en iyi yol arkadaşı oluyor.

Valencia Şehri

İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olan Valencia, İspanya’nın doğu kıyısında yer alan bir şehirdir. Geçmişi oldukça eski yıllara dayanan bu şehir tarih ile modernizmin bir araya geldiği bir bölgedir. Sıcak Akdeniz ikliminin yaşandığı Valencia, bu nedenle her sene çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. İspanya’da dil okuluna giden öğrenciler, özellikle yaz aylarında eğitim aldıkları takdirde, muhteşem plajların tadını doyasıya çıkarabilir.

Batı Avrupa’nın birçok alanda en iyi şehirlerinden biri kabul edilen Valencia’da yeme-içme kültürü çok gelişmiştir. Ulaşım altyapısı da dünya standartlarında olan şehirde istenilen yerlere gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Birçok noktaya yürüyerek dahi rahatlıkla ulaşılabilen şehirde aylık ulaşım giderleri de uygun seviyelerdedir.

İspanya’nın sosyal etkinlik anlamında en hareketli şehirlerinden bir olan Valencia’da öğrenciler, yıl boyu farklı kültürel aktivitelere katılma şansına sahip olabiliyor. Böylelikle, İspanyolca’yı daha iyi öğrenip ülke kültürünü daha yakındna tanıyayarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirler.


Hispania Escuela De Espanol Programları ve Kurs İçerikleri

Hispania’nın İspanyolca öğrenmek isteyenler için oluşturduğu kurs ve programları yakından tanıyalım.

Genel İspanyolca Kursları: Bu kurslarda öğrenciler; dilbilgisi, kelime bilgisi, yazılı metinlerin hazırlanması, okuma ve dinleme, anlama, telaffuz, heceleme ve konuşma çalışmaları ile İspanyolca’yı bütün yöneleriyle öğrenme şansına sahip oluyor. Kurslar, öğrencilerin mevcut durumu ve taleplerine göre farklı seviyelerde planlanıyor. Her seviye için farklı eğitim süreleri belirleniyor.
DELE Hazırlık Kursları: DELE, İspanyolca’nın yeterlilik ve kontrol derecesini akredite eden resmi bir unvandır. Bu unvan, İspanya Eğitim Bakanlığı adına Cervantes Enstitüsü tarafından verilmektedir. Bu kurslar, öğrencilerin DELE sınavlarını geçmesi için oluşturulmuş özel bir müfredat ile veriliyor.

Özel Sınıflar: Hispania, bire bir eğitim alarak İspanyolca’yı daha hızlı şekilde öğrenmek isteyen öğrencilere özel eğitim seçenekleri sunuyor. Bu dersler, tek başına alınabildiği gibi bir grup programı ile de birleştirilebilir.

Yaz Kursları: Yaz dönemlerinde düzenlenen bu kurslarda öğrenciler hem İspanyolca eğitimi alıp hem de mükemmel bir tatil yapma şansına sahip oluyor. Bu kurslar, İspanyolca öğrenmeyi çeşitli eğlence ve kültürel etkinliklerle bir araya getirmenin yanı sıra bölgedeki en ünlü ve turistik yerlere ziyaretler ve geziler de sunuyor.

İspanyolca+ Programı: Bu program içerisinde tenis sporunu sevenler ve mutfak / aşçılık eğitimi almak isteyenler için oluşturulmuş özel bir ders programı yer alır. Öğrenciler, hem İspanyolca öğrenip hem de seçtikleri bir alanda profesyonellerden uygulamalı eğitim alabilirler.

Öğrenci Grubu Programları: 1 haftalık süre ile oluşturulan bu programlar, hem İspanyolca eğitimi alıp hem de İspanya’nın en meşhur yerlerini gezmek isteyen öğrenci grupları için mükemmel bir seçimdir. Haftalık 20 saat eğitimin yer aldığı bu programlar, sunulan aktiviteler göre farklı tutarlar ile ücretlendiriliyor.

Üniversiteye Hazırlık Kursları: Bu kurslar, İspanyolca dilinde eğitim veren bir üniversiteye girmeye hak kazanmış öğrenciler için bir tür hazırlık programıdır. 40 haftalık bir müfredatı bulunan bu kurslar, lisans veya lisans üstü düzeyde eğitim alacak öğrenciler için İspanyolca’yı öğrenmenin en iyi ve en verimli yollarından biridir. Öğrenciler, eğitim sonunda B2 seviyesinde bir İspanyolca’ya sahip olurlar.

Mesleki Eğitim Kursları ve Atölye Çalışmaları: Hem bireysel hem de grup eğitimleri için özelleştirilen bu kurslar, atölye çalışmaları ve şirket ziyaretleri ile birleştirilebilir; aynı zamanda farklı akademik programlara entegre edilebilir. Öğrenciler İspanyolca’yı mesleki alanlarda öğrenebilmek için eğitim boyunca farklı profesyonel etkinliklere katılırlar.

ELE Öğretmen Eğitim Kursları: Bu program, İspanyolca eğitimi veren öğretmenler için organize ediliyor. Katılımcılara, İspanyolca’nın yanı sıra etkili ve yenilikçi öğrenme ve öğretme stratejileri de anlatılmaktadır. Kurslarda sadece teorik eğitim değil, aynı zamanda farklı uygulamalar da yer almaktadır.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Verdiği kaliteli İspanyolca eğitiminin yanı sıra, geniş sosyal imkanları ile de öğrencilerin gönlüne taht kuran Hispania Escuela De Espanol, her sene tüm dünyadan binlerce öğrencinin ilk tercihi oluyor. 80 farklı milletten yaklaşık 3 binden fazla öğrenciye eğitim veren okul, öğrenci sayısını her geçen sene giderek artırıyor. Bu bağlamda, öğretmen kadrosunu giderek genişleten ve her yıl yeni yatırımlar yapan Hispania, başarılarını yeni ödüllerle süsleyerek kalitesini her sene artırmaktadır.

Hispanie Escuela De Espanol’da Konaklama

İspanya’da dil eğitimi alan öğrenciler için konaklama konusunda iki seçenek ön plana çıkıyor: Aile yanı konaklama ve öğrenci apartları. Öğrenciler, konaklama hizmeti veren İspanyol bir ailenin yanında veya sadece öğrenciler konakladığı bir apartta kalabilir. Her iki seçeneğin de öğrenciler için farklı vantajları bulunuyor. Aile yanında kalan öğrenciler, çok fazla pratik yapma şansına sahip olup İspanyolca’yı daha hızlı öğrenebiliyor. Aynı zamanda, ülke kültürünü daha yakında tanıyabiliyor. Apartlarda kalan öğrenciler de biraz daha serbest hareket etme ve farklı ülkelerden gelen öğrenciler tanışma fırsatı elde edebiliyor. İspanya’da konaklama alternatifleri arasında Hispania’nın uzun dönem öğrenci ve öğrenci grupları için ayırdığı yurtlarını da sayabiliriz. Bütün bunların dışında dileyen öğrenciler otellerde, hostellerde veya pansiyonlarda kalabilir. İspanya’da her bütçeye ve konfor anlayışına uygun konaklama imkanı mevcuttur.