Program Güvenliği

Program Güvenliği

ELT Yurtdışı Eğitim aracılığı ile katılacağınız yaz okulu programlarında öğrencilerimizin güvenliği ve sağlığı hem bizler hem de partner okullarımız için en önem verilen durumların başında gelmektedir.

Talep üzerine oluşturulan yaz okulu gruplarında öğrencilerimizin başında Türkiye’de ki okullarından belirlenen sayıda öğretmenleri veya velileri grup lideri olarak kendilerine eşlik etmektedir. Grubun talebi doğrultusunda ELT Yurtdışı Eğitim bünyesinden bir kişide tüm program süresince kendilerine eşlik edebilir.

Gidilecek olan ülkedeki dil okulunun belirleyeceği bir grup lideri de tüm süreç boyunca öğrenciler ile birlikte olacak ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Bireysel yaz okulu programlarında ise öğrenciler uçaktan inip, pasaport kontrol noktasından geçiş yaptıktan sonra gideceği okulun yetkilisi tarafından teslim alınır ve program süresi bitene kadar grup liderleri ve öğretmenleri tarafından gözetim altında bulunur.

Grup yaz okullarında programın konsepti “her şey dâhil” olduğu için, okulun sunmuş olduğu tam kapsamlı sağlık sigortası da ücretin içerisine dahildir. Yaşanacak olan herhangi bir sağlık probleminde okul yetkilileri gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirip ELT Yurtdışı Eğitime anında bilgi vermektedir.

Bireysel yaz okulu programında ise belirli ülkeler dışında sağlık sigortası seçeneği opsiyonel olarak sunulmaktadır. Fakat biz ELT Yurtdışı Eğitim olarak tüm öğrencilerimizin sigorta yaptırması gerektiğini şiddetle tavsiye etmekteyiz ve bunun için hem okulun sunduğu hem de farklı sigorta şirketlerinin seçeneklerini öğrencilerimize ve velilerine sunmaktayız. Dileyen kişiler hali hazırda mevcut olan ve yurt dışında geçerli olan özel sağlık sigortalarını kullanabilir ya da dışarından bireysel olarak sigorta yaptırabilirler.

Öğrencilerimizin güvenliği ve sağlığının takibini Türkiye’ye dönene kadar yakından izliyor ve her aşamada velilerimiz ile edinilen tüm bilgileri şeffaflık ilkesi doğrultusunda paylaşıyoruz. Sizde güvenilir bir yaz okulu programı için sizlere en yakın ELT şubesi ile irtibata geçebilirsiniz.